Miškas

Sausio 10 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 12:48 2021.01.10)
Avinams rekomenduojama atsižvelgti į teigiamus dalykus ir jų siekti, Liūtams patariama daugiau bendrauti su žmonėmis, Skorpionams šią dieną geriau galvoti prieš ką nors sakant

Rytoj patariama nepasikliauti diplomatija ir pavaldumu: nei jūs, nei aplinkiniai nebus tam nusiteikę. Tačiau rytoj bus galimybė vystyti laisvą, savarankišką mąstymą. Pasinaudokite tuo, kad išspręstumėte tas problemas, kurias net bijojote spręsti! Be to, nepamirškite, kad jūsų hormonų antplūdis bus didžiausias rytoj. Meilės impulsai yra ypač stiprūs ir jums bus labai sunku juos suvaldyti. Bet ar tikrai to reikia?

Avinas (03.21-04.20) Jei norite pakeisti savo gyvenimą į gerąją pusę, eikite į tai ir jums pasiseks. Žvaigždės rekomenduoja iš įvairiausių dalykų pasirinkti sau maloniausią ir įdomiausią. Galite tikėtis šeimos, draugų, bendraminčių ir autoritetingų žmonių palaikymo.

Jautis (04.21-05.21) Daugelis dalykų, suplanuotų šiam laikui, eis kaip sviestu patepta. Dabar jūs turite pakankamai energijos, o svarbiausia nuspręsti, kur ją nukreipti. Kelionė į gamtą padės harmonizuoti proto būseną ir palengvins stresą.

Dvyniai (05.22-06.21) Tikėtis patariama nedaug. Dabar geriau pradėti kurti ateities planus. Gerai pagalvokite apie savo pirkinius šiandien, kitaip rizikuojate išleisti per daug, o tai šiuo metu yra nepageidautina. Vakaras tinkamas ramiam bendravimui su artimaisiais.

Vėžys (06.22-07.22) Nereikėtų skubinti dalykų — belieka pamatyti, kaip jie jums pasisuks. Pabandykite gyventi šiandiena, mėgaudamiesi tuo, kas vyksta. Vakare nešvaistykite daug energijos namų ruošos darbams ir neatimkite iš savęs mažų malonumų.

Liūtas (07.23-08.23) Pabandykite užpildyti šią dieną maloniais įspūdžiais. Ryte daugiau pabendraukite su draugais ir pažįstamais. Galite susitikti su žmonėmis, kurie pakeis jūsų gyvenimą į gerąją pusę. Stenkitės nešvaistyti pinigų.

Mergelė (08.24-09.22) Galimi vidiniai prieštaravimai. Negalima spręsti reikalų su šeimos nariais, palaikykite savikontrolę. Darykite tai, ką darote gerai. Ne pats geriausias laikas keliauti.

Svarstyklės (09.23-10.22) Traumuojanti diena. Atlikdami bet kokį darbą, laikykitės saugos priemonių. Bet tai puikus laikotarpis norint rasti tarpusavio supratimą su artimaisiais, net jei kiltų kivirčas. Tačiau vakare santykiai vėl gali pablogėti. Būkite kantrūs.

Skorpionas (10.23-11.21) Vargu ar šią dieną įvyks reikšmingų pokyčių. Jūs neturėtumėte rizikuoti tuo, kas jums naudinga. Stenkitės nepakenkti tiems, kurie jums brangūs, ir patys neįsižeiskite dėl smulkmenų. Geriau atsisakyti bendravimo su žmonėmis, kurie jums dabar nėra per daug patrauklūs.

Šaulys (11.22-12.21) Žvaigždės pataria bent trumpam pamiršti visus reikalus ir rūpesčius. Turėtumėte skubiai papildyti savo energijos išteklius, kitaip diena jums bus sunki. Poilsiui ir atsipalaidavimui reikėtų skirti kuo daugiau laiko. Dažniau susikurkite ramią ir jaukią aplinką.

Ožiaragis (12.22-01.20) Pasistenkite nepraleisti įvykių, kurie gali turėti įtakos jūsų ateičiai. Dabar yra visos galimybės pagauti sėkmę už uodegos. Neatmetamos naujos romantiškos pažintys. Šiandien nereikėtų imti paskolų ir skolinti.

Vandenis (01.21-02.19) Neleiskite emocijoms jūsų užvaldyti ir stenkitės mažiau bendrauti, venkite triukšmingų kompanijų, pabūkite vieni su savimi. Dabar labai lengva nepelnytai įžeisti artimuosius. Net jei esate tikras, kad esate teisus, pabandykite suprasti kito žmogaus požiūrį.

Žuvys (02.20-03.20) Prieš ką nors darydami, pirmiausia pagalvokite. Pabandykite rasti ką nors padaryti, kas galėtų padėti paleisti blogas mintis. Tikimasi naujų įdomių pažinčių ir senų ryšių atnaujinimo. Bendraujant su artimaisiais svarbu išlaikyti kantrybę.

Tegai:
horoskopas
Cigarečių kontrabanda

Širvintų gyventojas, krovęs 5,5 tūkst. pakelių cigarečių, pusmečiui neteko laisvės

(atnaujinta 10:09 2021.01.22)
Vyras pripažintas kaltu dėl neteisėto disponavimo cigaretėmis. Jam skirta reali 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį 50-mečiui širvintiškiui, kurį Pagėgių pasieniečiai pernai rugsėjį sulaikė vienoje Šiaulių sodų bendrijoje kraunantį kontrabandinius rūkalus, rašo Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, praėjusių metų rugsėjį buvo gauta informacijos, kad vienoje Šiaulių sodų bendrijoje gali būti sandėliuojamas nelegalių rūkalų krovinys. Nuvykę į vietą VSAT pareigūnai užklupo širvintiškį, kraunantį cigaretes iš automobilio "Audi 80" į "VW Caddy". Apžiūrėję automobilius, juose pasieniečiai aptiko 5 500 pakelių cigarečių "Fest" su baltarusiškomis banderolėmis.

