Astrologija

Sausio 25 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 23:54 2021.01.24)
Sausio 25 dienos horoskopas pataria Avinams atsargiai imtis finansinių sandorių, Vėžiams — atsisakyti kivirčų ir smulkių vaidų su aplinkiniais žmonėmis, Skorpionams — užbaigti senus darbus, Ožiaragiams — įsiklausyti į savo organizmo signalus

Rytoj, sausio 25-ąją, bus diena, kai sėkmė gali nusišypsoti kiekvienam — be išimties ir jokių išankstinių sąlygų.

Šią dieną galima pradėti įgyvendinti svarbius darbus, nes juos, nepriklausomai nuo sudėtingumo laipsnio, lydės sėkmė. Rekomenduojama nuo preliminaraus mąstymo ir planų rengimo etapo pereiti prie veiksmo: jei praleisite šios dienos galimybes, pasikartoti tokios galimybės galės, geriausiu atveju, po mėnesio.

Avinas (03.21-04.20)

Į šiai dienai suplanuotas finansinius sandorius reikia žiūrėti atsargiai: bus didelė tikimybė tapti sukčių auka, o tai lems lėšų praradimą.

Jautis (04.21-05.21) 

Šią dieną nereikia pasikliauti dangaus mana: kad pasiektumėte norimų rezultatų, teks sunkiai padirbėti, tačiau ir rezultatas bus to vertas.

Dvyniai (05.22-06.21)

Pagrindinė sėkmingo darbo sąlyga šią dieną bus galimybė susitelkti dėmesį į pagrindinę užduotį ir užsiimti tik ja, nustumiant į šalį reikalus, kurie gali palaukti.

Vėžys (06.22-07.22) 

Energiją, kurią šią dieną jums suteiks žvaigždės, reikia nukreipti į darbą, atsisakant kivirčų ir smulkių vaidų su aplinkiniais žmonėmis.

Liūtas (07.23-08.23)

Rytoj diena bus palanki įgyvendinti grandiozinius planus, kuriuos jau seniai sukūrėte, tačiau dėl kažkokių priežasčių — objektyvių ar subjektyvių — dar neįgyvendinote.

Mergelė (08.24-09.22)

Rinkdamiesi tarp protinio ir fizinio darbo, išrinkite tą, į kurį esate labiau linkę — jums pavyks pasiekti jame iki šiol neregėtas aukštumas.

Svarstyklės (09.23-10.22) 

Rytoj galima ir net būtina susitaikyti su draugais ir artimais žmonėmis, su kuriais pastaruoju metu buvote susipykę: būtent šią dieną jums pavyks rasti bendrą kalbą su jais.

Skorpionas (10.23-11.21)

Rytoj diena bus palanki užbaigti senus darbus: jei jų neužbaigsite šią dieną, jie neleis jums pradėti įgyvendinti naujų — daug žadančių — projektų.

Šaulys (11.22-12.21) 

Rytoj nereikia reaguoti į aplinkinių žmonių rodomą agresiją — šiam nenaudingam darbui išleistos energijos nepavyks susigrąžinti, todėl geriau jos nešvaistyti.

Ožiaragis (12.22-01.20) 

Rytoj būtina įsiklausyti į signalus, kuriuos šią dieną jums siųs jūsų organizmas: visų pirma, net ir į nedidelį skausmą, kuris gali atsirasti skirtingose ​​kūno vietose.

Vandenis (01.21-02.19)

Rytoj galima atlikti įvairias — taip pat ir rizikingas — finansines operacijas, svarbiausia elgtis ne aklai, o kruopščiai apskaičiuoti ir pasverti visas įmanomas pasekmes.

Žuvys (02.20-03.20)

Kad ir ką darytumėte šią dieną, patikėkite savimi: net generalinis namo tvarkymas nebus įmanomas be pasitikėjimo savimi, jau nekalbant apie rimtesnius — profesionalius — projektus.

Tegai:
horoskopas
Modernos vakcina

Panevėžyje duris atvėrė vakcinavimo centras

(atnaujinta 08:39 2021.03.09)
Iš viso Panevėžyje pirma vakcinos doze šiuo metu yra paskiepyti 6195 gyventojai, antra vakcinos dozė suleista 3176 panevėžiečiams

VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Panevėžyje pirmadienį veiklą pradėjo vakcinavimo centras, praneša miesto savivaldybė.

