Prostitucija

Šiauliuose prostitutę Rusijos apiplėšė klientas

(atnaujinta 18:31 2021.02.02)
Vladivostoko gyventoja atvyko į Lietuvą užsidirbti pinigų užsiimdama prostitucija, tačiau vienas iš jos klientų iš pradžių patenkino lytinę aistrą, o po to apiplėšė moterį

VILNIUS, vasario 2 — Sputnik. Prostitucija Šiauliuose užsiimančią atvykėlę iš Rusijos apiplėšė jos klientas, praneša Lietuvos policija.

Policijos duomenimis, 31 metų Vladivostoko gyventoja Šiauliuose atsidūrė, išgirdusi, kad Europos šalyse neblogai galima prasigyventi iš prostitucijos. Darbo pasiūlymą Lietuvoje ji susirado internetu, atsiliepusi į Rusijos tinklalapyje rastą skelbimą, kad ieškomos jaunos merginos, galinčios teikti intymias paslaugas vyrams. Už pusvalandį paslaugų buvo žadamas 40 atlygis, už valandą — 80 eurų. Rūpintis klientų paieška apsiėmė darbą siūliusi moteris. Už tai Lietuvoje dirbsianti rusaitė uždirbtais pinigais turėsianti dalintis su ja.

Praėjusių metų gruodžio 19-osios vakarą pasiskolintu telefonu paskambinusi skubios pagalbos numeriu rusakalbė moteris pranešė, kad ji buvo ką tik apiplėšta. Anot jos, į nuomojamą butą Saulės take įsiveržė du vyrai, kurių vienas ją laikė prispaudęs prie lovos, o kitas iš spintos pagrobė per 6000 eurų bei mobiliojo ryšio telefoną IPHONE 11 PRO.

Šio nusikaltimo tyrimą pradėję Šiaulių apskrities policijos pareigūnai netruko nustatyti, kad nukentėjusioji — tai prostitucija užsiimanti atvykėlė iš Rusijos ir kad vienas užpuolikų — jos klientas.

29 metų Šiauliuose gyvenantis vyras apie šios moters teikiamas lytines paslaugas sužinojo, radęs skelbimą viename interneto portale. Gruodžio pradžioje jis pas ją apsilankė, patenkino lytinę aistrą, o kai gruodžio 19 d. sumanė vėl užsukti, keturis kartus už įvairias nusikalstamas veikas teistas vyras su savo 31-erių metų taip pat teistu draugužiu subrandino nusikalstamą planą.

Mobiliąja programėle susisiekę su Rusijoje esančia prostitutės sutenere, rezervavo pasimatymo laiką. 29-erių metų šiaulietis moters bute pasirodė vienas, bendrininkas liko už durų. Kai vyras po lytinių paslaugų seanso jau ėjo lauk ir pravėrė buto duris, už durų buvęs jo draugužis įsiveržė į vidų, nustūmė moterį į kambarį ir laikė prispaudęs, kol buvęs prostitutės klientas naršė po spintas, ieškodamas pinigų. Juos rado greit, nes buvo matęs, kur moteris deda savo uždarbį. Tada abu vyrai dėjo į kojas, pačiupę moters telefoną, kad ši negalėtų niekam paskambinti.

Surasti įtariamuosius padėjo sutenerė, kuri pareigūnams nurodė paskutiniojo prostitutės kliento telefono numerį. Paaiškėjo, kad juo naudojasi vienas Šiaulių taksistas. Tad jau kitą dieną jam ir jo bendrininkui buvo uždėti antrankiai ir jie abu atsidūrė už grotų. Greitu laiku kaltinamieji stos prieš teismą.

Tegai:
prostitucija, Šiauliai, Lietuva
Briedis kelyje

Vasarį aplinkosaugininkai gavo daugiau nei 1,5 tūkst. gyventojų pranešimų

(atnaujinta 00:40 2021.03.06)
Vien per praėjusį mėnesį dėl įvykių su laukiniais gyvūnais buvo pranešta daugiau kaip 900 kartų, iš kurių apie 500 buvo apie su transporto priemone susidūrusius laukinius gyvūnus

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnyba šių metų vasarį gavo 1 595 gyventojų pranešimus, praneša departamento spaudos tarnyba.

Vilniaus regiono žmonės lapkritį į PPT kreipėsi 358 kartus, Kauno — 281, Klaipėdos — 297, Alytaus — 114, Marijampolės — 63, Panevėžio — 125, Šiaulių — 218, Utenos — 139.

Didžiąją dalį gautų pranešimų sudaro pranešimai apie įvykius dėl sužeistų, automobilio užmuštų ar sužalotų laukinių gyvūnų, dėl laukinių gyvūnų, esančių nebūdingoje jiems aplinkoje, atklydusių į gyvenamąsias vietoves. Taip pat dėl laukinių gyvūnų, galinčių kelti pavojų žmonėms, jų sveikatai ar turtui.

Vasarį gauta 911 pranešimų dėl įvykių su laukiniais gyvūnais, iš kurių 499 buvo apie su transporto priemone susidūrusius laukinius gyvūnus. Palyginimui, 2020 metų vasarį buvo gauta 566 pranešimų dėl įvykių su laukiniais gyvūnais, iš kurių 411 pranešimų buvo apie laukinių gyvūnų susidūrimus su transporto priemone.

Be įvykių su laukiniais gyvūnais, daugiausia pranešimų apie galimus gamtosauginius pažeidimus gauta dėl atliekų deginimo (124), tai sudaro 20 proc. visų gautų pranešimų. 

Apie medžioklės pažeidimus šį vasarį pranešta 80 kartų (13 proc.), atliekų netvarkymą — 52 (9 proc.), atliekų deginimą — 124 (20 proc.),  žvejybos pažeidimus — 65 (11 proc.), vandens taršą — 26 (4 proc.), taršą nuotekomis — 75 (12 proc.), oro taršą — 77 (13 proc.).

Tegai:
aplinkosaugininkai, gyvūnai
Dar šia tema
Aplinkosaugininkai aptiko galimą taršos šaltinį Salantų miestelyje
Pasienietė

Suklastotą vairuotojo pažymėjimą pasieniečiams pateikęs baltarusis suimtas mėnesiui

(atnaujinta 14:22 2021.03.05)
Pasieniečiams prie vairo sėdėjęs užsienietis pateikė tvarkingus automobilio dokumentus, tačiau jo turėtas baltarusiškas vairuotojo pažymėjimas sukėlė įtarimų

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Kalvarijos pasieniečiai sulaikė baltarusį, kuris patikros metu pateikė, įtariama, suklastotą savo šalies vairuotojo pažymėjimą. Apie tai pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Ketvirtadienį VSAT pareigūnai ties Lazdijų rajono Akmenių kaimu patikrinti sustabdė iš Lenkijos ką tik įvažiavusį automobilį "Honda Accord". Serbiškais numeriais pažymėtą transporto priemonę vairavo 40-metis Baltarusijos pilietis, turintis Serbijos vizą. Taip pat kartu kaip keleivis vyko Serbijos pilietis.

Pasieniečiams prie vairo sėdėjęs užsienietis pateikė tvarkingus automobilio dokumentus, tačiau jo turėtas baltarusiškas vairuotojo pažymėjimas sukėlė įtarimų. Pirminiais duomenimis, tai — klastotė.

VSAT pareigūnai vairuotoją sulaikė ir uždarė į areštinę.

Dėl disponavimo suklastotu dokumentu ar jo panaudojimo Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už šį nusikaltimą baltarusiui gresia areštas arba laisvės atėmimas iki 4 metų. Vėliau baltarusis suimtas mėnesiui ir patalpintas į Kauno tardymo izoliatorių.

Automobilis "Honda Accord" perduotas tvarkingus dokumentus turėjusiam Serbijos piliečiui. Jam leista tęsti kelionę.

Dar šia tema
Neries upėje rasta 2 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių
Vilniaus rajone girta automobilio vairuotoja nuvažiavo į griovį ir apsivertė
Pasieniečiai sulaikė Vokietijoje ieškomą moterį
Vakcina nuo koronaviruso

Naujos koronaviruso padermės sumažino vakcinų veiksmingumą

(atnaujinta 00:45 2021.03.06)
Ekspertai apžvelgė SARS-CoV-2 mutacijas, kilusias iš Pietų Afrikos, JK ir Brazilijos. Šios padermės neišvengiamai dominuos pasaulyje, todėl dabartiniai koronavirusiniai vaistai ir vakcinos bus mažiau veiksmingos

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Vašingtono universiteto medicinos mokyklos Sent Luise mokslininkai įrodė, kad trys naujos greitai plintančios SARS-CoV-2 koronaviruso padermės yra atsparios antikūnams prieš pradinę viruso formą, atsirandantiems skiepijant arba pasveikus nuo COVID-19. Tyrėjų straipsnis buvo paskelbtas žurnale "Nature Medicine".

Ekspertai apžvelgė SARS-CoV-2 variantus, kilusius iš Pietų Afrikos, JK ir Brazilijos. Šios padermės neišvengiamai dominuos pasaulyje, todėl dabartiniai koronavirusiniai vaistai ir vakcinos bus mažiau veiksmingos, sako mokslininkai. Nors kai kurie žmonės sukuria pakankamai antikūnų, kad būtų apsaugoti nuo šių atmainų, susilpnėjęs imunitetas yra rizikos faktorius vyresnio amžiaus žmonėms.

Vakcinos nukreiptos į koronaviruso S-baltymą, kuris užtikrina viruso gebėjimą užfiksuoti ląsteles ir patekti. Beveik metus pandemijos metu koronaviruso mutacijos nepaveikė šios molekulės, tačiau naujose padermėse buvo rasta reikšmingų pokyčių, kurie galėjo sumažinti vaistų ir vakcinų, atpažįstančių S baltymą, veiksmingumą.

Tyrėjai ištyrė antikūnų kiekį žmonių, kurie pasveiko po SARS-CoV-2 infekcijos ar buvo paskiepyti Pfizer vakcina, kraujyje. Jie taip pat ištyrė antikūnus pelių, žiurkėnų ir beždžionių kraujyje, vakcinuotus eksperimentine COVID-19 vakcina, sukurta Vašingtono universiteto medicinos mokykloje, kurią galima suleisti per nosį. Paaiškėjo, kad įprasto antikūnų lygio pakako neutralizuoti padermę iš JK, tačiau kitiems dviem koronaviruso variantams reikėjo 3,5–10 kartų daugiau antikūnų.

Nors mokslininkai negali pasakyti, kaip naujos galimybės paveiks pandemiją, mokslininkai tikisi, kad vakcinos nepraras efektyvumo ir koronavirusas nesukels atsparumo vaistams.

Tegai:
mokslininkai, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje