Gitanas Nausėda susitiko su Arūnu Dulkiu, nuotrauka iš įvykio vietos

Nausėda pareikalavo visuomenei pateikti aiškų strateginį koronaviruso valdymo planą

(atnaujinta 17:27 2021.01.06)
Naujausiais duomenimis, Lietuvoje koronavirusu užsikrėtė beveik 150 tūkst. žmonių, apie 2 tūkst. mirė

VILNIUS, sausio 5 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu aptarti nacionalinį planą kovai su koronavirusu ir vakcinacijos strategiją Lietuvoje 2021 metais.

Šalies vadovo nuomone, Sveikatos apsaugos ministerija turėtų parengti ir paskelbti aiškų koronaviruso valdymo planą, kuris apimtų visas svarbiausias strategijos dalis, pirmiausia koronaviruso valdymo įstaigų ir organizacijų sklandžios veiklos užtikrinimą. 

"Raginu detaliau planuoti sklandžią įstaigų ir organizacijų, veikiančių pirmojoje kovos su koronavirusu fronto linijoje, veiklą. Pasigedome plano, kaip užtikrinti efektyvų Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos, ligoninių darbą, atsižvelgiant tiek į personalo, tiek į priemonių, resursų, sklandžių pirkimo procesų valdymą", — cituoja prezidentą spaudos tarnyba.

Šalies vadovas pabrėžė, kad "mirčių statistikos rebusas" — galimai tik organizacijos valdymo problemų ledkalnio viršūnė.

Praeiviai
© Sputnik / Владислав Адамовский

"Šiuo sudėtingu metu ligoninės yra svarbiausia kovos su pandemija linija, kurią privalome sustiprinti. Pirma, būtina diegti Sveikatos ekspertų tarybos rekomenduotus naujausius COVID-19 ligoninių gydymo metodus, tokius kaip didelio slėgio deguonies neinvazinės priemonės. Taip pat privalome didinti kitomis ligomis sergančių asmenų gydymo prieinamumą", — sakė Nausėda.

Be to, susitikime aptarta testavimo strategija Lietuvoje. Nausėda pabrėžė, kad testavimo apimčių plėtimas yra pagrindinė priemonė greičiau identifikuoti ligos židinius, užkardyti plitimą ir nukreipti pastangas į ligonių gydymą. Rekomenduota įtraukti greitųjų antigenų testų naudojimą į testavimo strategiją bei tyrimus atlikti didžiausios rizikos įstaigose — globos ir slaugos namuose, ligoninėse.

Prezidentas atkreipė dėmesį, jog nerimą kelia faktas, kad pakartotinis antigenų viešasis pirkimas paskelbtas tik šiomis dienomis, o tai reiškia, kad masiniam testavimui reikalingos medžiagos Lietuvą pasieks ne anksčiau kaip vasarį.

"Neturi likti vietos lietuviškam atsargumui, taupant vakcinas antram skiepui ar nepakankamo skaidrumo vakcinuojant didesnių ligoninių medikus pirmiau nei ypač pavojingomis sąlygomis dirbančius medikus mažesnėse ligoninėse. Kiekviena sugaišta diena vakcinuojant rizikos zonoje dirbančius medikus gali kainuoti jų gyvybes", — sakė Lietuvos vadovas.

Šalies vadovas pabrėžė, kad būtina skaidri ir aiški vakcinos apskaitos ir valdymo sistema bei reguliarus komunikavimas visuomenei apie vakcinavimo eiliškumą ir terminus.

Susitikime aptartas medikų ir slaugos darbuotojų sergamumo koronavirusu klausimas bei galimas prevencijos planas. Šiandien dėl COVID-19 ir kitų priežasčių negali dirbti apie 10 proc. gydytojų ir 15 proc. slaugytojų.

Prezidentas paragino sveikatos apsaugos ministrą sparčiau efektyvinti medikų paslaugų teikimą nuotoliniu būdu bei lankant pacientus namuose.

Griežtos karantino sąlygos Lietuvoje pratęstos iki sausio pabaigos, piliečiams draudžiamas laisvas judėjimas tarp savivaldybių.

Lietuva jau gavo tris vakcinos COVID-19 partijas. Paskutinė atkeliavo sausio 4 dieną. Skiepijimas prasidėjo gruodžio pabaigoje.

