Šuniukas

Kinologas įvardijo geriausią šuniuko amžių pirkimui

(atnaujinta 21:45 2021.02.05)
Dėl ankstyvo atsiskyrimo nuo motinos šuniukas ateityje gali turėti elgesio problemų ir nesklandumų bendraudamas su kitais šunimis, ir tai lydės gyvūną visą jo gyvenimą, mano specialistas

VILNIUS, sausio 31 — Sputnik. Geriau nusipirkti šuniuką trijų mėnesių amžiaus, nes iki to laiko jam jau bus padaryti reikalingi skiepai, jis jau bus atpratęs nuo motinos pieno ir gali gerai prisitaikyti naujoje šeimoje ir namuose, RIA Novosti papasakojo Rusijos kinologų federacijos prezidentas Vladimiras Golubevas.

"Nerekomenduočiau pasiimti šuniuko anksčiau, nei jam sukaks trys mėnesiai. Būdamas tokio amžiaus jis tampa gana lankstus ir galės gerai prisitaikyti prie naujų sąlygų", — pasakė kinologas.

Jis paaiškino, kad šuniukas turi būti paskiepytas pirmą kartą budamas aštuonių savaičių, o pakartotinai — būdamas 12 savaičių, nors daugelis veisėjų parduoda šunis, kurie paskiepyti tik vieną kartą nuo pusantro iki dviejų mėnesių amžiaus. "Bet neverta taip anksti atjunkyti šuniuko nuo motinos", — pasakė Golubevas.

Dėl ankstyvo atsiskyrimo nuo motinos šuniukas ateityje gali turėti elgesio problemų ir nesklandumų bendraudamas su kitais šunimis, ir tai lydės gyvūną visą jo gyvenimą, mano specialistas. Ekspertas paaiškino, kad nors būdamas 35–40 dienų šuniukas gali pats maitintis, jis turi pamažu priprasti prie suaugusiųjų maisto, ir nereikia pagreitinti šio proceso.

"Kai šuniukas maitinasi motinos pienu, susidaro imuninė sistema, kuri apsaugo šunį ypač pirmaisiais gyvenimo mėnesiais. Be to, šiuo laikotarpiu prasideda labai svarbus socializacijos etapas, kuris neįmanomas be sąveikos su broliais, seserimis ir bendravimo su motina. Jis mokosi bendrauti su kitais giminaičiais, kurdamas savo sąveikos schemą. Šiuo laikotarpiu formuojasi būsimas temperamentas, šuns asmenybės ir elgesio pagrindai", — paaiškino Golubevas.

Kartu kinologas pažymėjo, kad šie patarimai galioja neprofesionalams. Tuo tarpu profesionalūs veisėjai, atvirkščiai — šuniuką pasiima kuo anksčiau, nes žino, kaip tinkamai prižiūrėti ir auginti šunį nuo mažų dienų.

Pirmieji gyvenimo mėnesiai naujuose namuose

"Prie šuniukų nepridedamos instrukcijos, jums teks išmokti gyventi kartu su šunimi", — pasakė ekspertas.

Visų pirma, kai tik šuniukas atsiduria namuose, Golubevas pataria suteikti jam galimybę ištirti butą. Po to reikia parodyti šuniukui vietą, kur jis gali pailsėti. Reikalinga iš anksto nustatyti taisykles: ar galima šuniui miegoti ant šeimininko lovos ir kt.

"Šuniukai yra labai smalsūs, todėl turėtumėte atmesti galimų pavojų namuose: patraukti laidus ir dūžtančius daiktus, apriboti patekimą į balkoną", — pataria ekspertas.

Šuniukui apžiūrėjus namą, jam galima pasiūlyti pažįstamo maisto ir vandens. Kinologas pataria, jei įmanoma, iš pradžių nekeisti maitinimo, o naują maistą įvesti palaipsniui, stebint visas nepageidaujamas reakcijas, tokias kaip tuštinimosi sutrikimai ar alergija.

Golubevas taip pat ragina ilgam nepalikti šuniuką vieną namuose. "Iš anksto išmokykite jį atsiskirti, paliekant jį kitame kambaryje, pirmiausia 15, po to 30 minučių, palaipsniui ilginant laiką. Tokiu būdu jūs leisite jam prisitaikyti", — pasakė kinologas.

