Sausio 2 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 17:54 2021.01.02)
Šią dieną Dvynių laukia sėkmė tiek dalykiniuose reikaluose, tiek santykiuose su žmonėmis, Mergelėms patariama būti atsargioms ir nebūti patiklioms, Šaulių laukia darnūs santykiai su mylimu žmogumi

Atėjo laikas veikti! Rytojaus horoskopas yra labai palankus finansiniams klausimams spręsti ir apskritai nubrėžti savo liniją viskam, kas jūsų nuomone yra būtina. Tai puiki diena įgyvendinti bet kokius planus, reikalaujančius ryžto, sumanumo ir energijos. Viską, ko ilgai nedrįsote imtis, geriau įgyvendinti dabar. Vienintelis "bet": žvaigždės palenks jus į šiurkštumą, konfliktus su kitais. Kad išvengtumėte beprasmio susidūrimo, pabandykite susivaldyti.

Avinas (03.21-04.20) Galimi staigūs nuotaikos pokyčiai. Žmonės, turintys jautrią nervų sistemą ir linkę susierzinti dėl smulkmenų, turėtų būti ypač atsargūs. Palaikykite tinkamą gyvenimo būdą ir neikite toli nuo namų vieni. Mėgstantiems originalumą ir ekstravaganciją patariama kurį laiką sušvelninti savo užsidegimą išreiškiant individualumą.

Jautis (04.21-05.21) Palanki diena santykiams su šeima, meilės nuotykiams, vedyboms. Gali būti, kad teks priimti svarbius sprendimus asmeniniame gyvenime. Žvaigždės pataria pasverti savo galimybes ir nekelti didelių reikalavimų partneriams. Harmonija bendraujant su mylimu žmogumi, pasitikėjimas ir geranoriškumas teigiamai paveiks jūsų psichiką.

Dvyniai (05.22-06.21) Diena paprastai yra palanki. Būsite aktyvūs ir energingi. Gali būti, kad pavyks įgyvendinti savo planus ar sukurti ką nors išskirtinio. Žvaigždės pataria įsitraukti į kūrybinę veiklą. Santykiai tarp jūsų ir aplinkinių bus geri ir šilti. Nelaimingi žmonės paliks jus ramybėje.

Vėžys (06.22-07.22) Nekonfliktuokite su niekuo, tramdykite save ir nešvaistykite savo gyvybingumo smulkmenoms. Galimybė išspręsti bet kokias problemas šią dieną yra labai maža. Bendravimas ir dalykiniai kontaktai neatneš pasitenkinimo. Jūsų apsilankymas pas gydytoją gali būti nemalonus, nes diagnozė jus visiškai nustebins.

Liūtas (07.23-08.23) Emocinė aplinka šeimoje turi didelę reikšmę šiandienos gerovei. Laimės tie, kurie gali išspręsti santykių su artimaisiais problemas. Dėl to bus užtikrinta sėkmė asmeniniame gyvenime. Dėl nuolatinio atliekų ir kaupimo svyravimų galimas nekontroliuojamas išlaidų perviršis, palyginti su pajamomis. Planetos taip pat pataria sportuoti — tai turės gerą poveikį savijautai ir išvaizdai.

Mergelė (08.24-09.22) Šiandien jūsų pojūčiai gali įgauti nepaprastą aštrumą. Jie pašalins sukurtą įtampą šeimoje, perkels ją į saugų kanalą. Stiprios emocijos ar išorinė įtaka gali jus visiškai užvaldyti. Tačiau nerekomenduojama eiti į savo tikslą aklu impulsu. Norint išvengti klaidų, patariama elgtis atsargiai ir apgalvotai. Gerai pradėti sportuoti.

Svarstyklės (09.23-10.22) Neišspręstos santykių su partneriais ar artimuoju problemos pareikalaus laiko ir pastangų. Nepalanki diena aktyviems veiksmams, susijusiems su finansinėmis investicijomis. Yra tikimybė, kad gali pablogėti sveikata. Spręskite praeities reikalus ir apibūdinkite ateities perspektyvas. Naudingi pasivaikščiojimai gamtoje.

Skorpionas (10.23-11.21) Palankus laikotarpis naujiems pomėgiams, bendravimui. Žvaigždės pataria įsiklausyti į kitų nuomonę, neprimesti savo minčių, atmesti agresyvumą ir priešiškumą. Tikriausiai netikėta pažintis ar senų ryšių atnaujinimas atvers galimybes rasti naujų pajamų šaltinių. Gali būti, kad jūsų bendravimo įgūdžiai turės įtakos būsimam finansiniam pelnui.