Centras veikia  Laisvės a. 18, buvusiose banko "Swedbank" patalpose.  Skaičiuojama, kad per dieną bus galima aptarnauti iki 1000 panevėžiečių.

"Džiaugiuosi, kad Panevėžyje duris atvėrė vakcinacijos centras, leidžiantis užtikrinti profesionalų ir saugų vakcinavimo procesą. Tikiu, kad dauguma mūsų jau suprato koronaviruso grėsmę ir skiepų būtinumą, tad skatinu visus ir toliau daryti viską, kad apsaugotumėte save ir kitus", – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius.

Į vakcinavimo centrą skiepytis asmenys kviečiami pagal sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintas grupes, taip pat tie asmenys, kurie laukia antrojo skiepo. Šiuo metu Panevėžyje skiepijami 80 m. ir vyresni asmenys. 

Kad susiformuotų imunitetas COVID-19 ligai, skiepą reikia pakartoti. Pasiskiepijus "Pfizer" vakcina turi būti praėjusi 21 diena, "Moderna" – 28 dienas, "AstraZeneka" – 12 savaitės. 

Iš viso Panevėžyje pirma vakcinos doze šiuo metu yra paskiepyti 6195 gyventojai – 1572 vyrai ir 4623 moterys. Antra vakcinos dozė suleista 3176 panevėžiečiams – 590 vyrų ir 2586 moterims.

Siekiant išvengti infekcijos plitimo, gyventojų prašoma atvykti skiepytis tik užsiregistravus ir tik 10 minučių anksčiau nei skiepijimui yra paskirtas laikas. Būtina nepamiršti asmens dokumento. Rekomenduojama apsirengti tokiais drabužiais, kad būtų galima lengvai paruošti ranką skiepijimui. Vakcinavimo centre veikia įrengta skiepijimo zona, prireikus vietoje atliekami grietieji antikūnų serologiniai testai. 

Pasiskiepijus gyventojai kviečiami bent 15 min. ramiai pasėdėti specialiai tam paruoštoje zonoje, kur prireikus vietoje kvalifikuotą pagalbą suteiks Panevėžio greitosios medicinos pagalbos medikai.

Tegai:
vakcinacija, Panevėžys
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuvą pasiekė dvyliktoji "BioNTech & Pfizer" vakcinų nuo COVID-19 siunta
Du Japonijos gyventojai patirė anafilaksinį šoką po vakcinos "Pfizer"
"Bloomberg" pranašauja, kad ES praras 100 milijardų eurų dėl "vangaus" vakcinacijos tempo
Sunkvežimis

Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje stovi daugiau nei 1000 sunkvežimių

(atnaujinta 08:32 2021.03.09)
Iš viso daugiau nei du tūkstančiai sunkvežimių bando išvykti iš Baltarusijos į ES šalis

VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Baltarusijos ir Lietuvo pasienyje susidarė didelės eilės sunkvežimių, praneša Baltarusijos valstybės sienos komitetas.

Tik pasienio kontrolės punkte "Kamennyj Log" antradienio rytą stovi daugiau nei 550 sunkvežimių. Beniakonyse — laukia beveik keturi šimtai sunkvežimių, apie 350 laukia eilėje Kotlovkos punkte, Privalkoje laukia daugiau nei 190 sunkvežimių.

Ramesnė situacija pasienyje su Latvija. Tačiau ir ten yra spūsčių. Pasienio kontrolės punkte "Grigorovščina" eilėje laukia daugiau nei 130 sunkvežimių, o "Urbanuose" — daugiau nei 170 sunkvežimių.

Lenkijos kryptimi susidarė nedidelės eilės. Didžiausia eilė "Bruzgi" patikros punkte — patikrinimo laukia daugiau nei 150 sunkvežimių. "Berestovicoje" ir "Kozlovičiuose" stovi po penkiasdešimt automobilių.

Eilės kontroliniuose punktuose ES kryptimi atsiranda gana dažnai. Paprastai tai atsitinka dėl programinės įrangos veikimo sutrikimų. Kaip pranešė Lietuvos pasieniečiai, atstatyti darbą reikia laiko, o muitinės pareigūnai ir pasieniečiai krovinius įformina rankiniu režimu, todėl laidumas mažėja.

Baltarusijos valstybės sienos komitetas ne kartą yra pareiškęs, kad Lietuva pažeidžia susitarimus dėl ritmingo transporto priėmimo, dėl to susidaro eilės.

Tegai:
eilės pasienyje, Baltarusija, Lietuva
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje
Sputnik V, archyvinė nuotrauka

"Sputnik V" kūrėjai pareikalavo EVA atsiprašyti žodžius apie vakciną

Vakcinos "Sputnik V" kūrėjai pareikalavo, kad Europos vaistų agentūros pirmininkė Krista Virtumer-Hohe atsiprašytų už savo poziciją dėl preparato patvirtinimo prieš reguliavimo institucijos sprendimą

VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Rusijos vakcinos "Sputnik V" kūrėjai pareikalavo atsiprašymo iš Europos vaistų agentūros (EMA) pirmininkės Kristos Virtumer-Hohe, kuri palygino skubaus preparato patvirtinimo Austrijoje perspektyvą su "rusiška rulete".

Virtumer-Hohe, kuri taip pat atstovauja Austrijos sveikatos agentūrai, anksčiau pasakė tokius žodžius ORF televizijos kanalo eteryje, nurodydama, kad trūksta duomenų apie skiepijimą.

"Mes reikalaujame viešo Kristos Virtumer-Hohe iš EMA atsiprašymo už jos neigiamus komentarus apie ES valstybes, tiesiogiai pritariančias "Sputnik V". Jos komentarai kelia rimtų klausimų dėl galimo politinio kišimosi į dabartinį EMA peržiūros procesą", — rašoma Rusijos vakcinos atstovybės "Twitter" paskelbtame pranešime.

Pareiškimo autoriai pabrėžė, kad Europos reguliuotojas taip nekalbėjo apie jokius kitus preparatus. Agentūra, kaip pažymėjo Rusijos vakcinos kūrėjai, neturi teisės sumenkinti tų 46 šalių, kurios patvirtino "Sputnik V", reguliuotojų patikimumo.

Krista Virtumer-Hohe interviu ORF buvo paklausta apie Austrijos perspektyvas patvirtinti Rusijos vakciną, kol bus priimtas visos Europos reguliavimo institucijos sprendimas. "Tai panašu į savotišką rusišką ruletę", — sakė ji.

Europos vaistų agentūra anksčiau pradėjo nuolatinę Rusijos Gamalėjaus centros ir Rusijos tiesioginių investicijų fondo dukurtos vakcinos nuo COVID-19 registracijos dokumentacijos peržiūrą.

EMA kovo 4 dieną paskelbė "Sputnik V" patikrinimo pradžią. Reguliatorius patikrins vakcinos veiksmingumą ir saugumą. Tuo pat metu preparato vartojimą jau patvirtino dvi Europos valstybės — Vengrija ir Slovakija. "Sputnik V" yra registruotas daugiau nei 40 šalių.

Sveikatos apsaugos ministerija "Sputnik V" užregistravo 2020 metų rugpjūtį. Šis vaistas tapo pirmąja oficialiai patvirtinta vakcina nuo SARS-CoV-2 koronaviruso. Jis sukurtas ant ištirtos ir patvirtintos žmogaus adenovirusinių vektorių platformos.

Kūrėjai moksliniame žurnale "Lancet" paskelbė trečiojo klinikinių tyrimų "Sputnik V" etapo rezultatus, patvirtinančius vakcinos efektyvumą. Preparato kūrėjai parodė, kad jis suteikia visišką apsaugą nuo sunkių COVID-19 ligos atvejų.

COVID-19 vakcinų palyginimas
© Sputnik
COVID-19 vakcinų palyginimas
Tegai:
COVID-19, koronavirusas, ES, Rusija, Sputnik V
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Vakcinacija emocijose: kaip žmonės reaguoja į skiepus prieš COVID-19
"Bloomberg" pranašauja, kad ES praras 100 milijardų eurų dėl "vangaus" vakcinacijos tempo
Perspektyviausios Rusijos vakcinos nuo COVID-19