Kalnai ir ežeras

Sausio 13 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 23:00 2021.01.12)
Avinams ši diena puiki bendrauti su kitais žmonėmis, tinkamas laikas apsipirkti, Šauliams diena bus sėkminga, tačiau vakare galimi konfliktai su artimaisiais, Vandeniams atsivers naujos perspektyvos karjeroje

Diena kupina kraštutinumų — gali pasirodyti, kad ji yra ir pernelyg produktyvi. Viskas priklausys nuo to, ar sugebėsite išbristi iš mieguistumo būsenos. Jei bent kurioje nors srityje galėsite įveikti tingumą ir inerciją, energijos pakaks kalnams nuversti. Jei ne, diena praeis ne geriau ir ne prasčiau nei įprastai. Bet kokiu atveju, rytoj klausykitės savo intuicijos ir svajonių — tai jums padės tinkamu momentu. Dienos metu galimos naujos pažintys ir naujos patirtys visose gyvenimo srityse — net ten, kur to visiškai nesitikima.

Avinas (03.21-04.20) Tinkamas laikas apskaičiuoti situacijas keliais žingsniais į priekį ir pradėti aktyviai veikti. Būkite lankstūs ir daugiau dėmesio skirkite namų ruošos darbams bei santykiams su šeimos nariais. Sportas, vaikščiojimas ar apsipirkimas gali padėti jus nudžiuginti.

Jautis (04.21-05.21) Šiai dienai pabandykite planuoti dalykus, kuriuos atidėsite geresniems laikams. Gali būti gauta svarbi informacija. Šiandien labiau pasitikėkite savo intuicija. Stenkitės vakarą praleisti privačiai, venkite kompanijų ir bendravimo, net internete.

Dvyniai (05.22-06.21) Diena žada būti turininga. Galbūt išsipildys tai, apie ką seniai svajojote. Nevenkite bendrauti su draugais, būtent jų dėka jūsų gyvenime galimi teigiami pokyčiai. Darbe ir namuose ieškokite nestandartinių problemų sprendimo būdų.

Vėžys (06.22-07.22) Jei vakar atlikote gerą darbą, jūsų pastangos bus įvertintos. Tačiau kolegos ar viršininkai gali bandyti patikrinti jūsų profesinį lygį. Pasiruoškite tam.

Liūtas (07.23-08.23) Dabar reikia rodyti griežtą drausmę ir atidumą. Savo tikslo link judėsite lėtai, bet užtikrintai. Verta susilaikyti nuo naujų susitarimų. Kai kurios perspektyvos jums gali pasirodyti viliojančios, tačiau turite pasverti "už" ir "prieš".

Mergelė (08.24-09.22) Norėdami pasiekti teigiamų rezultatų, turėsite parodyti daug aktyvumo. Jei tenka bendrauti ne su sąjungininkais, o su oponentais, pabandykite bent trumpam susitarti dėl taikos. Negalima elgtis skubotai ar būti paveiktiems stiprių jausmų.

Svarstyklės (09.23-10.22) Neskubinkite reikalų ir nepriimkite skubotų sprendimų. Kūrybiškas požiūris į bet kokį verslą žada, jei ne visišką sėkmę, tai bent jau padorų rezultatą. Pokalbiuose su artimaisiais turite suvaldyti emocijas — vengti konfliktų, ginčų ir lažybų.

Skorpionas (10.23-11.21) Nešvaistykite laiko bandydami su kuo nors ginčytis, kažkuo įtikinti. Praktiškai įrodykite, kad tiesa yra jūsų pusėje. Emocijos gali užgožti proto balsą ir dėl to galite padaryti klaidų. Ramiai išstudijuokite situaciją ir kantriai kurkite santykius su žmonėmis: netrukus gali prireikti jų pagalbos.

Šaulys (11.22-12.21) Norint pasiekti gerų rezultatų, reikia elgtis savarankiškai, nepasikliauti kitais. Tai sutaupys jums daug rūpesčių ir bergždžių vilčių. Vakare galimas konfliktas su vyresniais giminaičiais. Vieniši šio ženklo atstovai gali pasikliauti lemtingu susitikimu.

