Upė

Sausio 9 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 19:11 2021.01.08)
Dvyniams rytojaus dieną patariama plėsti pažinčių ratą ir neužsidaryti savyje, Mergelėms derėtų pasirūpinti namais, Ožiaragiams tinkamas metas ieškotis papildomo darbo

Rytoj horoskopas žada labai netolygų ir neramų emocinį foną! Visose srityse — pradedant darbu ir baigiant asmeniniu gyvenimu — norai iškils į priekį, o ne protas, todėl jūs lengviau nei įprastai pasiduosite trumpalaikėms užgaidoms. Be to, rytoj yra rizika patekti į kažkieno įtaką, todėl pasistenkite vengti bendravimo su nepažįstamais ar jums nemaloniais žmonėmis, kitaip kyla rizika padaryti daug klaidų.

Avinas (03.21-04.20) Šią dieną galėsite parodyti savo sugebėjimus. Priėmę sprendimą, neabejokite juo — pirmasis variantas pasirodys teisingas. Finansiniais klausimais parodykite santūrumą: išlaidos turi būti pagrįstos. Nebendraukite su nepažįstamais žmonėmis, galima jų agresija.

Jautis (04.21-05.21) Būkite pasirengę nenugalimos jėgos aplinkybėms, dėl kurių reikės operatyvių sprendimų. Per keliones automobiliu gresia pavojus. Kelyje gali įvykti nenumatytų avarijų, transporto gedimų ir vėlavimų.

Dvyniai (05.22-06.21) Jums pavyks daug ką nuveikti, jei nekelsite sau pernelyg sunkių užduočių. Šiek tiek atsitraukite ir neskubėkite reaguoti — prieš ką nors sakydami, palaukite 10 sekundžių ar ilgiau, kol praeis susierzinimas. Dar geriau būtų apskritai nesivelti į jokius darbo reikalus ir visą dieną skirti sau. 

Vėžys (06.22-07.22) Atsargiai vertinkite naujas galimybes užsidirbti — yra nuostolių pavojus. Bus sustiprintas ryšys porose, kuriose esama didelio amžiaus skirtumo.

Liūtas (07.23-08.23) Galima gauti svarbios informacijos. Šią dieną sukurtus planus bus lengva įgyvendinti ateityje. Vakare pasistenkite išvengti rizikingų situacijų. Galbūt laukia perspektyvi pažintis.

Mergelė (08.24-09.22) Šiuo laikotarpiu galimi kivirčai ir nedidelės buitinės bėdos. Stenkitės mažiau kalbėti apie savo reikalus su nepažįstamais žmonėmis. Tačiau darbe atlyginimai gali būti didinami. Tinkamas laikas atlikti namų ruošos darbus, pagražinti savo namus.

Svarstyklės (09.23-10.22) Skirkite šią dieną mažų darbų ir namų ruošos darbų atlikimui. Bet kol kas neverta pradėti remonto. Galimas svarbus pokalbis su sutuoktiniu, po kurio santykiai sustiprės.

Skorpionas (10.23-11.21) Neprisiimkite per daug, nes kitaip rizikuojate, kad dienos viduryje kils problemų. Gali tekti pasitelkti senus ryšius. Kai kuriais momentais jums bus sunku rasti bendrą kalbą su žmonėmis. Derėtų ieškoti kompromiso.

Šaulys (11.22-12.21) Daugelis Šaulių turės prisiimti vieni kitų reikalus. Jūs galite padėti, bet neturėtumėte leisti sėdėti jums ant kaklo. Nesivelkite į provokacijas. Ši diena yra gera meilės santykiams ir romantiškoms pažintims.

Ožiaragis (12.22-01.20) Žvaigždės pataria skirti daugiau dėmesio esamoms ir naujoms partnerystėms kurti. Gali kilti susirūpinimas finansiniais reikalais ir oficialia reputacija. Tie, kurie ieško darbo ne visą darbo dieną, turėtų plėtoti savo verslo veiklą internete.

