Temperatūros kontrolė oro uoste, archyvinė nuotrauka

Prancūzijos valdžia uždaro sienas ne ES valstybėms

(atnaujinta 09:18 2021.01.30)
Šalies ministras pirmininkas Jeanas Kasteksas paskelbė, kad kelionės tarp Prancūzijos ir ne ES šalių bus uždraustos nuo sekmadienio

VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. Koronaviruso infekcijos COVID-19 epidemijos metu Prancūzija draudžia atvykti ir išvykti visiems keliautojams, atvykstantiems iš ES nepriklausančių šalių, išskyrus kelis išimtis, penktadienio, sausio 29 dienos, vakarą po Gynybos tarybos pranešė Prancūzijos ministras pirmininkas Jeanas Kasteksas. 

Po diskusijų Prancūzijos valdžia nusprendė kol kas šalyje neįvesti naujo karantino, tačiau sugriežtina daugybę ribojančių priemonių. 

"Įvažiavimas į Prancūziją ir išvykimas iš mūsų teritorijos į šalis, esančias už Europos Sąjungos ribų, bus draudžiami, jei nėra įtikinamų priežasčių", — cituoja Kasteksą RIA Novosti.

Pasak jo, ši taisyklė įsigalios sekmadienį. 

Prancūzijos vyriausybės vadovas pažymėjo, kad privalomas neigiamas koronaviruso PGR tyrimas turi būti visų ES šalių atvykimo į Prancūziją sąlyga, išskyrus išimtį pasienio regionuose gyvenantiems darbuotojams. Visi judėjimai iš žemyninės Prancūzijos į užjūrio teritorijas bus leidžiami tik dėl svarių priežasčių, sakė Kasteksas. 

Prancūzijoje nuo gruodžio 15 dienos veikia komendanto valanda. Nuo sausio 16 dienos pakoreguota: ji įsigalioja 18:00, o ne 20:00, kaip buvo anksčiau, visoje šalyje. Muziejai, teatrai, kino teatrai, restoranai ir barai šalyje lieka uždaryti. 

Nuo epidemijos pradžios koronaviruso atvejų skaičius Prancūzijoje pasiekė daugiau nei 3 milijonus žmonių, mirė per 74 tūkst. Vakcinacijos kampanija Prancūzijoje prasidėjo gruodžio 27 dieną. Naujausiais duomenimis, daugiau nei 1,5 milijono žmonių gavo pirmąsias vakcinos injekcijas. 

Tegai:
ES, valstybės sienos, COVID-19, koronavirusas, Prancūzija
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1782)
Greitosios pagalbos automobilis

Lietuvoje vienerių metų vaikas buvo paguldytas į ligoninę dėl galvos traumos

(atnaujinta 11:16 2021.04.11)
Motinos teigimu, mergytė susižalojo atsitrenkusi į stalo kampą. Policijos duomenimis, ji buvo paguldyta į Kauno ligoninę

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Lietuvoje vienerių metų mergaitė su galvos trauma buvo išvežta į ligoninę. Apie tai pranešė Policijos departamento spaudos tarnyba.

Incidentas įvyko Kaune šeštadienį apie 16:50. 2020 metais gimusi mergina paguldyta į ligoninę ir išvežta į Kauno ligoninę.

Motinos teigimu, vaikas susižalojo atsitrenkęs į stalo kampą.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
mergaitės, ligoninė, Kaunas
Dviračio avarija

Girtas Lietuvos politiko sūnus mirtinai partrenkė jauną aktorę, praneša žiniasklaida

(atnaujinta 17:01 2021.04.11)
Pranešime teigiama, kad automobilį tariamai vairavo buvusio Seimo nario Kęstučio Daukšio sūnus Mindaugas Daukšys

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Lietuvos politiko sūnus automobiliu mirtinai partrenkė 25 metų aktorę Iną Mariją Bartaitę. Apie tai pranešė "Vesti", remdamasi Lietuvos žiniasklaida.

Važiuodama dviračiu merginą partrenkė automobilis. Spėjama, kad automobilį vairavo buvusio Seimo nario Kęstučio Daukšio sūnus Mindaugas Daukšys.

Bartaitė buvo sunkiai sužeista ir mirė vietoje. Avarijos metu vairuotojas buvo neblaivus.

Ina Marija Bartaitė yra garsaus Lietuvos kino režisieriaus ir scenaristo Šarūno Barto dukra. Jos motina yra rusų kilmės aktorė Jekaterina Golubeva, mirusi maždaug prieš dešimt metų Paryžiaus metro stotyje.

Литовская актриса Ина Мария Бартайте
Lietuvos aktorė Ina Marija Bartaitė

Praėjusios savaitės viduryje Sputnik Lietuva rašė apie avariją Vilniuje Antakalnio gatvėje, kurios auka buvo 25 metų dviratininkė. Tačiau policija nenurodė avarijoje dalyvavusių asmenų pavardžių. Buvo pranešta, kad vairavusio vyro kraujyje buvo 0,98 promilės alkoholio.

Ina Marija yra atlikusi vaidmenis Šarūno Barto filme "Ramybė mūsų sapnuose" (2015), Kristijono Vildžiūno darbe "Senekos diena" (2016) ir čekų režisierės Bojenos Horackovos juostoje "Walden" (2020).

Литовская актриса Ина Мария Бартайте
Lietuvos aktorė Ina Marija Bartaitė
Tegai:
Lietuva, aktorė, avarija