Vilnius žiemą

Lietuvoje turistams atšauktas keliones pinigai bus grąžinami per 14 dienų

(atnaujinta 19:45 2021.01.17)
Gegužę Seimas priėmė pataisas, pagal kurias lėšų grąžinimo laikotarpis buvo pratęstas iki 90 dienų. Ši nuostata prieštaravo ES teisei

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Paskutiniame rudens sesijos posėdyje Lietuvos Seimas pritarė pataisoms, numatančioms pinigų grąžinimą turistams už atšauktas keliones per 14 dienų. Tai ketvirtadienį pranešė Seimo spaudos tarnyba.

Iniciatyvos bendraautoris Andrius Kupčinskas džiaugėsi, kad buvo rastas kompromisas. Jo nuomone, tokios pataisos leis ne tik turizmo sektoriui įveikti pandemiją, bet ir apsaugoti vartotojus.

"Turizmo situacija dėl pandemijos yra viena sudėtingiausių, todėl, tikimės, naujoji Vyriausybė ieškos ir kitų pagalbos priemonių, kad sektorius nenugarmėtų ir atsigautų. Kartu Valstybė turėtų skubiau atsiskaityti už susigrąžintus savo piliečius iš svetur, paskelbus karantiną, nes dar likę nesugrąžintų repatriacijų už beveik 1mln. eurų. Raginčiau Vyriausybę į tai atkreipti dėmesį", — sakė jis.

Prieš pandemiją pinigai už atšauktas keliones turistams turėjo būti grąžinti per 14 dienų, tačiau gegužę Seimas priėmė Civilinio kodekso pataisą, pratęsiančią laikotarpį iki 90 dienų. 90 dienų laikotarpis prieštaravo Europos Sąjungos direktyvai, o nepakeitus šios nuostatos ES gali būti skiriamos baudos.

Naujas pakeitimas ne tik užtikrina, kad žmonės atgautų pinigus už nepavykusias keliones, bet ir suteikia kelionių kompanijoms laiko kreiptis dėl lengvatinių paskolų ar subsidijų.

Pakeitimai įsigalios vasario 15 dieną.

Tegai:
koronavirusas, turizmas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1413)
Vilniaus oro uostas

"Lietuvos oro uostai" išrinko naują valdybos pirmininkę

(atnaujinta 08:29 2021.02.26)
Ankstesnis bendrovės valdybos pirmininkas Arijandas Šliupas atsistatydino šių metų vasario pradžioje

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Eglė Čiužaitė tapo Lietuvos oro uostų bendrovės valdybos pirmininke, praneša Susisiekimo ministerijos spaudos tarnyba.

VĮ Lietuvos oro uostų valdybos pirmininke Čiužaitė išrinkta iš esamų valdybos narių.

Šiuo metu LOU valdyboje yra trys nariai, vyksta dar dviejų narių atranka.

Naujas įmonės valdybos pirmininkas buvo renkamas vasario 1 d. atsistatydinus Arijandui Šliupui. Jo narystė įmonės valdyboje baigėsi vasario 5 d.

LOU valdo tris tarptautinius oro uostus – Vilniaus, Kauno bei Palangos – ir vysto koordinuotą jų veiklą.

Anksčiau bendrovė paskelbė apie struktūrinius pokyčius koronaviruso pandemijos ir su ja susijusios krizės metu. Kai kurie ankstyvos stadijos projektai bus sustabdyti, o nuo metų pradžios buvo planuojama centralizuoti Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų valdymą. Bendrovė nori grąžinti keleivių srautą iki tokio lygio, koks buvo iki pandemijos. Manoma, kad 2021 metais keleivių srautas pasieks 50 procentų praėjusių metų.

Tegai:
Lietuvos oro uostai
Policijos automobilis

Vilniuje esančiame bute policija rado 10 kg kanapių

(atnaujinta 07:47 2021.02.26)
Įtariamieji, gimę 1991, 1992 ir 1999 metais, uždaryti į areštinę, o vyras, gimęs 1988 metais, apklaustas

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Vilniuje esančiame bute policijos pareigūnai rado ir paėmė apie 10 kg augalinės kilmės medžiagos, praneša Lietuvos policijos departamentas.

Incidentas įvyko vasario 25 dieną Blindžių gatvėje. Policijos duomenimis, įtariama, kad tai narkotinė medžiaga — kanapės.

Įtariamieji, gimę 1991, 1992 ir 1999 metais, uždaryti į areštinę, o vyras, gimęs 1988 metais, apklaustas.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
kanapės, policija, Vilnius
Dar šia tema
Lietuvoje moteris peiliu sužalojo policininką
Pasvalio rajone vairuotojas atsitrenkė į greitosios pagalbos automobilį ir žuvo
Klaipėdos policija atsakė į pranešimus apie prieigos prie jūros ribojimus