Bekontaktis atsiskaitymas banko kortele, archyvinė nuotrauka

Kas antras atsiskaitymas kortele bekontaktis: reiktų apie tai žinoti?

(atnaujinta 12:41 2021.01.10)
Bekontaktėmis mokėjimo kortelėmis už pirkinius, kurių vertė neviršija 50 eurų, atsiskaityti galima greičiau ir patogiau

VILNIUS, sausio 9 — Sputnik. Lietuvoje mokėjimai bekontaktėmis kortelėmis sudaro daugiau nei pusę atsiskaitymų kortelėmis, rodo "Swedbank" duomenys.

Atsiskaitant tokiu būdu nereikia suvesti kortelės PIN kodo, pakanka kortelę priglausti prie tokius mokėjimus priimančio skaitytuvo.

Kaip užsitikrinti kortelės saugumą ir ką daryti jos netekus?

Tam, kad visuomet žinotume, kas vyksta su bekontakte kortele, reikėtų naudotis banko programėle su įjungta pranešimų funkcija. Taip kiekvieną kartą gausite pranešimą, kai ja bus atsiskaitoma.

Todėl net jei nepastebėtumėte, kad kažkur palikote kortelę ar kitaip jos netekote ir ja būtų atsiskaityta, išsyk tai sužinotumėte. 

Tokiu atveju banko programėlėje galima ją blokuoti.

Kodėl bekontakte kortele ne visada pavyksta atsiskaityti vos ją priglaudus?

Jeigu turite naują bekontaktę kortelę, pirmiausia ja reikia atlikti nors vieną veiksmą, kuriam reikalingas patvirtinimas PIN kodu.

Tai gali būti įprastas atsiskaitymas arba bet kuri operacija bankomate — tik tuomet bus įjungta bekontakčių mokėjimų funkcija.

Taip pat nereikia pamiršti, kad tokius mokėjimus priima tik jiems pritaikyti kortelių skaitytuvai. Jei skaitytuvas neatnaujintas, bekontakte kortele atsiskaityti galima ją įdėjus ir suvedus PIN kodą.

Naudojantis bekontakte kortele, taip pat bus periodiškai prašoma suvesti PIN kodą, net jei atliekate smulkų bekontaktį mokėjimą. Tai — papildoma kortelės saugumo priemonė, užtikrinanti, kad ja naudojasi būtent jos savininkas.

Be to, priminta, kad Lietuvoje neįvedant PIN kodo galima atsiskaityti už sumą, kuri neviršija 50 eurų.

Ar gali būti nuskaityta dviguba suma?

Bekontaktėse kortelėse yra įdiegta speciali apsaugos funkcija. Net ir kelis kartus priglaudus kortelę, suma bus nuskaityta tik vieną kartą. Apie įvykdytą atsiskaitymą visada praneša garsinis signalas — jį išgirdus kortelę jau galima atitraukti nuo skaitytuvo.

Tačiau kad ir kiek ilgai laikysime priglaudę kortelę, tai neturės jokios įtakos atsiskaitymų skaičiui — suma bus nurašyta tik vieną kartą.

Ar atsiskaitant būtina kortelę išimti iš dėklo ar piniginės?

Jeigu bekontaktę kortelę nešiojamės su kitomis kortelėmis, prieš atsiskaitant geriau ją išimti.

Priglaudus prie skaitytuvo piniginę su keliomis bekontaktėmis kortelėmis (net jeigu viena jų yra ne mokėjimo, o, pavyzdžiui, lojalumo kortelė), skaitytuvas paprašys pateikti vieną konkrečią kortelę.

Jeigu kortelę nešiojamės atskirame dėkle, atsiskaitymo galimybė priklauso nuo dėklo tipo. Pavyzdžiui, silikoniniai ar odiniai dėklai praleidžia bekontakčio mokėjimo signalą, tad išimti kortelės nėra būtina. Metaliniai dėklai signalo nepraleidžia, todėl atsiskaitant kortelę teks išimti.

Tegai:
atsiskaitymai, bekontaktė kortelė, banko kortelės, Swedbank
Dar šia tema
Ekonomistas papasakojo, kaip karantinas paveikė darbingumą Baltijos šalyse
Patarta, kaip atsikratyti streso dėl pinigų
Tyrimas parodė, kaip pandemija koreguoja gyventojų lūkesčius dėl būsto kainų augimo
Aptikti šaudmenys, nuotrauka iš įvykio vietos

Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje sulaikyti šaudmenys ir narkotikai

(atnaujinta 11:16 2021.01.20)
Pasieniečiai sustabdė sunkvežimį su priekaba, kuriuo buvo gabenami aštuoni automobiliai. Viename iš jų jie aptiko slėptuvę

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Gardino pasieniečiai pasienyje su Lietuva sustabdė pažeidėjus, kurie bandė gabenti šaudmenis ir narkotikus, praneša Baltarusijos valstybės sienos komitetas.

Agentūros svetainėje rašoma, kad sunkvežimis su priekaba, kuriame buvo aštuoni lengvieji automobiliai, įvažiavo į Privalkos (Raigardo) patikros punktą. Per kratą pasieniečiai viename iš šių automobilių rado 55 įvairius šovinius ir du marihuanos pakelius.

Pasieniečiai panašų radinį rado tame pačiame kontrolės punkte praėjusių metų gruodžio 31 dieną. Vieno per sieną gabenamų automobilių sėdynėje ir bagažinėje buvo rasta 60 šovinių.

Visos priekabomis gabenamos transporto priemonės buvo perkamos aukcionuose Europoje, JAV ar Kanadoje. Jos buvo gabenamos tranzitu į Ukrainą.

