Moksleivis valgo daržovių sriubą

Seimo narys papasakojo apie skundus dėl maitinimo mokykloje karantino metu

(atnaujinta 07:28 2021.02.05)
Mokinių, gaunančių nemokamą maitinimą, tėvai teigė, kad vaikams duodamas maistas, kurio galiojimo laikas yra pasibaigęs, o porcijų dydis priklauso nuo mokyklos

VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Lietuvos Seimo ir "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos" partijos narys Arvydas Nekrošius sakė sulaukęs nemažai raseiniškių skundų dėl nemokamo maitinimo mokykloje karantino metu. Apie tai jis rašė Facebook.

Seimo narys nurodė pagrindines problemas, įskaitant produktų galiojimo laiką. Tėvai sako, kad dalis vaisių yra supuvę, daržovės sudžiūvusios, o kai kurie gabalai buvo nupjauti — greičiausiai taip jie bando pašalinti sugedusią dalį.

Šaldyti maisto produktai laikomi nepažymėti. Sudėtis, gamintojas, svoris ir galiojimo laikas nenurodomi. Be to, tarp produktų yra ir Lenkijos gamintojų produktų, tačiau etikečių vertimo į lietuvių kalbą nėra.

Kai kurie maisto produktai, pasak tėvų, yra nepageidaujami vaikų racione. Pavyzdžiui, jiems siūlomi ledai, gaivieji gėrimai, taip pat daugybė nesveikų maisto produktų, tokių kaip majonezas.

Be to, tėvai skundžiasi nevienoda mityba, pieno produktų trūkumu ir tuo, kad vaikai negauna vaisių normos arba jų visai negauna.

Porcijų dydžiai skiriasi kiekvienoje mokykloje ir gali būti ne tokie, kaip nurodyta iš anksto.

Nekrošius sakė, kad po pranešimų apie pažeidimus Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) atliko patikrinimą ir baudomis baudė normų nesilaikančias įstaigas.

"Akivaizdu, kad problema aktuali ne vien mūsų rajone, bet ir visoje šalyje. Už nemokamo maitinimo organizavimą atsakingos savivaldybių administracijos, kurios bendradarbiauja su švietimo įstaigų vadovais. O maisto daviniais rūpinasi konkursus laimėję tiekėjai", — teigė Nekrošius.

Maitinimas turėtų atitikti Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytą vidutinę rekomenduojamą maistinių medžiagų ir energijos paros normą, priminė jis.

Visi ikimokyklinukai ir pirmos klasės vaikai Lietuvoje, taip pat aukštųjų mokyklų studentai iš nepasiturinčių šeimų gauna nemokamą maitinimą. Visoje šalyje maistas nemokamai tiekiamas daugiau nei 90 000 moksleivių, tačiau maisto davinių reikės tik tiems vaikams, kurie mokysis iš namų.

Anot politiko, būtina suvienyti tėvų bendruomenes, visuomenininkus ir asociacijas, peržiūrėti teisės aktus ir įvertinti, ką galima pakeisti gerinant maisto kokybę.

Tegai:
mokyklos, nemokamas maitinimas, maitinimas, mokiniai, Arvydas Nekrošius
Policijos pareigūnas

Policijos pareigūnai švenčioniškio automobilyje rado kontrabandines cigaretes

(atnaujinta 16:20 2021.03.08)
Automobilį vyras vairavo be vairuotojo pažymėjimo, bet to automobilio bagažinėje rasta keturios dėžės kontrabandinių rūkalų, viso 1 980 pakelių cigarečių pakelių "Fest"

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Švenčioniškiui už neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis gresia bauda nuo penkių tūkstančių dviejų šimtų iki šešių tūkstančių eurų, rašo Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

Kovo 7-osios naktį, apie 23:00, Švenčionių rajono policijos komisariato pareigūnaai patikrinti sustabdė vyro vairuojamą automobilį "Volvo", kuriuo važiavo ir keleivis. Išvydę juos sustabdžiusius pareigūnus, abu vyrai pradėjo įtartinai elgtis.

Automobilį švenčioniškis vairavo be vairuotojo pažymėjimo, bet to automobilio bagažinėje rasta keturios dėžės kontrabandinių rūkalų, viso 1 980 pakelių cigarečių pakelių "Fest", pažymėtų Baltarusijos Respublikos banderolėmis.

