Žvakės

Nuo COVID-19 mirė ilgametis Klaipėdos psichiatrijos gydytojas Algirdas Narinkevičius

(atnaujinta 17:55 2021.01.10)
Klaipėdos psichiatrijos patriarcho gydytojo Algirdo Narinkevičiaus gyvybė užgeso sausio 10 dieną, gydytojas mirė nesulaukęs 72 metų

VILNIUS, sausio 10 — Sputnik. Šiandien nuo koronaviruso mirė ilgametis Klaipėdos psichiatrijos gydytojas Algirdas Narinkevičius, pranešė Respublikinė Klaipėdos ligoninė.

"Dalinamės liūdna žinia — kovą su klastingu koronavirusu pralaimėjo ilgametis Psichiatrijos filialo vadovas Algirdas Narinkevičius. Respublikinės Klaipėdos ligoninės bendruomenės šviesuolio, ilgamečio Psichiatrijos filialo vadovo, Klaipėdos psichiatrijos patriarcho gydytojo Algirdo Narinkevičiaus gyvybė užgeso sausio 10 d. Gydytojas mirė nesulaukęs 72 metų", — Facebook'e rašo ligoninės atstovai.

Pranešama, nuo 1983 metų Narinkevičius vadovavo Psichiatrijos ligoninei, o reorganizavus įstaigą nuo 2008 metų tapo psichiatrijos filialo vadovu Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje.

COVID-19
© Depositphotos / 1odinmig.gmail.com

"Netekome Gydytojo ir puikaus žmogaus. Tai buvo senosios gydytojų kartos atstovas, dirbęs iš pašaukimo, visa širdimi atsidavęs pasirinktai profesijai. A. Narinkevičius buvo ne tik geras gydytojas, kurį gerbė ir mylėjo pacientai ir kolegos, bet — ir puikus vadovas. Jis rūpinosi filiale dirbantčiais žmonėmis, ne vienam yra pagelbėjęs, padrąsinęs ar paguodęs", — su liūdesiu sako RKL direktorius Darius Steponkus.

Užuojautą dėl gydytojo Narinkevičiaus netekties artimiesiems reiškia RKL vadovai, kolegos ir visa bendruomenė, Lietuvos ir užsienio gydytojų psichiatrų bendruomenė.

2012 metais Narinkevičiui buvo suteiktas Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo Vardas, jis buvo apdovanotas Garbės Ženklu, o po metų paskirtas Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos vyriausiu specialistu Klaipėdos kraštui.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje iš viso nustatyta daugiau nei 159 tūkstančiai koronavirusinės infekcijos atvejų, nuo pandemijos pradžios mirė 2 197 asmenys. Per pastarąją parą buvo nustatyta 1 490 naujų koronaviruso atvejų, mirė 24 žmonės.

Tegai:
Klaipėda, COVID-19
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1099)
Dar šia tema
Kilus skandalui dėl vakcinacijų Nausėda siūlo numatyti griežtą atsakomybę
Lietuvoje nustatyta 1 490 naujų COVID-19 atvejų
Šilalėje kilo skandalas dėl skiepų nuo COVID-19
Prekybos centras

Šalies parduotuvėse daugiau būtiniausių maisto produktų atpigo negu pabrango

(atnaujinta 01:01 2021.01.18)
Iš visų stebėtų produktų nuo pirmojo karantino pradžios pirmąją naujųjų metų savaitę yra pabrangę 24 produktai, atpigę — 44, o dar 4 produktų kainos išliko stabilios

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Pirmąją naujųjų metų savaitę, palyginti su pirmojo karantino pradžia, Lietuvos didžiųjų prekybos tinklų parduotuvėse daugiau būtiniausių maisto produktų atpigo negu pabrango. Apie tai pranešė Žemės ūkio ministerija.

Šių metų 1 savaitės kainas palyginus su 2020 metų paskutine savaite, taip pat su savaite nuo pirmojo karantino pradžios, tiek būtiniausių produktų mažiausių kainų, tiek vidutinių kainų grupėje reikšmingų pakitimų nepastebėta.

Tačiau Žemės ūkio ministerijos Programinio, projektinio valdymo ir analizės skyriaus vedėjas Evaldas Pranckevičius pažymėjo, kad nuo pirmojo karantino pradžios pabrangusių produktų procentinė dalis pirmąją naujųjų metų savaitę bendroje stebėtų produktų dalyje yra sumažėjusi.

Iš visų stebėtų produktų nuo pirmojo karantino pradžios (2020 m. 11 sav.) pirmąją naujųjų metų savaitę yra pabrangę 24 produktai, atpigę — 44, o dar 4 produktų kainos išliko stabilios.

Pagal ŽŪIKVC pateiktą informaciją, 20 būtiniausių prekių segmente 8 produktų kainos nuo pirmojo karantino pradžios yra padidėjusios, 11 — sumažėjo, o dar 1 — liko nepakitusi. Labiausiai — beveik 16,5 proc. (15 cnt/kg) — pabrango tamsi duona, maistinis saulėgrąžų aliejus — 13,39 proc. (17 cnt/l) bei šviesi duona — 11,46 proc. (11 cnt/kg).

Labiausiai atpigo grietinė, sviestas, virtos dešrelės, makaronai.

Tegai:
kainos, maisto produktai, Žemės ūkio ministerija
Dar šia tema
Apklausa rodo, kad per antrą karantiną būsto kainų lūkesčiai nemažėja
Paaiškėjo, kiek vilniečiai mokės už šilumą sausio mėnesį
Gruodį infliacija Lietuvoje buvo mažiausia per pastaruosius 5 metus
Žmogus su antrankiais

Privalomos saviizoliacijos nesilaikiusiam vyrui skirtas areštas

(atnaujinta 01:00 2021.01.18)
Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. COVID-19 sergančiam ir saviizoliacijos tvarką pažeidusiam įtariamajam paskirtas 60 parų areštas, rašoma Policijos departamento pranešime.

Sausio 14 dieną apie 17 valandą Vilniuje, Sodų g., parduotuvėje, kilus konfliktui dėl karantino taisyklių pažeidimo, paaiškėjo, kad vyras be nosį ir burną dengiančios apsauginės kaukės pažeidė ir privalomos saviizoliacijos tvarką — Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos įspėtas apie susirgimą COVID-19 virusu, nepaisė įspėjimų ir reikalavimų, apsilankė prekybos centre, taip sukeldamas pavojų kitiems asmenims užsikrėsti pavojinga užkrečiamąja liga.

Tą pačią dieną pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo.

Įtariamasis savo kaltę pripažino, jam paskirtas 90 parų areštas. Vėliau paskirta bausmė vienu trečdaliu sumažinta ir skirta galutinė 60 parų arešto bausmė.

Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
© Sputnik
Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
Tegai:
pažeidimas, karantinas
Dar šia tema
Molėtiškis griežtai nubaustas už saviizoliacijos nesilaikymą
Lenktynės saviizoliacijos metu nepilnamečiams baigėsi griovyje — video
Vilniuje per savaitę nustatyti šeši saviizoliacijos pažeidimai