Gaisras

Nužudymu įtariamas Raseinių rajono gyventojas nusikaltimą bandė užmaskuoti gaisru

(atnaujinta 20:46 2021.01.11)
Iš pradžių buvo manoma, kad nelaimė įvyko dėl neatsargaus elgesio su ugnimi, tačiau apžiūrėjus įvykio vietą, lauko virtuvėje rastas kirvis, ant kurio penties buvo matyti kraujo dėmės ir prilipę plaukai

VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. Alkoholiui priklausomybę turintis 36 metų Raseinių rajono Norgėlų kaimo gyventojas nužudė sugyventinę ir jos motiną bei sudegino namą, kuriame jos gyveno, praneša Lietuvos policijos departamentas.

"Ikiteisminį tyrimą vykdžiusiems Šiaulių apskrities policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnams nužudymu įtariamas vyras pripažino, kad jo tokį poelgį galėjo nulemti girtumas, nes būdamas blaivus jis niekada nesmurtaudavo. O girtaujama tuose namuose buvo dažnai, smurtaujama — irgi", — rašoma pranešime.

Dėl smurto prieš savo sugyventinę ir jos motiną vyras buvo teistas jau tris kartus. Paskutinį kartą jis baustas praėjusių metų birželį. Tuo metu jam buvo skirta vienerių metų ir 7 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, tačiau nuosprendžio vykdymas atidėtas dvejiems metams ir paskirti įvairūs įpareigojimai.

Išgerdavo ir čia gyvenančios abi minėtos moterys bei motinos sugyventinis. Pastarasis praėjusių metų rugpjūčio pabaigoje dėl sveikatos problemų buvo ligoninėje. Ir gulėdamas joje sužinojo, kad nebeturi, kur grįžti, nes jam priklausantis gyvenamasis namas sudegęs, o sugyventinė su savo dukra mirė.

Gaisrą praėjusių metų rugpjūčio 30-osios vakare Raseinių rajone esančiame Norgėlų kaime pastebėjo nuo Ariogalos pusės į Raseinius grįžtantys Raseinių rajono policijos komisariato patruliai. Pareigūnai, nuvykę į galimos nelaimės vietą, išvydo atvira liepsna degantį namą, jie apie tai pranešė budėtojui ir netrukus į įvykio vietą atskubėjo ugniagesiai bei medikai. Užgesinus gaisrą, po anglių krūva buvo rasti dviejų moterų kūnai — 54 metų moters ir 28 metų jos dukros.

Iš pradžių manyta, kad nelaimė įvyko dėl neatsargaus elgesio su ugnimi ar nuo cigaretės, tačiau, kai įvykio vietą apžiūrėję pareigūnai lauko virtuvėje rado kirvį, ant kurio penties buvo matyti kraujo dėmės ir prilipę plaukai, kilo įtarimas, kad padarytas sunkus nusikaltimas ir ugnimi bandyta sunaikinti jo pėdsakus.

Kadangi buvo žinoma, kad iš dviejų name gyvenusių vyrų vienas gulėjo ligoninėje, kilo klausimas, kur yra dukros sugyventinis.

O dukros sugyventinis tuo metu lindėjo krūmuose ir stebėjo situaciją. Taip jis visą naktį ir kitą dieną slapstėsi pakrūmiais, o kitą naktį pėsčiomis patraukė link Raseinių. Čia, miesto pakraštyje esančiame apleistame name, pernakvojo ir patraukė į miestą, kur policijos pareigūnų ir buvo sulaikytas.

Vyras savo kaltę dėl įvykdytų nusikalstamų veikų pripažino. Pasirodo, dieną prieš ir tą pačią dieną, kai buvo nužudytos moterys ir sukeltas gaisras, namuose buvo girtaujama ir konfliktuojama. Ir kai sugyventinės motina vyrą pradėjo varyti iš namų, kaltinamasis, anot jo, stipriai supyko, čiupo kirvį ir juo trenkė moteriai per galvą. Ši susmuko. Tuo metu prabudo lovoje miegojusi jo sugyventinė ir, išvydusi tokį vaizdą, ėmė šaukti. Ji buvo nutildyta taip pat kirvio pentimi į galvą.

