Vilniuje dėl sniego svorio įgriuvo pripučiamas kupolas, dengęs Pilaitės gimnazijos futbolo maniežą

Vilniuje pranešta apie pirmuosius snigimo sukeltus padarinius

(atnaujinta 13:02 2021.01.27)
Gamintojai anksčiau papasakojo, kaip išvengti griūties, tačiau šios priemonės nesuveikė dėl per didelio sniego kiekio

VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Vilniuje dėl sniego svorio įgriuvo pripučiamas kupolas, dengęs Pilaitės gimnazijos futbolo maniežą, pranešė sostinės mero pavaduotojas Valdas Benkunskas.

Обвалился надувной купол над футбольным манежем в гимназии Пилайте
Įgriuvo pripučiamas kupolas, dengęs Pilaitės gimnazijos futbolo maniežą

Maniežą prižiūrinti mokykla pastarosiomis dienomis konsultavosi su gamintojais ir pagal jų rekomendacijas ėmėsi prevencinių priemonių. Buvo keliamas slėgis, didinama šildymo temperatūra, tačiau sniego prisikaupė tiek daug, kad su gamintoju suderintos priemonės rezultato nedavė.

Benkunskas pažymėjo, kad objektas buvo apdraustas, tad nuostolius turėtų kompensuoti draudimo kompanija.

Обвалился надувной купол над футбольным манежем в гимназии Пилайте
Vilniuje dėl sniego svorio įgriuvo pripučiamas kupolas, dengęs Pilaitės gimnazijos futbolo maniežą

"Visus vilniečius kviečiu būti labai atsargius — akivaizdu, kad ši pūga gali pridaryti rimtos žalos, tad saugokite save ir venkite nebūtinų kelionių iš namų", — paragino mero pavaduotojas.

Anksčiau Lietuvoje buvo gauta daug pranešimų apie nuvirtusius medžius. Vingio parke pušis užkrito tiesiai ant bėgančio vyro. Jis buvo nugabentas į ligoninę.

Обвалился надувной купол над футбольным манежем в гимназии Пилайте
Vilniuje dėl sniego svorio įgriuvo pripučiamas kupolas, dengęs Pilaitės gimnazijos futbolo maniežą

Be to, dėl snigimo dešimtys tūkstančių lietuvių liko be elektros. Miesto tarnybos bando ištaisyti padėtį, tačiau kol kas joms neišeina visiškai ištaisyti situaciją.

Lietuvoje smarkiai sninga nuo šios savaitės pradžios, tačiau tikimasi, kad ketvirtadienį stichija nurims.

Tegai:
snigimas, Vilnius
Akių lašai

Įvardytas būdas greitai pagerinti regėjimą

(atnaujinta 16:55 2021.02.26)
Gydytojo teigimu, akis reikia reguliariai mankštinti taip pat, kaip ir raumenis ar protą

VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Pagerinti regėjimą be operacijos atliekant paprastą akių mankštą, kuri užtrunka ne ilgiau kaip kelias minutes per dieną. Apie tai praneša abc.es, remdamiesi oftalmologu Rui Hiramatsu.

Gydytojo teigimu, akis reikia reguliariai lavinti taip pat, kaip ir raumenis ar protą.


Pirmasis metodas, kurį Hiramatsu rekomenduoja, yra Gaboro dėmių pratimai, kuriuose yra specialūs skirtumų nustatymo modeliai. Juos reikia atlikti tik tris minutes per dieną, o pirmąjį pagerėjimą galima pamatyti per dvi savaites. Aiškūs pokyčiai bus po 28 dienų.

Antrasis metodas yra termoterapija. Reikia paimti rankšluostį, sušlapinti ir 30-40 sekundžių pašildyti mikrobangų krosnelėje. Ant užmerktų vokų uždėkite šiltą kompresą ir palaukite, kol jis atvės.

Trečias metodas yra špinatai. Jie turėtų būti įtraukti į jūsų meniu, nes špinatai padeda išvengti kataraktos ir geltonosios dėmės degeneracijos.

Anksčiau tapo žinoma, kad morkos, kryžmažiedės daržovės, uogos ir polinesotieji riebalai prisideda prie medžiagų apykaitos procesų palaikymo akių kraujagyslėse. Kaip sakė oftalmologė chirurgė Marina Dorochova, ypatingą dėmesį reikia skirti gliukozės kiekiui kraujyje, nes didelis cukraus kiekis pamažu blogina regėjimą.

Tegai:
sveikata
Vilnius

Vilnius atsidūrė tarp 25 perspektyviausių pasaulio miestų

(atnaujinta 16:54 2021.02.26)
Vilnius šiame sąraše – vienintelis miestas iš Baltijos ir Skandinavijos šalių

VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Vilnius pirmą kartą atsidūrė tarp 25 perspektyviausių viso pasaulio miestų, skelbiama naujajame "Financial Times" investicijų ekspertų padalinio "fDi Intelligence" sudarytame Ateities pasaulio miestų reitinge.

Vilnius
© Sputnik / Владислав Адамовский

Įvertinus pritraukiamas užsienio investicijas, ekonomikos rodiklius ir verslo plėtrą Lietuvos sostinė užėmė 24-ą vietą pasaulyje ir rikiuojasi greta tokių miestų kaip Singapūras, Londonas, Dubajus, Amsterdamas, Niujorkas ir kiti. Vilnius šiame sąraše – vienintelis miestas iš Baltijos ir Skandinavijos šalių.

Pabrėžiama, kad Lietuvos sostinės įvertinimas aukščiausioje tarptautinių miestų lygoje pastaraisiais metais nuosekliai auga. Net pandemijos ir “Brexit” neapibrėžtumo iššūkiuose Vilnius sugebėjo įžvelgti galimybes ir nemažinti apsukų skatindamas verslo plėtrą ir toliau išlaikydamas atviro miesto įvaizdį.

Stiprėjančios tarptautinės pozicijos Vilniui padeda pritraukti vis daugiau užsienio investuotojų dėmesio, miestui reiškiančio daugiau gerai apmokamų darbo vietų, daugiau surenkamų mokesčių ir daugiau bei geresnių paslaugų patiems vilniečiams, rašoma sostinės savivaldybes pranešime.

"Mes puikiai visi jaučiame ir matome kaip Vilnius kyla, kaip Vilnių vis labiau mėgsta ir renkasi kūrybingi žmonės. Tai ne atsitiktinumas – dirbame, kad taip būtų. Malonu, kad tai vis labiau pastebi ir įvertina pasaulis. Šis įvertinimas nėra netikėtas, tačiau nuo to nei kiek ne mažiau malonus",  – pažymi Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Vidutinių ir mažų miestų "fDi Intelligence" reitinge Vilnius pakilo keturiomis pozicijomis ir yra trečias, aplenkęs tokius miestus kaip Roterdamas, Liuksemburgas, Edinburgas. Ankstesniame analogiškame reitinge, kuris buvo sudarytas 2018–2019 m.,  Lietuvos sostinė šioje kategorijoje buvo užėmusi septintą poziciją. 

Tegai:
Vilnius