VILNIUS, sausio 3 — Sputnik. Lietuvoje per parą buvo užregistruoti dar 1 239 koronaviruso infekcijos atvejai, praneša Statistikos departamentas.
Iš viso nuo pandemijos pradžios šalyje nustatyti 146 637 atvejai. Tuo tarpu pasveiko 77 362 žmonės. Šiuo metu serga 66 782 pacientai.
Nuo COVID-19 per parą mirė 27 žmonės. Iš jų 11 moterų ir 16 vyrų. Jauniausias miręs asmuo priklauso 40–49 metų amžiaus grupei, dauguma mirusiųjų yra 80–89 metų amžiaus (12). Iš viso Lietuvoje užregistruotos 1 643 mirtys nuo koronaviruso.
Šią savaitę šalyje kilo skandalas dėl neteisingo mirčių nuo koronaviruso per parą atvejų paskelbimo. Iš pradžių Statistikos departamentas pranešė apie 130 mirčių nuo koronaviruso per parą, o tai taptų absoliučiu Lietuvos antirekordu per visą pandemijos laiką.
Tačiau po kurio laiko buvo pateikti paaiškinimai, kad į skaičių 130 buvo įtraukti ne tik paros duomenys, bet ir anksčiau užfiksuoti gruodžio mėnesio duomenys.
Lietuvos nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) pabandė paaiškinti situaciją tuo, kad darbuotojai į statistiką įtraukia duomenis, kuriuos gauna iš gydymo įstaigų visoje šalyje. Kaip pažymėta, NVSC kasdien informuoja visuomenę apie COVID-19 mirtis, remdamasis tą dieną iš medicinos įstaigų gautais duomenimis, neatsižvelgiant į tai, kada įvyko pati mirtis.
VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) primena, kad dėl kontakto su koronavirusu užsikrėtusiuoju izoliuoti asmenys privalo laikytis izoliacijos taisyklių, teigiama NVSC pranešime.
Pažymima, kad tai būtina, jog būtų užkirstas kelias infekcijos plitimui visuomenėje.
"Izoliacijos metu mokama nedarbingumo išmoka, tačiau atkreipiame dėmesį — tik už 14 izoliacijos dienų. Tad jeigu izoliacija pratęsiama dėl to, kad izoliacijos metu nustatoma, jog asmuo vėl turėjo sąlytį su sergančiuoju, nedarbingumo išmoka nebepriklauso", — teigiama pranešime.
Pranešime rašoma, kad NVSC, gavęs informaciją apie COVID-19 susirgusius asmenis, atlieka atvejo epidemiologinį tyrimą, kurio metu susisiekia su užsikrėtusiuoju ir išsiaiškina užsikrėtimo aplinkybes ir visus asmenis, su kuriais žmogus bendravo užkrečiamuoju laikotarpiu.
Sąlytį turėjusiems asmenims išsiunčiamos SMS žinutės su nustatytu privalomos izoliacijos terminu bei nuoroda į anketą, kurią būtina užpildyti.
Pabrėžiama, kad pasitaiko atvejų, kai žmonės mano, kad užsikrėtus pakanka izoliuotis nuo visuomenės: neiti į darbą, į parduotuvę, į lauką, o namuose visi šeimos nariai toliau įprastai bendrauja. Tokiu atveju rizikuojama šeimos narių sveikata. Lengva ar besimptome COVID-19 forma sergantis asmuo neįvertina, kad jo šeimos narys gali susirgti sunkia forma.
Be to, jei užsikrėtęs šeimos narys nesiizoliuoja nuo kitų šeimos narių, likusiems šeimos nariams izoliacija trunka ilgiau.
VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Lietuvoje siūloma skirti finansinę paramą ne tik bakalauro studijoms, bet ir šalies universitetuose magistro studijas pasirinkusiems baltarusiams, rašo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
"Skirdami paramą išreiškiame savo solidarumą su Baltarusijos demokratiniu judėjimu, taip pat sudarome galimybes studijuoti tiems jaunuoliams, kuriems šiuo metu savo šalyje įgyti aukštąjį išsilavinimą galimybės yra apsunkintos", — sakė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.
Šiugždinienė kreipėsi į Tarptautinių studijų komisiją, kad nustatant kvotas šiemet užsienio šalių piliečių studijoms pagal magistrantūros studijų programas, Baltarusija būtų numatyta kaip atskira prioritetinė šalis, skiriant jos piliečių studijoms 20 papildomų vietų. Ministerija nuo 2020 studijų metų skyrė paramą 103 baltarusiams, įstojusiems į bakalauro studijas Lietuvoje.
Taip pat Lietuvoje nuo 2015 metų remiama ir Ukrainos jaunuolių studijos šalyje. Ukrainos piliečių magistrantūros studijoms Lietuvos aukštosiose mokyklose šiais metais bus skiriama 30 vietų kvota.
Masiniai opozicijos protestai visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.
Vilnius nuo pat protestų Baltarusijoje pradžios kišosi į kaimyninės valstybės reikalus. Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad rezultatai neva buvo "suklastoti".
Anksčiau Baltijos šalių sankcijų sąraše buvo 30 Baltarusijos piliečių, tarp jų ir kaimyninės valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka.
Vėliau buvo pranešta, kad šios šalys išplės asmeninių sankcijų prieš Baltarusijos režimą sąrašą, įtraukdamos į jį apie šimtą žmonių.
Atsakydamas į tai, Baltarusijos lyderis nurodė vyriausybei perorientuoti Baltarusijos krovinių srautą iš Lietuvos uostų. Be to, anksčiau jis teigė, kad Baltarusija buvo priversta "uždaryti sienas iš Vakarų".
JAV Atstovų rūmai balsavo už Donaldo Trampo apkaltą. Balsavimas vyko sausio 13 dieną — savaitę po to, kai dabartinio prezidento šalininkai užpuolė Kapitolijų. Už apkaltą balsavo 232 žemųjų rūmų nariai, įskaitant dešimt respublikonų, prieš — 197.
"Mes žinome, kad JAV prezidentas paskatino šį maištą, ginkluotą sukilimą prieš mūsų bendrą šalį. Jis turi pasitraukti. Jis yra akivaizdus ir aktualus pavojus šaliai, kurią visi mylime", — sakė Nensė Pelosi, JAV Atstovų rūmų pirmininkė.
Prezidentas kaltinamas ypač sunkiais nusikaltimais ir maišto kurstymu. Kas laukia Trampo toliau — žiūrėkite mūsų vaizdo įraše.