Nustatyta, kad rastų cigarečių vertė, įskaitant privalomus sumokėti importo mokesčius, siekia 19 614 eurų. Širvintiškis teisme pripažino kaltę. Pasak nuteistojo, jam trūko pinigų, todėl taip nusprendė užsidirbti. Pasiskolinęs iš pažįstamos panevėžietės automobilį, į Šiaulius cigaretes vyras atgabeno iš Kauno.

Tyrimo metu pasieniečiai atliko kratą sodo namelyje, kuriame rado dar 1 820 pakelių cigarečių "Minsk Capital QS" ir 840 pakelių cigarečių "Fest" su baltarusiškomis banderolėmis bei 20 pakelių cigarečių "Winston Blue" be banderolių. Dėl šių cigarečių be lietuviškų banderolių neteisėto laikymo sodo namelio savininkas — 40-metis šiaulietis — baudžiamuoju įsakymu pripažintas kaltu.

Sausio 20 dieną Šiaulių apygardos teismas ir širvintiškį pripažino kaltu dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Teismas jam skyrė realią 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Nuteistasis buvo suimtas teismo posėdžių salėje.

Prie šio teismo nuosprendžio pridėta ir 4 000 eurų bauda, kurią vyras turės sumokėti per dvejus metus.

Tegai:
Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), cigarečių kontrabanda
Dar šia tema
Karantino apribojimus pažeidusios kaunietės automobilyje rasta nelegalių rūkalų
Lietuviai įkliuvo su kontrabandinėmis cigaretėmis, vienas jų dingo
Pasieniečiams įkliuvo baltarusis, kuris slėpė lašinius po striuke
COVID-19 testas

COVID-19 Lietuvoje: per parą daugiau nei 1 000 naujų atvejų

(atnaujinta 11:32 2021.01.22)
Nuo COVID-19 Lietuvoje sausio 21 dieną mirė dar 29 žmonės, jauniausia auka buvo 30–39 metų amžiaus grupėje

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Pastarąją parą Lietuvoje patvirtinti 1 032 nauji koronaviruso atvejai, pranešė Statistikos departamentas.

Bendras patvirtintų atvejų konkretiems žmonėms skaičius nuo pandemijos pradžios yra 174 846.

Nuo COVID-19 ligos per parą mirė dar 29 žmonės. Be to, per praėjusią parą registruotos aštuonios COVID-19 mirtys, kurių faktinė data yra ankstesnė. Tokiu būdu mirusių nuo COVID-19 skaičius per praėjusią parą padidėjo 37. Bendras COVID-19 mirčių skaičius nuo pandemijos pradžios yra 2 591.

Pasveikusių asmenų skaičius yra 114 925, tebeserga šiuo metu 56 006.

Per praėjusią parą ištirti 9 568 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso, iš viso ištirta 1 850 397.

Per praėjusią parą pirmu skiepu vakcinuoti 722 žmonės, antru skiepu — 317. Iš viso pilnai vakcinuotų — 8 739 žmonės. Šiuo metu panaudota 66 144 dozių.

Karantinas Lietuvoje galioja iki sausio pabaigos. Nuo sausio 21 dienos leidžiama susitikti dviem šeimoms arba dviem namų ūkiams, jeigu viename iš jų yra ne daugiau kaip vienas suaugęs asmuo arba vienas asmuo ir jo nepilnamečiai vaikai, arba namų ūkis, kuriame yra nuolatinės priežiūros ir slaugos reikalaujantis asmuo.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Ekspertas atskleidė "inovatyvų" "Sputnik V" skirtumą nuo kitų vakcinų
Širinskienė kreipėsi į Dulkį dėl paskiepytų "SPA Vilnius" darbuotojų
Kusturica planuoja pasiskiepyti Rusijos vakcina "Sputnik V"

"Elfai" atmosferoje: Tarptautinės kosminės stoties nufilmuotas retas reiškinys

(atnaujinta 11:36 2021.01.22)
Daugelis žmonių dėl labai neįprastos formos painioja šias mėlynos ir raudonos šaltos plazmos išmetimus su NSO

Tarptautinė kosminė stotis (TKS) nufilmavo retą atmosferos reiškinį, vadinamą "sprite" arba "elfas".

Vaizdo įrašas buvo paskelbtas Europos kosmoso agentūros YouTube kanale.

Filmuotoja medžiagoje galite pamatyti, kaip iš pradžių Žemės atmosferoje pasirodė kelios blykstės, paskui viena didelė, o tada išsiveržia mėlyna šviečianti kolona.

"Spritai" yra šaltos plazmos iškrova, kuri gali atsirasti 40–130 kilometrų ir didesniame aukštyje. Jos pasirodo per stiprią perkūniją ir gali būti 60 kilometrų ilgio ir 100 kilometrų skersmens.

Atmosferos "elfai" pasirodo tik 100 milisekundžių. "Spritų" spalva gali būti skirtinga — nuo raudonos iki mėlynos ir net baltos. Dažniausiai jie pasirodo grupėmis ir daugelis gali juos priimti nenustatytais skraidančiais objektais, nes jie turi labai neįprastą formą.

Pirmą kartą "spritai" buvo užfiksuoti XX amžiaus pabaigoje ir visai atsitiktinai, nors teoriškai jų egzistavimas buvo numatytas dar 1924 metais.

Europos kosmoso agentūra turi specialią stebėjimo sistemą "DTU Space", kuri stebi tokius reiškinius.

Tegai:
kosmosas