Kaukės

Atskleistos dviejų kaukių nešiojimo vienu metu pasekmės

(atnaujinta 21:52 2021.02.05)
Anksčiau kai kurie Amerikos pareigūnai, įskaitant dabartinį JAV prezidentą, buvo pastebėti dėvintys kaukę su N95 respiratoriumi

VILNIUS, sausio 31 — Sputnik. Dviejų kaukių dėvėjimas, kurį praktikuoja kai kurie Amerikos pareigūnai, jokiu būdu nėra pateisinamas turimų mokslinių įrodymų požiūriu ir gali sukelti neigiamą šalutinį poveikį (gali padidėti nuovargis ir mieguistumas), RIA Novosti pranešė Izraelio ligoninės Assaf Harofeh terapijos skyriaus vadovė, infekcinių ligų gydytoja Galina Golcman.

"Jie nori dėvėti dvi kaukes — tegul dėvi, bet to nereikia daryti, pakanka vienos kaukės. Kiekvienas daiktas turi ir neigiamą poveikį, nes žmogus kvėpuodamas išskiria anglies dioksidą. Viena vertus, žinoma, dvi kaukės apsaugo, per jas gali prasiskverbti mažiau viruso dalelių, tačiau, kita vertus, žmogus įkvepia mažiau deguonies. Jis aplink savo nosį padidina anglies dioksido kiekį, todėl gali pajusti nuovargį, mieguistumą ir padidėjusį anglies dioksido kiekį kraujyje", — pasakė gydytoja.

Anksčiau kai kurie Amerikos pareigūnai, įskaitant dabartinį JAV prezidentą Džo Baideną, buvo pastebėti dėvintys dvi kaukes, viena iš jų — respiratorius N95.

Pasak gydytojos, nėra jokių įrodymų, kad įprastos chirurginės kaukės nepakanka kasdienei apsaugai nuo koronaviruso.

"Vienintelis atvejis, kai sakome, kad reikia dėvėti N95 kaukę. Tai kai mes gydome pacientą, turintį kvėpavimo takų ligų simptomų, kai bendraujame su asmeniu, apie kurį žinome, kad jis yra užsikrėtęs, arba kai mes gydome tokį asmenį. Tokiais atvejais, žinoma, N95 yra geresnis", — pasakė specialistė.

Įrodyta, kad asmuo, dėvintis įprastą kaukę, laikydamasis taisyklių, tuo atveju, kai bendrauja su kitu kaukę dėvinčiu asmeniu, yra patikimai apsaugotas nuo COVID-19 infekcijos, pažymėjo gydytoja.

Tegai:
sveikata, kaukės, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1501)
Dar šia tema
"Amazon" sugalvojo, kaip dar geriau stebėti ir žinoti, ar žmonės dėvi kaukę
Įvardyti ženklai, kada derėtų pasikeisti kaukę
Ar reikia kabinetuose dėvėti kaukes? Atsako Sveikatos apsaugos ministerija
Baidenas paskelbė kaukių dėvėjimo iššūkį JAV
Policijos pareigūnas

Policijos pareigūnai švenčioniškio automobilyje rado kontrabandines cigaretes

(atnaujinta 16:20 2021.03.08)
Automobilį vyras vairavo be vairuotojo pažymėjimo, bet to automobilio bagažinėje rasta keturios dėžės kontrabandinių rūkalų, viso 1 980 pakelių cigarečių pakelių "Fest"

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Švenčioniškiui už neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis gresia bauda nuo penkių tūkstančių dviejų šimtų iki šešių tūkstančių eurų, rašo Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

Kovo 7-osios naktį, apie 23:00, Švenčionių rajono policijos komisariato pareigūnaai patikrinti sustabdė vyro vairuojamą automobilį "Volvo", kuriuo važiavo ir keleivis. Išvydę juos sustabdžiusius pareigūnus, abu vyrai pradėjo įtartinai elgtis.

Automobilį švenčioniškis vairavo be vairuotojo pažymėjimo, bet to automobilio bagažinėje rasta keturios dėžės kontrabandinių rūkalų, viso 1 980 pakelių cigarečių pakelių "Fest", pažymėtų Baltarusijos Respublikos banderolėmis.

Pareigūnai pradėjo administracinių pažeidimų teisenas dėl transporto priemonės vairavimo neturint teisės ją vairuoti, kuri numato baudą nuo trijų šimtų iki keturių šimtų penkiasdešimties eurų, bei dėl akcizais apmokestinamų prekių įsigijimo, laikymo, gabenimo, naudojimo ar realizavimo pažeidžiant nustatytą tvarką.

Vyrui gresia bauda nuo penkių tūkstančių dviejų šimtų iki šešių tūkstančių eurų.

Tegai:
cigarečių kontrabanda, policija
Dar šia tema
Policija parodė, kaip pardavėja susigrūmė su ginkluotu plėšiku — video
Lietuvoje neblaivus jaunuolis sugadino policijos komisariato duris
Lietuvoje dėl smurto buityje sulaikyta policijos pareigūnė
Dronas

Pasieniečiai perėmė Baltarusijos kontrabandą skraidinusį droną

(atnaujinta 16:12 2021.03.08)
Daugiau nei pusšešto tūkstančio eurų kainuojančią skraidyklę pasieniečiai priverstinai nutupdė panaudoję specialią įrangą

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Šalčininkų rajone pasieniečiai perėmė iš Baltarusijos įskridusį bepilotį orlaivį, prie kurio buvo pritvirtintas kontrabandinių cigarečių krovinys, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Vidurnaktį iš sekmadienio į pirmadienį VSAT pareigūnai patruliavo ties Šalčininkų rajono Pašalčies kaimu, prie sienos su Baltarusija. Pasieniečiai tamsoje išgirdo įtartinus garsus. Tokius paprastai skleidžia bepiločiai orlaiviai.

Netrukus pastebėtas ir pats objektas — jį pasieniečiai užfiksavo naktinio matymo įranga.

VSAT pareigūnai panaudojo nešiojamą bepiločių orlaivių užkardymo sistemą, sėkmingai perėmė skraidyklės valdymą ir priverstinai ją nutupdė.

Paaiškėjo, kad prie "DJI Matrice 600 Pro" drono buvo pritvirtintas ryšulys, kuriame rasta 300 pakelių cigarečių "Minsk Capital MS". Šių rūkalų vertė, įskaičiavus Lietuvoje privalomus sumokėti mokesčius, yra kiek daugiau nei 900 eurų. Perimta skraidyklė be papildomų aksesuarų oficialų platintojų yra parduodama už daugiau kaip 5 600 eurų.

VSAT pareigūnai patikrino aplinkines vietoves. Droną valdęs asmuo Lietuvos pusėje nerastas. Apie perimtą skraidyklę informuotos Lietuvos karinės oro pajėgos, taip pat pranešta Baltarusijos pareigūnams.

Įvykį tiriantys pasieniečiai dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėjo administracinę teiseną.

Tegai:
dronas, cigarečių kontrabanda, pasieniečiai, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Vilniaus rajone girta automobilio vairuotoja nuvažiavo į griovį ir apsivertė
Pasieniečiai sulaikė Vokietijoje ieškomą moterį
Pasieniečiai sulaikė teisėsaugos ieškomą Pasvalio rajono gyventoją
Balti dantys

Odontologė įvardijo maisto produktus, dėl kurių pagelsta dantys

(atnaujinta 17:23 2021.03.08)
Sniego baltumo šypsena turi daug priešų: gazuoti gėrimai, juodieji serbentai ir net raudonasis vynas gali ją sunaikinti per trumpą laiką

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Yra daugybė vaistų ir produktų, kurie keičia dantų spalvą, sakė Irina Makejeva, Borovskio Sečenovo universiteto odontologijos instituto direktorė.

Paprastai tai yra maistas, kuriame yra rūgšties ir pigmentų. Tarp sniego baltumo šypsenos priešų pirmiausia yra mėlynės, juodieji serbentai, marinuoti burokėliai, vyšnios, vyšnių sultys, raudonasis vynas. Gazuoti gėrimai, padažai, prieskoniai ir, žinoma, arbata ir kava daro įtaką dantų spalvai.

"Be to, arbata yra daug stipresnė. Taip yra dėl to, kad joje yra ne tik pigmentų ir rūgščių, bet ir taninų", — agentūrai "Moskva" sakė Irina Makejeva.

Odontologai visada atpažįsta arbatos mėgėjus. Tačiau neturėtumėte atsisakyti mėgstamo gėrimo. Gydytoja pataria po kiekvieno arbatos gėrimo praskalauti burną ar ištepti specialiomis putomis, taip pat nepamiršti valytis dantų ryte ir vakare.

Tegai:
šypsena, dantys