Medžiai, nukritę ant elektros laidų, archyvinė nuotrauka

Šeštadienio vakarą be elektros dar buvo apie 850 namų ūkių

(atnaujinta 21:43 2021.02.03)
Jau po savaitgalio tikimasi grįžti į įprastinį gedimų lygį, žiemos metu įprastinis atsijungusių klientų lygis apie 3-4 tūkst. per dieną

VILNIUS, sausio 31 — Sputnik. Šeštadienio vakarą be elektros Lietuvoje buvo apie 850 klientų, rodo Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) duomenys. 

Tai daugiausia atokesnės sodybos, vienkiemiai, esantys Alytaus regione — apie 300, Vilniaus regione — apie 290, Utenos regione — apie 250.

Gedimus jau kelintą parą šalina apie 200 brigadų, tai yra apie 600 žmonių.

"Vartotojų, kurie be elektros energijos gyvena ilgiausią laiką skaičius stipriai mažėja. Ilgiau nei parą nepašalintų gedimų yra apie 390. Žmonių, kurie elektros neturi nuo sausio 26 d. lieka pavieniai atvejai, pagrinde atokesnės sodybos, vienkiemiai. Jiems skiriamas didžiausias prioritetas, statomi generatoriai, įrengiami laikini įvadai", — rašoma ESO pranešime.

Po savaitgalio tikimasi grįžti į įprastinį gedimų lygį. Paprastai per dieną, žiemos metu, susiformuoja ir yra atstatomi apie 3-4 tūkst. gedimų.

Elektros energijos tiekimo sutrikimų priežastis — šlapio sniego apdraba, kuri susikaupė ant medžių. Neatlaikę sniego svorio medžiai ar jų šakos lūžo ir virto ant skirstomojo elektros tinklo oro linijų.

Šios savaitės pradžioje šalį užklupo gausus snygis, dėl kurio daugelyje regionų sutriko elektros tiekimas. Dabar orų situacija stabilizavosi.

Dar šia tema
Vilniuje fiksuojamas naujas sniego rekordas
Į gelbėjimo darbus ugniagesiai vakar skubėjo šimtus kartų
Daugiau nei du tūkstančiai vartotojų Lietuvoje lieka be elektros
Slidėmis po miestą: gausus sniegas Vilniuje nuotraukose
Klaipėdos uostas, archyvinė nuotrauka

Klaipėdietis pasiskundė dėl Klaipėdos uosto veiklos

Į Uosto direkciją kreipęsis gyventojas nurodė, kad ant namų langų pastebimos geležies rūdos dulkės, o vasario pabaigoje keletą naktų buvo fiksuotas triukšmas

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Lietuvos gyventojai skundžiasi problemomis, susijusiomis su Klaipėdos uosto veikla.

Kaip praneša Klaipėdos uosto spaudos tarnyba, į administraciją kreipėsi gyventojas, kuris nurodė, kad ant namų langų pastebimos geležies rūdos dulkės, o vasario pabaigoje keletą naktų buvo fiksuotas triukšmas.

Reaguodama į gautą gyventojo skundą dėl taršos, uosto direkcija sukvietė į nuotolinį pasitarimą atsakingas aplinkosaugos, NVSC institucijas, uosto krovos įmonės, gyventojų atstovus. Anot Uosto direkcijos vadovų, pasikartojanti taršos problema turi būti suvaldyta.

"Gyventojai skundžiasi – yra problema, kuri siejama su uosto veikla. Todėl, Uosto direkcijos nuomone, tai yra visų institucijų, atsakingų už visuomenės sveikatą, aplinkosaugą, taip pat ir uosto įmonių pareiga šią problemą spręsti. Kituose panašiuose uostuose taip pat yra kraunami tokie kroviniai, bet situacija yra suvaldoma. Todėl taršos sprendimo būdai pagal esamus reikalavimus ir normas turi būti atrasti ir Klaipėdoje“, – teigė Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

Uosto direkcija raštu kreipėsi į Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamentą, Aplinkos apsaugos agentūrą, Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentą, prašydama skubiai paimti mėginius ir nustatyti, ar tarša susijusi su uosto veikla.

Tegai:
Klaipėda
Dar šia tema
Klaipėdos policija atsakė į pranešimus apie prieigos prie jūros ribojimus
Dar šiemet visuomenei planuojama atverti Klaipėdos švyturį
JAV kompanija rengs pietinės Klaipėdos uosto dalies plėtros projektinius pasiūlymus
Policija, archyvinė nuotrauka

Šiaulių rajone prie vairo  sulaikytas neblaivus policijos pareigūnas

Šiaulių apskrities VPK pareigūnas blaivumą tikrintis atsisakė, jis uždarytas į areštinę, vyksta ikiteisminis tyrimas

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Trečiadienį Šiaulių rajone, Bubių kaime, prie vairo ne tarnybos metu sulaikytas neblaivus policijos pareigūnas. 

Kaip pranešė Policijos departamentas, automobilį "VW Passat" vairavęs 1988 metais gimęs neuniformuotas Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnas sustabdytas apie 10 valandą ryto.

Pareigūnas blaivumą tikrintis atsisakė. 

Vairuotojas uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 281-1 str. 1 d.

Tegai:
policija
Dar šia tema
Vilniuje vyras su peiliu bandė pasislėpti nuo policijos virtuvėje
Lietuvoje pasirodys virtualus policijos patrulis