Belorus darbuotojai surengė piketą prie Swedbank pastato

"Teismų kelias gali užsitęsti metų metus": "Belorus" darbuotojai vėl surengė piketą

(atnaujinta 09:38 2021.01.29)
Miesto meras pažymėjo, kad palaiko darbuotojų akciją ir kartu su miesto taryba kreipėsi į Europos Komisiją su prašymu patikslinti, ar valdžia neviršijo savo įgaliojimų taikydama sankcijas

VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. Druskininkuose esančios "Belorus" sanatorijos darbuotojai surengė antrą protesto akciją, ragindami valdžią atkreipti dėmesį į "situacijos absurdiškumą". Apie tai Facebook pranešė miesto meras Ričardas Malinauskas.

Sausio 28 dieną sanatorijos darbuotojai su plakatais susirinko prie "Swedbank" pastato ir vėl automobilių kolona pravažiavo miesto gatvėmis. Maždaug prieš dvi savaites darbuotojai surengė piketą šalia pačios sanatorijos pastato.

"Suprantu šių žmonių padėtį, palaikau juos ir tikiuosi, kad situaciją galiausiai pavyks išspręsti geranoriškai. Nes teismų kelias gali užsitęsti metų metus, o ar galvojama, ką žmonėms daryti dabar?" — klausia Malinauskas.

Miesto meras situacijoje su sanatorija pažymėjo keletą dalykų, kurie, pasak jo, "sunkiai paaiškinami logika".

Pirma, jokiame ES dokumente, nustatančiame sankcijas, nei įstaigos steigėjo, nei pačios įstaigos, nei jos vadovo nėra — sankcijos vis tiek pritaikomos.

Antra, anot Malinausko, banko paaiškinimai dėl ES sankcijų pritaikymo kas kartą kitokie: tai jie remiasi ES reglamentu, tai LR pinigų plovimo ir teroristų finansavimo įstatymu.

Trečia, Malinauskas mano, kad neįmanoma paaiškinti, kaip galima 400 žmonių žaibo greičiu palikti likimo valiai: parama atimta, o siūloma perspektyva — eilė darbo biržoje ir pašalpos.

Ir ketvirta, meras kaip pavyzdį pateikė panašią sanatoriją Latvijoje, kurios tinklapyje nurodyta, kad ji priklauso ne kokiems nors fiziniams asmenims, o Baltarusijos prezidento administracijai. Tačiau latviai jokių ES sankcijų šiai įstaigai netaiko.

Malinauskas taip pat pažymėjo, kad visuose ES teisės aktuose, reglamentuojančiuose sankcijas, yra aiškiai pasakyta, kad konkrečios valstybės reikalas yra apsispręsti dėl sankcijų poreikio, galimybės jas taikyti, ir visur yra pabrėžiama, kad sankcijos socialinėms, sveikatos priežiūros ir gydymo įstaigoms neturėtų būti taikomos.

"Šiandien su Tarybos narių dauguma kreipėmės į Europos Komisiją ir Europos Sąjungos Tarybą ir paprašėme išaiškinti, ar Lietuva neviršijo įgaliojimų taikydama ES sankcijas neįgalių vaikų gydymo ir reabilitacijos paslaugas teikiančiai VšĮ sanatorija "Belorus", — pareiškė meras.

Padėtis su "Belorus" sanatorija

"Belorus" sanatorijos atvejis yra pirmas Lietuvos istorijoje, kai šalyje veikiančiai įmonei buvo taikomos tarptautinės sankcijos.

Anksčiau "Swedbank" įšaldė "Belorus" sanatorijos Druskininkuose sąskaitas dėl trečiojo ES sankcijų paketo Baltarusijos valdžiai įsigaliojimo, kaip rezultatas darbuotojai liko be atlyginimų. Daugelis jų prarado vienintelį pajamų šaltinį. Lietuvos bankas pradėjo mokėti įstaigos darbuotojams išmokas po to, kai tapo įmanoma pervesti jiems gruodžio mėnesio atlyginimus.

