Miškas

Sausio 15 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 22:16 2021.01.14)
Šią dieną Jaučiams gali kilti problemų su sveikata, todėl patariama ja tinkamai pasirūpinti, Dvyniams rekomenduojama neapsikrauti fiziniais darbais, Šauliams tinkamas laikas įgyvendinti seniai atidėliotus planus

Rytoj horoskopo žvaigždės ragina elgtis atsargiau su savo jausmais ir norais: emocijos šią dieną gali būti per stiprios. Dėl šios priežasties įprastas apsipirkimas gali sukelti daug beprasmiško švaistymo, atsitiktinė pažintis gali virsti išdavyste, todėl geriau vengti nereikalingų pagundų, dėl kurių vėliau galite gailėtis. Tačiau ši kerinti diena turi daug privalumų: kūrybiškumas, intuicija, bendruomeniškumas ir kūrybiškumas rytoj yra geriausi — naudokitės tuo, kad gautumėte malonių dividendų.

Avinas (03.21-04.20) Šią dieną galimas konfliktas su kolegomis, kurie priešinsis jūsų iniciatyvoms. Antroji dienos pusė yra gera planų įgyvendinimui. Jei jau seniai norėjote ką nors nusipirkti, susitikti su kuo nors, tada šiandien yra pats geriausias laikas.

Jautis (04.21-05.21) Galimos sveikatos problemos, tokios kaip lėtinių ligų paūmėjimas. Pasirūpinkite savimi, venkite pernelyg didelio aktyvumo. Vakare jums bus lengva bendrauti su žmonėmis. Jei norite su kuo nors susitaikyti, dabar puikus metas.

Dvyniai (05.22-06.21) Diena palanki ramiam kasdieninių pareigų atlikimui. Neplanuokite per daug dalykų — per didelis fizinis krūvis jums dabar yra draudžiamas. Laisvalaikiu neatsisakykite mažų gyvenimo džiaugsmų.

Vėžys (06.22-07.22) Sutelkite dėmesį į problemas, kurias galite spręsti patys, o likusių nepaisykite. Laikykitės atokiau nuo nepatikimų žmonių — šiuo metu yra didelė rizika būti apgautam. Po pietų galite gauti įdomios informacijos.

Liūtas (07.23-08.23) Puikus laikas įgyti naujų žinių ir atsipalaiduoti. Jei seniai svajojote apie didelį pirkinį, pabandykite jį padaryti kuo greičiau. Pasinaudokite vyresnių giminaičių patarimais. Jei jums reikia pagalbos, nedvejodami paprašykite jos.

Mergelė (08.24-09.22) Jus užplūs įvairūs dalykai, o viską įsisavinti nebus lengva užduotis. Dabar pats laikas kreiptis pagalbos į artimuosius. Dienos pradžioje galimos piniginės problemos. Netinkamas laikas pradėti gydymą. Geriau šiek tiek palaukti.

Svarstyklės (09.23-10.22) Dabar negalėsite objektyviai įvertinti situacijos tiek profesinėje srityje, tiek asmeniniuose santykiuose. Todėl atidėkite rimtų sprendimų priėmimą. Į viską, kas jums siūloma ar žadama, reikėtų žiūrėti atsargiai.

Skorpionas (10.23-11.21) Galite pradėti pokyčius, kuriuos jau seniai norėjote atlikti. Šiuo metu susitiksite su senais draugais. Neskubėkite skolinti pinigų (ypač didelių sumų, net patikimiems žmonėms).

Šaulys (11.22-12.21) Šiuo laikotarpiu turėsite daugiau nei pakankamai energijos, todėl iš anksto pagalvokite, į kokius naudingus dalykus ją nukreipsite. Tačiau stenkitės neperkrauti kitų daiktais, kitaip tai gali išprovokuoti konfliktą. Praleiskite popietę su savo šeima.

Ožiaragis (12.22-01.20) Šiandien darbe galėsite greitai susidoroti su bet kokiomis užduotimis, derybos su viršininkais ar partneriais pavyks gerai. Yra galimybė netikėtai sulaukti viliojamo pasiūlymo, pradėti bendradarbiauti su žmonėmis, kurie atvers jums naujus horizontus.

Vandenis (01.21-02.19) Šią dieną stenkitės elgtis švelniau, ne per aršiai ginti savo pozicijas. Priešingu atveju kiti laikys jus ne principingu, o tiesiog šiurkščiu, ir konfliktas kils nuo nulio. Dabar geriau susilaikyti nuo kelionių ir naujų pažinčių. Dienos pabaiga yra gera naujiems dalykams pradėti.

Žuvys (02.20-03.20) Šis laikotarpis yra palankesnis reikalams užbaigti, o ne pradėti. Jums bus sunku susikaupti. Jūsų artimiesiems dabar gali prireikti jūsų pagalbos. Net jei nenorite teikti paslaugos, neatsisakykite pagelbėti.

Tegai:
horoskopas
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, archyvinė nuotrauka

Nausėda: per 6 mėnesius Lietuva gaus daugiau kaip 4 mln dozių vakcinų nuo COVID-19

(atnaujinta 14:45 2021.01.22)
Per vasarį šalyje ketinama atidaryti bent 70 vakcinavimo centrų bei sukurti aiškią ir skaidrią registravimo sistemą

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Per artimiausius šešis mėnesius Lietuva gaus daugiau kaip 4 milijonus dozių vakcinų nuo koronaviruso, pranešė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, remdamasis Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen.

"Vakar EVT Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Layen užtikrino, kad Lietuva per artimiausius 6 mėnesius gaus daugiau kaip 4 milijonus dozių vakcinų nuo koronaviruso. To užteks paskiepyti 2 milijonams šalies gyventojų ir įgyti kolektyvinį imunitetą", — rašo prezidentas savo paskyroje Facebook.

Šalies vadovas pranešė, kad per vasarį reikia atidaryti bent 70 vakcinavimo centrų, sukurti aiškią ir skaidrią registravimo sistemą bei užtikrinti, kad kiekvienas, norintis išvengti ligos, būtų paskiepytas.

"Nėra ir negali būti klausimo, ar Lietuvos valstybė tai gali padaryti. Privalome. Juk kalbame apie žmonių gyvybes. Jei apmaudžiai nesugebėsime pasinaudoti mums suteikta galimybe paskiepyti kritinį skaičių piliečių, turėsime atsakyti prieš Lietuvos žmones", — rašo jis.

Ketvirtadienį prezidentas dalyvavo nuotolinėje Europos Vadovų Tarybos (EVT) sesijoje, skirtoje koordinuotam ES atsakui į pandemijos plitimą. Posėdyje Nausėda akcentavo, kad būtina reikšmingai padidinti vakcinų tiekimo apimtis į visas ES šalis bei užtikrinti vakcinų tiekimo proceso skaidrumą ir atvirumą.

Šią savaitę Lietuva gavo penktąją farmacijos kompanijų "BioNTech" ir "Pfizer" pagamintų vakcinų partiją, tačiau mažesnį kiekį nei buvo sutarta anksčiau.

Praėjusios savaitės pabaigoje paaiškėjo, kad netolimoje ateityje Lietuva gaus perpus mažiau "BioNTech" ir "Pfizer" vakcinų, nei buvo planuota anksčiau. Buvo pranešta, kad planuojamas vaisto nuo koronaviruso tiekimo mažinamas visose Europos Sąjungos šalyse. Per ateinančias keturias savaites buvo planuota į Lietuvą pristatyti 108 810 vakcinos dozių, tačiau iš viso bus pristatytos 54 405 dozės.

Naujausiais Statistikos departamento duomenimis, bendras patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios yra 174 846, bendras mirčių skaičius yra 2 591. Per praėjusią parą pirmu skiepu vakcinuoti 722 žmonės, antru skiepu — 317. Iš viso pilnai vakcinuotų — 8 739 žmonės. Šiuo metu panaudota 66 144 dozės.

Tegai:
COVID-19, Lietuva, Gitanas Nausėda
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Prezidentas paragino stiprinti atsparumą kibernetinėms grėsmėms
Nausėda: Lietuva netoleruos grasinimų "Sausio 13-osios bylos" teisėjams
Nausėda paskelbė apie ekstremalių situacijų valdymo sistemos trūkumus
Kamala Haris

Šimonytė pasveikino JAV viceprezidentę Kamalą Haris inauguracijos proga

(atnaujinta 14:02 2021.01.22)
Tuo pačiu Šimonytė padėkojo Jungtinėms Valstijoms už tvirtą paramą sunkioje Lietuvos laisvės kovoje

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Premjerė Ingrida Šimonytė pasveikino JAV viceprezidentę Kamalą Haris (Kamala Harris) inauguracijos proga ir palinkėjo stiprybės bei sėkmės naujajai administracijai ir jai asmeniškai, teigiama premjerės pranešime, pateiktame Vyriausybės interneto svetainėje.

