Žiema

Sausio 11 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 19:01 2021.01.10)
Sausio 11 diena Mergelei bus palanki deryboms su verslo partneriais, Skorpionui horoskopas rekomenduoja šią dieną skirti poilsiui, Ožiaragių laukia sėkmė darbe

Avinas (03.21-04.20)

Šiandien Avinams bus sunku rasti bendrą kalbą su aplinkiniais žmonėmis. Bus svarbu vengti rizikos, nes tai gali sukelti rimtų problemų: patariama eiti pramintu keliu ir labiau vertinti stabilumą.

Ginčas su mylimu žmogumi gali išsivystyti į ilgalaikį konfliktą, todėl pasistengkite jo išvengti.

Jautis (04.21-05.21) 

Dabar yra nepalankus laikas radikaliems pokyčiams — bet koks rimtas sprendimas, galintis paveikti gyvenimą, su didele tikimybe gali pasirodyti esąs neteisingas.

Dvyniai (05.22-06.21)

Likimas suteikia Dvyniams galimybę pagerinti savo gyvenimą ir finansinę padėtį. Pasinaudokite visomis galimybėmis, priimkite visus pasiūlymus, pradėkite naują verslą — kas pradėta, bus sėkminga. 

Vėžys (06.22-07.22) 

Atidėkite viską vėlesniam laikui. Šiandien viskas, ką bandysite padaryti, atneš visiškai priešingą rezultatą. 

Stenkitės nesivelti į ginčus. Santykiuose su mylimu žmogumi ypatingų pokyčių nesitikima.

Liūtas (07.23-08.23)

Palankus laikas naujoms pažintims, susitikimams su senais draugais. Diena gali atnešti malonių staigmenų meilės santykiuose. Vienišiems ženklo atstovams reikia daugiau laiko praleisti už namų sienų, nes yra galimybė sutikti savo likimą.

Mergelė (08.24-09.22) 

Ši diena yra palanki verslo pradžiai ir deryboms. Derybose turite vadovautis proto balsu, o galimi nesutarimai turėtų būti išspręsti pasiekus kompromisą. Venkite tuščių pažadų ir nekelkite didesnių reikalavimų kitiems. 

Santykiuose su mylimu žmogumi pasistenkite apsieiti be priekaištų.

Svarstyklės (09.23-10.22) 

Šiandiena bus palanki bendravimui su draugais ir kolegomis. Nebijokite klausti patarimo ir neatsisakykite pagalbos. 

Paskolinti galite tik tas sumas, su kuriomis bus lengva išsiskirti, kitaip geriau atsisakyti skolinti.

Skorpionas (10.23-11.21)

Šiandien vargu ar Skorpionai norės daug dirbti. Galvą užpildys bet kokios mintys, tik ne apie darbą. Žvaigždės pataria atideti darbą bent vienai dienai ir laiką skirti poilsiui — ar aktyviam, ar pasyviam. 

Šaulys (11.22-12.21) 

Šiandien pagrindinė jūsų užduotis yra sutelkti visą dėmesį į darbą. Nepageidautina švaistyti energiją tuštiems pokalbiams ir ginčams.

Meilės santykiuose viskas priklausys nuo to, ar būsite pasirengę kitų interesus iškelti aukščiau savųjų.

Ožiaragis (12.22-01.20) 

Ožiaragių laukia sėkmė tiek profesiniuose reikaluose, tiek meilės srityje. Palankus laikas deryboms, informacijos rinkimui, planų aptarimui. Galimos netikėtos pinigų įplaukos.

Vandenis (01.21-02.19) 

Horoskopas jums žada vaisingą dieną. Bus galimybė užsiimti naudingais darbais, apgalvoti svarbias problemas. Atsiras galimybė pagerinti santykius su žmonėmis, kurie užima svarbią vietą jūsų gyvenime. 

Žuvys (02.20-03.20)

Šiandienverta sutelkti dėmesį į naudingus darbus. Daug kas priklausys nuo to, kaip gerai su jais susidorosite. Geriau nieko neatidėlioti vėlesniam laikui, ypač jei kalbama ne tik apie jūsų interesus. Pasistenkite nenuvilti tų, kurie jumis pasikliauja.

Tegai:
horoskopas
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, archyvinė nuotrauka

Nausėda: per 6 mėnesius Lietuva gaus daugiau kaip 4 mln dozių vakcinų nuo COVID-19

(atnaujinta 12:48 2021.01.22)
Per vasarį šalyje ketinama atidaryti bent 70 vakcinavimo centrų bei sukurti aiškią ir skaidrią registravimo sistemą

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Per artimiausius šešis mėnesius Lietuva gaus daugiau kaip 4 milijonus dozių vakcinų nuo koronaviruso, pranešė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, remdamas į Europos Komisijos Pirmininkę Ursulą von der Layen.

"Vakar EVT Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Layen užtikrino, kad Lietuva per artimiausius 6 mėnesius gaus daugiau kaip 4 milijonus dozių vakcinų nuo koronaviruso. To užteks paskiepyti 2 milijonams šalies gyventojų ir įgyti kolektyvinį imunitetą", — rašo prezidentas savo paskyroje Facebook.

Šalies vadovas pranešė, kad per vasarį reikai atidaryti bent 70 vakcinavimo centrų, sukurti aiškią ir skaidrią registravimo sistemą bei užtikrinti, kad kiekvienas, norintis išvengti ligos, būtų paskiepytas.

"Nėra ir negali būti klausimo, ar Lietuvos valstybė tai gali padaryti. Privalome. Juk kalbame apie žmonių gyvybes. Jei apmaudžiai nesugebėsime pasinaudoti mums suteikta galimybe paskiepyti kritinį skaičių piliečių, turėsime atsakyti prieš Lietuvos žmones", - rašo jis.

Ketvirtadienį prezidentas dalyvavo nuotolinėje Europos Vadovų Tarybos (EVT) sesijoje, skirtoje koordinuotam ES atsakui į pandemijos plitimą. Posėdyje Nausėda akcentavo, kad būtina reikšmingai padidinti vakcinų tiekimo apimtis į visas ES šalis bei užtikrinti vakcinų tiekimo proceso skaidrumą ir atvirumą

Šią savaitę Lietuva gavo penktąją farmacijos kompanijų "BioNTech" ir "Pfizer" pagamintų vakcinų partiją, tačiau mažesnį apimtį nei buvo sutarta anksčiau.

Praėjusios savaitės pabaigoje paaiškėjo, kad netolimoje ateityje Lietuva gaus perpus mažiau "BioNTech" ir "Pfizer" vakcinų, nei buvo planuota anksčiau. Buvo pranešta, kad planuojamas vaisto nuo koronaviruso tiekimo mažinamas visose Europos Sąjungos šalyse. Per ateinančias keturias savaites buvo planuota į Lietuvą pristatyti 108 810 vakcinos dozių, tačiau iš viso bus pristatytos 54 405 dozės.

Penktadienio Statistikos departamento duomenimis, bendras patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios yra 174 846, bendras mirčių skaičius yra 2 591. Per praėjusią parą pirmu skiepu vakcinuoti 722 žmonės, antru skiepu — 317. Iš viso pilnai vakcinuotų — 8 739 žmonės. Šiuo metu panaudota 66 144 dozių.