Pareigūnai pradėjo administracinių pažeidimų teisenas dėl transporto priemonės vairavimo neturint teisės ją vairuoti, kuri numato baudą nuo trijų šimtų iki keturių šimtų penkiasdešimties eurų, bei dėl akcizais apmokestinamų prekių įsigijimo, laikymo, gabenimo, naudojimo ar realizavimo pažeidžiant nustatytą tvarką.

Vyrui gresia bauda nuo penkių tūkstančių dviejų šimtų iki šešių tūkstančių eurų.

Tegai:
cigarečių kontrabanda, policija
Dar šia tema
Policija parodė, kaip pardavėja susigrūmė su ginkluotu plėšiku — video
Lietuvoje neblaivus jaunuolis sugadino policijos komisariato duris
Lietuvoje dėl smurto buityje sulaikyta policijos pareigūnė
Dronas

Pasieniečiai perėmė Baltarusijos kontrabandą skraidinusį droną

(atnaujinta 16:12 2021.03.08)
Daugiau nei pusšešto tūkstančio eurų kainuojančią skraidyklę pasieniečiai priverstinai nutupdė panaudoję specialią įrangą

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Šalčininkų rajone pasieniečiai perėmė iš Baltarusijos įskridusį bepilotį orlaivį, prie kurio buvo pritvirtintas kontrabandinių cigarečių krovinys, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Vidurnaktį iš sekmadienio į pirmadienį VSAT pareigūnai patruliavo ties Šalčininkų rajono Pašalčies kaimu, prie sienos su Baltarusija. Pasieniečiai tamsoje išgirdo įtartinus garsus. Tokius paprastai skleidžia bepiločiai orlaiviai.

Netrukus pastebėtas ir pats objektas — jį pasieniečiai užfiksavo naktinio matymo įranga.

VSAT pareigūnai panaudojo nešiojamą bepiločių orlaivių užkardymo sistemą, sėkmingai perėmė skraidyklės valdymą ir priverstinai ją nutupdė.

Paaiškėjo, kad prie "DJI Matrice 600 Pro" drono buvo pritvirtintas ryšulys, kuriame rasta 300 pakelių cigarečių "Minsk Capital MS". Šių rūkalų vertė, įskaičiavus Lietuvoje privalomus sumokėti mokesčius, yra kiek daugiau nei 900 eurų. Perimta skraidyklė be papildomų aksesuarų oficialų platintojų yra parduodama už daugiau kaip 5 600 eurų.

VSAT pareigūnai patikrino aplinkines vietoves. Droną valdęs asmuo Lietuvos pusėje nerastas. Apie perimtą skraidyklę informuotos Lietuvos karinės oro pajėgos, taip pat pranešta Baltarusijos pareigūnams.

Įvykį tiriantys pasieniečiai dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėjo administracinę teiseną.

Tegai:
dronas, cigarečių kontrabanda, pasieniečiai, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Vilniaus rajone girta automobilio vairuotoja nuvažiavo į griovį ir apsivertė
Pasieniečiai sulaikė Vokietijoje ieškomą moterį
Pasieniečiai sulaikė teisėsaugos ieškomą Pasvalio rajono gyventoją
Balti dantys

Odontologė įvardijo maisto produktus, dėl kurių pagelsta dantys

(atnaujinta 17:23 2021.03.08)
Sniego baltumo šypsena turi daug priešų: gazuoti gėrimai, juodieji serbentai ir net raudonasis vynas gali ją sunaikinti per trumpą laiką

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Yra daugybė vaistų ir produktų, kurie keičia dantų spalvą, sakė Irina Makejeva, Borovskio Sečenovo universiteto odontologijos instituto direktorė.

Paprastai tai yra maistas, kuriame yra rūgšties ir pigmentų. Tarp sniego baltumo šypsenos priešų pirmiausia yra mėlynės, juodieji serbentai, marinuoti burokėliai, vyšnios, vyšnių sultys, raudonasis vynas. Gazuoti gėrimai, padažai, prieskoniai ir, žinoma, arbata ir kava daro įtaką dantų spalvai.

"Be to, arbata yra daug stipresnė. Taip yra dėl to, kad joje yra ne tik pigmentų ir rūgščių, bet ir taninų", — agentūrai "Moskva" sakė Irina Makejeva.

Odontologai visada atpažįsta arbatos mėgėjus. Tačiau neturėtumėte atsisakyti mėgstamo gėrimo. Gydytoja pataria po kiekvieno arbatos gėrimo praskalauti burną ar ištepti specialiomis putomis, taip pat nepamiršti valytis dantų ryte ir vakare.

Tegai:
šypsena, dantys