Ekspertizė atliekama abiem atvejais. Pasieniečiai neatmeta, kad jie yra susiję vienas su kitu.

Tegai:
Baltarusija, Lietuva
Dar šia tema
Baltarusijoje užkirto kelią daugiau nei trijų dešimčių šovinių importui iš Lietuvos
Kauno centre neblaivus vyras padegė šaudmenis
Remigijus Šimašius su žmona Agne, archyvinė nuotrauka

Šimašius skiriasi su žmona

(atnaujinta 10:52 2021.01.20)
Vilniaus meras pranešė, kad netrukus bus pradėtos teisinės procedūros, bei atkreipė dėmesį, jog daugiau jokių viešų komentarų iš jo pusės nebus

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Vilniaus meras Remigijus Šimašius pranešė, kad skiriasi su žmona Agne.

Šimašius pabrėžia, kad po šešiolikos metų bendro gyvenimo, iš kurių vienuolika metų santuokoje, būtent jis priėmė sprendimą skirtis. Jis pabrėžia, kad sprendimas nėra impulsyvus ar neapgalvotas, o "stipriai išjaustas", daug kartų pergalvotas, pamatuotas, įskaitant ir per tuos keletą mėnesių, kai jis gyveno atskirai nuo šeimos.

Pasak jo, vienareikšmiško atsakymo į klausimą "kodėl?" nėra, tačiau pabrėžia, kad šį žingsnį priima kaip savo pralaimėjimą.

"Šis sprendimas nekeičia fakto, kad turėjome gražių akimirkų drauge per tuos šešiolika metų, nestokojome vienas kitam pagarbos ir palaikymo, už ką esu dėkingas Agnei. Agnė yra stiprus, nuoširdus ir geras žmogus, iš kurio daug išmokau, kuriam esu už daug ką dėkingas, bei labai gera mama. Tačiau ilgainiui santykių nepavyko išlaikyti tokių, kad teiktų džiaugsmą bei prisidėtų prie laimės, kurios mes visi nusipelnome", — rašo savo Facebook Vilniaus meras.

Šimašius pabrėžia, kad netrukus bus pradėtos teisinės procedūros, bei atkreipia dėmesį, kad šiuo klausimu daugiau jokių viešų komentarų iš jo pusės nebus.

Tegai:
Remigijus Šimašius
Sputnik V vakcinos gamyba farmacijos komplekse, archyvinė nuotrauka

Pateikta paraiška registruoti vakciną "Sputnik V" Europos Sąjungoje

(atnaujinta 11:52 2021.01.20)
Europos Sąjunga surengė naujas konsultacijas su "Sputnik V" kūrėju, susitikime dalyvavo daugiau nei 20 tarptautinių ekspertų ir mokslininkų

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Rusijos tiesioginių investicijų fondas (RTIF) kreipėsi dėl vakcinos "Sputnik V" registravimo Europos Sąjungoje, pranešė RTIF spaudos tarnyba.

"RTIF pateikė paraišką užregistruoti vakciną ir tikisi, kad laipsniškas ekpertizės procesas prasidės vasarį. Europos vaistų agentūros sprendimas suteikti" Sputnik V "registraciją bus priimtas atlikus keletą ekspertų apžvalgų", — sakoma pranešime.

Rekomendacijos, pagrįstos šios dienos diskusijos rezultatais, "Sputnik V“" kūrėjams bus išsiųstos per 7-10 dienų, pažymi RTIF.

Anksčiau Europos vaistų agentūra (EMA) RIA Novosti patvirtino naujas konsultacijas su "Sputnik V" vakcinos kūrėju ir aptarė galimą vakcinos leidimą ES rinkoje.

"Vakar įvyko susitikimas su kūrėju, kuriame buvo aptartas planas (vakcinos kūrimas — Sputnik), galimos ES patvirtinimo galimybės ir tolesnė jų sąveika su EMA", —  pranešė agentūros spaudos tarnyba.

Šio susitikimo metu buvo pateikta paraiška gauti mokslinę nuomonę apie vakciną iš Europos reguliavimo institucijos, po kurios bus galima tiesiogiai pereiti prie leidimo patekti į ES rinką gavimo procedūros, RIA Novosti sakė EMA.

"Sputnik V" vakcina yra registruota Rusijoje, Baltarusijoje, Serbijoje, Argentinoje, Bolivijoje, Alžyre, Palestinoje, Venesueloje, Paragvajuje ir Turkmėnistane.

Rugpjūčio mėnesį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 profilaktikai, kurią sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centras. Ji buvo pavadinta "Sputnik V".

Vakcina yra pagrįsta gerai ištirta ir patvirtinta žmogaus adenovirusinio vektoriaus platforma, kurios svarbūs privalumai yra saugumas, veiksmingumas ir ilgalaikis poveikis.

Antroji tarpinė "Sputnik V" vakcinos klinikinių tyrimų duomenų analizė parodė 91,4 proc. veiksmingumą 28 dieną po pirmosios injekcijos, vakcinos veiksmingumas 42 dieną po pirmosios injekcijos viršijo 95 proc.

Rusijos tiesioginių investicijų fondo (RDIF) vadovas Kirilas Dmitrijevas lapkritį sakė, kad RDIF pateikė Europos reguliavimo institucijai paraišką dėl vakcinos "Sputnik V" registravimo ir neatmetė galimybės ją gaminti Vokietijoje.

Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
© Sputnik
Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
Tegai:
ES, Sputnik V
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Lietuva apkaltino "Sputnik Lietuvą" "klaidinga informacija" apie vakcinas nuo COVID-19
Rusijoje svarstoma galimybė sukurti vienkomponentę COVID-19 vakciną
Europoje paskelbė "Sputnik V" gebėjimą sustabdyti pandemiją