LP express paštomatas, archyvinė nuotrauka

Lietuvos paštas: gruodį paštomatų siuntų kiekis išaugo beveik pustrečio karto

(atnaujinta 23:22 2021.01.24)
Pastebėta, kad, palyginti su praėjusių metų gruodžiu, LP EXPRESS paštomatais keliavo 2,4 kartus daugiau siuntų

VILNIUS, sausio 24 — Sputnik. Gruodžio mėnesis prie intensyvaus kalėdinio laikotarpio prisidėjo ir karantinas, atnešęs papildomų iššūkių, bet tuo pačiu dar labiau išryškinęs per metus susiformavusius naujus gyventojų pirkimo, o kartu ir siuntimo įpročius, rašo Lietuvos pašto spaudos tarnyba.

"2020-ųjų metų pabaiga buvo kaip niekada darbinga — buvo dienų, kai per paštomatus per dieną keliaudavo apie 50 tūkst. siuntų, siekiant gavėjams kuo greičiau pristatyti siuntas, pasiūlėme ne vieną alternatyvų siuntų atsiėmimo būdą. Bene ryškiausia tendencija — labiausiai išaugęs paštomatais keliavusių siuntų srautas. Jo augimas fiksuojamas jau kelis pastaruosius metus, tačiau praėję metai buvo išskirtiniai — siuntų kiekis augo nuo pat metų pradžios, o kalėdinis laikotarpis patvirtino visus metus vykusius pokyčius — lietuviai įprato pirkti internetu bei naudotis paštomatais", — sakė Lietuvos pašto Rinkodaros ir pardavimų vadovas Norbertas Žioba.

2020-aisias pastebėtas ženklus augimas, palyginus su praėjusių metų gruodžiu, LP EXPRESS paštomatais keliavo 2,4 kartus daugiau siuntų. Paskutinius trejus metus kalėdiniu laikotarpiu paštomatų siuntų kiekis visuomet augo, tačiau praėjusį gruodį užfiksuotas didžiausias augimas, pavyzdžiui, palyginus 2018 metų ir 2019 metų gruodžio mėnesius, augimas buvo tik 1,4 k. Pastebima, kad nuo pat pavasarinio karantino bendras paštomatų siuntų kiekis 2020-aisiais buvo ženkliai didesnis nei 2019 metais.

Kalėdos pralenkė pavasarinį karantiną. Kalėdinių siuntų kiekis 1,5 karto pralenkė rekordinius pavasarinio karantino piko kiekius. Įdomu tai, kad lyginant 2020-ųjų balandžio mėnesio siuntų kiekius su 2019 metų gruodžio mėnesiu, praėjusio pavasario kiekiai taip pat didesni 1,5 karto — pagal siuntų srautus, Kalėdos Lietuvą ištiko jau pavasarį. Ši statistika atspindi, kad ženklus siuntų kiekio augimas fiksuojamas nuo pat praeitų metų pradžios.

Didžiausi srautai — didžiuosiuose miestuose, tačiau sparčiausiai auga regionai. Kaip įprasta, didžiausi paštomatų siuntų srautai per Kalėdas keliavo didžiuosiuose miestuose: 34 proc. bendro siuntų kiekio keliavo Vilniuje, 17 proc. — Kaune, kiek daugiau nei 6 proc. — Klaipėdoje.

Tarp mažesnių miestų aktyviausi buvo Alytus, Marijampolė, Mažeikiai, Plungė ir Palanga. Tačiau pagal pačiuose paštomatuose išaugusių siuntų kiekį rikiuojasi visiškai maži miesteliai — Rūdiškės (Trakų r.), Baisogala (Radviliškio r.), Venta (Akmenės r.) — čia siuntų kiekiai augo net 4 kartus.

Išaugo siuntų iš elektroninių parduotuvių kiekis. Susiformavusius naujus gyventojų pirkimo įpročius patvirtina ir faktas, kad beveik pusė visų gruodį paštomatais keliavusių siuntų buvo iš elektroninių parduotuvių, kurių dauguma — iš didžiųjų elektroninių parduotuvių Lietuvoje, prekiaujančių įvairiausiomis prekėmis — nuo drabužių iki statybos reikmenų. Dar viena populiari kategorija buvo knygos, jos irgi dažnai keliavo paštomatais. Lyginant tik iš elektroninių parduotuvių keliavusių siuntų srautą, 2020 metais jis buvo beveik 3 kartus didesnis.  

Tegai:
siuntos, Lietuvos paštas
Modernos vakcina

Panevėžyje duris atvėrė vakcinavimo centras

(atnaujinta 08:39 2021.03.09)
Iš viso Panevėžyje pirma vakcinos doze šiuo metu yra paskiepyti 6195 gyventojai, antra vakcinos dozė suleista 3176 panevėžiečiams

VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Panevėžyje pirmadienį veiklą pradėjo vakcinavimo centras, praneša miesto savivaldybė.

Centras veikia  Laisvės a. 18, buvusiose banko "Swedbank" patalpose.  Skaičiuojama, kad per dieną bus galima aptarnauti iki 1000 panevėžiečių.

"Džiaugiuosi, kad Panevėžyje duris atvėrė vakcinacijos centras, leidžiantis užtikrinti profesionalų ir saugų vakcinavimo procesą. Tikiu, kad dauguma mūsų jau suprato koronaviruso grėsmę ir skiepų būtinumą, tad skatinu visus ir toliau daryti viską, kad apsaugotumėte save ir kitus", – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius.

