Modernos vakcina nuo COVID-19

Lietuva atsisakė "Modernos" vakcinos dėl jos kainos

(atnaujinta 16:45 2021.01.13)
Paaiškėjo, kad farmacijos kompanija "Moderna" padidina vakcinų nuo koronaviruso kainas beveik trečdaliu, nors pristatymo terminas išlieka tas pats

VILNIUS, sausio 13 — Sputnik. Vyriausybė trečiadienį nusprendė papildomai nepirkti vakcinų nuo koronaviruso iš kompanijos "Moderna", nes ji pakėlė savo vakcinų kainas. Tokį sprendimą ministrų kabinetas priėmė trečiadienį.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pasitarime teigė, kad farmacijos kompanija "Moderna" didina kainą 33 procentais, tačiau pristatymo terminai negerėja — vakciną pristatyti žadama iki metų pabaigos. 

"Tačiau kita naujiena yra, kad Europos Komisija suderėjo su kitu gamintoju — "Pfizer" — 200 milijonų papildomų dozių paketą, iš kurio vėl pro rata principu mes galime pasirinkti mums atitinkamą kiekį, kurį ir siūlytumėme, tą, kas Lietuvai proporcingai priklauso, pasinaudoti ta galimybe", — aiškino Dulkys.

Taigi, Vyriausybė atsisakė papildomų 310 tūkst. vakcinų dozių nuo COVID-19 iš kompanijos "Moderna". Daugiau vakcinų bus įsigyjama iš "Pfizer-BioNTech".

Premjerė Ingrida Šimonytė Vyriasybės pasitarime teigė, kad vakcinų teikimo Europos Sąjungos valstybės terminai vis dėlto ir toliau išliks nemažu iššūkiu.

"Čia, aišku, iššūkiu išlieka tiekimo terminai, matyt, bet tikėkimės, kad Europos Komisija, rimtą paraišką Europos Sąjungos vardu pateikusi, gali turėti neblogą derybinę poziciją su gamintoju dėl pristatymo terminų", — kalbėjo Šimonytė.

Lietuvoje vakcinacija nuo koronaviruso prasidėjo gruodžio 27 dieną. Pirmiausia buvo skiepyti medicinos darbuotojai, ypač tie, kurie kovoja su virusu. Nuo sausio 12 dienos prioriteto tvarka pradėti skiepyti socialinės globos įstaigų ir slaugos ligoninių pacientai bei personalas, taip pat mobiliajame patikros punkte, karščiavimo klinikoje ir kituose karštuose taškuose dirbantys medikai.

Statistikos departamentas skelbia, kad per praėjusią parą nuo SARS-CoV-2 paskiepyti 1 869 asmenys, iš viso paskiepyti 27 142 asmenys.

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1 694 nauji COVID-19 atvejai, mirė 42 žmonės. Iš viso registruoti 163 042 šios infekcinės ligos atvejai, 97 336 asmenys pasveiko, 62 425 — tebeserga. Izoliacijoje šiuo metu yra 91 014 asmenų. Mirė 2 314 žmonių.

Tegai:
COVID-19, vakcina
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1140)
Dar šia tema
Lietuva gavo daugiau nei 25 000 vakcinos nuo COVID-19 dozių
Lietuva gavo pirmą "Moderna" vakcinos nuo COVID-19 siuntą
Mokslininkai pateikė COVID-19 prognozę artimiausiems dešimčiai metų
Cigarečių kontrabanda

Širvintų gyventojas, krovęs 5,5 tūkst. pakelių cigarečių, pusmečiui neteko laisvės

(atnaujinta 10:09 2021.01.22)
Vyras pripažintas kaltu dėl neteisėto disponavimo cigaretėmis. Jam skirta reali 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį 50-mečiui širvintiškiui, kurį Pagėgių pasieniečiai pernai rugsėjį sulaikė vienoje Šiaulių sodų bendrijoje kraunantį kontrabandinius rūkalus, rašo Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, praėjusių metų rugsėjį buvo gauta informacijos, kad vienoje Šiaulių sodų bendrijoje gali būti sandėliuojamas nelegalių rūkalų krovinys. Nuvykę į vietą VSAT pareigūnai užklupo širvintiškį, kraunantį cigaretes iš automobilio "Audi 80" į "VW Caddy". Apžiūrėję automobilius, juose pasieniečiai aptiko 5 500 pakelių cigarečių "Fest" su baltarusiškomis banderolėmis.

