Vilnius, archyvinė nuotrauka

Sausio 6 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 23:51 2021.01.06)
Rytoj kaip niekada reikia įdėmiai pagalvoti, ką sakai. Deja, horoskopo žvaigždės nebus linkusios suvaržyti, o aplinkiniai iš viso gali pamiršti apie mandagumą ir diplomatiją

Pokalbiuose logika rytoj nuslinks į antrą planą, o emocijos ims viršų. Jei norite įtikinti oponentus, pamirškite skaičius: ryškūs vaizdai ir taiklios metaforos padės tikslą pasiekti daug greičiau. Ir dar vienas dalykas: rytoj aplaidumas dėl šukuosenos ir drabužių bus nedovanotinas. Teisingai pasirinktas stilius šią dieną yra pusė darbo.

Avinas (03/21 - 04/20)

Rytoj nebus sunku perpildyti Avino kantrybės taurę — jis jos turės mažiau nei arbatinį šaukštelį! Įvykiai, į kuriuos Avinas nebūtų atkreipęs dėmesio kitą dieną, rytoj gali akimirksniu jį supykdyti. Tai ypač pasakytina apie pašaipas (net draugiškas), taip pat aplinkinių kritiką. Kad vieną ne itin gražią akimirką Avino emocijos neplėstų kam nors ant galvos, jis turėtų jas nukreipti į saugų kanalą. Geriausia yra pasportuoti ant bėgimo takelio ar nueiti paplaukioti į baseiną: vanduo nuplaus negatyvą, pripildydamas Aviną ramybės.

Jautis (04/21 - 05/21)

Rytoj aplinkiniams bus sunku tikėtis logiškų veiksmų iš Jaučio: beveik viskas, ką jis darys, bus padiktuota tokiais geležiniais argumentais kaip "aš noriu" ir "aš nenoriu". Visą dieną Jautis bus valdomas norų ir staigių impulsų, iki tokio laipsnio, kad jam paaiškinti kai kuriuos žingsnius nebus lengva! Kad nepadarytų klaidų veikiant momentinėms emocijoms, Jaučiui rytoj reikėtų įsiklausyti į draugų ir šeimos įspėjimus. Tiesiog patikėkitė: iš šalies geriau matyti.

Dvyniai (05/22 - 06/21)

Rytoj Dvyniai kai kuriems įvykiams gali suteikti daugiau reikšmės nei tie nusipelno: jų aistringos emocijos viską, kas vyksta aplink, nudažys kontrastingomis spalvomis. Dėl savo nepastovumo Dvyniai bus ne pats geriausias pašnekovas rytoj. Be to, Dvyniai gali skirti didesnį dėmesį ženklams ir sutapimams, suteikdami jiems nepagrįstą svorį. Tačiau horoskopo žvaigždės žada, kad jei rytoj Dvyniai išlaikys galingas emocijas, diena žada būti įdomi, prasminga ir šviesi.

Vėžys (06/22 - 07/22)

Rytoj Vėžio horoskopo bruožas yra tas, kad jis galės, jei panorės, sužavėti reikiamus žmones! Įvykiai gali padėti Vėžiui pasirodyti palankiai viršininkų, kolegų ar mylimojo akivaizdoje. Kad šis scenarijus išsipildytų, rytoj Vėžys turi būti įvykių centre. Nedvejodami pademonstruokite savo talentus ir sugebėjimus kitiems net ir labiausiai nenuspėjamoje aplinkoje.

Liūtas (07/23 - 08/23)

Rytoj Liūtas rizikuoja būti įvilktas į įvykių ar net intrigų sūkurį prieš jo valią: kiti bandys juo manipuliuoti, siekdami savo tikslų. Galbūt Liūtas bus paprašytas dalyvauti kokiame nors renginyje, atlikdamas jam skirtą vaidmenį. Arba kas nors pasidalins su juo gandais ir spėjimais, kad jis galėtų toliau skleisti šią informaciją. Vienaip ar kitaip horoskopo žvaigždės pataria Liūtui rytoj laikytis atokiau nuo kitų reikalų — ir kuo toliau, tuo geriau.

