Kelias, archyvinė nuotrauka

Vairuotojai įspėjami, kad dieną eismo sąlygas sunkins snygis ir šlapdriba

(atnaujinta 12:00 2021.01.02)
Dienos metu rytiniuose rajonuose numatomas sniegas, šlapdriba. Aukščiausia oro temperatūra nuo 2 laipsnių šalčio iki 2 šilumos

VILNIUS, sausio 1 — Sputnik. Dėl plikledžio ir šarmos šį rytą sudėtingesnės eismo sąlygos vakarinėje šalies dalyje bei Šiaulių apskrityje. Apie tai pranešė Automobilių kelių direkcija.

Rytiniuose Lietuvos rajonuose snyguriuoja, čia pagrindinių kelių dangos vietomis padengtos puraus sniego sluoksniu iki 10 cm storio.

Žiema
© Sputnik / Павел Львов

Vairuotojų prašoma atsižvelgti į kelio dangos būklę ir rinktis saugų, o ne maksimaliai leistiną greitį bei laikytis didesnio nei įprasta saugaus atstumo.

Tuo tarpu likusioje šalies dalyje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia drėgnos, vietomis yra sausų kelių ruožų. Rytų Lietuvoje, mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai padengti prispausto arba pažliugusio sniego sluoksniu, provėžoti ir slidūs.

Taip pat vairuotojai įspėjami, kad dienos metu eismo sąlygas sunkins snygis ir šlapdriba.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, dieną rytiniuose rajonuose sniegas, šlapdriba. Kai kur galimas rūkas. Vėjas nepastovios krypties, 3–8 m/s. Aukščiausia oro temperatūra nuo 2 laipsnių šalčio iki 2 šilumos.

Tegai:
šlapdriba, sniegas, orai, Automobilių kelių direkcija
Remigijus Šimašius su žmona Agne, archyvinė nuotrauka

Šimašius skiriasi su žmona

(atnaujinta 10:52 2021.01.20)
Vilniaus meras pranešė, kad netrukus bus pradėtos teisinės procedūros, bei atkreipė dėmesį, jog daugiau jokių viešų komentarų iš jo pusės nebus

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Vilniaus meras Remigijus Šimašius pranešė, kad skiriasi su žmona Agne.

Šimašius pabrėžia, kad po šešiolikos metų bendro gyvenimo, iš kurių vienuolika metų santuokoje, būtent jis priėmė sprendimą skirtis. Jis pabrėžia, kad sprendimas nėra impulsyvus ar neapgalvotas, o "stipriai išjaustas", daug kartų pergalvotas, pamatuotas, įskaitant ir per tuos keletą mėnesių, kai jis gyveno atskirai nuo šeimos.

Pasak jo, vienareikšmiško atsakymo į klausimą "kodėl?" nėra, tačiau pabrėžia, kad šį žingsnį priima kaip savo pralaimėjimą.

"Šis sprendimas nekeičia fakto, kad turėjome gražių akimirkų drauge per tuos šešiolika metų, nestokojome vienas kitam pagarbos ir palaikymo, už ką esu dėkingas Agnei. Agnė yra stiprus, nuoširdus ir geras žmogus, iš kurio daug išmokau, kuriam esu už daug ką dėkingas, bei labai gera mama. Tačiau ilgainiui santykių nepavyko išlaikyti tokių, kad teiktų džiaugsmą bei prisidėtų prie laimės, kurios mes visi nusipelnome", — rašo savo Facebook Vilniaus meras.

Šimašius pabrėžia, kad netrukus bus pradėtos teisinės procedūros, bei atkreipia dėmesį, kad šiuo klausimu daugiau jokių viešų komentarų iš jo pusės nebus.

Tegai:
Remigijus Šimašius
Koronaviruso testas, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje COVID-19 atvejų skaičius per parą viršija 1200

(atnaujinta 10:21 2021.01.20)
Per parą naujų atvejų skaičius vėl žymiai padidėjo, Statistikos departamentas žada greitu metu pereiti prie automatizuoto atvejų skaičiavimo pagal pirminio šaltinio duomenis

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Lietuvoje per parą nustatyti 1 232 nauji koronaviruso atvejai, praneša Statistikos departamentas.

Departamento duomenimis, bendras patvirtintų atvejų konkretiems žmonėms skaičius nuo pandemijos pradžios yra 172 060.