Nustatyta, kad rastų cigarečių vertė, įskaitant privalomus sumokėti importo mokesčius, siekia 19 614 eurų. Širvintiškis teisme pripažino kaltę. Pasak nuteistojo, jam trūko pinigų, todėl taip nusprendė užsidirbti. Pasiskolinęs iš pažįstamos panevėžietės automobilį, į Šiaulius cigaretes vyras atgabeno iš Kauno.

Tyrimo metu pasieniečiai atliko kratą sodo namelyje, kuriame rado dar 1 820 pakelių cigarečių "Minsk Capital QS" ir 840 pakelių cigarečių "Fest" su baltarusiškomis banderolėmis bei 20 pakelių cigarečių "Winston Blue" be banderolių. Dėl šių cigarečių be lietuviškų banderolių neteisėto laikymo sodo namelio savininkas — 40-metis šiaulietis — baudžiamuoju įsakymu pripažintas kaltu.

Sausio 20 dieną Šiaulių apygardos teismas ir širvintiškį pripažino kaltu dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Teismas jam skyrė realią 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Nuteistasis buvo suimtas teismo posėdžių salėje.

Prie šio teismo nuosprendžio pridėta ir 4 000 eurų bauda, kurią vyras turės sumokėti per dvejus metus.

Tegai:
Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), cigarečių kontrabanda
Dar šia tema
Karantino apribojimus pažeidusios kaunietės automobilyje rasta nelegalių rūkalų
Lietuviai įkliuvo su kontrabandinėmis cigaretėmis, vienas jų dingo
Pasieniečiams įkliuvo baltarusis, kuris slėpė lašinius po striuke
COVID-19 testas

COVID-19 Lietuvoje: per parą virš 1 000 naujų atvejų

Nuo COVID-19 Lietuvoje sausio 21 dieną mirė dar 29 žmonės, jauniausia auka buvo 30–39 metų amžiaus grupėje

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Pastarąją parą Lietuvoje patvirtinti 1 032 nauji koronaviruso atvejai, pranešė Statistikos departamentas.

Bendras patvirtintų atvejų konkretiems žmonėms skaičius nuo pandemijos pradžios yra 174 846.

Nuo COVID-19 ligos per parą mirė dar 29 žmonės. Be to, per praėjusią parą registruotos aštuonios COVID-19 mirtys, kurių faktinė data yra ankstesnė. Tokiu būdu mirusių nuo COVID-19 skaičius per praėjusią parą padidėjo 37. Bendras COVID-19 mirčių skaičius nuo pandemijos pradžios yra 2 591.

Pasveikusių asmenų skaičius yra 114 925, tebeserga šiuo metu 56 006.

Per praėjusią parą ištirti 9 568 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso, iš viso ištirta 1 850 397.

Per praėjusią parą pirmu skiepu vakcinuoti 722 žmonės, antru skiepu — 317. Iš viso pilnai vakcinuotų — 8 739 žmonės. Šiuo metu panaudota 66 144 dozių.

Karantinas Lietuvoje galioja iki sausio pabaigos. Nuo sausio 21 dienos leidžiama susitikti dviem šeimoms arba dviem namų ūkiams, jeigu viename iš jų yra ne daugiau kaip vienas suaugęs asmuo arba vienas asmuo ir jo nepilnamečiai vaikai, arba namų ūkis, kuriame yra nuolatinės priežiūros ir slaugos reikalaujantis asmuo.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1140)
Dar šia tema
Ekspertas atskleidė "inovatyvų" "Sputnik V" skirtumą nuo kitų vakcinų
Širinskienė kreipėsi į Dulkį dėl paskiepytų "SPA Vilnius" darbuotojų
Kusturica planuoja pasiskiepyti Rusijos vakcina "Sputnik V"

Geriausios Europos šalys

(atnaujinta 00:11 2021.01.22)
Iš viso į geriausių pasaulio šalių reitingą pateko 73 šalys. Kas, amerikiečių nuomone, yra lyderis tarp Europos šalių, ir kurioje vietoje yra Lietuva?
Geriausios Europos šalys
© Sputnik

Apie tai skaitykite “Sputnik Lietuva” infografikoje.

Tegai:
Lietuva, Europa, Europa, Baltijos šalys