Pradinių klasių mokiniai pamokoje

Vienoje Vilniaus mokyklų vėl prasidės kontaktinis mokymas

(atnaujinta 12:25 2021.02.05)
Pilotine mokykla pradinukams grįžtant į "gyvą" mokymąsi išrinkta Kunigaikščio Gedimino progimnazija; kad vaikas grįžtų į mokyklą, visa šeima turi pasidaryti COVID-19 testą

VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Kitą savaitę Vilniaus Kunigaikščio Gedimino progimnazijos pradinukai galės grįžti į švietimo įstaigą. 

Apie Vilniaus savivaldybės planus savo paskyroje Facebook pasakojo buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. 

Šiandien jis gavo pranešimą iš Kunigaikščio Gedimino progimnazijos tėvų, kuriame skelbiama, kad Kunigaikščio Gedimino progimnazija Vilniaus savivaldybėje išrinkta pilotine mokykla pradinukams grįžtant į "gyvą" mokymąsi, vaikai turi galimybę grįžti į mokyklą jau pirmadienį. 

Kad tai būtų įmanoma, šį savaitgalį visa šeima, kurioje gyvena mokinys, turi pasidaryti COVID-19 PGR testą. Jei viso namų ūkio tyrimo testas bus neigiamas, mokinys gali keliauti į mokyklą. 

Be to, maždaug kas 10 dienų vaikams vėl kartos testą, tikėtina, kad jau mokykloje. Galbūt mokykloje mokiniai turės dėvėti kaukes.

"Reikia labai labai skubaus mūsų sprendimo, ar sutinkame atlikti testus visai šeimai. Jei klasės dauguma sutiks testuotis ir grįžti į mokyklas, nesitinkančių tėvų vaikai mokyklos lankyti negalės ir pamoks vyks hibridiniu būdu, o tai iš tiesų labai apsunkintų mokytojos darbą", — rašo tėvai.

Jei šeima sutiks testuotis, registracija rūpinsis mokykla. Tėvai gaus SMS žinutę, kviečiančią automobiliu atvykti į mėginių ėmimo punktą.

Savo ruožtu Veryga pasidomėjo, kaip toks "pilotas" įmanomas nepakeitus LRV nutarimo dėl karantino sąlygų. 

Buvęs ministras taip pat stebėjosi pasirinktu šeimų testavimo metodu. Tėvų laiške kalbama apie COVID-19 kaupinių PGR testą, kai tyrimas imamas iš nosies. Teigiama, kad jis yra mažiau invazyvus nei PGR nosiaryklės tyrimas (pagaliukas panašus į ausų krapštuką), ir tai, kad tai bus bendras visos šeimos testas. 

"Koks čia įdomu minimas PGR kaupinių testas? Gal būsiu ką nors praleidęs, bet jei tai tas pats vadinamasis grupinio PGR testavimo metodas (kuomet keli mėginiai sudedami kartu ir testuojami kaip vienas), tai neteko girdėti, kad jis jau būtų buvęs paskelbtas kaip validuotas. Jei jis nėra validuotas, tai negali būti naudojamas", — sako Veryga.

Griežtas karantinas Lietuvoje galiojo iki sausio pabaigos, tačiau sausio 27 dieną Vyriausybė pratęsė visus esamus apribojimus iki vasario pabaigos. 

Siekdamos užtikrinti, kad mokyklos galėtų atsidaryti kuo anksčiau, valdžios institucijos šią savaitę organizavo mokytojų skiepijimą. Artimiausiu laiku planuojama paskiepyti apie 30 tūkst. žmonių, dirbančių ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo ir specialiose mokyklose. 