"Laikinai šie duomenys yra skelbiami pagal NVSC sistemą. Netrukus tikimės pereiti prie automatizuoto skaičiavimo pagal pirminio šaltinio (ESPBI IS) duomenis: U07.1 diagnozių, skiriamų gavus teigiamą laboratorinio tyrimo atsakymą, bei U07.2 diagnozių, skiriamų be laboratorinio tyrimo", — pabrėžiama departamento suvestinėje.

Nuo COVID-19 ligos mirė dar 16 žmonių. Be to, per praėjusią parą registruotos keturios COVID-19 mirtys, kurių faktinė data yra ankstesnė. Tokiu būdu mirusių nuo COVID-19 skaičius per praėjusią parą padidėjo 20. Bendras COVID-19 mirčių skaičius nuo pandemijos pradžios yra 2 514.

Per praėjusią parą pasveikusių asmenų skaičius yra 1 864, tebeserga šiuo metu 57 823.

Per praėjusią parą ištirtas 9421 ėminys dėl įtariamo koronaviruso, iš viso ištirta 1 828 786.

Per praėjusią parą pirmu skiepu vakcinuoti 1 925 žmonės, antru skiepu — 3 478. Iš viso vakcinuotų (gavusių bent jau pirmą skiepą) šalyje yra 54 211, iš viso pilnai vakcinuotų — 6 236 žmonės.

Karantinas Lietuvoje dėl koronaviruso pandemijos galioja iki sausio 31 dienos. Vyriausybė anksčiau atsisakė svarstyti verslo atstovų prašymą atidaryti ne maisto prekių parduotuves ir grožio salonus.

Tegai:
Lietuva, COVID-19, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Elektros tinklai

Remonto metu bus atjungta elektros sistemos jungtis tarp Lietuvos ir Lenkijos

(atnaujinta 10:41 2021.01.20)
Šeštadienį dėl gedimo atsijungė viena iš dviejų linijų tarp Alytaus ir Lenkijos. Įvykio priežastys vis dar nežinomos

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Dėl atliekamų remonto darbų trečiadienį ir ketvirtadienį atjungiama Lietuvos ir Lenkijos elektros sistemas jungianti "LitPol Link" jungtis, praneša Lietuvos elektros perdavimo operatoriaus "Litgrid" spaudos tarnyba.

Remonto darbai atliekami po to, kai šeštadienį ryte atsijungė viena iš dviejų jungtį sudarančių 400 kV linijų Alytus–Elkas (Lenkija). Tuo metu Lietuvos kryptimi buvo perduodama 492 MW galia. Tada po pietų buvo atstatytas "LitPol Link" jungties veikimas.

Jungtis neveiks trečiadienį ir ketvirtadienį, nuo 9 iki 19 val. Atjungus abi linijas Alytus–Elkas, bus atliekamas vienos fazės laido intarpo montavimas.

"Nustatę gedimą vienoje linijoje šeštadienį, netrukus įjungėme rezervinę linija, kuri iki tol buvo išjungta dėl atliekamų "LitPol Link" jungties išplėtimo darbų. Abi šios linijos sumontuotos ant tų pačių atramų, todėl, siekiant užtikrinti darbuotojų saugumą remonto darbų metu, linija laikinai neveiks ir jungtis nebus prieinama rinkai", — sakė "Litgrid" l. e. p. Perdavimo tinklo departamento vadovas Valdas Bancevičius.

Detalios gedimo priežastys paaiškės, atlikus detalų gedimo tyrimą.

Pasitraukimas iš BRELL

Lietuva, Latvija ir Estija yra BRELL energijos žiedo dalis kartu su Baltarusija ir Rusija. Baltijos šalys nusprendė atsijungti ir sinchronizuotis su Europos elektros sistema per Lenkiją — per jau pastatytą "LitPol Link" ir jūrų kabelį "Harmony Link". Tai planuojama padaryti iki 2025 metų.

Lietuvoje noras išeiti iš BRELL yra paaiškinamas noru pasiekti "energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos". Tačiau, pasak daugelio ekspertų, atsijungimo nuo BRELL procesas Baltijos šalims bus nepaprastai brangus išteklių ir pinigų prasme, o ateityje taip pat pakenks vartotojų kišenėms, nes tarifai neišvengiamai kils.

Tačiau Maskva tikisi, kad net ir Baltijos šalims palikus BRELL, elektros tiekimas respublikoms bus tęsiamas.

Tegai:
Lenkija, Lietuva, Litgrid, elektros energija, LitPol Link
Dar šia tema
Užsienio politikos koordinacinės tarybos posėdyje aptarti svarbiausi 2021 metų uždaviniai
"LitPol Link" jungtis tarp Lietuvos ir Lenkijos buvo atjungta dėl gedimo