Gydytojas

Daugiau nei 10% COVID-19 atvejų Lietuvoje nustatomi telefonu, pareiškė Krivickas

(atnaujinta 19:58 2021.02.03)
Žurnalistas ir politikas pasipiktino tuo, kad į statistiką įtraukiami nauji koronaviruso atvejai, konstatuojami be jokio laboratorinio tyrimo, tiesiog šeimos gydytojui pasikalbėjus su žmogumi telefonu

VILNIUS, vasario 3 — Sputnik. Žurnalistas ir politikas Kristupas Krivickas savo Facebook paskyroje pareiškė, kad daugiau nei 10 procentų COVID-19 atvejų Lietuvoje konstatuojama be jokio laboratorinio tyrimo, tiesiog šeimos gydytojui pasikalbėjus su žmogumi telefonu.

Krivickas pateikė statistikos duomenis, kad per praėjusią parą nustatytų naujų atvejų konkretiems žmonėms skaičius — 760. Iš jų patvirtinta laboratorinės diagnostikos metodais: 680. Dar 80 atvejų, pažymėjo Krivickas, nustatė šeimos gydytojai, konsultuodami pacientus telefonu.

"Vakar TV laidoje žurnalistas Rimvydas Paleckis uždavė tokį klausimą Sveikatos apsaugos ministrui Dulkiui: ar tiesa, kad į bendrą Covido atvejų statistiką įtraukiami ir be jokių testų, telefonu šeimos gydytojų "nustatyti" atvejai? Ministras trumpam sutriko, o tada pripažino, kad šios aplinkybės nežino ir negali atsakyti į šį klausimą", — pridūrė Krivickas.

Politikas pažymėjo, jog nuo atvejų skaičiaus priklauso daugybės žmonių gyvenimai. Jo teigimu, kuo tas skaičius tikslesnis ir pagrįstesnis, tuo tikslesnius ir pagrįstesnius sprendimus gali priimti Vyriausybė.

"Gal tada ir pasveikimą galima būtų telefonu konstatuoti. Tipo, ei, daktarėli alio, man jau viskas gerai aš pasveikau, išrašyk pažymėlę noriu į laisvę", — ironizavo politikas.

Nuo pandemijos pradžios Lietuvoje buvo nustatyti 184 208 koronaviruso atvejai, iš viso mirė 2 867. Pasveiko 132 326 žmonės, dabar serga 46 722 žmonės.

Pažymima, kad 74 213 žmonių gavo pirmąją vakcinos dozę, 25 231 žmogus gavo abu reikiamus skiepus.

Karantinas respublikoje galioja nuo lapkričio 7 dienos. Paskutinį kartą valdžia jį pratęsė iki vasario pabaigos.

Tegai:
Lietuva, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1461)
Dar šia tema
Su koronavirusu susijusių vakcinų padėtis Europos Sąjungoje palyginta su chaosu
Paskelbta, kas pirmiausia grįžtų į mokyklas atlaisvinant karantino suvaržymus
PSO paskelbė rekordinį mirštamumo nuo koronaviruso padidėjimą
Klaipėdos uostas, archyvinė nuotrauka

Klaipėdietis pasiskundė dėl Klaipėdos uosto veiklos

Į Uosto direkciją kreipęsis gyventojas nurodė, kad ant namų langų pastebimos geležies rūdos dulkės, o vasario pabaigoje keletą naktų buvo fiksuotas triukšmas

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Lietuvos gyventojai skundžiasi problemomis, susijusiomis su Klaipėdos uosto veikla.

Kaip praneša Klaipėdos uosto spaudos tarnyba, į administraciją kreipėsi gyventojas, kuris nurodė, kad ant namų langų pastebimos geležies rūdos dulkės, o vasario pabaigoje keletą naktų buvo fiksuotas triukšmas.

Reaguodama į gautą gyventojo skundą dėl taršos, uosto direkcija sukvietė į nuotolinį pasitarimą atsakingas aplinkosaugos, NVSC institucijas, uosto krovos įmonės, gyventojų atstovus. Anot Uosto direkcijos vadovų, pasikartojanti taršos problema turi būti suvaldyta.