Šiuo metu Lietuvos žmonių sergamumas koronavirusu siekia daugiau kaip 400 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Tegai:
COVID-19, Vilnius
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1451)
Dar šia tema
Prie kontaktinio mokymo turėtų grįžti bent pradinės klasės, mano Mačiulis
Paskelbta, kas pirmiausia grįžtų į mokyklas atlaisvinant karantino suvaržymus
Lietuvoje prasidėjo žiemos priėmimas į profesines mokyklas
Seimo narys papasakojo apie skundus dėl maitinimo mokykloje karantino metu
Avarinio sustojimo ženklas

Vilniaus rajone girta automobilio vairuotoja nuvažiavo į griovį ir apsivertė

(atnaujinta 14:48 2021.03.02)
Į įvykio vietą buvo atvykę ir greitosios medicinos pagalbos darbuotojai, apžiūrėti abu Vilniaus rajono gyventojus

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Vilniaus rajone pasieniečiai sulaikė neblaivią vietinę gyventoją, vairavusią automobilį "Ford Mondeo", jo nesuvaldžiusią, nuvažiavusią į griovį ir apsivertusią, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Naktį iš pirmadienio į antradienį VSAT pareigūnai Vilniaus rajono Kalvelių kaimo prieigose pastebėjo įtartiną automobilį "Ford Mondeo". Jo šviesos tai įsijungdavo, tai užgesdavo. Įtartinai manevruodamas ir nesustodamas automobilis kirto geležinkelio pervažą ir nuvažiavo link pagrindinio kelio Vilnius-Šumskas.

Pusę kilometro vijęsi įtartinai vinguriavusį automobilį VSAT pareigūnai jį pamatė apvirtusį griovyje prie Kalvelių kaimo. Mašinoje buvo moteris ir vyras, kuriems pasieniečiai padėjo išlipti iš automobilio. 

Pamatę 51-erių Vilniaus rajono gyventoją pasieniečiai suprato, kad ji buvo smarkiai apsvaigusi nuo alkoholio. Ji sunkiai orientavosi aplinkoje, vos išlaikė pusiausvyrą, nuo jos sklido alkoholio kvapas. Kartu su ja vyko ir 24-erių neblaivus Vilniaus rajono gyventojas.

Vairuotoją, keleivį ir "Ford Mondeo" VSAT pareigūnai perdavė policininkams, kurie tiria šį įvykį.

Į įvykio vietą buvo atvykę ir greitosios medicinos pagalbos darbuotojai, apžiūrėti abu Vilniaus rajono gyventojus. 

Dar šia tema
Pasieniečiai Kuršių mariose vykdė gelbėjimo pratybas
Beveik du tūkstančiai žmonių pažeidė atvykimo į Lietuvą iš Lenkijos taisykles
Neries upėje rasta 2 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių
Salantas

Aplinkosaugininkai aptiko galimą taršos šaltinį Salantų miestelyje

(atnaujinta 18:01 2021.03.02)
Pasitelktos gausesnės aplinkosaugininkų pajėgos Salantų miestelyje šiandien tęsė taršos šaltinio paieškas

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Kretingos rajono Ekstremaliųjų situacijų operacijų centras kreipėsi į Lietuvos geologijos tarnybą, kad, pasitelkus geologų turimą techniką, būtų galima surasti po žeme esančius nepažymėtus vamzdžius, rašoma Aplinkos ministerijos pranešime.

Pasitelktos gausesnės aplinkosaugininkų pajėgos Salantų miestelyje šiandien tęsė taršos šaltinio paieškas. Kadangi trasos yra po žeme, aplinkosaugininkai nusprendė už 30 metrų nuo paskutinio užteršto šulinio jas atkasti rankiniu būdu ir rado schemose nepažymėtą vamzdį.

Kadangi turimi planai neatitinka realios situacijos, ieškoti taršos šaltinio yra vienas būdas – kasti pagal vamzdžio kryptį. Kasama kas keliasdešimt metrų.

Preliminariais duomenimis, teka kuras, skirtas krosnims kūrenti. Įvykio vietoje budintys priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai prižiūri, kad teršalai nepatektų už boninių užtvarų, ir užterštą vandenį pumpuoja į specialias talpas.

Aplinkosaugininkams padeda seniūnijos darbuotojai.

Vakar, kovo 1 dieną, vakare gautas pranešimas apie teršalų tekėjimą į tvenkinį Salantų miestelyje. Kad teršalai neplistų Salanto upe, aplinkosaugininkai iš karto informavo ugniagesius gelbėtojus. Ugniagesiai taršos vietą aptvėrė boninėmis užtvaromis ir taip sustabdė teršalų plitimą.

Taip pat buvo iškviesta Aplinkos apsaugos agentūros laboratorija paimti mėginių. Teršėjui gresia bauda ir jis turės atlyginti apskaičiuotą žalą aplinkai.