Ožiaragis (12.22-01.20) Ši diena tinkama spręsti verslo klausimus. Būtina organizuoti efektyvų bendradarbiavimą su aplinkiniais žmonėmis. Bendravimas gali duoti gerų rezultatų. Finansiniais klausimais turėtumėte būti santūrūs ir susilaikyti nuo pirkinių, kurių jums tikrai nereikia.

Vandenis (01.21-02.19) Per šį laiką turėsite naujų darbo perspektyvų. Ir nors aiškumo dar nebus, reikia būti pasirengusiam pokyčiams. Galbūt, kol visos jūsų idėjos nesulauks kitų palaikymo, tai gali sukelti susierzinimą. Tačiau netrukus viskas pasikeis, ir priešai taps draugais.

Žuvys (02.20-03.20) Daug neplanuokite — reikalai strigs dėl nepaaiškinamų priežasčių ir jūsų pačių neatidumo, neatsargumo, nepunktualumo. Ir netikėti namų rūpesčiai gali išmušti iš vėžių.

Tegai:
horoskopas
Aptikti šaudmenys, nuotrauka iš įvykio vietos

Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje sulaikyti šaudmenys ir narkotikai

(atnaujinta 11:16 2021.01.20)
Pasieniečiai sustabdė sunkvežimį su priekaba, kuriuo buvo gabenami aštuoni automobiliai. Viename iš jų jie aptiko slėptuvę

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Gardino pasieniečiai pasienyje su Lietuva sustabdė pažeidėjus, kurie bandė gabenti šaudmenis ir narkotikus, praneša Baltarusijos valstybės sienos komitetas.

Agentūros svetainėje rašoma, kad sunkvežimis su priekaba, kuriame buvo aštuoni lengvieji automobiliai, įvažiavo į Privalkos (Raigardo) patikros punktą. Per kratą pasieniečiai viename iš šių automobilių rado 55 įvairius šovinius ir du marihuanos pakelius.

Pasieniečiai panašų radinį rado tame pačiame kontrolės punkte praėjusių metų gruodžio 31 dieną. Vieno per sieną gabenamų automobilių sėdynėje ir bagažinėje buvo rasta 60 šovinių.

Visos priekabomis gabenamos transporto priemonės buvo perkamos aukcionuose Europoje, JAV ar Kanadoje. Jos buvo gabenamos tranzitu į Ukrainą.

Ekspertizė atliekama abiem atvejais. Pasieniečiai neatmeta, kad jie yra susiję vienas su kitu.

Tegai:
Baltarusija, Lietuva
Dar šia tema
Baltarusijoje užkirto kelią daugiau nei trijų dešimčių šovinių importui iš Lietuvos
Kauno centre neblaivus vyras padegė šaudmenis
Remigijus Šimašius su žmona Agne, archyvinė nuotrauka

Šimašius skiriasi su žmona

(atnaujinta 10:52 2021.01.20)
Vilniaus meras pranešė, kad netrukus bus pradėtos teisinės procedūros, bei atkreipė dėmesį, jog daugiau jokių viešų komentarų iš jo pusės nebus

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Vilniaus meras Remigijus Šimašius pranešė, kad skiriasi su žmona Agne.

Šimašius pabrėžia, kad po šešiolikos metų bendro gyvenimo, iš kurių vienuolika metų santuokoje, būtent jis priėmė sprendimą skirtis. Jis pabrėžia, kad sprendimas nėra impulsyvus ar neapgalvotas, o "stipriai išjaustas", daug kartų pergalvotas, pamatuotas, įskaitant ir per tuos keletą mėnesių, kai jis gyveno atskirai nuo šeimos.

Pasak jo, vienareikšmiško atsakymo į klausimą "kodėl?" nėra, tačiau pabrėžia, kad šį žingsnį priima kaip savo pralaimėjimą.