Šaulys (11.22-12.21) Likimas vėl paima jus po savo sparnu. Jausitės žvalūs ir atsigavę. Jus pastebės visur, kur eisite. Jums atrodys, kad esate tikrai nenugalimas, o vėliau tai išaugs į pasitikėjimą. Jūsų draugija patinka daugeliui žmonių. Santykiai su mylimu žmogumi yra darnūs. Stenkitės priartinti prie savęs tik jūsų dėmesio vertus žmones, nors kartais galite klysti.

Ožiaragis (12.22-01.20) Neatmetama galimybė išsiaiškinti santykius. Paveiks nuovargis ir pervargimas per savaitę. Būkite ypač atsargūs su artimaisiais ir artimais draugais, kad nepakenktumėte jų savigarbai, nekeltumėte pavydo. Padidės ryšio su gamta poreikis. Dėl to gausite daug energijos ir atsigausite.

Vandenis (01.21-02.19) Imdamiesi naujo verslo, neatsigręžkite į konkurentus ir nepasiduokite galimiems sunkumams — meilėje, kūryboje, darbe jums pasiseks. Vis dėlto nustatykite savo galimybių ribas, nekelkite sau pasaulinio masto užduočių, kitaip sėkmė virs pralaimėjimu. Šiandien tikėtini rimti pokyčiai asmeniniame gyvenime, tiek teigiami, tiek neigiami. Nepiktnaudžiaukite artimųjų kantrybe — ji nėra neribota.

Žuvys (02.20-03.20) Palanki diena, suteikianti ramybę, kviečianti įsigilinti į save. Gali būti tam tikrų teigiamų finansinės padėties pokyčių, tačiau netikėtos išlaidos ar sukaupta skola sugers visą pelną. Saugokitės apkalbų, kitų žmonių patarimų, pavydžių žmonių šmeižto.

Tegai:
horoskopas
Sausio 16-oji

Kokia šiandien diena: sausio 16-osios šventės

(atnaujinta 18:49 2021.01.15)
Šią dieną 1969 metais SSRS kosmonautai pirmą kartą orbitoje perėjo iš vieno kosminio laivo į kitą

Sausio 16 yra 16-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 349 dienos.

2021 metų sausio 16 dieną saulė saulė teka 08:34, leidžiasi 16:24, dienos ilgis — 7 val. 50min.

Savo vardadienį šiandien švenčia Marcelis, Norgailas, Norgailė.

Sausio 16-oji Lietuvos istorijoje

1891 metais gimė poetas, vertėjas Nadas Rastenis. Mirė 1980 m.

1891 metais gimė Stanislovas Puzinas, lietuvių poetas. Mirė 1936 m.

1897 metais gimė Kazys Juršys, aktorius, režisierius. Mirė 1967 m.

1906 metais gimė poetas Jonas Gutauskas. Mirė 1986 m.

1917 metais gimė ilgametis Lietuvos operos solistas Vladas Česas. Mirė 2008 m.

1922 metais gimė publicistas, dramaturgas Anatolijus Beriozovas. Mirė 1986 m.

1932 metais gimė dailėtyrininkas Stasys Budrys. Mirė 1970 m.

1941 metais įkurta Lietuvos Mokslų akademija ir jos biblioteka.

1991 metais Vilniuje palaidotos Sausio 13-osios aukos.

2009 metais prie Seimo rūmų įvyko mitingas, kuris baigėsi kruvinomis riaušėmis. Mitinge įvairių profesijų atstovai iš visos šalies protestavo prieš valdžios taupymo planus, slegiančius pačius skurdžiausius visuomenės sluoksnius.

2012 metais 26-oji rašytojos Ievos Simonaitytės literatūrinė premija skirta poetei Elenai Karnauskaitei už eilėraščių rinkinį "Pasaulio krašte".

Sausio 16-oji pasaulio istorijoje

1547 metais karūnuotas Rusijos caras Ivanas IV (Rūstusis).

1778 metais Prancūzija pripažino JAV nepriklausomybę.

1909 metais britų tyrėjas Ernestas Šakletonas atrado magnetinį Pietų polių.

1920 metais JAV uždrausta gaminti ir pardavinėti alkoholį.

1933 metais Niujorke gimė garsi amerikiečių eseistė ir novelistė Siuzan Zontag.

1964 metais Kaire susitikę trylikos arabų tautų lyderiai nutarė suvienyti karines pajėgas, sprendžiant arabų problemas su Izraeliu.

1969 metais SSRS kosmonautai pirmą kartą orbitoje perėjo iš vieno kosminio laivo į kitą.

