Pinigai

Pandemijos metu gyventojai pirko brangesnį būstą ir dažniau apsidraudė

(atnaujinta 12:58 2021.02.02)
Pabrėžiama, kad pandeminiais metais būsto paskolų smukimas buvo pastebimas tik pavasarį, pirmojo karantino metu, o antrasis karantinas rudenį ir vėlesnis jo sugriežtinimas pastebimos įtakos gyventojų skolinimuisi būstui nepadarė

VILNIUS, vasario 2 — Sputnik. SEB banko duomenimis, praėjusiais metais gyventojams būstui suteiktų paskolų suma padidėjo 7 proc., o paskolų skaičius ūgtelėjo 3 procentais.

Pabrėžiama, kad pandeminiais metais būsto paskolų smukimas buvo pastebimas tik pavasarį, pirmojo karantino metu, o antrasis karantinas rudenį ir vėlesnis jo sugriežtinimas pastebimos įtakos gyventojų skolinimuisi būstui nepadarė.

"Analizuodami pernai metų duomenis matome, kad gyventojai atsargesni dėl skolinimosi būstui buvo pavasarį — kovą, balandį ir gegužę per mėnesį išduodamų būsto paskolų skaičius buvo pastebimai kritęs. Antrasis karantinas rudenį gyventojų skolinimosi tempų būstui smarkiai nepakeitė ir skolinimosi mastas išliko panašus kaip metų pradžioje ar vasaros mėnesiais. Tai lėmė ir teigiamą visų metų rezultatą, kai paskolų būstui suteikėme daugiau negu 2019 metais", — sako SEB banko valdybos narė ir SEB Baltijos šalių tarnybos mažmeninės bankininkystės vadovė Sonata Gutauskaitė-Bubnelienė.

Jos teigimu, nuo antrojo karantino paskelbimo lapkričio mėnesį sulaukiama ir kur kas mažiau prašymų atidėti būsto paskolų įmokų mokėjimą negu pavasarį. Nuo lapkričio iki šiol SEB bankas yra gavęs kiek daugiau negu 200 tokių prašymų.

"Tai rodo gyventojų atsparumą finansiniams sunkumais ir tai, kad skolindamiesi būstui jie kruopščiai įvertino savo galimybes. Kita vertus, saugumo ir noro apsidrausti nuo nenumatytų aplinkybių poreikis šiemet išaugo", — sakė ji.

Pabrėžiama, kad brangiausius būstus pirko vilniečiai — vidutiniškai skolinosi 73 tūkst. eurų. Kituose didmiesčiuose būstui vidutiniškai gyventojai skolinosi apie 30 proc. mažiau — Klaipėdoje 57 tūkst. eurų, Kaune — 55 tūkst., Šiauliuose — 47 tūkstančius.

Pažymima, kaip ir ankstesniais metais, daugiausia gyventojai skolinosi būstui įsigyti (84 proc. visų sutarčių), statyboms suteikta 12 proc. visų paskolų.

Tegai:
pandemija, ekonomika, paskola, būstas
Pavasaris

Kovo 8-14 dienų horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 15:52 2021.03.02)
Kovo 8-14 dienų horoskopas pataria Avinams užbaigti pradėtus reikalus, Jaučiams — išspręsti savo meilės reikalus, Dvyniams — daugiau sportuoti, Vėžiams — imtis nestandartinių problemų sprendimų

Ši metų savaitė išmokys visus išlikti ramiems.

Pavasaris reikalauja nugalėti save ir neatsakyti į visokias provokacijas. Geriau energija skirti savo reikalams sutvarkyti.

Avinas (03.21-04.20)

Šią savaitę patariama skirti užbaigti tuos reikalus, kurie dar neužbaigti. Jūs neturėtumėte pradėti nieko naujo, kol neuždarėte savo pradėtus darbus. Jums pasiseks, nes žvaigždės jus palaiko šiuo klausimu. Nesigilinkite į praeitį, ji praėjo ir niekada nebegrįš. Be to, dar nekelkite meilės klausimų — dabar turite visiškai neromantišką  periodą — nieko naujo jūms nepavyks išaiškinti.