"Šis sprendimas nekeičia fakto, kad turėjome gražių akimirkų drauge per tuos šešiolika metų, nestokojome vienas kitam pagarbos ir palaikymo, už ką esu dėkingas Agnei. Agnė yra stiprus, nuoširdus ir geras žmogus, iš kurio daug išmokau, kuriam esu už daug ką dėkingas, bei labai gera mama. Tačiau ilgainiui santykių nepavyko išlaikyti tokių, kad teiktų džiaugsmą bei prisidėtų prie laimės, kurios mes visi nusipelnome", — rašo savo Facebook Vilniaus meras.

Šimašius pabrėžia, kad netrukus bus pradėtos teisinės procedūros, bei atkreipia dėmesį, kad šiuo klausimu daugiau jokių viešų komentarų iš jo pusės nebus.

Tegai:
Remigijus Šimašius
Džo Baidenas, archyvinė nuotrauka

Karo politologas: keičiasi JAV ir Rusijos Federacijos sąveikos vektorius

(atnaujinta 11:27 2021.01.20)
Džo Baideno administracija iškart po inauguracijos ketina spręsti START-III klausimą, politologas mano, kad tai geras ženklas JAV ir Rusijos santykių atžvilgiu

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Išrinkto JAV prezidento Džo Baideno administracija ketina apsvarstyti galimą START III pratęsimą iškart po inauguracijos. Radijo Sputnik eteryje šiuos ketinimus pakomentavo karo politikos analitikas Andrejus Koškinas.

Rusijos URM
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Išrinktojo prezidento Džo Baideno administracija iškart po inauguracijos spręs Sutarties dėl ginkluotės mažinimo (START, START-3), klausimą, sakė į valstybės sekretoriaus postą iškeltas Entonis Blinkenas.

Pasak jo, naujoji Baltųjų rūmų komanda sieks pratęsti šį susitarimą. Kandidatas į valstybės sekretorius patikino, kad administracija nesutiks su jokiais oro gynybos sistemos apribojimais.

Radijo Sputnik eteryje karo politologas Plechanovo universiteto Politikos mokslų ir sociologijos katedros vedėjas Andrejus Koškinas pakomentavo šiuos ketinimus.

"Galime pasveikinti Baideno administraciją, kad jie ketina pratęsti START-3 sutartį. Tam tikru mastu tai keičia JAV ir Rusijos Federacijos sąveikos vektorių. Tai — noras išsaugoti branduolinio ginklavimosi varžymo mechanizmą — tikriausiai bus kitokios JAV administracijos politikos, susijusios su strateginių ginklų apribojimų, pradžia. Ir, greičiausiai, tai turėtų paskatinti sukurti kitus susitarimus, kurie galėtų visiškai leisti kontroliuoti valstybių, įskaitant JAV, branduolines priemones", — sakė Andrejus Koškinas.

START-III sutartis tarp Rusijos ir JAV įsigaliojo 2011 metų vasario 5 dieną. Joje numatyta, kad kiekviena pusė sumažins savo branduolinį arsenalą taip, kad per septynerius metus ir ateityje bendras ginklų skaičius neviršytų 700 tarpžemyninių balistinių raketų, balistinių raketų ant povandeninių laivų ir sunkiųjų bombonešių, taip pat 1 550 kovinių galvučių ir 800 dislokuotų ir nedislokuotų raketų.

Šiuo metu START-III yra vienintelė aktyvi ginklų ribojimo sutartis tarp Rusijos ir JAV, tačiau ji baigia galioti 2021 metų vasario 5 dieną. Jei jis nebus pratęsta, pasaulyje nebus susitarimų, ribojančių didžiausių branduolinių jėgų arsenalus.

Tegai:
branduolinis ginklas, START-3, Rusija, JAV
Dar šia tema
Putinas įvertino Rusijos branduolinės triados lygį
Rusijos gynybos ministerija neatmetė galimybės pakeisti JAV poziciją dėl START-III
Sergejus Lavrovas: nereikia tikėtis greito santykių su JAV ištaisymo
Diplomatinis šiurkštumas ir slapti dokumentai: apie ką Lavrovas kalbėjo su žiniasklaida