Vakcina nuo koronaviruso

Šilalės rajono mero pavaduotojas pasipiktino tęstine skandalo dalyvių vakcinacija

(atnaujinta 14:33 2021.02.02)
Bartkus pažymėjo, kad ne pavydi tiems, kurie paskiepyti, o tiesiog nori lygybės visiems. Galimas sukčiavimas yra blogas pavyzdys visuomenei

VILNIUS, vasario 2 — Sputnik. Šilalės rajono mero pavaduotojas Tadas Bartkus išreiškė nepasitenkinimą Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimu paskiepyti su privačia bendrove "Ambulansas" susijusią šeimą, kuri pirmąją dozę gavo ne eilės. Apie tai jis rašė Facebook.

Pasak Bartkaus, "Ambulanso" vadovybė informavo savivaldybę, kad vakcinacijai pateiktą vardų sąrašą parengė greitosios medicinos pagalbos skyriaus Šilalėje vadovas, ji pateikė šį sąrašą Šilalės rajono ligoninei.

"Negi pasakysi savo vadovui: "Ne!"??? Taigi ne man vienam, bet, manau, ir jums visiems yra viskas aišku, kaip čia kas yra iš tikrųjų bei ar "blatas" suveikė. Pasirodo ne visiems galioja draudimas keliauti tarp savivaldybių ir ne visiems reikia laukia skiepo eilėje", — rašė jis.

Bartkus ironizuodamas klausia, kodėl reikia skiepytis Visagine, kuris yra visai netoli gyvenamosios vietos, kai galima išvykti į ekskursiją į Šilalę. "Ne visi ryžtųsi važiuoti beveik 300 km dėl "visiems lengvai prieinamo" skiepo", — pridūrė jis.

Mero pavaduotojas pabrėžė, kad, jo asmenine nuomone, įstatymas nėra kilęs iš neteisėtumo, o lipimas per galvas ir galimas sukčiavimas yra blogas pavyzdys visai visuomenei.

"Bet šiandien lieka konstatuoti, kad savivaldybei teks vadovautis Sveikatos apsaugos ministerijos išaiškinimais, kurie nurodo, jog šią šeimyną reikia skiepyti", — pridūrė jis.

Anksčiau partijos Laisvė ir teisingumas pirmininkas Remigijus Žemaitaitis prisiminė, kad po vakcinos skandalo Šilalėje valdžia tinkamai nereagavo į situaciją.

Sausio pradžioje Šilalėje kilo skandalas dėl skiepų nuo COVID-19. Kartu su medicinos personalu nuo COVID-19 buvo paskiepyti iš Vilniaus atvažiavę "Ambulanso" vadovas ir jo šeima. Jie buvo įtraukti į paskiepytų asmenų prioritetinius sąrašus, tačiau niekas netikrino, ar jie yra medicinos įstaigos darbuotojai.

Tegai:
vakcinacija, vakcina, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1417)
Akių lašai

Įvardytas būdas greitai pagerinti regėjimą

(atnaujinta 16:55 2021.02.26)
Gydytojo teigimu, akis reikia reguliariai mankštinti taip pat, kaip ir raumenis ar protą

VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Pagerinti regėjimą be operacijos atliekant paprastą akių mankštą, kuri užtrunka ne ilgiau kaip kelias minutes per dieną. Apie tai praneša abc.es, remdamiesi oftalmologu Rui Hiramatsu.

Gydytojo teigimu, akis reikia reguliariai lavinti taip pat, kaip ir raumenis ar protą.


Pirmasis metodas, kurį Hiramatsu rekomenduoja, yra Gaboro dėmių pratimai, kuriuose yra specialūs skirtumų nustatymo modeliai. Juos reikia atlikti tik tris minutes per dieną, o pirmąjį pagerėjimą galima pamatyti per dvi savaites. Aiškūs pokyčiai bus po 28 dienų.

Antrasis metodas yra termoterapija. Reikia paimti rankšluostį, sušlapinti ir 30-40 sekundžių pašildyti mikrobangų krosnelėje. Ant užmerktų vokų uždėkite šiltą kompresą ir palaukite, kol jis atvės.

Trečias metodas yra špinatai. Jie turėtų būti įtraukti į jūsų meniu, nes špinatai padeda išvengti kataraktos ir geltonosios dėmės degeneracijos.

Anksčiau tapo žinoma, kad morkos, kryžmažiedės daržovės, uogos ir polinesotieji riebalai prisideda prie medžiagų apykaitos procesų palaikymo akių kraujagyslėse. Kaip sakė oftalmologė chirurgė Marina Dorochova, ypatingą dėmesį reikia skirti gliukozės kiekiui kraujyje, nes didelis cukraus kiekis pamažu blogina regėjimą.

Tegai:
sveikata
Vilnius

Vilnius atsidūrė tarp 25 perspektyviausių pasaulio miestų

(atnaujinta 16:54 2021.02.26)
Vilnius šiame sąraše – vienintelis miestas iš Baltijos ir Skandinavijos šalių

VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Vilnius pirmą kartą atsidūrė tarp 25 perspektyviausių viso pasaulio miestų, skelbiama naujajame "Financial Times" investicijų ekspertų padalinio "fDi Intelligence" sudarytame Ateities pasaulio miestų reitinge.

Vilnius
© Sputnik / Владислав Адамовский

Įvertinus pritraukiamas užsienio investicijas, ekonomikos rodiklius ir verslo plėtrą Lietuvos sostinė užėmė 24-ą vietą pasaulyje ir rikiuojasi greta tokių miestų kaip Singapūras, Londonas, Dubajus, Amsterdamas, Niujorkas ir kiti. Vilnius šiame sąraše – vienintelis miestas iš Baltijos ir Skandinavijos šalių.

Pabrėžiama, kad Lietuvos sostinės įvertinimas aukščiausioje tarptautinių miestų lygoje pastaraisiais metais nuosekliai auga. Net pandemijos ir “Brexit” neapibrėžtumo iššūkiuose Vilnius sugebėjo įžvelgti galimybes ir nemažinti apsukų skatindamas verslo plėtrą ir toliau išlaikydamas atviro miesto įvaizdį.

Stiprėjančios tarptautinės pozicijos Vilniui padeda pritraukti vis daugiau užsienio investuotojų dėmesio, miestui reiškiančio daugiau gerai apmokamų darbo vietų, daugiau surenkamų mokesčių ir daugiau bei geresnių paslaugų patiems vilniečiams, rašoma sostinės savivaldybes pranešime.

"Mes puikiai visi jaučiame ir matome kaip Vilnius kyla, kaip Vilnių vis labiau mėgsta ir renkasi kūrybingi žmonės. Tai ne atsitiktinumas – dirbame, kad taip būtų. Malonu, kad tai vis labiau pastebi ir įvertina pasaulis. Šis įvertinimas nėra netikėtas, tačiau nuo to nei kiek ne mažiau malonus",  – pažymi Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Vidutinių ir mažų miestų "fDi Intelligence" reitinge Vilnius pakilo keturiomis pozicijomis ir yra trečias, aplenkęs tokius miestus kaip Roterdamas, Liuksemburgas, Edinburgas. Ankstesniame analogiškame reitinge, kuris buvo sudarytas 2018–2019 m.,  Lietuvos sostinė šioje kategorijoje buvo užėmusi septintą poziciją. 

Tegai:
Vilnius