Pasienietis

Pasieniečiai sulaikė kontrabandinius rūkalus gabenusį švenčioniškį

(atnaujinta 20:58 2021.01.11)
Patikrinus abu ryšulius, kuriuos gabeno kontrabandininkai, rasta 2 tūkst. pakelių cigarečių su Baltarusijos akcizo ženklais

VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. Adutiškio pasieniečiams įkliuvo 2 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių gabenęs ir neteisėtai valstybės sieną perėjęs Švenčionių gyventojas, rašo Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Šeštadienio vakarą VSAT pareigūnai patruliavo Švenčionių rajone, Kackonių kaimo apylinkėse. Maždaug už 700 metrų iki sienos su Baltarusija pareigūnai tamsoje pamatė lauku einančius du vyrus. Abu nešėsi po ryšulį. Pasieniečiams pareikalavus sustoti, vienas iš jų nesipriešino ir buvo iškart sulaikytas. Kitas, pasinaudodamas tuo, kad buvo tamsus paros metas, metė krovinį ir spruko.

Pasieniečiai nustatė, kad sulaikytasis teisėsaugininkams jau yra žinomas 23-ejų Švenčionių gyventojas. Patikrinus abu ryšulius rasta 2 000 pakelių cigarečių "Fest" su Baltarusijos akcizo ženklais.

Apžiūrėję įvykio vietovę, VSAT pareigūnai sniege aptiko vieno žmogaus pėdsakus, vedančius link Baltarusijos ir atgal. Apklausus sulaikytąjį vyrą, jis prisipažino, kad kirto valstybės sieną.

Už akcizinių prekių gabenimą pažeidžiant nustatytą tvarką švenčioniškiui VSAT pareigūnai pradėjo administracinės bylos teiseną. Vyras tokį nusižengimą padarė pakartotinai, todėl jam gresia bauda nuo 5 760 iki 6 000 eurų.

Be to, dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už šį pažeidimą jam gresia bauda arba laisvės atėmimas iki 2 metų.

Tegai:
cigarečių kontrabanda, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Pasieniečiai papasakojo, kam gyventojai vyksta į kitas savivaldybes
Pareigūnai įvardijo 10 smagiausių pasiaiškinimų, kuriuos išgirdo iš nusiteikusių keliauti
Pasieniečiai iš upės ištraukė kontrabandinių cigarečių krovinį
Remigijus Šimašius su žmona Agne, archyvinė nuotrauka

Šimašius skiriasi su žmona

(atnaujinta 10:52 2021.01.20)
Vilniaus meras pranešė, kad netrukus bus pradėtos teisinės procedūros, bei atkreipė dėmesį, jog daugiau jokių viešų komentarų iš jo pusės nebus

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Vilniaus meras Remigijus Šimašius pranešė, kad skiriasi su žmona Agne.

Šimašius pabrėžia, kad po šešiolikos metų bendro gyvenimo, iš kurių vienuolika metų santuokoje, būtent jis priėmė sprendimą skirtis. Jis pabrėžia, kad sprendimas nėra impulsyvus ar neapgalvotas, o "stipriai išjaustas", daug kartų pergalvotas, pamatuotas, įskaitant ir per tuos keletą mėnesių, kai jis gyveno atskirai nuo šeimos.

Pasak jo, vienareikšmiško atsakymo į klausimą "kodėl?" nėra, tačiau pabrėžia, kad šį žingsnį priima kaip savo pralaimėjimą.

"Šis sprendimas nekeičia fakto, kad turėjome gražių akimirkų drauge per tuos šešiolika metų, nestokojome vienas kitam pagarbos ir palaikymo, už ką esu dėkingas Agnei. Agnė yra stiprus, nuoširdus ir geras žmogus, iš kurio daug išmokau, kuriam esu už daug ką dėkingas, bei labai gera mama. Tačiau ilgainiui santykių nepavyko išlaikyti tokių, kad teiktų džiaugsmą bei prisidėtų prie laimės, kurios mes visi nusipelnome", — rašo savo Facebook Vilniaus meras.

Šimašius pabrėžia, kad netrukus bus pradėtos teisinės procedūros, bei atkreipia dėmesį, kad šiuo klausimu daugiau jokių viešų komentarų iš jo pusės nebus.

Tegai:
Remigijus Šimašius
Koronaviruso testas, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje COVID-19 atvejų skaičius per parą viršija 1200

(atnaujinta 10:21 2021.01.20)
Per parą naujų atvejų skaičius vėl žymiai padidėjo, Statistikos departamentas žada greitu metu pereiti prie automatizuoto atvejų skaičiavimo pagal pirminio šaltinio duomenis

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Lietuvoje per parą nustatyti 1 232 nauji koronaviruso atvejai, praneša Statistikos departamentas.

Departamento duomenimis, bendras patvirtintų atvejų konkretiems žmonėms skaičius nuo pandemijos pradžios yra 172 060.

"Laikinai šie duomenys yra skelbiami pagal NVSC sistemą. Netrukus tikimės pereiti prie automatizuoto skaičiavimo pagal pirminio šaltinio (ESPBI IS) duomenis: U07.1 diagnozių, skiriamų gavus teigiamą laboratorinio tyrimo atsakymą, bei U07.2 diagnozių, skiriamų be laboratorinio tyrimo", — pabrėžiama departamento suvestinėje.

Nuo COVID-19 ligos mirė dar 16 žmonių. Be to, per praėjusią parą registruotos keturios COVID-19 mirtys, kurių faktinė data yra ankstesnė. Tokiu būdu mirusių nuo COVID-19 skaičius per praėjusią parą padidėjo 20. Bendras COVID-19 mirčių skaičius nuo pandemijos pradžios yra 2 514.

Per praėjusią parą pasveikusių asmenų skaičius yra 1 864, tebeserga šiuo metu 57 823.

Per praėjusią parą ištirtas 9421 ėminys dėl įtariamo koronaviruso, iš viso ištirta 1 828 786.

Per praėjusią parą pirmu skiepu vakcinuoti 1 925 žmonės, antru skiepu — 3 478. Iš viso vakcinuotų (gavusių bent jau pirmą skiepą) šalyje yra 54 211, iš viso pilnai vakcinuotų — 6 236 žmonės.

Karantinas Lietuvoje dėl koronaviruso pandemijos galioja iki sausio 31 dienos. Vyriausybė anksčiau atsisakė svarstyti verslo atstovų prašymą atidaryti ne maisto prekių parduotuves ir grožio salonus.

Tegai:
Lietuva, COVID-19, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje

Buitinių dujų naudojimo taisyklės

(atnaujinta 22:19 2021.01.19)
"Sputnik" parengė infografiką apie saugaus buitinių dujų naudojimo taisykles
Buitinių dujų naudojimo taisyklės
© Sputnik

Norėdami gauti daugiau informacijos, žiūrėkite "Sputnik Kazachstanas" infografiką.

Tegai:
saugumas, dujos