Tegai:
COVID-19, Lietuva, Gitanas Nausėda
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Prezidentas paragino stiprinti atsparumą kibernetinėms grėsmėms
Nausėda: Lietuva netoleruos grasinimų "Sausio 13-osios bylos" teisėjams
Nausėda paskelbė apie ekstremalių situacijų valdymo sistemos trūkumus
Kamala Haris

Šimonytė pasveikino JAV viceprezidentę Kamalą Haris inauguracijos proga

(atnaujinta 14:02 2021.01.22)
Tuo pačiu Šimonytė padėkojo Jungtinėms Valstijoms už tvirtą paramą sunkioje Lietuvos laisvės kovoje

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Premjerė Ingrida Šimonytė pasveikino JAV viceprezidentę Kamalą Haris (Kamala Harris) inauguracijos proga ir palinkėjo stiprybės bei sėkmės naujajai administracijai ir jai asmeniškai, teigiama premjerės pranešime, pateiktame Vyriausybės interneto svetainėje.

"Ši proga primena didžiulę mūsų žmonių ir tautų draugystės ir laisvės vertę, taip pat ilgalaikius Jungtinių Amerikos Valstijų ir Lietuvos santykius, stiprinamus gausios ir energingos Amerikos lietuvių bendruomenės. Šiuos ryšius  kiekvieną dieną tvirtina maži ir dideli žingsniai, kuriuos žengiame politinio dialogo, saugumo ir gynybos, energetikos ir ekonominio bendradarbiavimo bei daugelyje kitų sričių", — sakė ji.

Taip pat Šimonytė padėkojo Jungtinėms Valstijoms už tvirtą paramą sunkioje Lietuvos laisvės kovoje.

Pabrėžiama, kad JAV atsisakė pripažinti Baltijos šalių okupaciją ir tai darė tol, kol 1990 metais buvo atkurta Lietuvos  nepriklausomybė.

Šimonytė išsakė padėkos žodžius ir už greitą JAV atsaką kartu su NATO sąjungininkais užtikrinat saugumą Lietuvoje ir regione.

Taip pat premjerė pakvietė JAV viceprezidentę apsilankyti Lietuvoje, kai pandemijos sąlygos tai leis.

Tegai:
Kamala Harris, Ingrida Šimonytė

"The Roop" pristatė nauja dainą, su kuria keliaus į "Euroviziją-2021" video

(atnaujinta 13:15 2021.01.22)
Pernai muzikantai turėjo atstovauti respublikai su daina "On Fire", tačiau konkurso surengti nepavyko dėl koronaviruso pandemijos

Muzikos grupė "The Roop" pristatė naują dainą, su kurią atstovaus Lietuvai konkurse "Eurovizija-2021". 

Pernai "Roop" nariai turėjo atstovauti respublikai su daina "On Fire", tačiau konkursas buvo atšauktas dėl koronaviruso pandemijos. Nepaisant to, vaizdo įrašas sulaukė nepaprastos sėkmės ir iš karto padarė Lietuvą viena iš konkurso favoritų.

Nauja daina vadinasi "Discoteque". Pasak grupės narių, klipą įkvėpė 1980-ųjų stilius ir kinematografija – "Alisa stebuklų šalyje" ir "Tvin Pyksas". Klipo kūryboje dalyvavo režisierius Saulius Baradinskas.

"Nauja daina "Discoteque" kalba apie vidinį išsilaisvinimą. Dažnai sakome, kad esame laisvi ir gyvename laisvame pasaulyje. Bet daugiausia suvaržymų turime savo viduje. Todėl šia daina ir judesiu norime išjudinti musų vidų, kuriame yra per daug kritikos sau, baimės atrodyti keistai, nenoras priimti savo kūną, netgi mūsų patrauklumo ribojamas,“ — apie klipą papasakojo grupė.

Kitais metais buvo nuspręsta "Euroviziją" surengti Roterdame. Pagal taisykles šių metų dainos negali būti teikiamos kitų metų konkursui, o kiekvienos šalies atlikėjų pasirinkimas priklauso transliuotojams.

Tegai:
video, Eurovizija, The Roop
Dar šia tema
Grupė "The Roop" vėl išbandys laimę "Eurovizijoje"
Sputnik Lietuva 2020 metų išvados: pagrindiniai išeinančių metų įvykiai