Jautis (04.21-05.21) 

Žvaigždės pataria jums pabandyti išspręsti visas problemas ir neišspręstus klausimus su savo partneriu. Išspręskite savo meilės reikalus — dabar pats laikas pasiekti kažkokį rezultatą —  toliau taip gyventi negalima.

Atkreipkite dėmesį į savo kūrybinį potenciąlą — jis auga, o jūs jo niekur netaikote. Pabandykite — jums tai patiks ir nudžiugins jus.

Dvyniai (05.22-06.21) 

Dvyniams žvaigždės pataria rodyti daugiau fizinio aktyvumo — bėgiojimas, dinamiškos pramogos ir apsilankymai sporto salėje jums bus naudingi.

Jei meilės santykiuose sastingis, tai šios savaitės įvykiai padės jums viską išsiaiškinti ir ištaisyti — nepraleiskite progos. Tačiau neturėkite per didelių vilčių dėl greitų pergalių — viskas nėra taip paprasta, kaip manote.

Vėžys (06.22-07.22) 

Jums į pirmą vietą išeina tokia savybė kaip ryžtas ir tvirtumas. Viską, ko nepasiekė jūsų rankos, teks spręsti būtent šią savaitę.

Kad viskas nebūtų taip monotoniškai — pasitelkite fantaziją ir būkite kūrybingi. Tada viskas seksis. Nestandartiniai sprendimai džiugins rezultatu ne tik jus.

Liūtas (07.23-08.23) 

Ši savaitė skirta Liūtui susitvarkyti reikalus namuose ir šeimoje. Baldų perstatymai ar net remontas yra sveikintini.

Taip pat reikia susitvarkyti savo romantinius santykius, atrodo, kad esate šiek tiek sutrikęs.

Truputį laiko reikės skirti naujiems darbo partneriams — tai padės užmegzti vaisingus ateities santykius ir rasti naujų pajamų šaltinių. Visa tai suteiks jums jėgų ir motyvacijos.

Mergelė (08.24-09.22) 

Vyrams — sportas, moterims — grožis. Tik taip galėsite pasikrauti reikalingos energijos, kurios jums taip trūko.

Antroje savaitės pusėje galimos naujos romantiškos pažintys, žadančios išsivystyti į naujus gerus santykius. Jei jau turite šeimą, joje santykiai tik sustiprės, ir viskas pradės jus džiuginti. Pavasaris!

Svarstyklės (09.23-10.22) 

Jūsų novatoriški pasiūlymai ir ryškios idėjos pagaliau suras atsiliepimą. Tačiau išsirinkite svarbiausią dalyką — ir atsiduokite tik šiam vienam reikalui. Geriau vienas grandiozinis ir užbaigtas nei 100 didelių, bet nebaigtų projektų. Gal kolegos jūsų pavydės, bet tai laikina — viskas bus gerai.

Skorpionas (10.23-11.21) 

Pagaliau atėjo laikotarpis, kai bet kuris monotoniškas darbas, įskaitant darbą su daugybe dokumentų, jums puikiai seksis.

Galbūt jums atsiras padėjėjų, kurie dar labiau pagreitins šį darbą. Pagrindinis dalykas — neatsisakyti jų pasiūlymų ir novatoriškų idėjų — ten gali būti labai racionalus grūdas.

Šaulys (11.22-12.21) 

Pas jus dabar viskas stabilu. Tiek stabilu, kad jūs pradėsite atsipalaiduoti ir galite prarasti budrumą.

Žvaigždės rekomenduoja jums sudaryti aiškų būsimų veiksmų planą, kad jo laikytumėtės, tada jūsų stipri pozicija nebus sukrėsta. Tai taikoma visoms jūsų gyvenimo sritims.

Ožiaragis (12.22 - 01.20) 

Ožiaragiams šią savaitę patariama aktyviau naudoti visą savo kūrybinį potencialą.

Jei norite mylėti — mylėkite. Išlaisvinkite savo emocijas. Patartina daugiau laiko skirti savo sielos draugui. Jei yra problemų — kartu raskite sprendimą. Spręsdami bet kokias problemas, atminkite, kad taikus problemos sprendimas yra brangesnis nei auksas.