 

Tegai:
Arūnas Dulkys, skiepijimas, vakcina, COVID-19, koronavirusas, Gitanas Nausėda
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1129)
Dar šia tema
Gauti tikslūs duomenys apie imuniteto nuo COVID-19 trukmę
Veryga klausia, kur dingo antroji vakcinos partija Lietuvoje
Lietuvoje platinami netikri skelbimai apie vakcinos nuo COVID-19 pardavimą
Sankt Peterburgas, archyvinė nuotrauka

Sausio 21 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 11:52 2021.01.20)
Sausio 21-osios dienos horoskopas pataria Avinams pagalvoti apie naujų verslo kontaktų užmezgimą, Dvyniams — vengti diskusijų ir ginčų, o  Žuvims — elgtis savarankiškai ir iniciatyviai

Avinas (03.21-04.20) 

Verta pagalvoti apie naujų verslo kontaktų užmezgimą, pelningesnių pasiūlymų paiešką. Prisiminkite senus ryšius - jie gali būti naudingi. 

Vakare skirkite laiko šeimai ir vaikams, vieniši žmonės galėtų apsilankyti kokiame nors kultūriniame renginyje.

Jautis (04.21-05.21) 

Jei patys nesudarysite sau problemų, tada diena bus sėkminga. Vakaras tinkamas tvarkyti šeimos reikalus ar senus dokumentus. 

Dienos pabaigoje pasirūpinkite savo sveikata, jūsų kūnas bus ypač jautrus infekcijoms.

Dvyniai (05.22-06.21) 

Šis laikotarpis gali suteikti naujų įdomių perspektyvų. Darbe, jei imsite dvejoti ir atidėsite sprendimo priėmimą , prarasite laiką. 

Šiandien susilaikykite nuo diskusijų, nepradėkite ginčų, tai gali sukelti neigiamų pasekmių ateityje.

Vėžys (06.22-07.22) 

Namuose ir darbe viskas bus ramu, nepakis. Bet kokia rimta perkrova ir stresas gali neigiamai paveikti jūsų sveikatą. Praleiskite daugiau laiko su bendraminčiais. Bendravimas su jais gali suteikti netikėtos naudos.

Liūtas (07.23-08.23) 

Liūtų laukia gera ir rami diena. Tai tinkamas laikas susirasti bendraminčių, net ir socialiniuose tinkluose. Vakare reikėtų atkreipti dėmesį į savo sveikatą ir vengti bet kokios perkrovos.

Mergelė (08.24-09.22) 

Jus kupini energijos ir entuziazmo. Jei turite įdomių idėjų, nesidalykite jomis su kitais: pavydūs žmonės bandys kišti pagalius į jūsų ratus. 

Žvaigždės prognozuoja, kad jumyse atsiras naujų charakterio bruožų, ypač per didelis azartiškumas. Būkite atsargūs - yra rizika prarasti pinigus.

Svarstyklės (09.23-10.22) 

Net jei darbe kažkas netinka, dabar nėra pats tinkamiausias laikas rimtiems pokyčiams. Santykiuose gali kilti tam tikra įtampa. Nesiimkite svarbiu užduočių ir venkite konfliktų. 

Skorpionas (10.23-11.21) 

Šiai dienai galite suplanuoti svarbiausius ir sunkiausius dalykus - palankus žvaigždžių išdėstymas prisidės prie sėkmės. 

Jūsų gali būti paprašyta padėti išspręsti opią problemą. Galėsite parodyti diplomato savybes, kas ateityje jums bus labai naudinga.

Šaulys (11.22-12.21) 

Šią dieną numatomos neplanuotos išlaidos, todėl apsipirkti jums draudžiama. Tačiau ši diena tinkama ilgalaikiams planams kurti ir aptarti. Šiandien rekomenduojama susitelkti į verslo klausimų sprendimą. 

Trumpam atidėkite bendravimą su draugais, nes galimi konfliktai.

Ožiaragis (12.22-01.20) 

Šiandien Ožiaragiams net kalnus kilnoti, ir jie galės tai padaryti. Bet prieš ką nors darant, viską gerai pasverkite. Intuicija gali paskatinti jus priimti teisingą sprendimą, o patarimai, priešingai, gali suklaidinti. 

Galimi konfliktai tiek darbe, tiek šeimoje.

Vandenis (01.21-02.19) 

Šiandien galėsite parodyti savo sugebėjimus. Priėmę sprendimą, neabejokite juo — pirmasis variantas pasirodys teisingas. Geriau vengti naujų pažinčių, jos gali sukelti jums rūpesčių. Per daug nepasitikėkite nauja informacija, būtinai patikrinkite ją dar kartą.

Vakarą skirkite mažų darbų ir namų ruošos darbų atlikimui.

Žuvys (02.20-03.20) 

Nepalankus laikotarpis rizikingoms finansinėms operacijoms. Šią dieną susilaikykite nuo sandorių ir nepradėkite naujų projektų. 

Žvaigždės pataria elgtis savarankiškai ir iniciatyviai. Niekas geriau už jūsų nežinos, ką ir kaip reikia daryti.