1987 metais atsistatydino Kinijos komunistų partijos lyderis Hu Jaobangas, prisiimdamas kaltę už politines klaidas per studentų neramumams.

1990 metais Bulgarijos vyriausybė suteikė opozicijai teisę spausdinti laikraščius.

1992 metais Aukščiausiasis Teismas išteisino Graikijos premjerą Andreasą Papandreu 210 mln. dolerių iššvaistymo byloje.

1999 metais keli tūkstančiai Bagdado gyventojų Irake, pažymėdami Persijos įlankos karo aštuntąsias metines, išėjo į gatves, skanduodami antiamerikietiškus šūkius ir degindami JAV vėliavas.

2009 metais sulaukęs 91-erių metų amžiaus savo namuose Filadelfijos priemiestyje mirė garsus amerikiečių tapytojas Endriu Vajetas. 1948 m. dailininkas nutapė savo žymiausią paveikslą "Kristinos pasaulis" (Christina's World).

2012 — būdamas 89 metų mirė paskutinis buvęs Ispanijos diktatoriaus Franco ministrų kabineto narys Manuelis Fraga.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Vaikas mokosi prie kompiuterio, archyvinė nuotrauka

Vaikams sunkumų patiriančių šeimų siūloma leisti mokytis mokyklose

(atnaujinta 23:11 2021.01.15)
Tai būtų aktualu vaikams, gyvenantiems šeimose, kurios neturi pakankamai lėšų, socialinių įgūdžių ar motyvų tam, kad vaikams sudarytų tinkamas ugdymuisi namuose sąlygas

VILNIUS, sausio 15 — Sputnik. Vyriausybei siūloma vaikams, kurie patiria sunkumų nuotolinio mokymo metu, sudaryti sąlygas mokytis nuotoliniu būdu pačiose mokyklose, praneša Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Tokią rekomendaciją pateikė Patariamoji ekspertų taryba prie Vyriausybės.

Ekspertų tarybos teigimu, tai būtų aktualu vaikams, gyvenantiems šeimose, kurios neturi pakankamai lėšų, socialinių įgūdžių ar motyvų tam, kad vaikams sudarytų tinkamas ugdymuisi namuose sąlygas.

Savivaldybių administracijos organizuotų, kad tokiems vaikams, kurie neturi sąlygų mokytis namuose arba kuriems dėl kitų priežasčių reikalinga kita pagalba, būtų užtikrintas nuotolinis ugdymas, priežiūra ir maitinimas švietimo įstaigose.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija jau įtraukė šią priemonę į rengiamą pagalbos priemonių paketą, skirtą kompensuoti per pandemiją patirtus mokymosi praradimus.

Šiuo metu bendrojo ugdymo  programose dalyvaujantiems mokiniams ugdymas yra organizuojamas nuotoliniu būdu, išskyrus specialiosiose mokyklose ir bendrojo ugdymo mokyklų specialiosiose klasėse ugdomus mokinius, pirminiame profesiniam mokyme, vykdomam kartu su socialinių įgūdžių programa, besimokančius mokinius. 

Taip pat išimti taikoma pradinio ugdymo programos vaikus, kuriems savivaldybių administracijos užtikrina vaikų nuotolinį ugdymą, priežiūrą ir maitinimą įstaigose, kai tėvai privalo darbą atlikti darbo vietoje ir negali užtikrinti vaikų priežiūros namuose.

Jei Vyriausybė ekspertų siūlymui pritars, šis pakeitimas įsigaliotų nuo sausio 20 dienos.

Mokiniams reikia mokymosi pagalbos

Ministerija atliko bendrojo ugdymo mokyklų mokinių apklausą, kurios metu paaiškėjo, kad apie 25 tūkst. mokinių reikalinga mokymosi pagalba: papildomai konsultuoti, aprūpinti kompiuterine įranga, užtikrinti interneto ryšį, stiprinti motyvaciją. Maždaug pusei šių mokinių yra skirtas nemokamas maitinimas, o šeimos gauna socialinę paramą.

Paaiškėjo, kad pusei šių mokinių reikalingos papildomos įvairių dalykų konsultacijos. Maždaug tiek pat turi problemų su kompiuterine įranga ir interneto ryšiu. 

Ketvirtadalis šių mokinių neturi motyvacijos mokytis, o kas dešimto vaiko tėvai iš viso nebendrauja su mokykla.

Tegai:
mokykla, vaikai
Dar šia tema
Planuojate sportuoti mokyklos aikštyne? Nepamirškite taisyklių
Po Naujųjų metų mokyklos toliau dirbs nuotoliniu būdu