Vandenis (01.21-02.19) Visam verslui dabar reikės išleisti daug daugiau energijos ir laiko, nei tikitės. Santykiai gerai vystysis su artimaisiais bei kolegomis. Žvaigždės rekomenduoja pagalvoti apie savo įvaizdžio keitimą, kuris teigiamai paveiks tiek darbo santykius, tiek asmeninį gyvenimą.

Žuvys (02.20-03.20) Tinkamai paskirstykite apkrovą, kitaip iki vakaro taip pavargsite, kad turėsite pamiršti savo planus. Dabar draugams ar šeimos nariams reikės jūsų patarimo ir draugijos. Jei planuojate didelį pirkimą, atlikite jį.

Tegai:
horoskopas
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, archyvinė nuotrauka

Nausėda: per 6 mėnesius Lietuva gaus daugiau kaip 4 mln dozių vakcinų nuo COVID-19

(atnaujinta 12:48 2021.01.22)
Per vasarį šalyje ketinama atidaryti bent 70 vakcinavimo centrų bei sukurti aiškią ir skaidrią registravimo sistemą

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Per artimiausius šešis mėnesius Lietuva gaus daugiau kaip 4 milijonus dozių vakcinų nuo koronaviruso, pranešė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, remdamas į Europos Komisijos Pirmininkę Ursulą von der Layen.

"Vakar EVT Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Layen užtikrino, kad Lietuva per artimiausius 6 mėnesius gaus daugiau kaip 4 milijonus dozių vakcinų nuo koronaviruso. To užteks paskiepyti 2 milijonams šalies gyventojų ir įgyti kolektyvinį imunitetą", — rašo prezidentas savo paskyroje Facebook.

Šalies vadovas pranešė, kad per vasarį reikai atidaryti bent 70 vakcinavimo centrų, sukurti aiškią ir skaidrią registravimo sistemą bei užtikrinti, kad kiekvienas, norintis išvengti ligos, būtų paskiepytas.

"Nėra ir negali būti klausimo, ar Lietuvos valstybė tai gali padaryti. Privalome. Juk kalbame apie žmonių gyvybes. Jei apmaudžiai nesugebėsime pasinaudoti mums suteikta galimybe paskiepyti kritinį skaičių piliečių, turėsime atsakyti prieš Lietuvos žmones", - rašo jis.

Ketvirtadienį prezidentas dalyvavo nuotolinėje Europos Vadovų Tarybos (EVT) sesijoje, skirtoje koordinuotam ES atsakui į pandemijos plitimą. Posėdyje Nausėda akcentavo, kad būtina reikšmingai padidinti vakcinų tiekimo apimtis į visas ES šalis bei užtikrinti vakcinų tiekimo proceso skaidrumą ir atvirumą

Šią savaitę Lietuva gavo penktąją farmacijos kompanijų "BioNTech" ir "Pfizer" pagamintų vakcinų partiją, tačiau mažesnį apimtį nei buvo sutarta anksčiau.

Praėjusios savaitės pabaigoje paaiškėjo, kad netolimoje ateityje Lietuva gaus perpus mažiau "BioNTech" ir "Pfizer" vakcinų, nei buvo planuota anksčiau. Buvo pranešta, kad planuojamas vaisto nuo koronaviruso tiekimo mažinamas visose Europos Sąjungos šalyse. Per ateinančias keturias savaites buvo planuota į Lietuvą pristatyti 108 810 vakcinos dozių, tačiau iš viso bus pristatytos 54 405 dozės.

Penktadienio Statistikos departamento duomenimis, bendras patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios yra 174 846, bendras mirčių skaičius yra 2 591. Per praėjusią parą pirmu skiepu vakcinuoti 722 žmonės, antru skiepu — 317. Iš viso pilnai vakcinuotų — 8 739 žmonės. Šiuo metu panaudota 66 144 dozių.