Tegai:
horoskopas
Vilniaus oro uostas

Vilniaus oro uoste sulaikyti du vyrai, kurių ieškojo dėl padarytų nusikaltimų

(atnaujinta 15:09 2021.01.20)
Paaiškėjo, kad Anglijos įstatymus pažeidę vyrai nemalonumų su teisėsauga turi ir gimtinėje — jie Lietuvoje ieškoti dėl nusikaltimų

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Vilniaus oro uoste pasieniečiai sulaikė Radviliškio ir Akmenės rajono gyventojus, vienu lėktuvu atskridusius iš Londono, rašo Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Antradienį VSAT pareigūnai Vilniaus oro uoste tikrino reisu iš Londono atskridusių keleivių dokumentus. Pasieniečiai jau žinojo, kad šiuo lėktuvu atvyko ir 32-ejų Akmenės rajono Ventos miestelio gyventojas. Iš Anglijos jis buvo išsiųstas už įstatymų pažeidimus.

VSAT pareigūnai nustatė, kad vyras problemų su teisėsauga turi ir Lietuvoje — jis yra nuteistas už nusikaltimo padarymą. Dėl to šio ventiškio paiešką nuo 2019-ųjų lapkričio yra paskelbusi Telšių policija.

Pasieniečiai ieškomąjį sulaikė ir pristatė į oro uosto užkardą, o vėliau perdavė paieškos iniciatoriams.

Tame pačiame lėktuve buvo ir už įstatymų pažeidimus iš Anglijos grąžintas 33-ejų Radviliškio gyventojas. Dokumentų patikrinimo metu pasieniečiai išsiaiškino, kad vyro kaip įtariamojo nusikaltimo padarymu nuo 2019 metų spalio ieškojo Vilniaus apskrities policija.

Pasieniečiai radviliškietį taip pat sulaikė ir perdavė policijos pareigūnams.

Praėjusiais metais VSAT pareigūnams iš viso įkliuvo 1775 dėl įvairių nusižengimų ir nusikaltimų Lietuvos ir užsienio teisėsaugos ieškoti asmenys.

Tegai:
Vilniaus oro uostas, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Pasieniečiai sulaikė kontrabandinius rūkalus gabenusį švenčioniškį
Karantino apribojimus pažeidusios kaunietės automobilyje rasta nelegalių rūkalų
Lietuviai įkliuvo su kontrabandinėmis cigaretėmis, vienas jų dingo
Maisto produktai, archyvinė nuotrauka

Pernai Lietuvos eksportuota 17% daugiau gyvūninių maisto produktų

(atnaujinta 16:17 2021.01.20)
Baltijos šalies įmonės šiuo metu gali eksportuoti maistą, pašarus ir gyvūnus į daugiau nei 150 pasaulio šalių

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Praėjusiais metais gyvūninių maisto produktų ir kitų siuntų eksportas į užsienį paaugo 17 proc., rašo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Tarnybos duomenimis, 2020 metų sausio-gruodžio mėnesiais šalies gamintojai iš viso eksportavo per 24 tūkst. gyvūninės kilmės maisto produktų ir kitų siuntų.

VMVT direktoriaus Dariaus Remeikos teigimu, nuo pat 2020 metų pradžios buvo fiksuojamas daugumos produktų iš Lietuvos eksporto augimas, o per metus išaugo ypač didelę pridėtinę vertę maisto grandinėje turinčių produktų — tai yra pieno, šviežios mėsos, žuvies ir kitų gaminių eksporto kiekiai.

Apibendrinti statistikos duomenys rodo, kad pernai pieno produktų užsienio rinkoms parduota 23 proc. daugiau (per 111 tūkst. tonų). Tiek pat augo (23 proc.) ir šviežios mėsos pardavimai (eksportuota 12,8 tūkst. tonų), labiausiai šioje grupėje didėjo jautienos (48 proc.) ir paukštienos (18 proc.) eksportas.

Tuo tarpu žuvies ir jos gaminių pernai buvo eksportuota 7 proc. daugiau (iš viso 113,2 tūkst. tonų) nei 2019-ais. Šalies įmonės 2020 metais užsienio rinkose aktyviai prekiavo ir ėdalu augintiniams (katėms, šunims) — jų išvežimai siekia 9,9 tūkst. tonų.

Lietuvos įmonės šiuo metu gali eksportuoti maistą, pašarus ir gyvūnus į daugiau nei 150 pasaulio šalių.

Tegai:
maisto produktai, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), eksportas, Lietuva
Dar šia tema
Statistikos departamentas: auga eksportuotų ir importuotų prekių kainos
Įvardytas galimas Baltarusijos eksporto iš Lietuvos į Rusiją perkėlimo laikas 
Gruodį infliacija Lietuvoje buvo mažiausia per pastaruosius 5 metus