Lietuvos policija

Naujųjų metų išvakarėse Šiauliuose buvo pavogtas automobilis

(atnaujinta 14:33 2021.01.02)
Teisėsaugos pareigūnų teigimu, transporto priemonę pavogęs vyras galėjo būti neblaivus. Vyksta tyrimas

VILNIUS, sausio 1 — Sputnik. Šiauliuose Naujųjų metų išvakarėse užpuolikas pagrobė automobilį smogęs jo savininkui, pranešė Lietuvos policija.

Incidentas įvyko ketvirtadienį, apie 23:12, Basanavičiaus gatvėje.

Nukentėjusysis, gimęs 1971 metais, nesikreipė į medikus.

Tačiau penktadienį, apie 01:00, pavogtas automobilis buvo rastas Pakruojo gatvėje. Įtariamasis, gimęs 1980 metais, galimai buvo girtas. Jis atsisakė atlikti alkoholio kiekio kraujyje nustatymo testą.

Užpuolikas buvo sulaikytas, iškelta baudžiamoji byla. Vyksta tyrimas.

Tegai:
automobilis, policija
Dar šia tema
Policija ragina savivaldybes riboti masinius renginius per Naujuosius metus
Kaune sulaikyti du vagys, du kartus įsibrovę į tą patį autoservisą
Vakcina

Santaros klinikos Vilniuje pradėjo antrąjį skiepijimo etapą

(atnaujinta 16:47 2021.01.17)
Anksčiau šioje klinikoje buvo pranešta apie gydytojus, užsikrėtusius COVID-19, gavus pirmąją vakcinos dozę

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Santaros klinikoje prasidėjo antrasis koronaviruso skiepijimo etapas. Apie tai Facebook pranešė gydymo įstaigos spaudos tarnyba.

Antroji vakcinos dozė skiriama gydytojams, kurie jau gavo pirmąją dozę.

Anksčiau paskiepytiems šios klinikos gydytojams buvo nustatytas koronavirusas. Santaros klinikos Vilniuje Infekcijos centro vadovė Ligita Jančorienė paaiškino, kad rizika susirgti sumažėja praėjus 12 dienų po pirmosios vakcinacijos. Tuo pačiu atsparumą virusui, kurį gamintojai žadėjo — iki 95 proc., Galima pasiekti tik praėjus septynioms dienoms po antrosios vakcinos dozės.  

Pasak Infekcijos centro vadovės, Santaros klinikose nuspręsta, kad tiems, kurie gavo pirmąją vakciną, bus tiriami antikūnai. Remiantis šiais duomenimis, bus priimtas sprendimas dėl antrosios dozės.

Gydymo įstaigos duomenimis, pirmąja doze paskiepyta 4,5 tūkst. darbuotojų.

Nuo pandemijos pradžios Lietuvoje buvo užregistruota daugiau nei 167 tūkstančiai COVID-19 atvejų, mirė per 2,4 tūkstančio žmonių.

Šalyje nuo koronaviruso jau paskiepyta daugiau nei 46 tūkst. žmonių.

Tegai:
Vilnius, Lietuva, vakcina, Santaros klinikos
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Avarinis ženklas

Šakių rajone eismo įvykio metu sužeisti du nepilnamečiai

(atnaujinta 12:17 2021.01.17)
Kartu su jais buvo sužeisti dar du suaugusieji, sėdintys tame pačiame automobilyje. Kitas eismo dalyvis neleido jų praleisti sankryžoje

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Kelių eismo įvykio metu Šakių rajone buvo sužeisti du nepilnamečiai vaikai, pranešė Lietuvos policija. 

Šeštadienį, apie 15.10 val., šalia Bridžių kaimo, magistralės Pilviškiai-Šakiai-Jurbarkas 26-ame kilometre, automobilis "Audi 80", vairuojamas 1961 metais gimusio vyro, sankryžoje nepraleido "Volkswagen Passat" ir susidūrė su juo.

"VW Passat" vairavo 1983 metais gimęs vyras. Jis nepažeidė taisyklių, nes judėjo pagrindiniu keliu. Automobilyje, be jo, buvo moteris, gimusi 1988 metais ir du maži vaikai — 2018 metais gimęs berniukas ir 2015 metais gimusi mergaitė.

Per eismo įvykį buvo sužeisti visi automobilyje "VW Passat" sėdintys žmonės. Jie gavo medicininę pagalbą ir buvo išsiųsti gydytis ambulatoriškai.

Policija pradėjo administracinį tyrimą.

Doleriai

Trampui išėjus, FT paskelbė apie ES planus sumažinti "dolerio dominavimą"

(atnaujinta 13:25 2021.01.17)
Be kita ko, kaip pažymėta straipsnyje, ES atkreipė dėmesį į būtinybę ieškoti būdų, kaip sustiprinti euro vaidmenį pasaulio arenoje, visų pirma pasitelkiant koronaviruso pandemijos pamokas

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Europos Sąjunga planuoja kovoti su "dolerio dominavimu" pasaulio rinkose, rašo "Financial Times", remdamasi šaltiniais Europos Komisijoje.

"Pasaulio finansų rinkos yra per daug priklausomos nuo dolerio", — sakoma viename iš žurnalistų peržiūrėtų dokumentų.

Pasak straipsnio autorių, priklausomybės nuo dolerio klausimą planuojama iškelti netrukus prieš išrinkto JAV prezidento Džo Baideno inauguraciją. Vieną pagrindinių projektų planuojama priimti sausio 19 dieną.

Pranešama, kad dokumentas yra susijęs su sunkumų įveikimu pavyzdžiu tų, su kuriais susidūrė ES po to, kai Donaldas Trampas atkūrė sankcijas Iranui. Iniciatyvoje taip pat kalbama apie būtinybę apsaugoti šalis nuo tokių priemonių "neteisėto ekstrateritorinio naudojimo pasekmių".

"Trampo pirmininkavimo metai atskleidė mūsų pažeidžiamumą ir turime juos pašalinti <...>. Mes kalbame apie Europos Sąjungos vietą pasaulyje: apie gebėjimą turėti pakankamą ekonominę ir finansinę galią", — teigiama leidinyje.

Be kita ko, kaip pažymėta straipsnyje, ES atkreipė dėmesį į būtinybę ieškoti būdų, kaip sustiprinti euro vaidmenį pasaulio arenoje, visų pirma pasitelkiant koronaviruso pandemijos pamokas.

Tegai:
ES, JAV