Tegai:
aplinkos tarša
Vakcina Sputnik V

Slovakijoje leista naudoti vakciną "Sputnik V"

(atnaujinta 15:39 2021.03.02)
Slovakijos premjero teigimu, vyriausybė priėmė sprendimą įsigyti "Sputnik V" vakciną, nelaukdama jos registracijos EMA, nes, pasak ministro pirmininko,  "nėra laiko atidėlioti, šalyje nėra pakankamai vakcinų, dešimtys mūsų piliečių kasdien miršta nuo COVID-19"

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Slovakijos sveikatos ministerijos vadovas Marekas Krajci šiandien suteikė leidimą šalyje naudoti Rusijos vakciną nuo koronaviruso "Sputnik V", kurios pirmoji partija į respubliką atkeliavo pirmadienį, skelbiama ministerijos interneto svetainėje.

"Sveikatos apsaugos ministras pasirašė įsakymą dėl vakcinos "Sputnik V" naudojimo respublikoje laikotarpiui iki 2021 metų rugpjūčio pabaigos. Praktikuojantis gydytojas prisiima visą atsakomybę už gydymą neregistruotais vaistais", — sakoma pranešime.

Norintys pasiskiepyti "Sputnik V" turės pasirašyti atitinkamą dokumentą, kad žino, jog ši vakcina nebuvo užregistruota Europos vaistų agentūroje (EMA).

Pirmoji Rusijos vakcinos "Sputnik V" partija buvo pristatyta pirmadienį iš Maskvos į rytinį Košicės miestą Spartos gynybos ministerijos transporto lėktuvu. Kaip spaudos konferencijoje oro uoste sakė ministras pirmininkas Igoris Matovičius, respublikos ministrų kabinetas priėmė sprendimą įsigyti "Sputnik V" vakciną, nelaukdamas jos registracijos EMA, nes, pasak ministro pirmininko,  "nėra laiko atidėlioti, šalyje nėra pakankamai vakcinų, dešimtys mūsų piliečių kasdien miršta nuo COVID-19".

Oro uostas
© Sputnik / Владимир Астапкович

"Gavus "Sputnik V", vakcinacijos procesas šalyje paspartės 40 proc.", — pabrėžė Matovičius.

Skiepijimas Slovakijoje prasidėjo 2020 metų gruodžio pabaigoje, iki antradienio ryto pirmąja vakcinos doze paskiepyta 315,5 tūkst. žmonių, pakartotinai — 142,5 tūkst. Tuo tarpu buvo naudojamos "Pfizer / BioNTech", "Moderna" ir "AstraZeneca" vakcinos. Anksčiau Matovičius skundėsi, kad jų tiekimas vėluoja ir vakcinų gaunama mažiau.

"Sputnik V" vakciną Rusijos Federacijos sveikatos ministerija įregistravo 2020 metų rugpjūtį. Ji pirmoji pasaulyje vakcina nuo COVID-19. "Sputnik V" sukurtas ant gerai ištirtos ir patikrintos žmogaus adenovirusinių vektorių platformos. Mokslinis žurnalas "Lancet" anksčiau paskelbė klinikinių tyrimų trečiojo etapo "Sputnik V" rezultatus, patvirtindami jos aukštą efektyvumą ir saugumą. III klinikinių tyrimų etapo metu "Sputnik V" veiksmingumas, imunogeniškumas ir saugumas buvo aukštas — vakcinos veiksmingumas — 91,6%. Vakcina suteikia visišką apsaugą nuo sunkių naujos koronavirusinės infekcijos atvejų. "Sputnik V" buvo patvirtintas naudoti daugiau nei 30 šalių.

COVID-19 vakcinų palyginimas
© Sputnik
COVID-19 vakcinų palyginimas
Tegai:
Sputnik V, Slovakija
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Lietuvos politikas palygino Vilniaus ir Austrijos požiūrį į Rusijos vakciną
Patvirtinęs trečiąją COVID-19 vakciną, Baidenas mato "šviesą tunelio gale"
Putinas įvertino Rusijos vakcinų nuo koronaviruso veiksmingumą
Lenkija paragino vakcinų nuo COVID-19 gamintojus "pasidalinti" licencija