Lietuvos Seimas nusprendė, kad Lietuvos įmonėms, kurioms taikomos ES sankcijos, nemokamos prastovų subsidijos. Tokiu atveju paliekantys organizacijos darbuotojai gali gauti vienkartinę tikslinę išmoką. Sanatorijos darbuotojai surengė protestą, reikalaudami išsaugoti darbo vietas, o ne mokėti kompensaciją, tačiau valdžios institucijos nepateikė jokių galimybių išspręsti problemą. Darbuotojai priminė, kad 400 bedarbių — tai 400 alkanų šeimų ir 68 benamiai.

Užimtumo tarnyba paskelbė nutraukianti valstybės finansinę paramą, teikiamą "Belorus" sanatorijai karantino ir ekstremalios situacijos metu.

Kaip pranešė Sputnik Lietuva, sanatorija "Belorus" Jūrmaloje, skirtingai nei Lietuvos institucija, išvengė ES sankcijų dėl teisinių įmantrybių. Ji ir toliau priima svečius, jei jie turi neigiamą koronaviruso tyrimą.

Tegai:
Swedbank, Lietuva, sankcijos, ES, Baltarusija
Policijos pareigūnas

Policijos pareigūnai švenčioniškio automobilyje rado kontrabandines cigaretes

(atnaujinta 16:20 2021.03.08)
Automobilį vyras vairavo be vairuotojo pažymėjimo, bet to automobilio bagažinėje rasta keturios dėžės kontrabandinių rūkalų, viso 1 980 pakelių cigarečių pakelių "Fest"

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Švenčioniškiui už neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis gresia bauda nuo penkių tūkstančių dviejų šimtų iki šešių tūkstančių eurų, rašo Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

Kovo 7-osios naktį, apie 23:00, Švenčionių rajono policijos komisariato pareigūnaai patikrinti sustabdė vyro vairuojamą automobilį "Volvo", kuriuo važiavo ir keleivis. Išvydę juos sustabdžiusius pareigūnus, abu vyrai pradėjo įtartinai elgtis.

Automobilį švenčioniškis vairavo be vairuotojo pažymėjimo, bet to automobilio bagažinėje rasta keturios dėžės kontrabandinių rūkalų, viso 1 980 pakelių cigarečių pakelių "Fest", pažymėtų Baltarusijos Respublikos banderolėmis.

Pareigūnai pradėjo administracinių pažeidimų teisenas dėl transporto priemonės vairavimo neturint teisės ją vairuoti, kuri numato baudą nuo trijų šimtų iki keturių šimtų penkiasdešimties eurų, bei dėl akcizais apmokestinamų prekių įsigijimo, laikymo, gabenimo, naudojimo ar realizavimo pažeidžiant nustatytą tvarką.

Vyrui gresia bauda nuo penkių tūkstančių dviejų šimtų iki šešių tūkstančių eurų.

Tegai:
cigarečių kontrabanda, policija
Dar šia tema
Policija parodė, kaip pardavėja susigrūmė su ginkluotu plėšiku — video
Lietuvoje neblaivus jaunuolis sugadino policijos komisariato duris
Lietuvoje dėl smurto buityje sulaikyta policijos pareigūnė
Dronas

Pasieniečiai perėmė Baltarusijos kontrabandą skraidinusį droną

(atnaujinta 16:12 2021.03.08)
Daugiau nei pusšešto tūkstančio eurų kainuojančią skraidyklę pasieniečiai priverstinai nutupdė panaudoję specialią įrangą

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Šalčininkų rajone pasieniečiai perėmė iš Baltarusijos įskridusį bepilotį orlaivį, prie kurio buvo pritvirtintas kontrabandinių cigarečių krovinys, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Vidurnaktį iš sekmadienio į pirmadienį VSAT pareigūnai patruliavo ties Šalčininkų rajono Pašalčies kaimu, prie sienos su Baltarusija. Pasieniečiai tamsoje išgirdo įtartinus garsus. Tokius paprastai skleidžia bepiločiai orlaiviai.

