Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis

"Belorus" sanatorijos darbuotojai teisme pareikalaus Landsbergio atsiprašymo

(atnaujinta 10:08 2021.02.05)
Įstaigos darbuotojai mano, kad užsienio reikalų ministras juos įžeidė. Anksčiau jie kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą prašydami atblokuoti sanatorijos sąskaitas

VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Druskininkuose esančios "Belarus" sanatorijos darbuotojai į teismą kviestų Lietuvos užsienio reikalų ministrą Gabrielių Landsbergį. Tai pranešė TASS su nuoroda į advokatą Andrių Krištapavičių, kuris atstovauja įstaigos interesams.

Pasak advokato, sanatorijos darbuotojai reikalauja, kad Lietuvos užsienio reikalų ministras jų atsiprašytų ir atsiimtų savo pareiškimus.

Pasak agentūros, aptardamas situaciją aplink sanatoriją, Landsbergis teigė, kad ši įstaiga savo darbu "atneša pajamų ir pinigų šiems nusikaltėliams", turėdamas omenyje "artimiausius [prezidento Aleksandro] Lukašenkos parankinius ir sprendimus veiksmuose prieš opoziciją priimančius asmenis". Advokatas teigė, kad sanatorijos darbuotojus sukrėtė šie pareiškimai.

"Žmonės mano, kad juos įžeidė pareigūnas, nes jie dirba Lietuvos įregistruotoje viešojoje įstaigoje, teikdami sveikatos paslaugas Baltarusijos vaikams, kuriems to reikia", — sakė Krištapavičius.

Anksčiau sanatorijos darbuotojai kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą su reikalavimu atblokuoti įstaigos sąskaitas.

Padėtis su "Belorus" sanatorija

"Belorus" sanatorijos atvejis yra pirmas Lietuvos istorijoje, kai šalyje veikiančiai įmonei buvo taikomos tarptautinės sankcijos.

Anksčiau "Swedbank" įšaldė "Belorus" sanatorijos Druskininkuose sąskaitas dėl trečiojo ES sankcijų paketo Baltarusijos valdžios institucijoms įsigaliojimo, dėl kurio darbuotojai liko be atlyginimų. Daugelis jų prarado vienintelį pajamų šaltinį.

Lietuvos Seimas nusprendė, kad Lietuvos įmonėms, kurioms taikomos ES sankcijos, nemokamos prastovų subsidijos. Tokiu atveju išeinantys iš darbo darbuotojai gali gauti vienkartinę išmoką. Užimtumo tarnyba taip pat paskelbė nutraukianti valstybės finansinę paramą, teikiamą karantino ir ekstremalios situacijos metu "Belorus" sanatorijai.

Įstaigos darbuotojai surengė keletą protestų ir kreipėsi į teismą.

Anksčiau Druskininkų meras Ričardas Malinauskas pateikė ištrauką iš oficialaus Teisingumo ministerijos ir Baltarusijos valstybinio turto komiteto laiško, kad "Belorus" sanatorijos steigėja Lietuvoje nėra ta institucija, kuriai taikomos sankcijos.

Tegai:
Sanatorija "Belorus", Gabrielius Landsbergis
Dar šia tema
Užimtumo tarnyba nutraukia paramą "Belorus" sanatorijai
"Veidmainystės viršūnė": Minskas įvertino "Belorus" sanatorijos situaciją
"Teismų kelias gali užsitęsti metų metus": "Belorus" darbuotojai vėl surengė piketą
Automobiliai

Vasarį naujų lengvųjų automobilių registravimas smuko beveik 43%

(atnaujinta 08:07 2021.03.06)
2021 metų sausį-vasarį Lietuvoje iš viso įregistruota 5 118 naujų lengvųjų automobilių, tai yra net 44,0% mažiau nei praėjusiais metais (9 138 vnt.)

VILNIUS, kovo 6 — Sputnik. Vasarį Lietuvos naujų lengvųjų automobilių registravimas sumažėjo 42,9% iki 2 574 vnt., kai 2020 metais vasarį šalyje buvo įregistruoti 4 508 automobiliai. Apie tai pranešė "AutoTyrimai".

Reeksportas ir toliau išlieka reikšmingu rinkos veiksniu: 586 įregistruoti nauji automobiliai (iš jų — 533 "Fiat" ir 48 "Jeep") buvo išregistruoti dar iki mėnesio pabaigos, o dar 14 bus išregistruota artimiausiu metu. Tačiau būtent reeksporto apimčių smarkus sumažėjimas ir sąlygojo bendrą rinkos nuosmukį.

Vasarį asmeninių automobilių registravimas sumažėjo 47,4% iki 2 239 vnt., tačiau lengvųjų komercinių transporto priemonių apimtis išaugo 32,9% iki 335 vnt.

Praeitą mėnesį Lietuvos naujų automobilių rinkoje pirmavo "Fiat" markė (881 vnt.), antroje vietoje liko "Toyota" (331), trečiąją vietą užėmė "Volkswagen" (243), ketvirtą — "Škoda" (160), penktą — "Renault" (114). Tarp prestižinių markių pirmavo BMW (48 vnt.).

Vasarį tarp asmeninės paskirties automobilių pirmavo "Fiat 500" (856 vnt.), "Toyota RAV4" (134), "Volkswagen Tiguan" (89), "Škoda Octavia" (76) ir "Jeep Compass" (48). Tarp lengvųjų komercinių automobilių populiariausi buvo "Renault Master" (77 vnt.) ir "Volkswagen Caddy" (36).

2021 metų sausį-vasarį Lietuvoje iš viso įregistruota 5 118 naujų lengvųjų automobilių, tai yra net 44,0% mažiau nei praėjusiais metais (9 138 vnt.).

Tegai:
automobiliai, Lietuva
Dar šia tema
Lietuvoje naudotų automobilių rinka smuko beveik perpus
Dėl pavasario polaidžio ribojamas sunkiasvorio transporto eismas
Smurtas prieš moterį, archyvinė nuotrauka

Policija gavo pranešimą apie paauglės išprievartavimą

(atnaujinta 13:17 2021.03.06)
Pranešama, kad nusikaltimas įvyko praėjusių metų rudenį Lazdynų mikrorajone. Tuo metu aukai buvo apie 16 metų

VILNIUS, kovo 6 — Sputnik. Vilniuje buvo išžaginta nepilnametė, praneša Policijos departamento spaudos tarnyba.

Penktadienį vakare policija gavo pranešimą apie galimą nusikaltimą, įvykusį praėjusį rudenį Lazdynų mikrorajone.

Teisėsaugos duomenimis, nepilnametę (g. 2005 m.) išžagino nepilnametis (g. 2003 m.).

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 149 str. 3 d.

Tegai:
policija
Dar šia tema
Telšių rajone dingęs berniukas rastas negyvas upelyje
Vilniaus apskrities VPK areštinėje rastas miręs suimtasis
Vilniaus rajone Lietuvos kariuomenės karys partrenkė dviratininkę