Koronaviruso tyrimai

Lietuva pateko į ES šalių penketuką pagal didžiausią mirštamumą nuo COVID-19

(atnaujinta 09:35 2021.01.29)
Karantinas respublikoje buvo įvestas praėjusių metų lapkritį. Naujausiu Vyriausybės sprendimu, jis pratęstas iki vasario 28 dienos

VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. Lietuva užima šeštą vietą ES pagal naujų koronavirusinių infekcijų skaičių ir penktą pagal mirštamumą, rodo Europos ligų kontrolės ir prevencijos centro (ECDC) duomenys.

Žmonės su kaukėmis, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Павел Лисицын

Dažnis per pastarąsias dvi savaites šalyje siekia daugiau nei 598 atvejus 100 tūkstančių gyventojų. Mirštamumas pasiekė 154,61 atvejo milijonui gyventojų.

Latvijoje rodikliai yra šiek tiek mažesni — atitinkamai daugiau nei 595 ir daugiau nei 136. Estijoje padėtis geresnė nei kaimyninėse Baltijos šalyse: sergamumas siekia daugiau nei 521 atvejį 100 tūkstančių žmonių, o mirčių skaičius — daugiau nei 67 atvejai milijonui gyventojų.

Pagal sergamumą Europos Sąjungoje pirmauja Portugalija, Ispanija ir Čekija.

Karantinas respublikoje buvo įvestas praėjusių metų lapkritį. Naujausiu Vyriausybės sprendimu, jis pratęstas iki vasario 28 dienos.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 180 tūkstančių koronaviruso atvejų, mirė 2 743 pacientai.

Lietuva dar gruodžio 27 dieną pradėjo vakcinaciją nuo COVID-19. Pirmiausia paskiepyti medicinos darbuotojai, o paskui pradėta skiepyti ir kitas prioritetines grupes. Naujausiais duomenimis, visiškai paskiepyta daugiau nei 12 tūkstančių gyventojų.

Tegai:
COVID-19, mirtingumas, Lietuva, ES, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1417)
Dar šia tema
PSO teigia, kad nėra duomenų apie vakcinos poveikį COVID-19 perdavimo rizikai
Čaplinskas COVID-19 pacientams patarė mažinti cholesterolio kiekį
Šimonytė įvertino galimybę sušvelninti karantino ribojimus verslui
Latvija "slapta" atsisakė šimtų tūkstančių "Pfizer" vakcinos dozių 
Klaipėdos ligoninėse COVID-19 nusinešė keturių medikų gyvybes
Gydytojai įvardijo pagrindinę koronavirusu persirgusių žmonių klaidą
Akių lašai

Įvardytas būdas greitai pagerinti regėjimą

(atnaujinta 16:55 2021.02.26)
Gydytojo teigimu, akis reikia reguliariai mankštinti taip pat, kaip ir raumenis ar protą

VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Pagerinti regėjimą be operacijos atliekant paprastą akių mankštą, kuri užtrunka ne ilgiau kaip kelias minutes per dieną. Apie tai praneša abc.es, remdamiesi oftalmologu Rui Hiramatsu.

Gydytojo teigimu, akis reikia reguliariai lavinti taip pat, kaip ir raumenis ar protą.


Pirmasis metodas, kurį Hiramatsu rekomenduoja, yra Gaboro dėmių pratimai, kuriuose yra specialūs skirtumų nustatymo modeliai. Juos reikia atlikti tik tris minutes per dieną, o pirmąjį pagerėjimą galima pamatyti per dvi savaites. Aiškūs pokyčiai bus po 28 dienų.

Antrasis metodas yra termoterapija. Reikia paimti rankšluostį, sušlapinti ir 30-40 sekundžių pašildyti mikrobangų krosnelėje. Ant užmerktų vokų uždėkite šiltą kompresą ir palaukite, kol jis atvės.

Trečias metodas yra špinatai. Jie turėtų būti įtraukti į jūsų meniu, nes špinatai padeda išvengti kataraktos ir geltonosios dėmės degeneracijos.

Anksčiau tapo žinoma, kad morkos, kryžmažiedės daržovės, uogos ir polinesotieji riebalai prisideda prie medžiagų apykaitos procesų palaikymo akių kraujagyslėse. Kaip sakė oftalmologė chirurgė Marina Dorochova, ypatingą dėmesį reikia skirti gliukozės kiekiui kraujyje, nes didelis cukraus kiekis pamažu blogina regėjimą.

Tegai:
sveikata
Vilnius

Vilnius atsidūrė tarp 25 perspektyviausių pasaulio miestų

(atnaujinta 16:54 2021.02.26)
Vilnius šiame sąraše – vienintelis miestas iš Baltijos ir Skandinavijos šalių

VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Vilnius pirmą kartą atsidūrė tarp 25 perspektyviausių viso pasaulio miestų, skelbiama naujajame "Financial Times" investicijų ekspertų padalinio "fDi Intelligence" sudarytame Ateities pasaulio miestų reitinge.

Vilnius
© Sputnik / Владислав Адамовский

Įvertinus pritraukiamas užsienio investicijas, ekonomikos rodiklius ir verslo plėtrą Lietuvos sostinė užėmė 24-ą vietą pasaulyje ir rikiuojasi greta tokių miestų kaip Singapūras, Londonas, Dubajus, Amsterdamas, Niujorkas ir kiti. Vilnius šiame sąraše – vienintelis miestas iš Baltijos ir Skandinavijos šalių.

Pabrėžiama, kad Lietuvos sostinės įvertinimas aukščiausioje tarptautinių miestų lygoje pastaraisiais metais nuosekliai auga. Net pandemijos ir “Brexit” neapibrėžtumo iššūkiuose Vilnius sugebėjo įžvelgti galimybes ir nemažinti apsukų skatindamas verslo plėtrą ir toliau išlaikydamas atviro miesto įvaizdį.

Stiprėjančios tarptautinės pozicijos Vilniui padeda pritraukti vis daugiau užsienio investuotojų dėmesio, miestui reiškiančio daugiau gerai apmokamų darbo vietų, daugiau surenkamų mokesčių ir daugiau bei geresnių paslaugų patiems vilniečiams, rašoma sostinės savivaldybes pranešime.

"Mes puikiai visi jaučiame ir matome kaip Vilnius kyla, kaip Vilnių vis labiau mėgsta ir renkasi kūrybingi žmonės. Tai ne atsitiktinumas – dirbame, kad taip būtų. Malonu, kad tai vis labiau pastebi ir įvertina pasaulis. Šis įvertinimas nėra netikėtas, tačiau nuo to nei kiek ne mažiau malonus",  – pažymi Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Vidutinių ir mažų miestų "fDi Intelligence" reitinge Vilnius pakilo keturiomis pozicijomis ir yra trečias, aplenkęs tokius miestus kaip Roterdamas, Liuksemburgas, Edinburgas. Ankstesniame analogiškame reitinge, kuris buvo sudarytas 2018–2019 m.,  Lietuvos sostinė šioje kategorijoje buvo užėmusi septintą poziciją. 

Tegai:
Vilnius