VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Vartotojai turi pakankamai pinigų, negalėjo leisti jų kelionėms, viešajam maitinimui, atsisakė didelių pirkinių, "lenkiški" pinigai (tai kas buvo išleidžiama Lenkijoje ir kitose užsienio šalyse) liko šalyje. Tie pinigai yra ir bent jau 2021 metų pradžioje bus skiriami vietos žaidėjams. Apie tai pranešė "Pricer.lt".
Tačiau atskiriems rinkos žaidėjams lengva nebus dėl kelių priežasčių. Vartotojai keičia pirkimo įpročius — jie perka rečiau (dėl savo saugumo arba dėl vyriausybinių reikalavimų), todėl vieno apsipirkimo metu išleidžia daugiau pinigų. Beje tarp karantininiu periodu šis įproti išliko pas nemažą kiekį pirkėjų, o antrasis karantinas jį įtvirtins, taigi su tokiu elgsenos įpročiu šalies gyventojai įžengs į 2021 metus.
Kitas šalia einantis įprotis — tai apsipirkimo vietų sumažinimas — dėl tos pačios pandemijos ir saugumo poreikio.
"Visi šitie pokyčiai spaus antrinio pasirinkimo, blogai savo asortimentą ir jo komunikaciją valdančius tinklus. Mūsiškiai nesigiria apie tai, kaip jiems sekasi, bet pasižiūrėjus į Lenkiją — matome, kad didžiausią dalį rinkos augimo pasiima žemų kainų parduotuvės — diskaunteriai. Mes kol kas Lietuvoje iš žemų kainų parduotuvių turime tik LIDL ir jų pasiūlymas, bei komunikacija yra labiausiai tinkama aukščiau įvardintam COVIDiniam ir postCOVIDiniam pirkėjui. Todėl 2021 metais LIDL sėkmingai didinsis rinkos dalį", — rašoma pranešime.
Atsižvelgiant į tai, kad kaimyninėje Lenkijoje žemų kainų parduotuvės užima daugiau nei 30 procentų — tai šitai prekybos formai matomos labai geros perspektyvos.
Tuo tarpu kiti rinkos žaidėjai kol kas neturi sisteminių "priešnuodžių" susidariusiai situacijai ir nežino kaip veikti susidariusioje situacijoje. Todėl jų rinkos dalys 2021 metais stagnuos arba kris.
VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Slovakijos prezidentė Zuzana Čaputova išreiškė nepasitenkinimą vyriausybės sprendimu naudoti Rusijos vakciną nuo koronaviruso "Sputnik V", praneša RIA Novosti.
Pirmoji Rusijos "Sputnik V" vakcinos partija pirmadienį buvo pristatyta iš Maskvos į Kosice miestą rytų Slovakijoje. Kaip spaudos konferencijoje oro uoste sakė Slovakijos ministras pirmininkas Igoris Matovičius, "Sputnik V" vakciną buvo nuspręsta įsigyti nelaukiant jos registracijos Europos vaistų agentūroje (EMA), nes, pasak ministro pirmininko, "nėra laiko vėlavimui, skiepų šalyje nepakanka, nuo COVID-19 kasdien miršta dešimtys mūsų bendrapiliečių".
"Rusijos "Sputnik V" vakcinos naudojimas (Slovakijoje) nėra drąsos apraiška ar diplomatinės sėkmės įrodymas. Tai greičiau medicinoje priimtų taisyklių, kurios garantuoja aukščiausius žmonių saugos standartus, atmetimas", — susitikusi su Valstybinės kontrolės instituto direktore Zuzana Bateva sakė Čaputova. Prezidentės kalbąabuvo transliuojama per tinklo televizijos kanalus.
Čaputova teigė, kad yra pasirengusi gerbti žmonių, ketinančių pasiskiepyti "Sputnik V", sprendimą, tačiau ji neragins masiškai vartoti šio preparato, nes jis dar nepraėjo būtinų procedūrų ES, įrodančių jo saugumą.
Padėties sprendimas, pasak Čaputovos, yra labai paprastas — paprašyti registruoti "Sputnik V" vakciną EMA.
Prezidentė taip pat priminė, kad šalies sveikatos ministerijos vadovo įsakymu gydytojai yra atsakingi už nepageidaujamas "Sputnik V" vakcinos vartojimo pasekmes.
"Sputnik V" vakciną Rusijos Federacijos sveikatos ministerija įregistravo 2020 metų rugpjūčio mėnesį, ją sukūrė Gamalėjaus tyrimų centras. Ši vakcina tapo pirmuoju pasaulyje COVID-19 profilaktikos preparatu. "Sputnik V" sukurtas ant gerai ištirtos ir patikrintos žmogaus adenovirusinių vektorių platformos.
Mokslinis žurnalas "Lancet" anksčiau paskelbė klinikinių tyrimų trečiojo etapo "Sputnik V" rezultatus, patvirtindami jo aukštą efektyvumą ir saugumą.
III fazės klinikinių tyrimų metu "Sputnik V" veiksmingumas, imunogeniškumas ir saugumas buvo aukštas — vakcinos veiksmingumas buvo 91,6%. Vakcina suteikia visišką apsaugą nuo sunkių naujos koronavirusinės infekcijos atvejų. "Sputnik V" buvo patvirtintas naudoti daugiau nei 30 šalių.
Skiepijimas Slovakijoje prasidėjo 2020 metų gruodžio pabaigoje, iki antradienio ryto pirmąja vakcinos doze paskiepyta 315,5 tūkst. žmonių, pakartotinai — 142,5 tūkst. Tam panaudotos "Pfizer / BioNTech", "Moderna" ir "AstraZeneca" vakcinos. Anksčiau Matovičius skundėsi, kad jų tiekimas vėluoja ir vakcinų gaunama mažiau.
VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Viename iš pastatų Vilniuje įvyko sprogimas, praneša Lietuvos policija.
Incidentas įvyko antradienį, kovo 2 dieną, apie 11:20 Kojelavičiaus gatvėje. Tuo metu vyko darbai santechnikos patalpoje.
Sprogimo metu buvo sužalotas 1957 metais gimęs vyras. Jis buvo paguldytas į ligoninę.
Įvykio detalės nepranešamos, kaip ir tariamos sprogimo priežastys.
Policija atlieka ikiteisminį tyrimą dėl darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimo.
VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Legendinis regio atlikėjas Bunny Wailer mirė Jamaikoje būdamas 73 metų, rašo žurnalas "Rolling Stone".
Muzikanto vadybininkas Maxine Stowe pranešė, kad Wailer mirė antradienį vienoje iš Jamaikos sostinės Kingstono ligoninių. Mirties priežastis neįvardijama.
Bunny Wailer, a founding member of the Wailers and a reggae music giant whose career spanned seven decades, has died at the age of 73. https://t.co/Ttn7Cj5PZQ
— Rolling Stone (@RollingStone) March 2, 2021
Wailer kartu su regio karaliumi Bobu Marley koncertavo nuo kultinės grupės "The Wailers" įkūrimo momento 1963 metais. Pirmapradį kolektyvo sudėtį sudarė tik trys muzikantai — Marley, Wailer ir jų draugas Piteris Tošas.
Po dešimties metų Wailer paliko grupę ir pradėjo solinę karjerą. Kaip regio atlikėjas jis tris kartus gavo prestižinį "Grammy" apdovanojimą už geriausią regio albumą.