Mergelė  (08/24 - 09/22)

Rytoj Mergelė sugebės sukti bendravimo ir emocijų verpetą! Ji bus pakilios nuotaikos ir sugebės netikėtai, impulsyviai veikti. Staiga įsiliepsnoję jausmai, naujos pažintys, pramogų siekimas, netikėti sprendimai, flirtas — visa tai rytoj bus būdinga Mergelei. Horoskopo žvaigždės įspėja Mergelę, kad ir kaip ji norėtų atsipalaiduoti, ji neturėtų visiškai pamesti galvos, reiktų kontroliuoti save. Priešingu atveju yra rizika netyčia peržengti ribą, pažeidžiant kai kuriuos moralinius draudimus.

Svarstyklės (09/23 - 10/22)

Rytoj Svarstyklės rizikuoja susidurti su tokiomis savybėmis kaip godumas ar pavydas. Galbūt šie jausmai bus nukreipti į juos, o gal pačios Svarstyklės pajus pavydą kieno nors atžvilgiu. Kad diena praeitų ramiai, horoskopo žvaigždės rytoj pataria Svarstyklėms vengti susitikti su žmonėmis, kurių pajamos ar sėkmė yra didesnė nei jų pačių. Tuo pačiu metu pasistenkite nesipuikuoti savo pasiekimais, kad netyčia nesukeltumėte kitiems pavydo.

Skorpionas (10/23 - 11/21)

Rytoj beveik bet kokiame versle Skorpioną ves sveika aistra! Tuo pačiu metu jam nereikia lažintis su draugais ar žaisti hipodrome (nors kodėl gi ne?). Visų pirma, Skorpiono azartas bus išreikštas jo noru aplenkti ką nors ar padaryti ką nors geriau nei kiti. Varžybos gali būti tikros ar fiktyvios, tačiau tai paskatins Skorpioną visose srityse — darbe, kasdieniame gyvenime, meilėje, todėl jo rezultatai bus aukštesni, kartu ir tikimybė tapti pirmuoju.

Šaulys (11/22 - 12/21)

Rytoj dienos įvykiai gali suklaidinti Šaulį, užduoti jam sudėtingą užduotį, teks susidurti su tikra paslaptimi. Tai tokia diena — paslapčių, užuominų ir aiškaus intuicijos pranašumo prieš logiką diena. Nepriklausomai nuo paslapčių, kurias Šaulys norės išsiaiškinti rytoj, tai bus sunku padaryti dedukciškai: greičiausiai Šaulys paprasčiausiai neturės reikiamų faktų teisingoms išvadoms padaryti. Tačiau intuicija daugiau nei užpildys šią spragą — rytoj ji bus Šaulio viršūnėje, todėl jis pasirodys neįtikėtinai įžvalgus.

Ožiaragis (12/22 - 01/20)

Rytoj žvaigždės ragina Ožiaragį išbandyti kažką naujo, nesvarbu, ar tai susiję su ekstremaliu sportu, ar naujomis žiniomis, ar su meilės reikalais. Jei Ožiaragis turi mylimą žmogų, jis turėtų praleisti šį vakarą su juo, bandydamas nukrypti nuo įprasto scenarijaus. Jei Ožiaragis vienišas, jis bus atviras pažintims ir drąsiems eksperimentams! Be to, rytoj Ožiaragis gali gerai pasirodyti kūryboje: jo dešinysis smegenų pusrutulis dirbs visu pajėgumu, suteikdamas visą krūvą šviežių, nestandartinių idėjų.

Vandenis  (01/21 - 02/19)

Rytoj Vandenis gali turėti didelių problemų dėl organizuotumo! Jam bus sunkiau nei įprasta imtis kasdienių veiklų ir jas vykdyti įprastu ritmu. Vandenio dėmesį gali atitraukti viskas aplinkui — aplinkiniai žmonės, įvykiai, savos įkyrios mintys. Dėl šio nesąmoningumo net ir tie dalykai, kurių Vandenis vis dėlto imsis, gali vykti nesėkmingai. Horoskopo žvaigždės rytoj pataria Vandeniui ne veikti prieš srovę, bet trumpam atsikvėpti. Verta tinkamai pailsėti ir pasilinksminti, na, o reikalai palauks.

Žuvys (02/20 - 03/20)

Rytoj horoskopo žvaigždės yra visiškai Žuvų pusėje! Fortūna atgręš į juos savo besišypsantį veidą, todėl Žuvys turėtų ruoštis malonioms staigmenoms. Galbūt Žuvims pasiseks meilėje, arba jos gaus pinigų, kurių nesitikėjo, o gal jas džiugins gera žinia. Jei Žuvys ketina vykdyti planą, kuriam reikia sėkmės, tai jos neras geresnės dienos nei rytoj.