Tegai:
kinologai, gyvūnai, šuo
Dar šia tema
Kas namuose šeimininkas? Įvairių šalių lyderių augintinių nuotraukos
Šalčių metu VMVT sulaukė daug pranešimų apie pasimetusius gyvūnus
Žiniasklaida: šis priešistorinis šuniukas gali būti seniausias šuo pasaulyje
Lietuvos policija pristatė būsimą pareigūną — šuniuką Banderą
Kovo 4-oji

Kokia šiandien diena: kovo 4-osios šventės

(atnaujinta 23:15 2021.03.03)
Kovo 4 yra 64-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 301 diena

Šiandien saulė teka 07:00, leidžiasi 18:01, dienos ilgumas 11 val. 01min.

Mėnulis (priešpilnis) teka 11:12 val., leidžiasi 03:47 val.

Savo vardadienį šiandien švenčia Daina, Daugvydas, Girmantė, Kazimieras (Kazys), Kazimiera, Vaclova, Vacė.

Kovarnių diena

Kovarnių diena — sena lietuvių šventė, skirta pavasariui pašlovinti. Šiuo metu į Lietuvą parskrenda kovarniai, kovai.

Kovo 4-oji Lietuvos istorijoje

1877 metais gimė prozininkas Kazys Lekeckas. Mirė 1944 m.

1917 metais Kazys Kaluževičius, lietuvių cirko artistas. Mirė 1965 m.

1936 metais gimė Kęstutis Arlauskas, išleidęs istorines nuotykines apysakas "Bėglys" (1987), "Paslapties kaina" (1995).

Kovo 4-oji pasaulio istorijoje

1678 metais gimė italų kompozitorius Antonijus Vivaldis.

1791 metais Vermontas tapo 14-ąja JAV valstija.

1793 metais  antrai kadencijai JAV prezidento poste inauguruotas Džordžas Vašingtonas.

1861 metais įvyko 16-ojo Amerikos prezidento Abraomo Linkolno inauguracija.

1877 metais Maskvoje įvyko Piotro Čaikovskio baleto "Gulbių ežeras" premjera.

1917 metais Pirmojo pasaulinio karo metais vokiečiai masiškai pradėjo trauktis Vakarų fronte.

1933 metais inauguruotas 32-tasis JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas.

1952 metais Kinija apkaltino JAV panaudojus bakteriologinį ginklą Korėjoje.

1972 metais TSRS pasirašė naftos gavybos ir perdirbimo sutartį su Libija.

1994 metais dėl sprogimo Pasaulio prekybos centre Niujorke nuteisti keturi musulmonų teroristai.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Lęšių sriuba

Įvardyta naudingiausia sriuba

(atnaujinta 23:11 2021.03.03)
Dietologės teigimu, kad sriuba būtų naudinga, joje turi būti bent minimumas daržovių iš paprastųjų angliavandenių grupės ir mėsos gabalėlis kaip baltymų ir riebalų šaltinis

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Naudingiausia sriuba yra lęšių, apie tai televizijos kanalui "Zvezda" pasakojo mitybos specialistė Olga Dekker.

Pasak specialistės, šioje sriuboje gausu baltymų. "Nors jie yra augaliniai, ten iš viso 12 aminorūgščių, tačiau į šią sriubą taip pat galime pridėti gyvūninių baltymų šaltinių, pavyzdžiui, mėsos", — paaiškino ji.

Šioje sriuboje taip pat yra daug ląstelienos, kuri naudinga sveikatai ir imunitetui, pridūrė Dekker.

Tuo pat metu antra pagal naudingumą yra daržovių sriuba su mėsos sultiniu, pasakė dietologė. Pasak jos, tokiai sriubai galima naudoti tiek šviežias, tiek šaldytas daržoves.

"Aš įdėčiau šparaginių pupelių, cukinijų, galima salierą virti, taip pat saliero šaknį. Tai yra, paprastųjų angliavandenių grupės minimumą. Tada mes turėsime mėsos gabalėlį kaip baltymų ir riebalų šaltinį bei papildomai ląstelienos iš daržovių", — rekomendavo specialistė.

Tegai:
sveika mityba
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai