Vakcina nuo COVID-19

Teks pakentėti: Lietuva gaus perpus mažiau vakcinų nuo COVID-19 dozių

(atnaujinta 12:28 2021.01.15)
Bendrovė teigė, kad vėliau pristatomų vakcinų dozių kiekiai didės. Šiuo metu gamybos linijos perprogramuojamos, validuojamos ir autorizuojamos naujiems gamybos pajėgumams

VILNIUS, sausio 15 — Sputnik. "BioNTech" ir "Pfizer" vakcinų gamintojas į Lietuvą pristatys perpus mažiau vakcinų, nei planuota. Apie tai pranešė Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

Visoms Europos Sąjungos šalims planuoti pristatyti kiekiai yra mažinami per pusę. Į Lietuvą per artimiausias keturias savaites buvo planuota pristatyti 108 810 "BioNTech" ir "Pfizer" vakcinos dozių, tačiau bus pristatomos 54 405.

Vakcinos gamintojo atstovybės teigimu, gamybos linijos perprogramuojamos, validuojamos ir autorizuojamos naujiems gamybos pajėgumams

"BioNTech" ir "Pfizer" vakcinos atstovas tikina, kad vėliau pristatomų vakcinų dozių kiekiai didės. Apie tikslų pristatomų vakcinų kiekį gamintojas informaciją žada pateikti artimiausiu metu", — pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Bendras Lietuvos užsakytų "BioNTech" ir "Pfizer" vakcinų kiekis yra 3,1 mln. ir dėl šio laikino tiekimo sumažinimo nekis.

Anksčiau gauta informacija, kad sausio 12 dieną galimai buvo pažeista šalčio grandinė transportavimo metu, pristatant farmacijos kompanijų "BioNTech" ir "Pfizer" vakciną į du koordinuojančius centrus, todėl laikinai buvo sustabdytas skiepijimas šios siuntos vakcina. Taip pat buvo atvejų, kai bandyta pasiskiepyti be eilės.

Respublika ne kartą skundėsi, kad vakcinos pristatymo procesas yra per ilgas, o šalies prezidentas Gitanas Nausėda paragino kovoti su korupcija ir nepotizmu skiepijimo procese.

Anksčiau Lietuvai teko atsisakyti papildomų "Modernos" vakcinos dozių pirkimo dėl to, kad bendrovė nusprendė padidinti kainas.

Lietuva užima pirmaujančią poziciją ES pagal sergamumą koronavirusu ir neseniai užėmė antrąją vietą ES pagal mirštamumą.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 165,5 tūkst. koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 2,3 tūkst. žmonių.

Karantinas šalyje įvestas iki sausio 31 dienos. Numatytas priemones planuojama peržiūrėti sausio 17 dieną.

Anksčiau ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė pareiškė, kad karantinas vargu ar bus atšauktas, tačiau kai kurie apribojimai gali būti sušvelninti.

Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
© Sputnik
Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
Tegai:
vakcina, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1412)
Dar šia tema
Lietuva apkaltino "Sputnik Lietuvą" "klaidinga informacija" apie vakcinas nuo COVID-19
Norvegijoje mirė 23 žmonės, paskiepyti "Pfizer" COVID-19 vakcina
Rusijoje svarstoma galimybė sukurti vienkomponentę COVID-19 vakciną
Vilnius, archyvinė nuotrauka

Lietuva išlieka ES šalių pagal mirštamumą nuo COVID-19 dešimtuke

(atnaujinta 21:02 2021.02.25)
Remiantis ECDC duomenimis, per pastarąsias dvi savaites Lietuvoje buvo nustatyta 79,81 atvejo milijonui gyventojų

VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Lietuvoje per pastarąsias 14 dienų sergamumas COVID-19 buvo žemesnis už ES vidurkį, rodo Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) duomenys.

ES šalių vidurkis buvo 283,62 atvejo šimtui tūkstančių gyventojų, o Lietuvoje — 261,05 atvejo.

Lietuva užima 15 vietą tarp ES šalių. Latvijoje sergamumas yra 509,47 atvejo, o Estijoje — 703,47.

Kalbant apie mirštamumą, per pastarąsias 14 dienų Lietuvoje buvo nustatyta 79,81 atvejo milijonui gyventojų. Taigi, pagal šį rodiklį Lietuva užima 9 vietą.

Latvijoje mirčių skaičius yra 106,41, Estijoje — 51,92.

Čekija pirmauja pagal sergamumą ES (1 120,03 atvejo 100 tūkst.), o didžiausias mirštamumas užfiksuotas Slovakijoje — 239,29 atvejo.

Tegai:
koronavirusas, COVID-19, mirtingumas, Lietuva
Mokykla, archyvinė nuotrauka

Šiaulių meras nepatenkintas mokykliniu eksperimentu Vilniuje

(atnaujinta 20:40 2021.02.25)
Meras pabrėžė, kad Lietuvos sostinėje padėtis su COVID-19 sergamumu yra du kartus blogesnė nei jo mieste

VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Šiaulių meras Artūras Visockas paklausė Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės, kodėl jo miesto mokyklos negali grįžti į darbą anksčiau nei kitos.

"Atviras klausimas Švietimo ministrei. Kodėl Šiauliai negalėtų anksčiau grįžti į klases ir pavyti prarastą laiką? Negana to grįžimo į mokyklą eksperimentas daromas Vilniuje?" — Facebook paskyroje parašė meras.

Visockas pateikė duomenis apie sergamumą per pastarąsias dvi savaites 100 tūkstančių gyventojų. Šiaulių mieste sergamumas — 176, Panevėžyje — 267, Kauno mieste — 268, Klaipėdos mieste — 313, Vilniaus mieste — 344.

Meras priminė, kad Šiauliai buvo pirmieji iš didžiųjų miestų, kuriuose išplito koronavirusas, ir pirmieji sustabdė švietimo įstaigų darbą. Vis dėlto dabar situacija mieste yra dvigubai geresnė nei Vilniuje, tačiau būtent Lietuvos sostinėje nuspręsta atlikti eksperimentą dėl mokyklų darbo atnaujinimo, sakė Visockas.

Vienoje iš sostinės mokyklų atnaujintas darbas, mokymas vyksta tiek nuotoliniu, tiek kontaktiniu būdu, periodiškai testuojant mokinius dėl koronaviruso. Remiantis eksperimento rezultatais, bus priimtas sprendimas, ar grąžinti mokinius į mokyklas.

Lietuvoje nuo pandemijos pradžios nustatyti daugiau nei 196 tūkstančiai COVID-19 atvejų, pasveiko daugiau nei 181 tūkstantis žmonių, mirė 3 209. Visiškai paskiepyti daugiau nei 70 tūkstančių žmonių.

Šalyje karantinas pratęstas iki kovo pabaigos. Judėjimo tarp savivaldybių apribojimai pratęsti iki kovo 15 dienos. Tačiau dabar gyventojams leidžiama keliauti tarp žiedinių savivaldybių.

Pasak Lietuvos ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės, dabar Lietuvoje yra "įstrigimo" situacija, kai nėra staigių sergamumo šuolių ar staigaus jo nuosmukio.

Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1412)