Briedis žiemą

Vasario 3 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 08:46 2021.02.15)
Rytoj, vasario 3 dieną, Avinui numatoma įtempta diena, Dvyniams pavyks išspręsti daugybę keblių klausimų, Vėžiams labai svarbu suvaldyti emocijas

Avinas (03.21-04.20)

Diena bus nerami, gali kilti kliūčių, kai kuriuos reikalus teks atidėti dėl nemalonių aplinkybių. Pabandykite gauti naudos iš bet kokios situacijos. Tai padaryti bus lengviau, jei kreipsitės į ką nors pagalbos.

Jautis (04.21-05.21)

Rytas bus šviesus ir įdomus. Šiuo metu tikėtini malonūs susitikimai ir geros naujienos. Atsiras laiko pomėgiams. Geriau neatidėti svarbių užduočių sprendimo vėlesniam laikui, dabar bus lengva su jomis susitvarkyti. 

Dvyniai (05.22-06.21)

Puiki diena išspręsti daugybę problemų. Tiesa, ne savo, o aplinkinių žmonių — kol kas jūs rūpinatės tik kitais, ir tai nėra blogai: jūs padarysite daug gero kitiems, ir jie bus už tai dėkingi. 

Vėžys (06.22-07.22)

Diena bus sėkminga, jei suvaldysite emocijas. Venkite niūrių minčių, stenkitės neprisiminti nemalonių įvykių, daugiau galvokite apie tai, kas gera. Galimas sėkmingas aplinkybių derinys, dėl kurio ištaisysite kai kurias senas klaidas. 

Liūtas (07.23-08.23)

Kad diena būtų sėkminga, turite būti ramūs ir priimti racionalius sprendimus. Kontroliuokite savo emocijas, ypač neigiamas. 

Bus lengva surasti pagalbininkų ir sąjungininkų. Žmonės noriai palaikys jūsų idėjas. Atsiras galimybė atkurti senus ryšius.

Mergelė (08.24-09.22)

Ryte bus daug rūpesčių ir problemų, tačiau laisvo laiko beveik nebus. Nebijosite sunkumų ir įvykdysite tai, ką pradėjote, tačiau tam prireiks pastangų. 

Iki vidurdienio pajusite, kad esate labai pavargęs ir jums reikia poilsio. Vėliau atsiras naujų idėjų, drąsių planų.

Svarstyklės (09.23-10.22)

Bus daugiau reikalų ir rūpesčių nei įprasta, turėsite išspręsti kelis klausimus vienu metu, tačiau tai jūsų visai neišgąsdins. Greičiausiai, be savo pačių reikalų, reikės padėti artimiesiems ir draugams.

Skorpionas (10.23-11.21)

Šiandien susitaikyti su žmonėmis bus sunkiau nei įprastai. Stenkitės vengti ginčų su artimaisiais, įtemptomis akimirkomis elkitės kiek įmanoma ramiau. 

Šaulys (11.22-12.21)

Diena kupina reikalų ir įvykių, kartais neturėsite laiko net prisėsti. Šiandien reikia daug ką nuveikti ir vargu, ar kažką galima bus atidėti vėlesniam laikui. Geriau elgtis taip, kaip siūlo intuicija. 

Ožiaragis (12.22-01.20)

Dienos pradžia bus labai nerami. Jums sunku išlaikyti savikontrolę, kartais užtenka smulkmenos, kad prarastumėte pusiausvyrą, pradėtumėte jaudintis. Tiems, kurie ras sau įdomų užsiėmimą, bus lengviau. 

Vandenis (01.21-02.19)

Diena bus sunki, tačiau naudinga. Turėsite prisitaikyti prie aplinkybių, tačiau tai leis daug pasiekti. Taip, kai kuriuos dalykus teks atidėti, bet tai jums tai nepakenks.

Žuvys (02.20-03.20)

Daug kas nėra lengva, tačiau jūs gerai susitvarkysite su bet kokiais sunkumais. Aplinkiniai kišis į jūsų reikalus, kartais jų komentarai bus labai nemalonūs. Stenkitės neprovokuoti ginčų ir konfliktų. Šiandien praverstų pasistengti gyventi taikiai su visais. 

Tegai:
horoskopas
Kuršių marios

Ugniagesiai išgelbėjo Kuršių mariose įlūžusį žveją

(atnaujinta 16:02 2021.02.27)
Vasario mėnesį ugniagesiams gelbėtojams pavyko išgelbėti keturis įlūžusius žmones. Per šį mėnesį buvo atlikta 19 gelbėjimo darbų vandenyje

VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Ketvirtadienį Klaipėdos rajone, Kuršių mariose įlūžo žmogus. Jo pagalbos šauksmą išgirdę žvejai, iškvietė ugniagesius. Apie tai pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD).

Incidentas įvyko Priekulės seniūnijoje, ties Kairių kaimu. Gelbėti nelaimėlio atskubėjo keturi Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai.

Kuršių marių ledu jiems pusantro kilometro teko bėgti ir stumti 2 gelbėjimo roges. Išsilaikyti virš vandens 40 minučių vyrui padėjo smaigai.

Ugniagesiai rankomis iš vandens ištraukė įlūžusi vyrą ir įkėlė jį į gelbėjimo roges. Jis buvo saugiai nugabentas į krantą ir perduotas medikams. Vyras buvo sąmoningas, bet sušalęs.

"Šiuo metu upių ledas jau nėra saugus. Vakar atlikome jo stebėseną Šventojoje. Daug kur upėje ledą semia vanduo, jis jau gerokai aptirpęs. Nors šiemet gelbėti įlūžusių upėje dar neteko, bet esu matęs žmogų žygiuojantį upe. Gaila, kad daugelis nesuvokia, kad toks vaikščiojimas pražūtingas, nes upėje įlūžusio beveik neįmanoma išgelbėti. Įlūžus gan greitai atsiduriama po ledu. Pėdos ant upių ledo rodo, kad žmonės visiškai nebrangina savo gyvybės", — teigia Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Dainius Vyšniauskas.  

