Policijos pareigūnai Vilniuje

Rusijos pabėgusi moteris pasiskundė dėl Lietuvos policijos smurto

(atnaujinta 23:19 2021.01.12)
Lietuvoje įvestas karantinas, tačiau sūnaus grįžimo iš kolonijos proga moters bute susirinko žmonės

VILNIUS, sausio 12 — Sputnik. Iš Rusijos "dėl savo įsitikinimų" į Lietuvą išvykusi moteris pasiskundė policijos, kuri į iškvietimą atvyko dėl karantino pažeidimo, "piktnaudžiavimu įgaliojimais".

Irina Kalmykova savo Facebook paskyroje pareiškė, kad jos sūnus išėjo iš kolonijos sausio 8 dieną, todėl pas juos šia proga atvyko jo draugai. Ji patvirtino, kad tai padaryta pažeidžiant karantino reikalavimus. Kiek žmonių buvo, neaišku.

Anot jos, vienas iš tų, kurių jie neįleido į vakarėlį, iškvietė policiją.

"Tada vienas iš šių apgaulingų draugų pasakė, kad iškvies policiją, nes buvo pažeistos karantino taisyklės. Ir jis tai padarė. 12 valandą nakties policija paskambino į duris. Tai buvo fašistas, užsidėjęs geriausio Vilniaus policijos pareigūno kaukę. Nepaisant vėlyvos valandos, jie įsiveržė į butą", — rašė moteris.

Kalmykova tvirtino, kad tai, kas vyko, buvo nufilmuota, o policija, tai pastebėjusi, sumušė tuos, kurie filmavo. Ji taip pat pareiškė, kad teisėsaugos pareigūnai naudojo ašarines dujas. Pati moteris, pasak jos, stengėsi nepraleisti jų prie savo sūnaus.

"Vaikinus neapsirengus, basus išvedė ir išvežė. Tada vieną iš jų išlaipino gatvėje, kitą su sulužusia ranka ligoninėje. O mano sūnus skyriuje buvo laikomas iki ryto", — pasakojo ji.

Apibendrindama moteris pažadėjo nuo Vitalijaus Vaitkevičiaus nuimti "sąžiningo policininko kaukę".

Ji socialiniuose tinkluose paskelbė įvykio vaizdo įrašą, taip pat nuotraukas su sumuštais žmonėmis ir išrašą iš ligoninės. Iš dokumento matyti, kad vyrui ranka buvo sumušta, o ne lūžusi, kaip moteris rašė anksčiau. Tai jai nurodė komentatoriai. Taip pat paaiškėjo, kad ji nemoka lietuvių kalbos.

Tačiau vėliau Kalmykova pareiškė mylinti ir gerbianti Lietuvą, "kuri suteikė jai prieglobstį", atsiprašė už karantino pažeidimą ir pažadėjo sumokėti baudą. Moteris pažymėjo, kad ją papiktino policijos elgesys. Kita vertus, ji pripažino, kad bet kurioje šalyje reikia laikytis įstatymų, tačiau bet kurioje šalyje policija turi elgtis su žmogumi žmoniškai ir pagal įstatymus.

"Todėl, jei mes pažeidėme karantiną, mums turi būti skirta bauda, ​​sutinku. Bet ne mušti be jokios priežasties, kai niekas nesipriešino, neguldyti veidais į grindis, nevesti į šalį be drabužių, štai ką noriu pasakyti. Aš neturiu priekaištų Lietuvai ir negali jų būti. Bet aš turiu pretenzijas dėl konkrečių policijos pareigūnų, kurie panaudojo jėgą prieš žmones, kai ši jėga nebuvo reikalinga", — rašė ji kitame įraše.

Lietuvoje iki sausio 31 dienos įvestas karantinas dėl koronaviruso pandemijos.