Vandenis (01.21-02.19) 

Šio ženklo atstovų šią savaitę laukia lemtingos pažintys. Tačiau kur — neaišku. Gal darbe, o gal meilėje. Elkitės ypač atidžiai su kiekvienu žmogumi — jūs gi iš karto nežinote, kas paveiks jūsų likimą. Pabandykite geriau pažinti pašnekovą, tada  jau darykite išvadas. Jūsų egoistiniai tikslai nepasiteisuns, todėl visada išlikite savimi.

Žuvys (02.20-03.20) 

Jei šio ženklo atstovai yra aktyvūs ir kriptingi — sėkmė jiems šypsosis visą savaitę.

Galima drąsiai rizikuoti ir palikti savo komforto zoną. Tikėtinos naujos pažintys ir bendradarbiavimas, kurie suteiks jums plėtros ir naujų perspektyvų galimybių. Realizuokite savo potencialą bet kokia kaina — žvaigždės jums padės.

Tegai:
horoskopas
Kovo 8-oji

Kokia šiandien diena: kovo 8-osios šventės

(atnaujinta 11:47 2021.03.03)
Šią dieną minima Tarptautinė moterų diena, o katalikų pasaulis šią dieną mini Šv. Dievo Joną

Kovo 8-oji yra 67-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 298 dienos.

Šiandien saulė teka 06:55, leidžiasi 18:06, dienos ilgumas 11 val. 11 min.

Savo vardadienį šiandien švenčia Ašvilas, Ašvilė, Ašvyda, Ašvydas, Aušvyda, Aušvydas, Aušvydė, Beata, Gaudvilė, Laima, Vydmina, Vydminas, Vydminė.

Kovo 8-ąją minima Tarptautinė moterų diena.

Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, visi pašaipiai pažvelgė į Tarptautinę moters dieną, tarsi ji būtų buvusi tarybinė šventė. Tačiau iš tiesų šios dienos ištakos daug tolimesnės. Šios šventės užuomazgų galima rasti dar Antikos laikais.

Aptinkama žinių, kad tam tikrą dieną Graikijoje moterys reikalaudavo ypatingo savo vyrų dėmesio. Netgi kariaujantys vyrai tą dieną turėdavo nutraukti visus karus ir būti su savo moterimis.

Tikroji Tarptautinė moters diena atsirado dėl politinių priežasčių. 1899 m. socialdemokratė Klara Cetkin pirmoji pradėjo kovoti dėl lygių moterų ir vyrų teisių. 1907 m. jos iniciatyva Štutgarte buvo surengta pirmoji tarptautinė moterų konferencija. Konferencijos metu nuspręsta įkurti tarptautinę moterų organizaciją, kovojančią už moterų teises.

1910 metų kovo 8 dieną Kopenhagoje vyko moterų konferencija, kurioje dalyvavo apie 100 įvairių šalių atstovių. Klara Cetkin pasiūlė kasmet vieną dieną skirti dėmesio moters kovai už laisvę ir lygias teises. 1911 metų kovo 8 dien1 pirmą kartą Tarptautinė moters diena buvo minima Vokietijoje, Australijoje, Danijoje, Švedijoje. Kai kuriose šalyse moterys bijojo oficialiai švęsti šią dieną, kad nebūtų nubaustos policijos.

O katalikų bažnyčia kovo 8 dieną mini Šv. Dievo Joną.

Šv. Dievo Jonas gimė 1495 metais Portugalijoje, mirė 1550 metais Granadoje. 1539 metais atsivertė šventai gyventi. Globojo ligonius, ypač turinčius psichinę negalią, steigė ligonių slaugytojų vienuolijas. Rūpindamasis ligoniais, Jonas visuomet stengėsi padėti ir jų dvasiai, sakydamas: "Per kūnus prie sielų", ir todėl kviesdavo į savo ligoninę uolesnius kunigus.

Lope de Vega Jonui skirtoje poemoje rašė, kad jis taip mylėjo varginguosius, jog sutikęs angelą ir vargšą, būtų palikęs angelą ir apkabinęs vargšą.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1877 metais gimė Marija Pečkauskaitė-Šatrijos Ragana, prozininkė, vertėja, katalikiškos labdaros organizatorė. Mirė 1930 metais.

1921 metais Estija pripažino Lietuvą de jure.

1932 metais gimė dailininkas Antanas Kmieliauskas.

1990 metais Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio sesijoje priimta Tautos vienybės deklaracija.

1993 metais "Lietuvos avialinijos" įstojo į Tarptautinę oro transporto asociaciją (IATA).

1994 metais atidaryta Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo bibliotekos Dokumentų konservavimo ir restauravimo centras.

2002 metais Vilniuje pradėta Karaliaus Mindaugo tilto statyba.

2011 metais po sunkios ligos Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV), savo namuose netoli Čikagos, mirė Amerikoje ir Lietuvoje žinomas JAV lietuvių politikos ir visuomenės veikėjas, statybos inžinierius Eugenijus Algimantas Bartkus. Gimė 1925 metais.

2012 metais Vilniaus paveikslų galerijoje atidaryta žymių pasaulio dailininkų portretų paroda, atvežta iš Sankt Peterburge esančio Valstybinio Ermitažo kolekcijos.

Ši diena pasaulio istorijoje

1859 metais gimė anglų rašytojas Kenetas Greihemas, pasaulinį pripažinimą pelnęs knyga "Vėjas gluosniuose".

1868 metais mirė islandų rašytojas Jonas Torodsenas. Gimė 1818 metais.

1869 metais mirė prancūzų kompozitorius Luisas Hektoras Berliozas, parašęs "Fantastinę Simfoniją". Gimė 1803 metais.

1917 metais Sankt Peterburge prasidėjo streikai, peraugę į revoliuciją.

1920 metais Danija tapo Tautų Lygos nare.

1950 metais TSRS pranešė sukūrusi atominę bombą.

1974 metais Paryžiuje buvo atidarytas Šarlio de Golio oro uostas.

2009 metais eidamas 71-uosius metus mirė buvęs Lenkijos sveikatos apsaugos ministras, garsiausias lenkų kardiochirurgas profesorius Zbignevas Religa.

2013 metais Maskvoje, eidamas 89-uosius, mirė žymus rusų rašytojas, dramaturgas Borisas Vasiljevas.

Tegai:
šventės, katalikų bažnyčia, Tarptautinė moterų diena
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Šnipinėjimas

Rusijos žvalgas pasakė apie su diplomatais dirbusio šnipo pagavimą

(atnaujinta 18:50 2021.03.07)
Žvalgybos pareigūnas pabrėžė, kad Rusijoje vidutiniškai per metus atskleidžiama viena su šnipinėjimu susijusi byla

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Rusijos žvalgybos pareigūnas, FSB Maskvos valdybos veteranų tarybos narys Valerijus Bodriašovas pokalbio su "Večerniaja Moskva" pasakojo apie šnipo, įtariamą ryšiu su užsienio diplomatais, pagavimą.

"Pusantrų metų tyrinėjome jį. Nustatėme jo ryšius, stebėjome jo judėjimą, kaip jis keliavo iš miesto į miestą po mūsų šalį, įsigijo slaptus daiktus ir informaciją. Kaip rezultatas jis buvo sugautas ryšiuose su kai kuriais diplomatais, įskaitant vienos ambasados ​​karinį atašė", — pasakė jis.

Pasak Bodriašovo, šnipas iš ambasados ​​darbuotojų pirko vertingą informaciją. Žvalgybos pareigūnas pažymėjo, kad duomenis apie tesės pažeidimus jis gavo iš nuosavo šaltinio ir jie reikalavo patikrinimo. Kada būtent įvyko šis epizodas, žvalgybos pareigūnas nenurodė.

Veteranas pabrėžė, kad Rusijoje vidutiniškai per metus atskleidžiama viena su šnipinėjimu susijusi byla. Jis taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad specialiosios tarnybos dažniau užkerta kelią teroristų veiklai.

Tegai:
šnipinėjimas, žvalgyba, Rusija