Pulsoksimetras

Pranešama apie ketinimus įvežti į šalį nepatikimus medicinos prietaisus

(atnaujinta 12:26 2021.02.04)
Akreditavimo tarnyba atkreipia dėmesį, kad šalyje vis nemažėjant koronaviruso infekcijos mastams išaugo atskirų medicinos priemonių paklausa

VILNIUS, vasario 4 — Sputnik. Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba (VASPVT) iš įvairių muitinės postų gauna pranešimus apie ketinimus įvežti į Lietuvą teisės aktų reikalavimų neatitinkančias medicinos priemones, pavyzdžiui, pulsoksimetrus, rašo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Pulsoksimetras — medicinos priemonė, matuojantis suaugusiųjų ir vaikų širdies ritmą bei kraujo prisotinimo deguonimi (SpO2) lygį. 

Europos Sąjungos (ES) Medicinos prietaisų direktyva nurodo, kad gamintojai, prieš teikdami į rinką pulsoksimetrus, privalo kreiptis į sertifikuojančias įstaigas dėl medicinos priemonių atitikties įvertinimo. 

Paskelbtosios įstaigos išduoto atitikties sertifikato pagrindu gamintojai turi ženklinti teikiamas į rinką medicinos priemones atitikties ženklu "CE" su greta nurodytu paskelbtosios įstaigos identifikacijos numeriu — keturženkliu skaičiumi.

Tuo tarpu akreditavimo tarnybos patikrinti pulsoksimetrai buvo arba visai neženklinti atitikties ženklu "CE", arba paženklinti tik atitikties ženklu "CE" be greta nurodyto paskelbtosios įstaigos identifikacijos numerio. Abiem atvejais toks ženklinimas rodo, kad šie pulsoksimetrai nėra įvertinti pagal medicinos priemonėms taikomus reikalavimus, todėl jų tinkamas veikimas ir sauga nėra įrodyta.

"Akreditavimo tarnyba atkreipia dėmesį, kad šalyje vis nemažėjant koronaviruso infekcijos mastams išaugo atskirų medicinos priemonių paklausa. Žmonių sveikata šiuo metu yra svarbiausias prioritetas, todėl svarbu užtikrinti ne tik būtiniausių medicinos priemonių prieinamumą, bet ir jų saugą bei tinkamą veikimą. Todėl būtina nepamiršti, kad tik patikimos ir saugios medicinos priemonės padės užtikrinti žmonių saugą ir sveikatą", — rašoma pranešime.

Teisės aktai nustato ne tik šių medicinos priemonių atitikties įvertinimo bei patvirtinimo reikalavimus, bet ir pačių medicinos priemonių ženklinimą, pagal kurį galima nustatyti, ar teikiama į rinką medicinos priemonė yra įvertinta taip, kaip nustatyta. Todėl prieš įsigyjant medicinos priemones raginama atkreipti dėmesį į jų etiketėse pateikiamą informaciją. 

Tegai:
medicinos įranga, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)
Dar šia tema
Į Lietuvą pristatyta antroji "Modernos" siunta su 3600 dozių vakcinos nuo COVID-19
Į Lietuvą pristatyta 7 vakcinos nuo COVID-19 partija
Paaiškėjo, kokio dydžio priedai skirti medikams už gruodį
Jurijus Stroganovas

Mirė leidinio "Express-Nedelia" vyriausiasis redaktorius Jurijus Stroganovas

(atnaujinta 18:12 2021.03.02)
Anksčiau buvo pranešta, kad žurnalistas susirgo koronavirusu, tačiau socialinių tinklų publikacijose jis teigė, kad jaučiasi geriau

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Mirė Jurijus Stroganovas rusiško leidinio Lietuvoje "Express Nedelia" vyriausiasis redaktorius. Apie tai savo tinklalapyje pranešė Rusijos ambasada Lietuvoje.

"Reiškiu nuoširdžiausią užuojautą šeimai ir draugams, visiems iškilaus žurnalisto, leidinio rusų kalba Lietuvoje "Ekspress nedelia" vyriausiojo redaktoriaus Jurijaus Vladimirovičiaus Stroganovo kolegoms. Mes visada prisiminsime jo ryškius, gilius straipsnius, aukštą profesionalumą, atsidavimą savo darbui, nuoširdų norą prisidėti prie mūsų šalių santykių gerinimo. Jurijaus Vladimirovičiaus geranoriškumas, šypsena ir subtili ironija amžinai išliks mūsų širdyse", — rašoma ambasados pranešime.

Anksčiau tapo žinoma, kad žurnalistas susirgo koronavirusu. Visą tą laiką jis buvo prižiūrimas ligoninės gydytojų. Stroganovas Facebook taip pat pranešė, kad jam diagnozuota dvišalė pneumonija. Tuo tarpu vasario 25 dieną paskutiniame įraše jis parašė, kad jam jau geriau.

Tegai:
Jurijus Stroganovas
Temos:
Metų netektys — 2021
Vakcina nuo COVID-19 AstraZeneca

Į Lietuvą atvežta ketvirtoji "AstraZeneca" vakcinų nuo koronaviruso siunta

(atnaujinta 17:06 2021.03.02)
Šiuo metu šalyje vyksta asmenų, sergančių onkologinėmis ligomis, ir vyresnio amžiaus gyventojų skiepijimas nuo COVID-19

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Į Ekstremalių sveikatai situacijų centrą antradienį pristatyta ketvirtoji farmacijos kompanijos "AstraZeneca" vakcinų nuo COVID-19 siunta, kurią sudaro 19200 vakcinos dozių, skelbia Sveikatos apsaugos ministerija.

Ministerijos duomenimis, dalis šios vakcinų partijos į vakcinacijos centrus iškeliaus antradienį, o kita dalis — trečiadienį.

Šiuo metu Lietuvoje vyksta asmenų, sergančių onkologinėmis ligomis, ir vyresnio amžiaus gyventojų skiepijimas nuo COVID-19.

Lietuvoje jau yra daugiau nei 199 tūkstančiai COVID-19 atvejų, pasveiko daugiau nei 185 tūkstančiai žmonių, o 3 263 mirė.

Iš viso Lietuvoje paskiepyti 73286 asmenys.

Karantinas galioja nuo lapkričio 7 dienos. Paskutinį kartą valdžia jį pratęsė iki vasario pabaigos. Nuo vasario 15 dienos atlaisvinamos kai kurios veiklos. Leista veikti nedidelėms ne maisto prekių parduotuvėms, turinčioms atskirą įėjimą iš lauko, bei leidžiama atsidaryti grožio, masažo, tatuiruočių salonams.

Tegai:
vakcina, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lenkija paragino vakcinų nuo COVID-19 gamintojus "pasidalinti" licencija
Vilniaus savivaldybė parodė, kaip senjorai vakcinuojami namuose
Lietuvos kariuomenės vadui nustatytas COVID-19