Tegai:
policija, Lietuva
Dar šia tema
Vilkaviškyje COVID-19 sergantis vaikinas nedėvėjo kaukės, bendravo ir lankėsi parduotuvėje
Šiaulių rajone plėšimu įtariamas vyras pabėgo nuo policijos pareigūnų
Rokiškyje pareigūnams teko ilgai gaudyti girtą "Mercedes-Benz" vairuotoją — video
Pinigai ir antrankiai, archyvinė nuotrauka

Aliejaus pardavėjui gresia kalėjimas nesumokėjo beveik 800 tūkst. eurų mokesčių

(atnaujinta 21:30 2021.01.27)
Įmonės vadovas valstybei nesumokėjo 766 tūkst. eurų PVM, Kauno apygardos prokuroro sprendimu vyro laukia teismas

VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Vilniaus įmonės vadovas valstybei nesumokėjo įspūdingo dydžio PVM — beveik 800 tūkst. eurų, jam pareikšti kaltinimai sukčiavimu ir apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu, praneša FNTT.

Į FNTT pareigūnų akiratį pakliuvo aliejumi prekiavusi mažoji bendrija, kurios vadovė — Baltarusijos pilietė. Atliekant ikiteisminį tyrimą paaiškėjo, kad prekybos įmonei neoficialiai vadovauja Lietuvos pilietis, organizavęs visą neskaidrią įmonės veiklą. Aliejus buvo įsigyjamas Lenkijoje ir Latvijoje, o parduodamas Lietuvoje veikiančioms įmonėms.

Siekdamas išvengti susikaupusio PVM sumokėjimo valstybei, faktinis įmonės vadovas sugalvojo aferą — per 2015–2016 metus iš galimai veiklos nevykdančių 7 Lietuvoje registruotų įmonių neva įsigijo prekių ir paslaugų už 4,4 mln. eurų. PVM sudarė per 766 tūkst. eurų. 

Vėliau suformuotoje PVM deklaracijoje pažymėjo, kad pirktos prekės neva buvo parduotos Didžiojoje Britanijoje, Bulgarijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje įsikūrusioms įmonėms, kurios, pareigūnų duomenimis, veiklos galimai nevykdo.

Valstybei padaryta žala siekia 766 tūkst. eurų nesumokėto PVM. Kaltinimai pareikšti dviem asmenims.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros prokuroras. Jam surašius kaltinamąjį aktą, byla perduota Kauno apylinkės teismo Kauno rūmams. Civilinį ieškinį pareiškė VMI, ieškinio suma — per 766 tūkst. eurų.

Už apgaule įgytą didelės vertės svetimą turtą griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki aštuonerių metų. Griežčiausia bausmė už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą — iki ketverių metų nelaisvės.

Tegai:
pridėtinės vertės mokestis (PVM), Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)
Dar šia tema
Policija parodė dopingo sandėlį šiauliečio bute — video
Lietuvos policija išnarpliojo šuns vagystę Klaipėdoje
Lietuvos policija gavo pranešimą apie sprogmenį Prezidentūroje
Regitra

Pratęsus karantino ribojimus, praktikos egzaminai nevyks iki vasario pabaigos

(atnaujinta 21:29 2021.01.27)
Būsimiems vairuotojams, kuriems teorijos egzamino rezultatas baigia galioti ekstremalios situacijos metu, galiojimo terminas yra pratęsiamas viso karantino paskelbimo laikotarpiui ir dar 6 mėnesiams po jo pabaigos

VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Atsižvelgiant į Vyriausybės sprendimą pratęsti karantiną šalyje, praktikos egzaminai "Regitroje" sustabdyti iki vasario 28 dienos, praneša Vidaus reikalų ministerija 

Kaip ir nuo gruodžio 16 dienos, praktikos egzaminai bus atšaukiami etapais, t. y. kas savaitę, atsižvelgiant į esamą situaciją šalyje ir tuo metu galiojančius karantino ribojimus. Apie atšauktus egzaminus klientai bus informuoti asmeniškai SMS žinutėmis. Jei situacija dėl praktikos egzaminų vykdymo pasikeistų, "Regitra" informuos atskiru pranešimu.