"Ši proga primena didžiulę mūsų žmonių ir tautų draugystės ir laisvės vertę, taip pat ilgalaikius Jungtinių Amerikos Valstijų ir Lietuvos santykius, stiprinamus gausios ir energingos Amerikos lietuvių bendruomenės. Šiuos ryšius  kiekvieną dieną tvirtina maži ir dideli žingsniai, kuriuos žengiame politinio dialogo, saugumo ir gynybos, energetikos ir ekonominio bendradarbiavimo bei daugelyje kitų sričių", — sakė ji.

Taip pat Šimonytė padėkojo Jungtinėms Valstijoms už tvirtą paramą sunkioje Lietuvos laisvės kovoje.

Pabrėžiama, kad JAV atsisakė pripažinti Baltijos šalių okupaciją ir tai darė tol, kol 1990 metais buvo atkurta Lietuvos  nepriklausomybė.

Šimonytė išsakė padėkos žodžius ir už greitą JAV atsaką kartu su NATO sąjungininkais užtikrinat saugumą Lietuvoje ir regione.

Taip pat premjerė pakvietė JAV viceprezidentę apsilankyti Lietuvoje, kai pandemijos sąlygos tai leis.

Tegai:
Kamala Harris, Ingrida Šimonytė
Vakcina nuo COVID-19

Lenkija gali imtis priemonių prieš "Pfizer" dėl vakcinų tiekimo nutrūkimo

(atnaujinta 14:07 2021.01.22)
Anksčiau Varšuva gaudavo apie 360 ​​tūkstančių vakcinos dozių per savaitę. Neseniai gamintojas perpus sumažino atsargas, paaiškindamas tai gamyklos rekonstrukcija Belgijoje

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Lenkija gali imtis teisinių priemonių prieš koronaviruso vakcinos gamintoją "Pfizer" dėl to, kad nebuvo įvykdyti tiekimo įsipareigojimai, Lenkijos radijuje sakė Lenkijos vyriausybės atstovas spaudai Piotras Mulleris.

Anksčiau Lenkija gaudavo apie 360 ​​000 Pfizer vakcinos dozių per savaitę. Neseniai gamintojas sumažino atsargas perpus, paaiškindamas tai gamyklos rekonstrukcija Belgijoje.

"Manau, kad toks sprendimas gali būti priimtas kitą mėnesį, jei šie tiekimai nebus papildyti pagal gamintojo pareiškimą", — paklaustas apie teisinių veiksmų prieš "Pfizer" galimybę, sakė Mulleris.

"Šiuo metu turime tokią situaciją, kad gamintojas teigia, kad šie trūkumai bus padengti. Todėl tikimės, kad tai tikrai įvyks", — cituoja Muellerį RIA Novosti.

"Bet jei taip neatsitiks, tada, žinoma, reikės svarstyti teisines priemones", — pridūrė jis.

Praėjusios savaitės pabaigoje tapo žinoma, kad vakcinų gamintojai "BioNTech" ir "Pfizer" į Lietuvą pristatys pusę preparato kiekio, nei buvo planuota. Buvo pranešta, kad planuojamas tiekimas visoms ES šalims bus sumažintas perpus. Per ateinančias keturias savaites planuota į Lietuvą pristatyti 108 810 vakcinos dozių, tačiau iš viso bus pristatytos 54 405 dozės.

Vėliau Lietuva, Latvija, Estija, Danija, Suomija ir Švedija paragino Europos Komisiją paspartinti vakcinų pristatymą iš "BioNTech" ir "Pfizer". Šešių šalių sveikatos apsaugos ministrai pasirašė bendrą laišką, kuriame išreiškė "didelį susirūpinimą" dėl pristatymo vėlavimo. Jie pavadino situaciją "nepriimtina", kuri "mažina pasitikėjimą vakcinacijos procesu".

Tegai:
Pfizer/BioNTech, vakcina, koronavirusas, Lenkija
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Nausėda paragino sudaryti ilgalaikį vakcinų tiekimo į ES grafiką
EVA ir Norvegijos institucijos pakomentavo mirtis po vakcinacijos nuo COVID-19