Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys

Dulkys papasakojo apie galimą komendanto valandos įvedimą Lietuvoje

(atnaujinta 18:34 2020.12.30)
Sveikatos apsaugos ministras taip pat papasakojo, kad trečiosios vakcinos dozės laukiama po sausio 4 dienos

VILNIUS, gruodžio 30 — Sputnik. Sprendimai ir apie galimybę įvesti komendanto valandą gali būti svarstomi po Trijų Karalių, trečiadienį, po Vyriausybės posėdžio, pranešė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. 

Pasak ministro, po Naujųjų metų bus daromas tikslesnis epidemiologinės situacijos vertinimas ir tada bus galvojama, ar dabar veikiančios priemonės tinkamai veikia. 

"Norisi tikrai išlaukti bent jau iki Trijų Karalių, kada statistika pradės kalbėti apie poveikį, kurį turime iš dabartinių priemonių. <...> Mes norime profesionaliai įsitikinti, ar bus koks pozityvus poveikis iš tų priemonių, kurias priėmėme pastaruoju metu. Todėl manome, kad jau detaliau spręsime, analizuosime ir pokyčius vertinsime pradedant nuo sausio 1, o dar tiksliau — nuo Trijų Karalių", — kalbėjo ministras. 

Ministras taip pat papasakojo, kad trečiosios vakcinos dozės nuo koronaviruso galima tikėtis po sausio 4 dienos.

"Naujausia žinia, kad turime gavę informaciją, kad po sausio 4 dienos, tikimės, kad ji bus patikslinta, Lietuvą pasieks dar viena vakcinų siunta. O tai reiškia, kad sausio pirmą savaitę galėsime tęsti vakcinavimo procesą ir antrąją siuntą išgabenti į koordinuojančius centrus", — sakė Dulkys. 

Lietuvoje iki sausio 31 dienos galioja karantinas. Be to, griežtesni apribojimai, įskaitant piliečių judėjimą, bus taikomi iki sausio 3 dienos.

Šalyje, naujausiais duomenimis, iš viso nustatyta daugiau nei 138 tūkst. COVID-19 atvejų. Nuo infekcijos mirė daugiau nei 1,4 tūkst. žmonių.

Gruodžio 27 dieną Lietuvoje prasidėjo medicinos darbuotojų vakcinacija penkiose didžiausiose šalies gydymo įstaigose — Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

Tegai:
COVID-19, Lietuva, vakcina, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1134)
Dar šia tema
Seimo pirmininkė mano, kad komendanto valandos neprireiks
Iki komendanto valandos liko vienas žingsnis
Neris Vilniuje

Neries upėje pakilo vandens lygis

(atnaujinta 12:07 2021.01.21)
Pabrėžiama, kad šiandien ryte toje pačioje vietoje vandens lygis pakilo iki 377 cm

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Vilniuje, Neries upėje, užfiksuotas kylantis upės vandens lygis, teigiama Hidrometeorologijos tarnybos Facebook puslapyje.

Elektros perdavimo linijos, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Pranešime teigiama, kad trečiadienį vandens lygis buvo 357 cm, retas ižas ir priekrantės ledas.

Pabrėžiama, kad šiandien ryte toje pačioje vietoje vandens lygis pakilo iki 377 cm. Tuo pačiu pažymima, kad vandens lygis per dvi paras pakilo 185 cm.

Pažymima, kad sausio mėnesio aukščiausia daugiametė reikšmė yra 505 cm. 

Tegai:
vandens lygis, Neris
Dar šia tema
Vairuotojai įspėjami: eismo sąlygas sunkina slidi kelio danga
Žiema tikrai įsibėgėja: sekmadienio naktį numatomas stiprus šaltis
Koronaviruso testas, archyvinė nuotrauka

COVID-19 Lietuvoje: per parą beveik 1300 naujų atvejų

(atnaujinta 10:50 2021.01.21)
Nuo COVID-19 Lietuvoje sausio 20 dieną mirė dar 32 žmonės, jauniausia auka buvo 40–49 metų amžiaus grupėje

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Pastarąją parą Lietuvoje patvirtinti 1 274 nauji koronaviruso atvejai, pranešė Statistikos departamentas.

Bendras patvirtintų atvejų konkretiems žmonėms skaičius nuo pandemijos pradžios yra 173 819. 

Nuo COVID-19 ligos per parą mirė dar 32 žmonės. Be to, per praėjusią parą registruotos aštuonios COVID-19 mirtys, kurių faktinė data yra ankstesnė. Tokiu būdu mirusių nuo COVID-19 skaičius per praėjusią parą padidėjo 40. Bendras COVID-19 mirčių skaičius nuo pandemijos pradžios yra 2 554.

Pasveikusių asmenų skaičius yra 2 581, tebeserga šiuo metu 56 599.

Per praėjusią parą ištirti 10 106 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso, iš viso ištirta 1 840 329.

Per praėjusią parą pirmu skiepu vakcinuoti 1 427 žmonės, antru skiepu — 1 632. Iš viso pilnai vakcinuotų — 8 262 žmonės. Šiuo metu panaudota 64 620 dozių.

Karantinas Lietuvoje galioja iki sausio pabaigos. Nuo sausio 21 dienos leidžiama susitikti dviem šeimoms arba dviem namų ūkiams, jeigu viename iš jų yra ne daugiau kaip vienas suaugęs asmuo arba vienas asmuo ir jo nepilnamečiai vaikai, arba namų ūkis, kuriame yra nuolatinės priežiūros ir slaugos reikalaujantis asmuo.

Tegai:
Lietuva, COVID-19, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1134)

Nufilmuota, kaip Baltijos laivyno laivas "Jaroslav Mudryj" paleidžia raketas

(atnaujinta 12:15 2021.01.21)
Raketų šaudymą į oro taikinius vykdė Baltijos laivyno patrulinio laivo "Jaroslav Mudryj" įgula suplanuotų pratybų jūroje metu

Rusijos gynybos ministerija vaizdo įraše parodė Baltijos laivyno laivo "Jaroslav Mudryj" šaudymą raketomis. Vaizdo įrašas buvo paskelbtas ministerijos YouTube kanale.

Įgula paleido šūvius į oro taikinius. Filmuotoje medžiagoje parodytas pasiruošimas ir pats šaudymas.

Laivyno jūrų aviacijos priekinės linijos bombonešiai Su-24M ir priešpovandeniniai Ka-27 sraigtasparniai, imituojantys greitaeigius ir žemai skrendančius oro taikinius, atliko priešo vaidmenį.

"Jaroslav Mudryj" yra naujausias daugiafunkcis patrulinis laivas, laivyne yra nuo 2009 metų. Skirtas ieškoti ir aptikti priešo povandeninius laivus ir juos sekti, teikti prieš laivus ir prieš povandeninius laivus gynybą jūroje, remti sausumos pajėgų kovines operacijas ir užtikrinti jūrų desantininkų išsilaipinimą.

Tegai:
Rusijos Gynybos ministerija, Rusija