elektros laidai

Praėjusią savaitę elektros energija Lietuvoje brango 12 procentų

(atnaujinta 09:51 2021.01.19)
Vidutinė savaitės kaina pasiekė 60 Eur/MWh, paskutinį kartą toks kainos vidurkis buvo fiksuotas 2019 metų vasarį

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Savaitės vidutinė didmeninė elektros rinkos kaina Lietuvoje pasiekė lygį, nematytą nuo 2019 metų pradžios, praneša "Litgrid".

Sausio 11–17 dienomis vidutinė elektros energijos savaitės kaina Lietuvoje augo trečią savaitę iš eilės iki 60,0 Eur/MWh. Palyginti su praėjusia savaite, kaina buvo 12 proc. aukštesnė. 

Tokia pati vidutinė savaitės kaina buvo ir Švedijos pietinėje dalyje. Kainų augimas buvo ir Latvijoje ir Estijoje, kur vidutinė savaitės kaina siekė 59,9 Eur/MWh.

Prekybos centras
© Sputnik / Владислав Адамовский

Kaip pasakoja Liutauras Varanavičius, "Litgrid" Strategijos departamento direktorius, besitęsiant žiemiškiems orams Suomijoje momentinis elektros suvartojimas pasiekė rekordinį per paskutinius penkerius metus 15,1 GW lygį. Lietuvos importas iš Švedijos per "NordBalt" jungtį išaugo daugiau nei du kartus nuo 38 GWh iki 87 GWh. 

Savaitės pradžioje gausiai gaminant vėjo elektrinėms elektros vidutinės dienos kainos Lietuvoje laikėsi žemiau 50 Eur/MWh ribos, tačiau pradėjus mažėti vėjo gamybai, penktadienį Lietuvoje vidutinė dienos kaina pasiekė net 78 Eur/MWh. Tokia pati kaina buvo Baltijos šalyse ir Suomijoje. 

Pakas "Litgrid" atstovo, atėjus savaitgaliui vėjo gamyba išliko itin maža. Visos Lietuvoje esančios vėjo elektrinės piko metu gamino mažiau nei vieną megavatą elektros energijos, kas sudarė mažiau nei 0,05 proc. Lietuvos suvartojimo. Tuo tarpu savaitės pradžioje tų pačių vėjo elektrinių suminė gamyba siekė daugiau kaip 400 MW, arba 35 proc. šalies suvartojimo. 

Vidutinė savaitės kaina pasiekė 60 Eur/MWh. Pasak Varanavičiaus, paskutinė savaitė, kai buvo fiksuotas toks vidurkis, buvo 2019 metų vasarį.

"Dėl didelio suvartojimo ir šaltų orų, situacija išlieka įtempta ne tik kainų, bet ir sistemos patikimumo prasme, kai dėl įvykusių audrų vykdomi neplanuoti oro linijų remontai ar avarijos pakoreguoja elektrinių planus ir situacijai suvaldyti naudojami rezerviniai pajėgumai", — komentavo Varanavičius.

Elektros suvartojimas Lietuvoje praėjusią savaitę augo 8 proc. ir siekė 265 GWh. Elektros gamyba Lietuvoje augo 5 proc., o vietos elektrinės užtikrino 31 proc. šalies elektros energijos suvartojimo. Bendrai Lietuvoje per savaitę buvo pagamintos 83 GWh elektros energijos. 69 procentai Lietuvos elektros energijos poreikio buvo importuota. 18 proc. elektros importo į šalį pateko iš trečiųjų šalių, 38 proc. — iš Skandinavijos per "NordBalt" jungtį, 36 proc. buvo importuota per sieną su Latvija ir 8 proc. per "LitPol Link" jungtį su Lenkija.

Bendras elektros srautas iš Lietuvos sumažėjo 21 proc. 

Tegai:
elektra, kaina
Dar šia tema
Ekspertas: vėjo jėgainės Lietuvai atsieis brangiau nei energija iš BelAE
Įvardyta sąlyga, dėl kurios BelAE energija tikrai nepasieks Lietuvos
Kalnuose

Savaitgalio horoskopas: kas mūsų laukia vasario 27-28 dienomis

(atnaujinta 18:02 2021.02.26)
Bendras savaitgalio horoskopas papasakos apie tai, kas laukia visų zodiako ženklų atstovų vasario 27–28 dienomis

Savaitgalį stabtelėkime, pabūkime nerangūs ir pasimėgaukime visais šešiais pojūčiais. Dar geriau pasijusime, jei patogiai įsitaisysime, dailiai pasipuošime, iki soties pasmaguriausime ar ką nors vertinga įsigysime. Meilės, malonumų ir visokių gėrybių paieškas kažkas apribos, bet atsiras žmonių, kurie pasiūlys ar padės atrasti santykiams reikalingus sprendimus.

Nepalanku pirkti vertingus daiktus. Netinkamas metas atsakingiems susitikimams, susitarimams, nepalankus ir piniginiams ir turto reikalams tvarkyti.  Neskubėkite, dažniau ilsėkitės ir nuolat tikrinkite tai, ką atlikote. Ne laikas aiškintis santykius su tais, kurie jums brangūs, kuriuos mylite. Ir labiau pasisaugokite vagių, sukčių. Labiau tikėtinos traumos krintant ar susidūrus. Būkite atsargesni su aštriais daiktais, įrankiais.

Labiau pažeidžiamos rankos, stuburas, keliai, galva. Stiprėja sentimentalios, romantiškos nuotaikos, poreikis aukotis, globoti silpnesnius, mylėti visą pasaulį. Tvarkant reikalus tikimybė pervertinti savo finansines galimybes. Geras metas kultūros, meno renginiams, labdarai.

Šeštadienis, vasario 27-oji, nebus tinkamas švęsti, pramogauti – derėtų imtis sunkių ir nemalonių darbų, tvarkymosi. Imkitės to, kas atidėta, pamiršta, ir rasite paprastų būdų seniems, atsibodusiems sunkumams įveikti.

Pirmąją dienos pusę galimi ir malonūs netikėtumai, netikėtos dovanos, nelaukti pinigai ar tiesiog radiniai. Tinka ieškoti pamestų daiktų, papuošalų. Pasistenkite labiau kitiems padėti, būkite dosnūs, aukokite, neatsakykite prašantiems.

Pirmoji dienos pusė itin palanki ir akmenims – amuletams, talismanams įsigyti. 

Sekmadienis, vasario 28-oji gana sunkus – verta apriboti bendravimo ratą, daugiau dėmesio reikia skirti sau bei artimiesiems. Mažiau planuokite – galimos netikėtos kliūtys, konfliktai. Elkitės pagal aplinkybes, niekur neskubėkite, labiau įsiklausykite į nuojautas. Nepalankus metas kelionėms, susitikimams, ypač romantiškiems.

Tegai:
horoskopas
Data

Kokia šiandien diena: vasario 27-osios šventės

4
(atnaujinta 19:00 2021.02.26)
Vasario 27 yra 58-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 307 dienos

Rytoj saulė teka 07:17 val., leidžiasi 17:48 val., dienos ilgumas 10.31 val.

Vardadienį švenčia Gabija, Gabrielius,Gabrielė, Ginvilas, Fortūnata, Fortunatė, Fortūnatas, Leandras, Livija, Mandravas, Mandravė, Skirmantė.

1919 metais Vilniuje paskelbta apie Lietuvos-Baltarusijos Sovietų Socialistinės Respublikos (Litbelo) sukūrimą.

1814 metais Vienoje įvyko 8-osios L. van Bethoveno simfonijos premjera;

1933 metais padegtas Reichstagas. Kitą dieną Prezidentas Hindenburgas pasirašė Reichstago gaisro dekretą, apribojusį Veimaro konstitucijoje numatytas teises.

1936 m. mirė Ivanas Petrovičius Pavlovas, rusų gydytojas, fiziologas. 1904 m. medicinos Nobelio premijos laureatas (g. 1849 m.).

1939 m. mirė Nadežda Konstantinovna Krupskaja, Rusijos marksistė revoliucionierė (g. 1869 m.).

1883 – kompozitorius Oskaras Hamerštainas užpatentavo pirmąją mašiną cigarams sukti.

1864 m. gimė Adamas Eduardas Alksnis, latvių tapytojas, grafikas. Vienas latvių nacionalinės tapybos mokyklos pradininkų (m. 1897 m.).

4
Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai