Žvaigždėtas dangus, archyvinė nuotrauka

Vasario 4 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 08:46 2021.02.15)
Vasario 4 dieną Liūtų laukia įtempta ir turininga diena, Skorpionams atsiras galimybė pagerinti finansinę padėtį, Ožiaragiams geriau nerizikuoti

Avinas (03.21-04.20)

Suplanuokite šią dieną taip, kad būtų kuo mažiau susitikimų ir užsiėmimų, kurie jums nepatinka. Geriau bendraukite su vaikais ir vyresnės kartos artimaisiais, būkite kantrūs, tai padės išvengti kivirčų.

Jautis (04.21-05.21)

Jei šiandien būsite aktyvūs, galėsite pasiekti gerų rezultatų darbe ir moksle. Santykiai su šeimos nariais gali susiklostyti ne itin gerai, pabandykite išspręsti visus ginčytinus klausimus taikiai.

Dvyniai (05.22-06.21)

Nebijokite naujų idėjų, kurios jums ateina į galvą, ir būkite iniciatyvesni. Galite imtis sudėtingų užduočių ir didelių projektų.

Vakaras palankus susitikimams su draugais ir artimaisiais.

Vėžys (06.22-07.22)

Jei šiandien nebus įmanoma išspręsti sunkių ir ilgalaikių problemų, nenusiminkite. Šis laikotarpis labiau tinkamas įprastam darbui. Geriau nesitikėti pagalbos, nes pažadų bus daug daugiau nei konkrečių veiksmų.

Liūtas (07.23-08.23)

Diena prabėgs sparčiu tempu ir bus turininga. Gali kilti netikėtumų, dėl kurių turėsite keisti savo planus ir spręsti visai kitus klausimus. 

Dabar nėra geriausias laikas pakeisti savo įvaizdį: dažyti plaukus, keisti šukuoseną ir drabužių stilių. 

Mergelė (08.24-09.22)

Atėjo laikas sutvarkyti daiktus, išanalizuoti anksčiau padarytas klaidas. Santykiuose su artimaisiais gali kilti nesusipratimų dėl ilgai trukusių nuoskaudų. Asmeniniame gyvenime galimi sunkumai. 

Svarstyklės (09.23-10.22)

Užpildykite savo darbo grafiką įvairiomis užduotimis — galite lengvai susidoroti su bet kuo. Dabar tinkamas laikas mokytis, susitvarkyti dokumentus, kurti ir stiprinti verslo ryšius.

Skorpionas (10.23-11.21)

Šiuo metu gali atsiverti naujos galimybės. Atsiras galimybė pagerinti finansinę padėtį ar kilti karjeros laiptais. Galite planuoti bet kokio sudėtingumo užduotis, jos jums nebus problema. 

Dovanokite dovanas aplinkiniams ir draugams. Išnaudokite vakarą rūpindamiesi savo išvaizda, asmeniniais pomėgiais.

Šaulys (11.22-12.21)

Nepriimkite galutinių sprendimų verslo, finansų, ilgalaikio bendradarbiavimo srityje, jei dirva jiems nėra paruošta iš anksto. Dirbdami su karštais ir aštriais daiktais turite būti ypač atsargūs — yra galimybė susižeisti.

Ožiaragis (12.22-01.20)

Šiandienai paruoškite darbo planą ir palikite pakankamai laiko poilsiui. Kol kas neverta imtis naujų dalykų, bet kokia rizika gali sukelti rimtų problemų. 

Raskite laiko bendravimui su šeimos nariais, giminaičiais, tėvais — jie išgelbės jus nuo neapgalvotų žingsnių.

Vandenis (01.21-02.19)

Galite imtis naujų dalykų. Rasite išeitį iš daugelio situacijų, tačiau venkite pervargimo — poilsis ir geras miegas dabar tiesiog būtini. 

Dabar palankus laikotarpis meilės reikalams. Jei jau seniai norėjote atversti naują savo gyvenimo puslapį, neatidėkite to vėlesniam laikui.

Žuvys (02.20-03.20)

Praleisite dieną intensyviai dirbami, daug dėmesio reikės skirti profesiniams klausimams spręsti. 

Tinkamas laikas susitvarkyti reikalus namuose, kurti planus ateičiai, atsikratyti žalingų įpročių.

Tegai:
horoskopas
Kelias Vilniuje

Bilotaitė aptarė su savivaldybėmis pasirengimą artėjančiam karantino sušvelninimui

(atnaujinta 16:05 2021.03.04)
Tuo pačiu pabrėžiama, kad kuo daugiau žmonių testuotis, tuo greičiau bus nustatomi susirgimo atvejai ir atsekama susirgimų grandinė

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė su savivaldybių atstovais aptarė pandemijos valdymo priemones, praneša Vidaus reikalų ministerija (VRM).

"Šiuo metu matome, kad yra susidarę savotiški klasteriai — savivaldybių grupės, regionai — kuriuose  sergamumo situacija yra nebloga, kitose savivaldybėse rodikliai prastesni. Turime patvirtintą karantino priemonių keitimo planą. Su savivaldybių atstovais diskutuojame, kaip galima būtų pritaikyti bendrą planą atskiroms savivaldybėms ar regionams", — sakė ji.