Netrukus pastebėtas ir pats objektas — jį pasieniečiai užfiksavo naktinio matymo įranga.

VSAT pareigūnai panaudojo nešiojamą bepiločių orlaivių užkardymo sistemą, sėkmingai perėmė skraidyklės valdymą ir priverstinai ją nutupdė.

Paaiškėjo, kad prie "DJI Matrice 600 Pro" drono buvo pritvirtintas ryšulys, kuriame rasta 300 pakelių cigarečių "Minsk Capital MS". Šių rūkalų vertė, įskaičiavus Lietuvoje privalomus sumokėti mokesčius, yra kiek daugiau nei 900 eurų. Perimta skraidyklė be papildomų aksesuarų oficialų platintojų yra parduodama už daugiau kaip 5 600 eurų.

VSAT pareigūnai patikrino aplinkines vietoves. Droną valdęs asmuo Lietuvos pusėje nerastas. Apie perimtą skraidyklę informuotos Lietuvos karinės oro pajėgos, taip pat pranešta Baltarusijos pareigūnams.

Įvykį tiriantys pasieniečiai dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėjo administracinę teiseną.

Tegai:
dronas, cigarečių kontrabanda, pasieniečiai, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Vilniaus rajone girta automobilio vairuotoja nuvažiavo į griovį ir apsivertė
Pasieniečiai sulaikė Vokietijoje ieškomą moterį
Pasieniečiai sulaikė teisėsaugos ieškomą Pasvalio rajono gyventoją
Nėščia moteris

17-metė mergina apie nėštumą sužinojo likus kelioms minutėms iki gimdymo

(atnaujinta 16:08 2021.03.08)
Gydytojų teigimu, pilvo nebuvo dėl vaisiaus buvimo vietos, o mėnesinės nutrūko, tačiau mergina to nepastebėjo dėl nereguliaraus kraujo išskyrimo

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Didžiosios Britanijos Perto (Škotija) miesto gyventoja apie savo nėštumą sužinojo likus kelioms minutėms iki gimdymo. Ji pasakojo savo istoriją leidiniui "Daily Record".

2018 metų gruodį 17-metės Siobhan Buchanan motina pastebėjo, kad jos dukters veidas ištinęs ir atsirado spuogai. Ji įtarė, kad mergina yra nėščia, tačiau ta nepatikėjo. Siobhan teigė, kad tai neįmanoma, nes ji kruopščiai saugosi. Be to, nebuvo jokių kitų požymių: mėnesinės nesiliovė ir pilvas neaugo. Nėštumo testai taip pat rodė neigiamus rezultatus.

Po trijų mėnesių Siobhan pradėjo skaidėti nugarą. Iš pradžių ji galvojo, kad tai dėl nepatogios kėdės darbe, tačiau skausmas sustiprėjo. Kitą dieną jos savijauta taip pablogėjo, kad teko kviesti greitąją pagalbą.

"Buvau šokiruota, kai ligoninė mane iškart išsiuntė į gimdymo skyrių ir atliko ultragarsinį tyrimą", — prisimena ji. Motinos įtarimai pasirodė teisingi: mergina buvo nėščia, o nugaros skausmas buvo susijęs su artėjančiu gimdymu.

Po kelių minučių Siobhan pagimdė sveiką sūnų, kuris svėrė 2,4 kilogramo.

"Negalėjau patikėti, kad devynis mėnesius nešiojau vaiką, to net nežinodama", — prisipažįsta ji.

Gydytojų teigimu, pilvo nebuvo dėl vaisiaus buvimo vietos, o mėnesinės vis tiek nutrūko, tačiau mergina to nepastebėjo dėl nereguliaraus kraujo išskyrimo.

Tegai:
nėštumas