Žiema

Sausio 3 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 18:06 2021.01.03)
Ši diena Dvyniams gali būti emociškai sunki dėl galimų kivirčų šeimoje ir artimoje aplinkoje, Mergelėms patariama saugotis naujų pažinčių, nes jos gali išvesti iš kelio, Žuvims derėtų išspręsti iškilusias bėdas ir nepasiduoti emocijoms

Rytoj diena bus naudinga studijoms ir mokslinei kūrybai. Jūsų intelektiniai ir loginiai sugebėjimai šią dieną pasieks aukščiausią tašką, o jūsų minčių eiga bus nestandartinė. Yra galimybė netikėtai rasti originaliausią sudėtingiausių klausimų sprendimą. Stenkitės neapsikrauti problemomis. Taip pat žvaigždės rekomenduoja vengti azartinių lošimų ir alkoholio, kuris rytoj gali nepastebimai įvelti į pavojų, kyla rizika padaryti daug klaidų.

Avinas (03.21-04.20) Pirmoji dienos pusė bus gana sunki, nes susikaupė daug neišspręstų klausimų ir nenumatytų problemų. Pabandykite sutelkti save ir nešvaistykite savo gyvybingumo smulkmenoms. Geriau atsisakyti naujų projektų ir sutarčių. Po pietų problemas galima išspręsti palaikant mecenatams.

Jautis (04.21-05.21) Pirmoji dienos pusė gali būti nepalanki dėl jūsų ambicijų. Polinkis į egoizmą gali būti nesutarimų šeimoje pagrindas. Jūs būsite priversti atšaukti atostogas, o vietoj to prisiimti papildomų įsipareigojimų. 

Dvyniai (05.22-06.21) Žvaigždžių išsidėstymas šiandien nebus palankus profesinės veiklos srityje. Neatmetami konfliktai šeimos santykiuose ar bendraujant su partneriu. Klaidingi pažadai ar neatsargūs veiksmai sukels ašaras ir apmaudą. Galima materiali parama ar vertingi nepažįstamų žmonių patarimai.

Vėžys (06.22-07.22) Gali būti, kad patirsite irzlumą ir blogą nuotaiką. Stiprės opozicija aplinkiniam pasauliui. Nepalanki diena kelionėms, sandoriams, vedyboms. Geriausias poilsis — pasivaikščiojimas vienumoje.

Liūtas (07.23-08.23) Norėdami pasiekti tikslą, sujunkite jėgas su kitais žmonėmis, įtraukite juos į savo projektus ir planus, kad galėtumėte veikti efektyviau ir patikimiau. Šiandien jūs taip pat turite parodyti visus savo sugebėjimus ir, prisitaikydami prie naujų aplinkybių, parodyti arba kruopštumą, arba kūrybišką požiūrį į verslą. Santykiuose su artimais žmonėmis galimas visiškas tarpusavio supratimas.

Mergelė (08.24-09.22) Patariama saugotis naujų pažinčių. Nerekomenduojama aktyviai veikti profesinėje srityje — nedideli nesusipratimai, tuščios kalbos gali jus nuklaidinti iš prioritetinių veiklos sričių arba sukelti nuostolių. Blaivus, apgalvotas žvilgsnis į savo galimybes ir dosnumą kitų atžvilgiu padės nutraukti neigiamas dienos tendencijas.

Svarstyklės (09.23-10.22) Šią dieną didelė šeimos kivirčų tikimybė, neišsprendžiami prieštaravimai. Turite pabandyti švelniai išpainioti šį rutulį, nenutraukdami nė vieno siūlo. Asmeninis gyvenimas negali ilgai likti be debesų. Po išbandymų dienų vėl bus daug laimingų dienų. Ypatingą dėmesį skirkite savo vaikams, jų sėkmei, sveikatai, interesams.

Skorpionas (10.23-11.21) Pabandykite palaukti ir pakeisti požiūrį. Šią dieną nebūsite linkę skaitytis su kitais. Jums gali kilti abejonių dėl aplinkinių žmonių nuomonės. Sveikatos problemų tikimybė yra didelė. Saugokitės virškinamojo trakto ligų. Dieta ir grynas oras yra puiki daugelio ligų prevencija.

Šaulys (11.22-12.21) Labiau nei bet kada turite parodyti kantrybę ir ištvermę, vengdami negailestingumo ir susierzinimo, kurie dar labiau trukdys jums. Bet savo veiksmuose ir sprendimuose neturėtumėte pasikliauti tik šaltu mąstymu. Po pietų visi konfliktai bus išspręsti, tačiau vis tiek jausite vidinę įtampą ir pavojų.

Ožiaragis (12.22-01.20) Gali būti, kad jums teks apginti savo autoritetą, nes prieštaravimai tarp jūsų pasaulėžiūros ir visuotinai priimtų pamatų sustiprės. Parodykite visas geriausias savo savybes šiandien, nesileiskite į provokacijas. Artimiems žmonėms reikia jūsų dėmesio ir rūpestingumo.

Vandenis (01.21-02.19) Būkite budrūs, nepriimkite jokių svarbių sprendimų ir palaukite. Kažkas vėl bando jus nervinti. Saugokitės priešų intrigų, apkalbų ir šmeižto. Susidūrę su konfliktine situacija, pasistenkite neįžeisti nekalto žmogaus.