Tada vyras, pagriebęs lauko virtuvėje buvusį indą su benzinu, per langą įmetė į trobą, įžiebė ugnį ir pasileido į laukus net neatsigręždamas.

Medicinos ekspertai konstatavo, kad moterys nuo patirtų smūgių į galvą mirė iš karto. Ir ugnimi paslėpti nusikaltimo kaltinamajam nepavyko.

Tegai:
nužudymas, policija, Raseinių rajonas
Dar šia tema
Jonavoje neblaivus vyriškis pasipriešino policijos pareigūnui
Policija įspėja žiemos pramogų gerbėjus: šiandien bus sutelktos didelės pajėgos
Vilkaviškyje COVID-19 sergantis vaikinas nedėvėjo kaukės, bendravo ir lankėsi parduotuvėje
Sniegas Vilniuje, archyvinė nuotrauka

Į gelbėjimo darbus ugniagesiai vakar skubėjo šimtus kartų

(atnaujinta 12:00 2021.01.28)
Ugniagesiai gelbėtojai vyko šalinti ant važiuojamosios kelio dalies ir ant automobilių užgriuvusius medžius, nukėlė juos nuo pastatų ir elektros laidų

VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Trečiadienį Lietuvos ugniagesiai gelbėtojai atliko 242 gelbėjimo darbus, iš jų 203 kartus vyko šalinti ant važiuojamosios kelio dalies, pastatų, automobilių ir elektros laidų užvirtusių medžių ir jų šakų, praneša spaudos tarnyba. 

Daugiausia tokių įvykių buvo Vilniaus apskrityje — 62, Kauno — 54, Alytaus — 41, Utenos — 27, Panevėžio — 14, Marijampolės — 5.

Ugniagesiai gelbėtojai 174 kartus vyko šalinti ant važiuojamosios kelio dalies nuvirtusių medžių, dar 25 kartus — ant automobilių užgriuvusius medžius, 4 kartus juos nukėlė nuo pastatų ir elektros laidų.

Ryte buvo gautas pranešimas, kad Vilniuje, Žaliųjų ežerų gatvėje, medis nuvirto ant maršrutinio autobuso. Ugniagesiams teko skubiai jį nukelti ir supjaustyti.

Ugniagesiai gelbėtojai vakar ne kartą skubėjo ir iš pusnių traukti specialiųjų tarnybų automobilių. Greitosios medicinos pagalbos automobiliai užklimpo Prienų rajono Balbieriškio seniūnijoje, Kupiškio rajono Alizavos miestelyje ir kt. 

Ugniagesiai ne tik traukė iš pusnynų medikų automobilius, bet ir padėjo išnešti ligonius ir įkelti juos į automobilius. Kazlų Rūdos savivaldybėje, Ąžuolų Būdos kaime, jiems teko talkinti policijos pareigūnams, ištraukiant užklimpusį jų automobilį.  

Nuo šios savaitės pradžios Lietuvoje vyrauja gausus sniegas. Vakar apie 14 tūkstančių namų liko be elektros, nes sniegas nutraukė laidus.

Tegai:
ugniagesiai, sniegas
Dar šia tema
Sudėtingos eismo sąlygos išlieka dalyje Lietuvos
Gerumas per Kalėdas: ugniagesiai išgelbėjo į šulinį įkritusį katiną
Lietuvoje be elektros liko apie 14 tūkst. namų ūkių
Vilniuje fiksuojamas naujas sniego rekordas
Greitoji pagalba

Kaune, tilto statybų aikštelėje, įvyko nelaimė: vienas žmogus žuvo, dar 4 sužeisti

(atnaujinta 11:17 2021.01.28)
Visi darbai aikštelėje sustabdyti, nelaimei tirti bendrovėje sudaroma speciali darbo grupė, kuri įvertins visas įvykio aplinkybes

VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Kaune, tilto per Nerį statybų aikštelėje, įvyko nelaimė — griuvus tilto konstrukcijai žuvo žmogus. 

