Moteris gatvėje, archyvinė nuotrauka

Savivaldybė: kvietimo skiepytis sulauks visi Vilniaus senjorai

(atnaujinta 10:13 2021.02.05)
Masiška senjorų vakcinacija gali prasidėti vasario viduryje, dalis senjorų skiepytis bus kviečiama paraleliai su mokytojais

VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Nuo vasario 9-osios Vilniuje bus skiepijami švietimo sektoriaus darbuotojai, vėliau — senjorai, pradedant nuo pačių vyriausiųjų, skelbia sostinės savivaldybė.

Vilniuje šiuo metu gyvena 104 600 vyresnių nei 65 m. gyventojų. Planuojama, kad dalis senjorų skiepytis gali būti kviečiama paraleliai su švietimo sektoriaus darbuotojais. 

Kadangi Vilniuje gyvena beveik 600 tūkst. gyventojų ir kitose prioritetinėse grupėse esančių asmenų skaičius didesnis nei kituose miestuose, masiška senjorų vakcinacija, tikėtina, gali prasidėti vasario viduryje. 

Pranešama, kad pirmiausia bus skiepijami 80 metų ir vyresni vilniečiai, vėliau — 75–79 metų, po jų 70–74 metų. Paskutiniai iš senjorų bus skiepijami 65–69 metų gyventojai.

"Senjorams nereikia rūpintis registracija dėl skiepijimosi poliklinikose. Gavus tikslią informaciją, kada Lietuvą ir konkrečiai Vilnių pasieks vakcina, skirta šiai prioritetinei grupei, senjorams poliklinikos individualiai telefonu praneš, kada, kur ir kaip jie bus skiepijami", — skelbiama pranešime. 

Bus paskirta vakcinacijos data ir laikas, nurodyta vieta ir kabinetas, taip pat antrojo skiepo data. Tai darys poliklinikų darbuotojai arba savanoriai. Planuojama, kad senjorai bus vakcinuojami įstaigose, prie kurių jie yra prisirašę. Įstaigų , kurios neturės galimybių vakcinuoti pačios, pacientai bus priskirti vienai iš vakcinaciją organizuojančių poliklinikų.

Savivaldybė atkreipia dėmesį, kad vakcinacija yra savanoriška, o tiek vakcina, tiek skiepijimo paslauga nemokama.

Senjorai, kurie yra persirašę į Vilniaus poliklinikas, net jei jų gyvenamoji vieta deklaruota kitame mieste, irgi galės gauti vakciną. Faktiškai gyvenantiems, bet Vilniaus poliklinikose neregistruotiems senjorams, jei pritars Sveikatos apsaugos ministerija, irgi bus sudaryta galimybė pasiskiepyti sostinėje.

Tegai:
skiepai, Vilnius
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1461)
Dar šia tema
Pirmąjį vakcinacijos nuo COVID-19 mėnesį sulaukta 311 pranešimų dėl neigiamos reakcijos
Įvardytas veiksnys, susijęs su sunkia COVID-19 forma
ŠMSM: pedagogams privaloma profilaktiškai testuotis nuo COVID-19
Nuo COVID-19 mirė Vilniaus miesto tarybos narys Sergejus Ursulas
Klaipėdos uostas, archyvinė nuotrauka

Klaipėdietis pasiskundė dėl Klaipėdos uosto veiklos

Į Uosto direkciją kreipęsis gyventojas nurodė, kad ant namų langų pastebimos geležies rūdos dulkės, o vasario pabaigoje keletą naktų buvo fiksuotas triukšmas

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Lietuvos gyventojai skundžiasi problemomis, susijusiomis su Klaipėdos uosto veikla.

Kaip praneša Klaipėdos uosto spaudos tarnyba, į administraciją kreipėsi gyventojas, kuris nurodė, kad ant namų langų pastebimos geležies rūdos dulkės, o vasario pabaigoje keletą naktų buvo fiksuotas triukšmas.

Reaguodama į gautą gyventojo skundą dėl taršos, uosto direkcija sukvietė į nuotolinį pasitarimą atsakingas aplinkosaugos, NVSC institucijas, uosto krovos įmonės, gyventojų atstovus. Anot Uosto direkcijos vadovų, pasikartojanti taršos problema turi būti suvaldyta.

"Gyventojai skundžiasi – yra problema, kuri siejama su uosto veikla. Todėl, Uosto direkcijos nuomone, tai yra visų institucijų, atsakingų už visuomenės sveikatą, aplinkosaugą, taip pat ir uosto įmonių pareiga šią problemą spręsti. Kituose panašiuose uostuose taip pat yra kraunami tokie kroviniai, bet situacija yra suvaldoma. Todėl taršos sprendimo būdai pagal esamus reikalavimus ir normas turi būti atrasti ir Klaipėdoje“, – teigė Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

Uosto direkcija raštu kreipėsi į Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamentą, Aplinkos apsaugos agentūrą, Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentą, prašydama skubiai paimti mėginius ir nustatyti, ar tarša susijusi su uosto veikla.

Tegai:
Klaipėda
Dar šia tema
Klaipėdos policija atsakė į pranešimus apie prieigos prie jūros ribojimus
Dar šiemet visuomenei planuojama atverti Klaipėdos švyturį
JAV kompanija rengs pietinės Klaipėdos uosto dalies plėtros projektinius pasiūlymus
Policija, archyvinė nuotrauka

Šiaulių rajone prie vairo  sulaikytas neblaivus policijos pareigūnas

Šiaulių apskrities VPK pareigūnas blaivumą tikrintis atsisakė, jis uždarytas į areštinę, vyksta ikiteisminis tyrimas

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Trečiadienį Šiaulių rajone, Bubių kaime, prie vairo ne tarnybos metu sulaikytas neblaivus policijos pareigūnas. 

Kaip pranešė Policijos departamentas, automobilį "VW Passat" vairavęs 1988 metais gimęs neuniformuotas Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnas sustabdytas apie 10 valandą ryto.

Pareigūnas blaivumą tikrintis atsisakė. 

Vairuotojas uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 281-1 str. 1 d.

Tegai:
policija
Dar šia tema
Vilniuje vyras su peiliu bandė pasislėpti nuo policijos virtuvėje
Lietuvoje pasirodys virtualus policijos patrulis