Žuvys (02.20-03.20) Pirmoje dienos pusėje galimi lėtinių ligų paūmėjimai, traumos, nelaimingi atsitikimai. Visų saugos priemonių laikymasis padės atsikratyti bėdų. Konfliktinių situacijų galima išvengti išmintingai. Praleiskite popietę su šeima. Tai tiesiog būtina padaryti — jūs pradėjote tolti nuo šeimos.

Tegai:
horoskopas
Lietuvos karinio jūrų laivyno laivai

Lietuva perdavė Baltijos jūrų eskadrilės vadovavimą Latvijai

(atnaujinta 09:51 2021.01.21)
Šiais metais perdavimo ceremonija turėjo vykti nuotoliniu būdu dėl pasaulinės padėties dėl koronaviruso pandemijos

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Baltijos jūros eskadrilės vadas "Baltron", Lietuvos karinių jūrų pajėgų vadas Andrius Širvys perdavė vadovavimą Latvijos karinių jūrų pajėgų karininkui Kristui Kristlibui, praneša Lietuvos krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

Šiemet ceremonija vyko nuotoliniu būdu. Karinių jūrų pajėgų vadas kapitonas Giedrius Premeneckas pažymėjo, kad, nepaisant pandemijos, apribojimų ir iššūkių, "Baltron" sėkmingai dalyvavo tarptautinėse pratybose "Dynamic Move", "US BALTOPS" ir "SQUADEX".

Sausio 19 dieną, pasibaigus Baltijos jūrų eskadros "Baltron" vado kadencijai, Andrius Širvys perdavė komandą Latvijos karinio jūrų laivyno karininkui Kristui Kristlibui.

Nuo 1998 metų Lietuva, Latvija ir Estija, padedamos Vakarų šalių, pradėjo kurti bendras jūrų pajėgas, kurios vykdytų nesprogusių šaudmenų šalinimo operacijas Baltijos jūroje ir parengtų laivus bei štabo karininkus NATO operacijoms. 1998 metų rugpjūčio 28 dieną Taline atidarytas "Baltron" eskadras veikia remdamasis metiniais personalo mokymo ir dalyvavimo tarptautinėse pratybose planais, taip pat dalyvauja ieškant ir šalinant minas ir nesprogusius ginklus, likusius Baltijos jūros dugne nuo Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų.

Nuo 2014 metų Estija sustabdė savo dalyvavimą Baltijos laivyne, tačiau ir toliau dalyvauja bendrose pratybose su "Baltron".

Tegai:
Latvija, Lietuva, Baltijos šalys
Vakcina

SAM praneša, kad savivaldybėse skiriasi vakcinacijos pažanga

(atnaujinta 09:08 2021.01.21)
Pabrėžiama, kad savivaldybėms pristatomi COVID-19 vakcinos kiekiai priklauso nuo iš anksto pateikto vakcinų dozių poreikio, prieš kiekvienos siuntos pristatymą

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad kiekviena iš savivaldybių, įvertinusi savo technines, žmogiškųjų išteklių, prioritetinių grupių dydžių bei kitas aplinkybes, vakcinavimo procesą organizuoja, kad šis atitiktų konkrečios savivaldybės poreikius.

"Savivaldybėms pristatomi COVID-19 vakcinos kiekiai priklauso nuo iš anksto pateikto vakcinų dozių poreikio, prieš kiekvienos siuntos pristatymą. Minėtus vakcinų poreikius savivaldybės sudaro vadovaujantis ministro įsakymu dėl prioritetinių grupių", — teigiama pranešime.

Pabrėžiama, kad kai kuriose savivaldybėse konkrečios prioritetinės grupės vakcinacija prasideda anksčiau nei likusioje respublikos dalyje.

SAM pranešime teigiama, jog taip yra dėl to, kad vakcinavimo dieną, atlikus antikūnų testą, paaiškėja, kad atėjusieji skiepytis jau yra persirgę koronavirusu arba numatytą vakcinavimo dieną asmuo negali atvykti. Tuo pačiu numatytą vakcinavimo dieną asmuo atsisako skiepytis.

Pažymima, kad savivaldybių sudaromų rezervinių asmenų sąrašai (pagal prioritetines grupes) yra skirtingos apimties, taip pat skiriasi savivaldybių gyventojų skaičius ir konkrečios prioritetinės grupės tam tikroje savivaldybėje dydis.

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1 232 nauji COVID-19 atvejai, mirė 16 žmonių. Iš viso registruota 172 060 šios infekcinės ligos atvejų, 110 451 asmuo pasveiko, 57 823 — tebeserga. Mirė 2 514 žmonių.

Vakcinacija šalyje prasidėjo gruodžio pabaigoje. Pirmiausia skiepai buvo skirti medicinos darbuotojams. Naujausiais duomenimis, nuo viruso paskiepyti 47 498 Lietuvos gyventojai.

Tegai:
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Lietuva, vakcinacija, vakcina
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuvos vyriausybė sušvelnino sugriežtintas karantino taisykles
Tiсhanovskaja paprašė ES pagalbos dėl baltarusių vakcinacijos nuo COVID-19