Tuo pačiu, susitikimo metu buvo kalbama apie savivaldybių ir centrinių institucijų bendradarbiavimą bei koordinavimą, švietimą. Ieškoma sprendimų, kad moksleiviai galėtų kuo greičiau grįžti į kontaktinį mokymąsi. 

Pabrėžiama, kad kuo daugiau žmonių testuotis, tuo greičiau bus nustatomi susirgimo atvejai ir atsekama susirgimų grandinė.

"Apgailestaujame, kad vakcinavimo ir testavimo apimtys kol kas nėra didelės. Mes matome, kad jeigu yra pasirinkimas tarp testavimo ir netestavimo, tai piliečiai labiau renkasi nesitestuoti, o kadangi drausminių įrankių nėra, todėl sudėtinga siekti tikslo didinti testavimo apimtis", — sakė Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius. 

Taip pat buvo aptartas ir judėjimo ribojimų atlaisvinimas savivaldybėse.

"Tam reikia ypač atsakingai pasiruošti, nes situacija savivaldybėse yra labai nevienoda. Akivaizdu, kad ten, kur yra geresnė situacija, ir judėjimas galėtų būti laisvesnis, o ten, kur yra blogiau, kur yra daugiau nei 500 susirgimo atvejų, turėtų būti atsakingiau žiūrima. Priešingu atveju neatsakingi sprendimai gali išauginti susirgimų skaičių", — sako Bilotaitė.

Karantinas galioja nuo lapkričio 7 dienos. Paskutinį kartą valdžia jį pratęsė iki vasario pabaigos. Nuo vasario 15 dienos atlaisvintos kai kurios veiklos. Leista veikti nedidelėms ne maisto prekių parduotuvėms, turinčioms atskirą įėjimą iš lauko, bei leidžiama atsidaryti grožio, masažo, tatuiruočių salonams.

Tegai:
Lietuva, karantinas, koronavirusas, savivaldybė
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Vakcina nuo COVID-19

Lietuvoje daugiau nei tūkstantis žmonių pasiskundė šalutiniu vakcinos poveikiu

(atnaujinta 15:01 2021.03.04)
Daugiausia skundų gauta dėl vakcinos "BioNTech" ir "Pfizer", dešimytje pranešimų, vakcinos pavadinimas nebuvo nurodytas

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Per pirmuosius du vakcinacijos nuo COVID-19 mėnesius Lietuvoje gautas 1201 pranešimas apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas (ĮNR) į vakciną, praneša Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT).

Remiantis VVKT duomenimis, pranešimų apie nepageidaujamas reakcijas skaičius sudaro 0,5 procento nuo sunaudotų vakcinų dozių.

Nuo vakcinacijos pradžios dėl vakcinos "BioNTech" ir "Pfizer" gauti 729 pranešimai, dėl vakcinos "Moderna" – 61 pranešimas, dėl vakcinos "AstraZeneca" — 401 pranešimas. 10 gautų ĮNR pranešimų vakcinos pavadinimas nebuvo nurodytas.

Pažymima, kad 868 pranešimai yra klasifikuojami kaip lengvi ar vidutinio sunkumo, 22 — kaip sunkūs. Moterys pateikė daugiau pranešimų apie ĮNR nei vyrai — atitinkamai 817 ir 73 pranešimus.

Iš sveikatos priežiūros specialistų gautų pranešimų skaičius siekia 86, iš pacientų — 799; 5 pranešimai gauti iš Eudravigilance duomenų bazės.

Pagrindiniai nuo COVID-19 ligos paskiepytų žmonių pranešimai, kurių sulaukė VVKT, tai — karščiavimas, galvos skausmas, raumenų skausmas, pykinimas injekcijos vietos reakcijos. Dažniausiais šios reakcijos buvo lengvos arba vidutinio sunkumo ir praeidavo po kelių dienų.

Per pandemiją buvo nustatyta daugiau nei 200 tūkst. infekcijos atvejų, mirė 3 294 pacientai. Vien pirmąją vakcinos dozę gavo daugiau nei 189 tūkst. žmonių. Tuo tarpu daugiau nei 76 tūkstančiai gyventojų buvo visiškai paskiepyti.

Lietuvoje karantinas pratęstas iki kovo pabaigos, judėjimo tarp savivaldybių apribojimai pratęsti iki kovo 15 dienos.

Vyriausybė nusprendė pritarti karantino priemonių sušvelninimui. Šalyje atsivers kai kurios kultūrinės erdvės, bus atnaujinti vairavimo egzaminai, o kai kuriais atvejais bus leidžiami dviejų namų ūkių kontaktai.

Tegai:
vakcina, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
PSO nerekomenduoja šalims įvesti COVID-19 pasus
Australijoje medicinos darbuotojas pateko į reanimaciją po to, kai pasiskiepijo "Pfizer"
Europos Sąjunga pradėjo "Sputnik V" vakcinos ekspertizę