Koldūnai

Įvardyta kritinė koldūnų virimo klaida

(atnaujinta 20:30 2021.01.07)
Kinijos interneto vartotojas paaiškino, kodėl koldūnai suyra virimo metu, be to, pasidalijo patarimais, kaip to išvengti

VILNIUS, sausio 7 — Sputnik. Kinijos tinklo "WeChat" vartotojas įvardijo pagrindinę koldūnų virimo klaidą ir patarė, kaip gaminti šį produktą.

Įrašo autorius pažymėjo, kad virti užšaldytus koldūnus, nepaisant patogumo, nelabai paprasta, nes jie dažnai suyra. Anot jo, gamindami koldūnus daugelis juos paprasčiausiai meta į puodą su verdančiu vandeniu, o tai neteisinga.

"Kodėl verdant suyra užšaldyti koldūnai? Priežastis — temperatūrų skirtumas. Panardinus į verdantį vandenį, lediniai koldūnai pradeda greitai plėstis. Užšaldyti koldūnai yra gana sausi ir neplastiški, todėl išsiplėtę jie pradeda irti", — paaiškino jis.

Be to, esant aukštai temperatūrai, tešlos paviršiuje esantis krakmolas sulimpa, o tai lemia koldūnų sulipimą.

Vartotojas taip pat pateikė keletą patarimų, kaip paruošti gaminį.

Pirma, prieš verdant koldūnus reikia sušildyti iki normalios temperatūros, tam reikia keletą minučių pamirkyti juos vandenyje.

"Be to, tešla sugers tam tikrą vandens kiekį, o tai padidins jos plastiškumą, ir koldūnai virimo metu neiširs", — atkreipė dėmesį vartotojas.

Antrasis patarimas susijęs su optimalios vandens temperatūros pasirinkimu. Anot vartotojo, svarbu, kad vanduo nebūtų šaltas ar verdantis, geriausias variantas yra 50 laipsnių vandens temperatūra.

"Trečias patarimas: nesvarbu, kokius koldūnus gaminsite — šviežius ar užšaldytus, užvirus vandeniui, į puodą reikia įpilti šalto vandens, kad kaitinimo temperatūra išliktų vienoda", — pasakė įrašo autorius.

Tegai:
receptas, maistas
Aptikti šaudmenys, nuotrauka iš įvykio vietos

Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje sulaikyti šaudmenys ir narkotikai

(atnaujinta 11:16 2021.01.20)
Pasieniečiai sustabdė sunkvežimį su priekaba, kuriuo buvo gabenami aštuoni automobiliai. Viename iš jų jie aptiko slėptuvę

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Gardino pasieniečiai pasienyje su Lietuva sustabdė pažeidėjus, kurie bandė gabenti šaudmenis ir narkotikus, praneša Baltarusijos valstybės sienos komitetas.

Agentūros svetainėje rašoma, kad sunkvežimis su priekaba, kuriame buvo aštuoni lengvieji automobiliai, įvažiavo į Privalkos (Raigardo) patikros punktą. Per kratą pasieniečiai viename iš šių automobilių rado 55 įvairius šovinius ir du marihuanos pakelius.

Pasieniečiai panašų radinį rado tame pačiame kontrolės punkte praėjusių metų gruodžio 31 dieną. Vieno per sieną gabenamų automobilių sėdynėje ir bagažinėje buvo rasta 60 šovinių.

Visos priekabomis gabenamos transporto priemonės buvo perkamos aukcionuose Europoje, JAV ar Kanadoje. Jos buvo gabenamos tranzitu į Ukrainą.

Ekspertizė atliekama abiem atvejais. Pasieniečiai neatmeta, kad jie yra susiję vienas su kitu.

Tegai:
Baltarusija, Lietuva
Dar šia tema
Baltarusijoje užkirto kelią daugiau nei trijų dešimčių šovinių importui iš Lietuvos
Kauno centre neblaivus vyras padegė šaudmenis
Remigijus Šimašius su žmona Agne, archyvinė nuotrauka

Šimašius skiriasi su žmona

(atnaujinta 10:52 2021.01.20)
Vilniaus meras pranešė, kad netrukus bus pradėtos teisinės procedūros, bei atkreipė dėmesį, jog daugiau jokių viešų komentarų iš jo pusės nebus

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Vilniaus meras Remigijus Šimašius pranešė, kad skiriasi su žmona Agne.

Šimašius pabrėžia, kad po šešiolikos metų bendro gyvenimo, iš kurių vienuolika metų santuokoje, būtent jis priėmė sprendimą skirtis. Jis pabrėžia, kad sprendimas nėra impulsyvus ar neapgalvotas, o "stipriai išjaustas", daug kartų pergalvotas, pamatuotas, įskaitant ir per tuos keletą mėnesių, kai jis gyveno atskirai nuo šeimos.

Pasak jo, vienareikšmiško atsakymo į klausimą "kodėl?" nėra, tačiau pabrėžia, kad šį žingsnį priima kaip savo pralaimėjimą.

"Šis sprendimas nekeičia fakto, kad turėjome gražių akimirkų drauge per tuos šešiolika metų, nestokojome vienas kitam pagarbos ir palaikymo, už ką esu dėkingas Agnei. Agnė yra stiprus, nuoširdus ir geras žmogus, iš kurio daug išmokau, kuriam esu už daug ką dėkingas, bei labai gera mama. Tačiau ilgainiui santykių nepavyko išlaikyti tokių, kad teiktų džiaugsmą bei prisidėtų prie laimės, kurios mes visi nusipelnome", — rašo savo Facebook Vilniaus meras.

Šimašius pabrėžia, kad netrukus bus pradėtos teisinės procedūros, bei atkreipia dėmesį, kad šiuo klausimu daugiau jokių viešų komentarų iš jo pusės nebus.

Tegai:
Remigijus Šimašius