Tegai:
COVID-19, Lietuva, Gitanas Nausėda
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Prezidentas paragino stiprinti atsparumą kibernetinėms grėsmėms
Nausėda: Lietuva netoleruos grasinimų "Sausio 13-osios bylos" teisėjams
Nausėda paskelbė apie ekstremalių situacijų valdymo sistemos trūkumus
Kamala Haris

Šimonytė pasveikino JAV viceprezidentę Kamalą Haris inauguracijos proga

(atnaujinta 14:02 2021.01.22)
Tuo pačiu Šimonytė padėkojo Jungtinėms Valstijoms už tvirtą paramą sunkioje Lietuvos laisvės kovoje

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Premjerė Ingrida Šimonytė pasveikino JAV viceprezidentę Kamalą Haris (Kamala Harris) inauguracijos proga ir palinkėjo stiprybės bei sėkmės naujajai administracijai ir jai asmeniškai, teigiama premjerės pranešime, pateiktame Vyriausybės interneto svetainėje.

"Ši proga primena didžiulę mūsų žmonių ir tautų draugystės ir laisvės vertę, taip pat ilgalaikius Jungtinių Amerikos Valstijų ir Lietuvos santykius, stiprinamus gausios ir energingos Amerikos lietuvių bendruomenės. Šiuos ryšius  kiekvieną dieną tvirtina maži ir dideli žingsniai, kuriuos žengiame politinio dialogo, saugumo ir gynybos, energetikos ir ekonominio bendradarbiavimo bei daugelyje kitų sričių", — sakė ji.

Taip pat Šimonytė padėkojo Jungtinėms Valstijoms už tvirtą paramą sunkioje Lietuvos laisvės kovoje.

Pabrėžiama, kad JAV atsisakė pripažinti Baltijos šalių okupaciją ir tai darė tol, kol 1990 metais buvo atkurta Lietuvos  nepriklausomybė.

Šimonytė išsakė padėkos žodžius ir už greitą JAV atsaką kartu su NATO sąjungininkais užtikrinat saugumą Lietuvoje ir regione.

Taip pat premjerė pakvietė JAV viceprezidentę apsilankyti Lietuvoje, kai pandemijos sąlygos tai leis.

Tegai:
Kamala Harris, Ingrida Šimonytė

"The Roop" pristatė nauja dainą, su kuria keliaus į "Euroviziją-2021" video

(atnaujinta 13:15 2021.01.22)
Pernai muzikantai turėjo atstovauti respublikai su daina "On Fire", tačiau konkurso surengti nepavyko dėl koronaviruso pandemijos

Muzikos grupė "The Roop" pristatė naują dainą, su kurią atstovaus Lietuvai konkurse "Eurovizija-2021". 

Pernai "Roop" nariai turėjo atstovauti respublikai su daina "On Fire", tačiau konkursas buvo atšauktas dėl koronaviruso pandemijos. Nepaisant to, vaizdo įrašas sulaukė nepaprastos sėkmės ir iš karto padarė Lietuvą viena iš konkurso favoritų.

Nauja daina vadinasi "Discoteque". Pasak grupės narių, klipą įkvėpė 1980-ųjų stilius ir kinematografija – "Alisa stebuklų šalyje" ir "Tvin Pyksas". Klipo kūryboje dalyvavo režisierius Saulius Baradinskas.

"Nauja daina "Discoteque" kalba apie vidinį išsilaisvinimą. Dažnai sakome, kad esame laisvi ir gyvename laisvame pasaulyje. Bet daugiausia suvaržymų turime savo viduje. Todėl šia daina ir judesiu norime išjudinti musų vidų, kuriame yra per daug kritikos sau, baimės atrodyti keistai, nenoras priimti savo kūną, netgi mūsų patrauklumo ribojamas,“ — apie klipą papasakojo grupė.

Kitais metais buvo nuspręsta "Euroviziją" surengti Roterdame. Pagal taisykles šių metų dainos negali būti teikiamos kitų metų konkursui, o kiekvienos šalies atlikėjų pasirinkimas priklauso transliuotojams.

Tegai:
video, Eurovizija, The Roop
Dar šia tema
Grupė "The Roop" vėl išbandys laimę "Eurovizijoje"
Sputnik Lietuva 2020 metų išvados: pagrindiniai išeinančių metų įvykiai