Tegai:
horoskopas
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, archyvinė nuotrauka

Nausėda: per 6 mėnesius Lietuva gaus daugiau kaip 4 mln dozių vakcinų nuo COVID-19

(atnaujinta 14:45 2021.01.22)
Per vasarį šalyje ketinama atidaryti bent 70 vakcinavimo centrų bei sukurti aiškią ir skaidrią registravimo sistemą

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Per artimiausius šešis mėnesius Lietuva gaus daugiau kaip 4 milijonus dozių vakcinų nuo koronaviruso, pranešė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, remdamasis Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen.

"Vakar EVT Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Layen užtikrino, kad Lietuva per artimiausius 6 mėnesius gaus daugiau kaip 4 milijonus dozių vakcinų nuo koronaviruso. To užteks paskiepyti 2 milijonams šalies gyventojų ir įgyti kolektyvinį imunitetą", — rašo prezidentas savo paskyroje Facebook.

Šalies vadovas pranešė, kad per vasarį reikia atidaryti bent 70 vakcinavimo centrų, sukurti aiškią ir skaidrią registravimo sistemą bei užtikrinti, kad kiekvienas, norintis išvengti ligos, būtų paskiepytas.

"Nėra ir negali būti klausimo, ar Lietuvos valstybė tai gali padaryti. Privalome. Juk kalbame apie žmonių gyvybes. Jei apmaudžiai nesugebėsime pasinaudoti mums suteikta galimybe paskiepyti kritinį skaičių piliečių, turėsime atsakyti prieš Lietuvos žmones", — rašo jis.

Ketvirtadienį prezidentas dalyvavo nuotolinėje Europos Vadovų Tarybos (EVT) sesijoje, skirtoje koordinuotam ES atsakui į pandemijos plitimą. Posėdyje Nausėda akcentavo, kad būtina reikšmingai padidinti vakcinų tiekimo apimtis į visas ES šalis bei užtikrinti vakcinų tiekimo proceso skaidrumą ir atvirumą.

Šią savaitę Lietuva gavo penktąją farmacijos kompanijų "BioNTech" ir "Pfizer" pagamintų vakcinų partiją, tačiau mažesnį kiekį nei buvo sutarta anksčiau.

Praėjusios savaitės pabaigoje paaiškėjo, kad netolimoje ateityje Lietuva gaus perpus mažiau "BioNTech" ir "Pfizer" vakcinų, nei buvo planuota anksčiau. Buvo pranešta, kad planuojamas vaisto nuo koronaviruso tiekimo mažinamas visose Europos Sąjungos šalyse. Per ateinančias keturias savaites buvo planuota į Lietuvą pristatyti 108 810 vakcinos dozių, tačiau iš viso bus pristatytos 54 405 dozės.

Naujausiais Statistikos departamento duomenimis, bendras patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios yra 174 846, bendras mirčių skaičius yra 2 591. Per praėjusią parą pirmu skiepu vakcinuoti 722 žmonės, antru skiepu — 317. Iš viso pilnai vakcinuotų — 8 739 žmonės. Šiuo metu panaudota 66 144 dozės.

Tegai:
COVID-19, Lietuva, Gitanas Nausėda
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Prezidentas paragino stiprinti atsparumą kibernetinėms grėsmėms
Nausėda: Lietuva netoleruos grasinimų "Sausio 13-osios bylos" teisėjams
Nausėda paskelbė apie ekstremalių situacijų valdymo sistemos trūkumus
Kamala Haris

Šimonytė pasveikino JAV viceprezidentę Kamalą Haris inauguracijos proga

(atnaujinta 14:02 2021.01.22)
Tuo pačiu Šimonytė padėkojo Jungtinėms Valstijoms už tvirtą paramą sunkioje Lietuvos laisvės kovoje

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Premjerė Ingrida Šimonytė pasveikino JAV viceprezidentę Kamalą Haris (Kamala Harris) inauguracijos proga ir palinkėjo stiprybės bei sėkmės naujajai administracijai ir jai asmeniškai, teigiama premjerės pranešime, pateiktame Vyriausybės interneto svetainėje.