Incidentas įvyko trečiadienį, apie 14:08, Islandijos plente. Kaip praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, statybos aikštelėje buvo nukritę metaliniai pastoliai, ant vyro buvo užkritusi slankiojanti metalinė sija. Vyrui konstatuota mirtis. 

Įvykio metu nukentėjo 4 asmenys, vieną iš jų ugniagesiai gelbėtojai nukėlė nuo pastolių ir perdavė GMP medikams. Du žmonės sunkios būklės ir vienas lengvai sužeistas išvežti į gydymo įstaigą. Ketvirtam vyrui suteikta medicininė pagalba vietoje. 

Bendrovė "Kauno tiltai" pareiškė užuojautą žuvusio kolegos šeimai. Bendrovė taip pat informuoja, kad trys darbuotojai, sužeisti per įvykusią nelaimę Kaune, po gydytojų apžiūros išleisti gydytis namo. 

Nelaimei tirti bendrovėje sudaroma speciali darbo grupė, kuri įvertins visas įvykio aplinkybes. Visi darbai aikštelėje sustabdyti. 

Policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal LR BK 176 str. 1 d.

Tegai:
Kaunas
Dar šia tema
Pernai mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe sumažėjo 15%
Latvija "slapta" atsisakė šimtų tūkstančių "Pfizer" vakcinos dozių 
Ukrainos piliečiai įtariami nelegaliai gabenę darbuotojus į Lietuvą
NATO ir Rusijos vėliavos

Karo ekspertas paaiškino NATO generalinio sekretoriaus žodžius apie Rusijos "agresiją"

(atnaujinta 12:18 2021.01.28)
Pasak jo, tokiu būdu aljansas ketina įtraukti Maskvą į naujas ginklavimosi varžybas ir išprovokuoti gynybos išlaidų padidėjimą

VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Karo ekspertas Aleksandras Žilinas pakomentavo NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo pareiškimą apie Rusijos "agresyvius veiksmus".

Pasak jo, tokiu būdu aljansas ketina tempti Maskvą į naujas ginklavimosi varžybas ir išprovokuoti gynybos išlaidų padidėjimą.

"Pagrindinis viso to, kas vyksta prieš Rusiją, tikslas yra sukurti sąlygas mums priimti bet kokį ultimatumą iš Vakarų, kaip tai darėme valdant Gorbačiovui", — komentare "Ura.ru" sakė jis.

Anksčiau Stoltenbergas, kreipdamasis į NATO generalinio štabo vadovus, paragino sąjungininkus toliau didinti išlaidas gynybai, visų pirma investuoti į šiuolaikinius pokyčius, kad ateityje sėkmingai galėtų įveikti tokius globalius iššūkius kaip "agresyvūs Rusijos veiksmai, terorizmas ir Kinijos augimas".

Rusija sureagavo į Stoltenbergo pareiškimą. Federacijos tarybos Informacijos politikos ir ryšių su žiniasklaida komisijos pirmininkas Aleksejus Puškovas savo Twitter paskyroje pabrėžė, jog laikas generaliniam sekretoriui suvokti, kad pasaulis, paremtas trijose ar keturiose Vakarų sostinėse sukurtomis taisyklėmis, artėja prie pabaigos.

"Yra per mažai žmonių, norinčių laikytis šių taisyklių, kurios pagrįstos ne tarptautine teise, o tik stipriųjų teisėmis. Juo labiau, kad tai buvusio stipriojo teisės", — pažymėjo senatorius.

Anksčiau Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, susitikęs su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu, sakė, kad NATO turėtų imtis priemonių toliau stiprinti rytinį flangą.

Tegai:
Rusija, NATO