Tuo tarpu teorijos egzaminai vyksta toliau užtikrinant saugumo ir srautų valdymo reikalavimus.

Būsimiems vairuotojams, kuriems teigiamas teorijos egzamino rezultatas baigia galioti ekstremalios situacijos metu, galiojimo terminas yra pratęsiamas visos ekstremalios situacijos paskelbimo laikotarpiui ir dar 6 mėnesiams po jo pabaigos. Taigi, nepaisant to, kad šiuo metu yra laikinai sustabdytas praktikos egzaminų vykdymas, visiems būsimiems vairuotojams yra sudaryta galimybė suspėti vėliau išlaikyti egzaminą.

Taip pat "Regitra" pradedantiesiems vairuotojams, kurių vairuotojo pažymėjimai baigia galioti per karantiną, pratęsė jų galiojimo terminą karantino laikotarpiui ir dar 45 d. po jo pabaigos. Šis pakeitimas aktualus tiems, kurie, neturėdami 2 metų vairavimo patirties, pažeidė Kelių eismo taisykles ir turi per vienus metus nuo pažeidimo padarymo dienos baigti papildomus mokymus.

Kitų paslaugų teikimas išlieka nepakitęs — klientai ir toliau bus aptarnaujami tiek skaitmeniniais kanalais, tiek padaliniuose pagal išankstinę registraciją.

Tegai:
karantinas, Regitra
Dar šia tema
Karantinas pakeitė šalies gyventojų pirkimo įpročius
Karantinas sumažino besikreipiančiųjų dėl traumos skaičių
COVID-19 Pfizer-Biontech

Žemaitaitis reikalauja valdžios reakcijos į skiepų be eilės skandalą 

(atnaujinta 21:34 2021.01.27)
Pasak Žemaitaičio, Šilalės rajono savivaldybė kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministerijos vadovą, tačiau atsakymo negavo

VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Partijos "Laisvė ir teisingumas" pirmininkas Remigijus Žemaitaitis prisiminė, kad po Šilalėje kilusio skandalo su vakcinomis nuo COVID-19 valdžia tinkamai nesureagavo į situaciją.

Pasak jo, sveikatos ministras Arūnas Dulkys ir toliau laikosi principingumo šioje istorijoje. Politikas teigė, kad Šilalės rajono savivaldybė kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministerijos vadovą.

"Tačiau iki šiol jo klerkai taip ir nesugeba atsakyti. Baisu yra tai, kad mano asmeniniu manymu, tai tiesioginiais tyčiniais veiksmai ministerijos klerkai arba nuo ministro nuslėpė šį raštą, arba paprašyti įtakingų konservatorių partijos narių vilkina atsakymą. Ir ministro geri ketinimai gali būti neišgirsti. Jeigu ministras žinotų apie tokius valdininkų darbus juos senai butų išvaręs. Lieka tik viešumas", — parašė Žemaitaitis Facebook'e.

Politikas taip pat pridėjo du Šilalės rajono savivaldybes administracijos laiškus. Juose prašoma paaiškinti, kaip elgtis su antrąja vakcinos doze tiems, kurie buvo paskiepyti neteisėtai.

Sausio pradžioje Šilalėje kilo skandalas dėl skiepų nuo COVID-19. Kartu su medicinos personalu nuo COVID-19 buvo paskiepyti iš Vilniaus atvažiavę "Ambulanso" vadovas ir jo šeima. Jie buvo įtraukti į paskiepytų asmenų prioritetinius sąrašus, tačiau niekas netikrino, ar jie yra medicinos įstaigos darbuotojai.

Tegai:
Remigijus Žemaitaitis
Dar šia tema
Rusijos "Sputnik V" vakcina užregistruota Irane
Gydytojas pasakė, kam dažniau pasireiškia pašaliniai poveikiai po vakcinos
PSO teigia, kad nėra duomenų apie vakcinos poveikį COVID-19 perdavimo rizikai
Lietuvos gyventojai per klaidą suleistos penkios COVID-19 vakcinos dozės