Nors ežerus vis dar kausto ledas, bet ir juose jau galima įlūžti, perspėja ugniagesiai.

"Daugelis ežerų dar yra padengta storu ledu, bet ten, kur įteka ar išteka vanduo, tos vietos jau gali būti pavojingos. Be to, ežeruose dabar gausu prigręžiotų žvejybai vietų. Palijus lietui, jos didėja, todėl reiktų elgtis labai saugiai", — sako Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Eugenijus Andrejevas.  

Vasario mėnesį ugniagesiams gelbėtojams pavyko išgelbėti keturis įlūžusius žmones. Per šį mėnesį buvo atlikta 19 gelbėjimo darbų vandenyje. Jų metu ištrauktas vienas skenduolis. 

Tegai:
Kuršių marios, ugniagesia
Dar šia tema
Ugniagesių kursantų rengimui papildomai skirta 3 milijonai eurų
Lietuvos gyventojai įspėjami dėl šiomis dienomis sustiprėsiančio vėjo
Vilnius

Užsieniečiai apie COVID-19 tyrimo rezultatus bus informuojami trumpąja žinute

(atnaujinta 16:16 2021.02.27)
Pabrėžiama, kad atšaukiama viena iš Karštosios koronaviruso linijos 1808 funkcijų — gydytojų konsultacinė linija

VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Nuo šiol užsieniečiams informacija apie koronaviruso ligos tyrimų rezultatus bus siunčiama trumpąja žinute, praneša Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

Taip pat pabrėžiama, kad atšaukiama viena iš Karštosios koronaviruso linijos 1808 funkcijų — gydytojų konsultacinė linija.

Į Lietuvą atvykę užsieniečiai, kurie registruojasi mobiliame koronaviruso patikros punkte atlikti COVID-19 tyrimus, informaciją apie tyrimo rezultatus gaus trumpąja žinute. Joje bus pateikta informacija, kad tyrimo rezultatą galima sužinoti prisijungus prie pateiktos nuorodos, apsaugotos slaptažodžiu.

Vilnius
© Sputnik / Владислав Адамовский

Iki šiol Karštosios linijos 1808 gydytojų konsultacinė linija, be užsieniečių informavimo apie  teigiamą tyrimo dėl COVID-19 rezultatą, galėdavo teikti ir konsultaciją, o esant poreikiui sujungti su greitosios medicinos pagalbos dispečerine. Įvertinus, kad konsultacijas pacientams teikia šeimos gydytojai ir tokių skambučių nebesulaukiama, nuo kovo 1 dienos gydytojų konsultacinė linija yra atšaukiama.

Kaip ir iki šiol Karštosios koronaviruso linijos 1808 specialistai registruos skambinančiuosius, apklaus ir įvertins jų sveikatos būklę bei registruos žmones į mobilius punktus arba karščiavimo klinikas tyrimams atlikti.

Su Lietuvoje gyvenančiais piliečiais, kuriems nustatytas teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas, susisiekia ir juos konsultuoja šeimos gydytojai arba slaugytojai. Jie suteikia visą reikiamą informaciją apie izoliavimosi reikalavimus, įvertina paciento sveikatos būklę, paskiria gydymo planą, jei reikia, išduoda elektroninį nedarbingumo pažymėjimą.

Tegai:
karantinas, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuvoje per parą nustatyti 626 nauji koronaviruso atvejai
Estijoje transportuojant sugadintos vakcinos nuo COVID-19
Automobiliai

Paaiškėjo, kurioje Baltijos šalyje automobilių prekyba smuko labiausiai

(atnaujinta 19:17 2021.02.27)
Tyrime pažymima, kad labiausiai pastebimas automobilių pardavimo ES sumažėjimas — didesnis nei perpus — Rumunijoje, Ispanijoje ir Slovakijoje

VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Lietuvoje naujų automobilių pardavimo nuosmukis labiausiai pastebimas tarp Baltijos šalių, praneša Europos automobilių gamintojų asociacija (ACEA).

Taip pat pardavimų nuosmukis Baltijos šalyje tapo vienu didžiausių Europos Sąjungoje.

ACEA duomenimis, sausį Lietuvoje buvo parduoti 2 306 nauji automobiliai, tai yra 45,6 proc. mažiau nei praėjusių metų sausį. Tuo tarpu Latvijoje automobilių pardavimas sumažėjo 33,4 proc., iki 989, o Estijoje — 12,7 proc., iki 1 982.

Naujų automobilių pardavimo sumažėjimas sausio mėnesį buvo labiau pastebimas tik Rumunijoje — 51,9 proc., Ispanijoje — 51,5 proc. ir Slovakijoje — 50,6 proc.

Visoje Europos Sąjungoje naujų automobilių pardavimas šiemet sumažėjo 24 proc., iki 726,5 tūkst.

Populiariausiais tapo "Volkswagen" automobiliai — sausį jų parduota 82 000, arba 30,1 proc. mažiau nei 2020 m. sausio mėn.

Anksčiau ekspertai pažymėjo, kad automobilių pardavimo sumažėjimas yra susijęs su perkamosios galios sumažėjimu koronaviruso sukeltos krizės metu.

Tegai:
automobiliai, Baltijos šalys, ES
Dar šia tema
Gruodį Lietuvos naudotų automobilių rinka smuko beveik 43%
Sausį naujų lengvųjų automobilių registravimas sumažėjo 45%