Karantinas Lietuvoje, archyvinė nuotrauka

Svarstoma kai kurioms savivaldybėms leisti greičiau švelninti karantino režimą

(atnaujinta 18:03 2021.02.01)
Artimiausiu metu ekspertų grupė kartu su Lietuvos savivaldybių asociacija aptars tokio galimo mechanizmo detales

VILNIUS, vasario 1 — Sputnik. Savivaldybėms, kuriose naujų COVID-19 atvejų skaičius yra itin mažas, tam tikras kontaktines veiklas bus svarstoma leisti atnaujinti greičiau nei visoje Lietuvoje, praneša Vyriausybės spaudos tarnyba.

Tokia galimybė buvo aptarta šiandien vykusiame premjerės Ingridos Šimonytės ir Lietuvos miestų merų nuotoliniame susitikime.

"Daugėja savivaldybių, kuriose susirgimų skaičius artėja prie nulio arba jį jau pasiekė, kai kurios jų yra viena šalia kitos, todėl bus svarstoma galimybė leisti joms tam tikras kontaktines veiklas atlaisvinti greičiau, nei tai bus padaryta visoje Lietuvoje. Tam būtų pasitelkiamas testavimas ir kontrolė. Patekimas į tokias savivaldybes ir toliau būtų apribotas", — sakė premjerė.

Susitikime sutarta, kad artimiausiu metu prie Vyriausybės suburta ekspertų grupė kartu su Lietuvos savivaldybių asociacija aptars tokio galimo mechanizmo detales.

Per pastarąją parą Lietuvoje nustatyti 355 nauji koronaviruso atvejai, vakar mirė 19 žmonių. Sergamumo COVID-19 vidurkis per pastarąsias 14 dienų jau neviršijo 500 atvejų (443) 100 tūkst. gyventojų.

Karantinas Lietuvoje įvestas lapkričio 7 dieną, jo sąlygos sugriežtintos gruodžio mėnesio viduryje. Uždaryta daugelis parduotuvių, sporto ir laisvalaikio praleidimo vietų, apribotas žmonių judėjimas tarp savivaldybių ir susibūrimai namuose ir viešose vietose.

Sausio 27 dieną Vyriausybė pratęsė karantiną iki vasario 28 dienos, bet žadėjo kas savaitę svarstyti galimybes švelninti tvarką.

Tegai:
COVID-19
Dar šia tema
Ekspertė papasakojo, kaip papildomai užsidirbti per karantiną
Lietuva atnaujina COVID-19 "paveiktų" šalių sąrašą
Lietuvoje smarkiai sumažėjo nustatytų COVID-19 atvejų skaičius
Karantino padariniai: Lietuvoje išaugo nužudymų artimoje aplinkoje skaičius
Vyriausybė leido slidinėjimo centrams atsidaryti nuo antradienio
Grietosios pagalbos automobilis, archyvinė nuotrauka

Pasvalio rajone vairuotojas atsitrenkė į greitosios pagalbos automobilį ir žuvo

(atnaujinta 09:45 2021.02.25)
Policijos duomenimis, mirusiajam buvo apie 53 metai. Incidentas įvyko trečiadienį kelio Joniškis–Žeimelis–Pasvalys 61-ame kilometre

VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Pasvalio rajone įvyko eismo įvykis, kurio metu žuvo vairuotojas. Apie tai pranešė Lietuvos policijos departamento spaudos tarnyba.

Incidentas įvyko trečiadienį apie 10:00 kelio Joniškis–Žeimelis–Pasvalys 61-ame kilometre.

Automobilis "VW Golf", vairuojamas vyro, gimusio 1989 metais, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su GMP tarnybiniu automobiliu "VW Transporter", vairuojamu vyro, gimusiu 1968 metais. Eismo įvykio metu žuvo "VW Golf" vairuotojas bei nukentėjo automobilio "VW Transporter" keleivis, gimęs 1934 metais, kuris paguldytas į ligoninę.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
eismo įvykis, policija, Lietuva
Dar šia tema
Rastas be žinios dingusio Utenos savivaldybės administracijos direktoriaus kūnas
Lietuvos policija autobuse pagavo vyrą, pranešusį apie bombą
Deguonies matavimas kraujyje

Lietuvoje nustatyta 11 naujų "britiškosios" COVID-19 mutacijos atvejų

(atnaujinta 09:23 2021.02.25)
Iš viso šiuo metu šalyje jau yra žinoma 12 atvejų, kai žmonės užsikrėtė "britiškąja" viruso atmaina. Pirmasis pacientas jau yra pasveikęs

VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Lietuvoje nustatyta vienuolika naujų "britiškosios" koronaviruso (COVID-19) atmainos atvejų, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

Tai patvirtinančius sekoskaitos tyrimų rezultatus šiandien gavo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų laboratorija, kurioje per pastarąją savaitę buvo ištirti 96 ėminiai, o šiandien 11-oje ėminių nustatyta šio viruso mutacija.   

Paaiškėjo, kad šeši ėminiai su "britiškąja" koronaviruso atmaina "atkeliavo" iš Vilkaviškio, keturi — iš Kauno, o vienas — iš Marijampolės. 

Iš viso šiuo metu šalyje jau yra žinomų 12 atvejų, kai žmonės užsikrėtė "britiškąja" viruso atmaina. Pirmasis pacientas jau yra pasveikęs. 

Lietuvoje iš viso nustatyta daugiau nei 195 tūkstančiai COVID-19 atvejų, daugiau nei 181 tūkstantis žmonių pasveiko, o mirė 3 200. Visiškai paskiepyti daugiau nei 69 tūkstančiai žmonių.

Lietuvoje karantinas buvo įvestas nuo lapkričio pradžios ir pratęstas iki kovo pabaigos. Gyventojų judėjimo tarp savivaldybių apribojimas buvo pratęstas iki kovo 15 dienos. Leidžiama judėti tarp žiedinių savivaldybių.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Vokietijoje daugėja pavojingesnių koronaviruso mutacijų
PSO įvardijo sąlygą, kai koronaviruso vakcina bus nenaudinga
PSO papasakojo apie dabartinės situacijos su koronavirusu ypatumus