Į vakcinavimo centrą skiepytis asmenys kviečiami pagal sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintas grupes, taip pat tie asmenys, kurie laukia antrojo skiepo. Šiuo metu Panevėžyje skiepijami 80 m. ir vyresni asmenys. 

Kad susiformuotų imunitetas COVID-19 ligai, skiepą reikia pakartoti. Pasiskiepijus "Pfizer" vakcina turi būti praėjusi 21 diena, "Moderna" – 28 dienas, "AstraZeneka" – 12 savaitės. 

Iš viso Panevėžyje pirma vakcinos doze šiuo metu yra paskiepyti 6195 gyventojai – 1572 vyrai ir 4623 moterys. Antra vakcinos dozė suleista 3176 panevėžiečiams – 590 vyrų ir 2586 moterims.

Siekiant išvengti infekcijos plitimo, gyventojų prašoma atvykti skiepytis tik užsiregistravus ir tik 10 minučių anksčiau nei skiepijimui yra paskirtas laikas. Būtina nepamiršti asmens dokumento. Rekomenduojama apsirengti tokiais drabužiais, kad būtų galima lengvai paruošti ranką skiepijimui. Vakcinavimo centre veikia įrengta skiepijimo zona, prireikus vietoje atliekami grietieji antikūnų serologiniai testai. 

Pasiskiepijus gyventojai kviečiami bent 15 min. ramiai pasėdėti specialiai tam paruoštoje zonoje, kur prireikus vietoje kvalifikuotą pagalbą suteiks Panevėžio greitosios medicinos pagalbos medikai.

Tegai:
vakcinacija, Panevėžys
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuvą pasiekė dvyliktoji "BioNTech & Pfizer" vakcinų nuo COVID-19 siunta
Du Japonijos gyventojai patirė anafilaksinį šoką po vakcinos "Pfizer"
"Bloomberg" pranašauja, kad ES praras 100 milijardų eurų dėl "vangaus" vakcinacijos tempo
Sunkvežimis

Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje stovi daugiau nei 1000 sunkvežimių

(atnaujinta 08:32 2021.03.09)
Iš viso daugiau nei du tūkstančiai sunkvežimių bando išvykti iš Baltarusijos į ES šalis

VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Baltarusijos ir Lietuvo pasienyje susidarė didelės eilės sunkvežimių, praneša Baltarusijos valstybės sienos komitetas.

Tik pasienio kontrolės punkte "Kamennyj Log" antradienio rytą stovi daugiau nei 550 sunkvežimių. Beniakonyse — laukia beveik keturi šimtai sunkvežimių, apie 350 laukia eilėje Kotlovkos punkte, Privalkoje laukia daugiau nei 190 sunkvežimių.

Ramesnė situacija pasienyje su Latvija. Tačiau ir ten yra spūsčių. Pasienio kontrolės punkte "Grigorovščina" eilėje laukia daugiau nei 130 sunkvežimių, o "Urbanuose" — daugiau nei 170 sunkvežimių.

Lenkijos kryptimi susidarė nedidelės eilės. Didžiausia eilė "Bruzgi" patikros punkte — patikrinimo laukia daugiau nei 150 sunkvežimių. "Berestovicoje" ir "Kozlovičiuose" stovi po penkiasdešimt automobilių.

Eilės kontroliniuose punktuose ES kryptimi atsiranda gana dažnai. Paprastai tai atsitinka dėl programinės įrangos veikimo sutrikimų. Kaip pranešė Lietuvos pasieniečiai, atstatyti darbą reikia laiko, o muitinės pareigūnai ir pasieniečiai krovinius įformina rankiniu režimu, todėl laidumas mažėja.

Baltarusijos valstybės sienos komitetas ne kartą yra pareiškęs, kad Lietuva pažeidžia susitarimus dėl ritmingo transporto priėmimo, dėl to susidaro eilės.

Tegai:
eilės pasienyje, Baltarusija, Lietuva
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje
Aurelijus Veryga

Aurelijus Veryga neteko "išminties"

Buvęs sveikatos apsaugos ministras socialiniuose tinkluose parašė, jog oficialiai tapo "bepročiu", nes jam pašalino "protinius" dantis

VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Buvęs sveikatos apsaugos ministras, Lietuvos Seimo deputatas Aurelijus Veryga savo Facebook paskyroje pasidalijo nuotrauka iš ligoninės, kur jam buvo atlikta "protinių" dantų pašalinimo operacija.

"Nieko rimto, tik žurnalistams bendravimą turėjau atsakyti. Netekau "protinių" dantų, tai dabar jau oficialiai "beprotis", — pajuokavo politikas.

Veryga padėkojo LSMU ligoninės Kauno klinikos Veido ir žandikalių klinikos medikams už atkaklumą jį motyvuojant, už puikiai atliktą operaciją, gyd. anesteziologei už saldų miegą, o visam personalui — už priežiūrą ir gerą nuotaiką.

Komentaruose socialinio tinklo vartotojai atkreipė dėmesį į byvusio sveikatos apsaugos ministro humoro jausmą ir palinkėjo jam greičiau pasveikti.

Tegai:
Lietuva, Aurelijus Veryga