"Gyventojai skundžiasi – yra problema, kuri siejama su uosto veikla. Todėl, Uosto direkcijos nuomone, tai yra visų institucijų, atsakingų už visuomenės sveikatą, aplinkosaugą, taip pat ir uosto įmonių pareiga šią problemą spręsti. Kituose panašiuose uostuose taip pat yra kraunami tokie kroviniai, bet situacija yra suvaldoma. Todėl taršos sprendimo būdai pagal esamus reikalavimus ir normas turi būti atrasti ir Klaipėdoje“, – teigė Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

Uosto direkcija raštu kreipėsi į Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamentą, Aplinkos apsaugos agentūrą, Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentą, prašydama skubiai paimti mėginius ir nustatyti, ar tarša susijusi su uosto veikla.

Tegai:
Klaipėda
Dar šia tema
Klaipėdos policija atsakė į pranešimus apie prieigos prie jūros ribojimus
Dar šiemet visuomenei planuojama atverti Klaipėdos švyturį
JAV kompanija rengs pietinės Klaipėdos uosto dalies plėtros projektinius pasiūlymus
Policija, archyvinė nuotrauka

Šiaulių rajone prie vairo  sulaikytas neblaivus policijos pareigūnas

Šiaulių apskrities VPK pareigūnas blaivumą tikrintis atsisakė, jis uždarytas į areštinę, vyksta ikiteisminis tyrimas

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Trečiadienį Šiaulių rajone, Bubių kaime, prie vairo ne tarnybos metu sulaikytas neblaivus policijos pareigūnas. 

Kaip pranešė Policijos departamentas, automobilį "VW Passat" vairavęs 1988 metais gimęs neuniformuotas Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnas sustabdytas apie 10 valandą ryto.

Pareigūnas blaivumą tikrintis atsisakė. 

Vairuotojas uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 281-1 str. 1 d.

Tegai:
policija
Dar šia tema
Vilniuje vyras su peiliu bandė pasislėpti nuo policijos virtuvėje
Lietuvoje pasirodys virtualus policijos patrulis
Teisingumo ministerija, archyvinė nuotrauka

Teisingumo ministerija planuoja naikinti Kovotojų Lietuvą sąjungą

Kovotojų už Lietuvą sąjunga jau vienerius metus nepateikia savo narių sąrašų, Juridinių asmenų registro tvarkytojs pradės politinės partijos likvidavimą

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Lietuvoje trys iš 25 veikiančių partijų neteikė Teisingumo ministerijai savo narių sąrašų. Apie tai pranešė Teisingumo ministerijos spaudos tarnyba.

Savo narių sąrašus partijos turėjo pateikti iki kovo 1 dienos, tačiau Kovotojų už Lietuvą sąjunga, politinė partija Rusų aljansas bei Lietuvos liaudies partija  jų nepateikė. 

Politinių partijų įstatymas numato, jog partijai du kartus iš eilės nepateikus savo narių sąrašų, Teisingumo ministerija apie tai praneša Juridinių asmenų registro tvarkytojui, kuris supaprastinta tvarka inicijuoja politinės partijos likvidavimą.

Kadangi Kovotojų už Lietuvą sąjunga jau vienerius metus savo narių sąrašų nepateikia, ministerijai apie tai informavus Juridinių asmenų registro tvarkytoją, šis pradės politinės partijos likvidavimą.

Partijos sąrašą turi sudaryti ne mažiau kaip 2000 narių. Šiam sąrašui sumažėjus, partija yra likviduojama Civilinio kodekso nustatyta tvarka, jeigu ji pati per 6 mėnesius po tokio sumažėjimo nenutaria partijos reorganizuoti ar pertvarkyti. 

Šiuo metu Lietuvoje yra registruotos 29 partijos, iš jų veikiančių – 25, kitos partijos yra likviduojamos arba joms pradėta likvidavimo procedūra. 

Kovotojų už Lietuvą sąjungos pirmininkas – Stanislovas Tomas, kuris 2019 metais kūju sudaužė nacių bendrininko Jono Noreikos-Generolo Vėtros memorialinę lentą ant sostinės centre esančio Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos pastato.

Jis pareiškė, kad tai buvo politinis protestas prieš "nacizmo nusikaltimų ir karo nusikaltėlių pagerbimo paneigimą".

Tegai:
Teisingumo ministerija
Dar šia tema
Atskirkite auką nuo budelio. Lietuvoje ir vėl naudojamas "žydų klausimo" naratyvas
Jermalavičius: Lietuvos politinės jėgos sukūrė savo istorijos sampratą
Vatikanas — ne autoritetas: Lietuvoje kardinolui-pedofilui paliktas garbės vardas