"Ši proga primena didžiulę mūsų žmonių ir tautų draugystės ir laisvės vertę, taip pat ilgalaikius Jungtinių Amerikos Valstijų ir Lietuvos santykius, stiprinamus gausios ir energingos Amerikos lietuvių bendruomenės. Šiuos ryšius  kiekvieną dieną tvirtina maži ir dideli žingsniai, kuriuos žengiame politinio dialogo, saugumo ir gynybos, energetikos ir ekonominio bendradarbiavimo bei daugelyje kitų sričių", — sakė ji.

Taip pat Šimonytė padėkojo Jungtinėms Valstijoms už tvirtą paramą sunkioje Lietuvos laisvės kovoje.

Pabrėžiama, kad JAV atsisakė pripažinti Baltijos šalių okupaciją ir tai darė tol, kol 1990 metais buvo atkurta Lietuvos  nepriklausomybė.

Šimonytė išsakė padėkos žodžius ir už greitą JAV atsaką kartu su NATO sąjungininkais užtikrinat saugumą Lietuvoje ir regione.

Taip pat premjerė pakvietė JAV viceprezidentę apsilankyti Lietuvoje, kai pandemijos sąlygos tai leis.

Tegai:
Kamala Harris, Ingrida Šimonytė
Užkaukazės geležinkeliai

Viskas kaip ant bėgių. Užkaukazės geležinkelis turi galimybę atgimti

(atnaujinta 14:55 2021.01.22)
Kalnuotoje vietovėje tiesti naują Baku-Nachičevanės geležinkelį yra per brangu ir užima daug laiko; ekonominiu požiūriu daug protingiau yra atstatyti tunelius ir tiltus senuoju maršrutu

2021 metų sausio 11 d. Vladimiras Putinas Maskvoje susitiko su Azerbaidžano prezidentu Ilhamu Alijevu ir Armėnijos ministru pirmininku Nikola Pašianianu. Pagrindinė trišalių derybų tema yra Azerbaidžano ir Armėnijos santykių normalizavimas remiantis susitarimu, kurį pasirašė susitikimo dalyviai 2020 metų lapkričio 10 dieną karinių, politinių ir humanitarinių Kalnų Karabacho konflikto pusių analizę tęsia specializuoti specialistai ir ekspertai, ir mes siūlome kuo atidžiau įvertinti šį Ilhamo Alijevo pareiškimą, pateiktą susitikimo pabaigoje.

Ilhamas Alijevas apie geležinkelio projektus

"Po daugiau nei 30 metų Azerbaidžanas susisiekdamas per Armėnijos teritoriją turės ryšį su Nachičevano autonomine Azerbaidžano Respublikos Respublika. Armėnija per Azerbaidžano teritoriją turės geležinkelio prieigą prie Rusijos ir Irano. Be to, bus galima patekti į Turkijos rinką ir Rusijos bei Turkijos geležinkelio arterijas. Tai atveria puikias perspektyvas. Ir aš tikiu, kad darbo grupė, kurią šiandien sukūrėme, veiks efektyviai, periodiškai praneš mums apie projektų įgyvendinimą. Yra daugiau nei vienas projektas, keli, esu tikras, kad visa tai bus įgyvendinta", — sakė Azerbaidžano prezidentas.

"Viskas nauja yra gerai pamiršta sena"

Kaip matote, minima ne tik Nachičevano autonominė respublika, Azerbaidžanas ir Armėnija, bet ir Rusija, Iranas ir Turkija. Tai, kad Ilhamas Alijevas yra kuo tikslesnis ir teisingesnis savo pareiškimuose tarptautiniuose susitikimuose, nekelia abejonių, tačiau tai, kaip penkios valstybės gali būti suinteresuotos geležinkelio projektais (daugiskaita — taip ir citatoje) iš karto, nėra visiškai akivaizdu. Tai nėra taip akivaizdu, kad kol kas niekas net neprisimena paties Užkaukazės geležinkelio, kuris vienu metu neoficialiai buvo vadinamas "Užkaukazės Transsibu", egzistavimo fakto. Norint jį sukurti visu mastu, prireikė beveik 40 metų — statybos truko nuo 1900 iki 1942 metų.

Карта Армении
Armėnijos žemėlapis

Bendras ilgis yra 850 kilometrų, 450 kilometrų atkarpa Armėnijos pietuose palei pasienio Arakso upę buvo baigta 1940–1942 metais. Aukščiau pateiktoje diagramoje taip pat parodytos Irano ir Turkijos teritorijų dalys, ir tai toli gražu neatsitiktinai. 1900 metais buvo baigta sujungti Rusijos ir Osmanų imperijos geležinkelius — mažiau nei kilometro atstumu vienas nuo kito buvo pradėta eksploatuoti Turkijos geležinkelio stotis "Dogukapi" ir Rusijos "Achurian". Šios stotys diagramoje neparodytos, nes 1990-aisiais, kai vyko aštriausias Kalnų Karabacho konflikto etapas, Turkija, solidarizuodamasi su Azerbaidžanu, paskelbė Armėnijos blokadą ir nustojo eksploatuoti šią geležinkelio atkarpą, vedančią į Karsą.

Karinis konfliktas Karabache, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Минобороны Азербайджана

1906 metais Buvo baigta sujungti Rusijos imperijos ir Persijos geležinkelius — taip tą laiką vadinosi šiuolaikinis Iranas. Tai buvo vienas pirmųjų geležinkelių Irane, jis vedė iš Tabrizo į Julfos stotį, esančią pasienyje su Rusija. Kitoje sienos pusėje yra stotis, ir būtent Rusijos "Julfa" buvo sumontuota įranga, skirta pertvarkyti vagonų ratų poras (vėžės plotis Irane — 1430 milimetrų, Rusijoje — 1520 milimetrų).

Po visų 1990-ųjų įvykių ši linija veikia: nuo 2017-ųjų Nachičevano autonominės Respublikos sostinėje du kartus per savaitę galima važiuoti traukiniu ir saugiai nuvykti į Tabrizą ir Teheraną. Žinoma, atsižvelgiant į tai, kad dar neseniai ALR buvo atskirta nuo pagrindinės Azerbaidžano teritorijos, krovinių apyvarta ir keleivių srautas čia yra minimalūs, tačiau šioje atkarpoje nieko net nereikia atstatyti. Didžiojo Tėvynės karo metu ši atkarpa buvo labai svarbi — vienas iš tiekimo maršrutų ėjo per neutralų Iraną.

Priminsime, kad 1943 metais Teherane įvyko Stalino, Ruzvelto ir Čerčilio susitikimas ir kad draugui Stalinui nepatiko skraidymas lėktuvais. Labiausiai paplitusi versija yra ta, kad Stalinas aviacijos pagalba keliavo į Teheraną ir atgal į Maskvą, tačiau raidinis traukinys Nr. 501 su šarvuotu vežimu, stovinčiu Baku, yra geležinis argumentas, kad "aviacijos" versija nėra vienintelė.

Vienas projektas penkioms valstybėms

Šis istorinis nukrypimas leidžia "iššifruoti" Ilhamo Alijevo žodžius. Kalnuotoje vietovėje statyti naują Baku-Nachičevano geležinkelį yra per brangu ir užima daug laiko, ekonominiu požiūriu daug protingiau yra atstatyti tunelius ir tiltus senoje trasoje. Šiuo atveju projektu suinteresuotos penkios šalys  vienu metu — Iranas, Turkija, Azerbaidžanas ir ALR, Armėnija ir, žinoma, Rusija. Rusijai, nes dabar, pasibaigus 30 metų konfliktui dėl nepripažintos Kalnų Karabacho Respublikos, yra galimybė užmegzti geležinkelio ryšius su tokiais svarbiais prekybos partneriais kaip Turkija ir Iranas.

Ne paslaptis, kad didelę dalį importo iš šių šalių sudaro žemės ūkio produktai, kurie dabar pristatomi jūra. Logistika pasirodo sunki ir nepigi: prekės turi būti pristatytos į Kaspijos jūros Irano uostą ir Juodosios jūros uostą Turkijoje, sumokėti rinkliavas, perkrauti laivą, sumokėti krovinį, pristatyti į Rusijos uostus, sumokėti rinkliavas ir perkrauti. Jei vietoj visų šių procedūrų atsiras galimybė naudoti automobilius su šaldytuvais, kurie, pravažiavę Nachičevaną, Armėnijos teritoriją, per Baku Dagestane, pateks į Rusijos geležinkelių žinią, situacija bus visiškai kitokia.

Svarbus įspėjimas: šiuo metu informacijos apie Turkijos planus atkurti geležinkelio ryšius su Armėnija, taigi ir su Azerbaidžanu bei Rusija, nėra atviruose šaltiniuose — bent jau rusų kalba. Kol nėra šios informacijos, šio projekto analizuoti neįmanoma. Atsižvelgiant į Turkijos ekonomikos situaciją, liros nuvertėjimą ir kitas problemas, mes tiesiog turime laukti oficialių pranešimų iš Ankaros.

Galimas "Kaukazo Transsibo" elektrifikavimas

Jei Azerbaidžanas pradės "Kaukazo transsibo" atkūrimo darbus nuo Baku-Horadiz atkarpos, bus užtikrintas pigiausias ne tik Fizuli, bet ir Jebrail regionui atstatyti reikalingų prekių pristatymas — tas pats, kur yra Khudaferino kaimas, kur prasidėjo Khudaferino HE ir Gyso Galasy HE darbas pasienio Arake. Žinoma, pagal Irano ir Azerbaidžano susitarimą, ateinančiais metais visa elektra turėtų būti skirta tik Iranui, kuris savo lėšomis praktiškai baigė statyti visą "Khudaferin" projektą, kurio bendra instaliuota galia sieks 280 megavatų. Tačiau vargu ar Teheranas kategoriškai atsisakys geležinkelio elektrifikavimo projekto, nes tai užtikrins krovinių apyvartos su Armėnija, Azerbaidžanu ir Rusija padidėjimą.

Be to, visos šios šalys turi rimtų argumentų tokiam pasiūlymui pritarti — jei, žinoma, taip bus. Geležinkelis, einantis nuo Baku iki Armėnijos sienos, bus nutiestas į Meghri regiono teritoriją. Dar 2012 metais įvyko iškilminga ceremonija, kurios metu Armėnijos ir Irano vadovybės atstovai padėjo kapsulę būsimos Meghri HE pamatams ant Arakso. Planuojama talpa yra 100 megavatų, rezervuaras bus naudojamas gretimoms Armėnijos ir Irano teritorijoms laistyti. Statybos sutarties sąlygos buvo identiškos susitarimo dėl Khudaferin projekto sąlygoms: Iranas visus klausimus sprendžia finansuodamas, Armėnija paskaičiuojama kartu su pagaminta elektra.

Tačiau šiuo klausimu neperžengiama paties susitarimo ribų, nes Iranas su trumpomis pertraukomis vis dar yra veikiamas vienašališkų diskriminacinių priemonių iš JAV pusės. Azerbaidžanas ir Rusija, kaip galimo Pietų Kaukazo geležinkelio atkūrimo projekto šalys, gali padėti rasti finansavimo šaltinius. Atsižvelgiant į trijų hidroelektrinių (arba, tiksliau, trijų hidroelektrinių porų — jų pastatai yra abiejose Arako pusėse) pajėgumus, atkurtą geležinkelį galima elektrifikuoti į NAR teritoriją, o tai garantuoja didelį krovinių apyvartos intensyvumą palei jį.

Preliminarūs 2014 metų Gruzijos, Armėnijos ir Azerbaidžano ekspertų grupės skaičiavimai rodo, kad atkūrus geležinkelio bėgius ruožuose Baku-Horadiz-Meghri-Nakhichevan, tiltuose, viadukuose, tuneliuose ir nustačius muitinės postus, reikia apie 275 mln. Jei neatsižvelgsime į Rusijos ir Irano prekių srautus, tarkime, kad per metus tarp Baku ir Nachičevano krovinių apyvarta sieks 1,5 mln. tonų, tada, kai 2014 metais Armėnijoje galios gabenimo tarifai, Azerbaidžano ir Armėnijos geležinkelio bendrovių pelnas yra apie 60 mln. USD per metus.

Projektas nuo pat pradžių yra ekonomiškas, o Rusijos ir Irano dalyvavimas jame daro ypač naudingą visoms keturioms šalims. Projekto įgyvendinimas, mūsų nuomone, prisidės prie regioninės ekonomikos plėtros ir prekybos ryšių atkūrimo. Ir Armėnijai geležinkelio susisiekimo su Rusija atkūrimas iš tikrųjų reikš daugiau nei 25 metus trukusios blokados pabaigą. Šis projektas taip pat svarbus Iranui, kuris 2018 metais pasirašė susitarimą dėl laisvosios prekybos zonos sukūrimo su EAEU - geležinkelio susisiekimo atkūrimas prisidės prie šio susitarimo pildymo.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
geležinkelis