Belorus sanatorija

Ekspertas: Lietuva aukoja piliečius, parodydama, kaip kovoja su Baltarusija

(atnaujinta 21:05 2021.02.05)
Vilniui svarbu parodyti, kad jis yra priešakyje kovoje su "Baltarusijos režimu", mano ekspertas Aleksejus Dzermantas

VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Lietuvos valdžia nesutiks atšaukti sprendimo "Belorus" sanatorijos atžvilgiu, net nepaisant to, kad kenčia šalies piliečiai, interviu Sputnik Lietuva pasakė baltarusių politologas Aleksejus Dzermantas.

Anksčiau Druskininkų meras Ričardas Malinauskas pateikė ištrauką iš oficialaus Teisingumo ministerijos ir Baltarusijos valstybinio turto komiteto laiško, kad "Belorus" sanatorijos steigėjas Lietuvoje nėra ta institucija, kuriai taikomos sankcijos.

Dokumente sakoma, kad sanatorijos steigėjas yra Baltarusijos Respublikos prezidento reikalų valdyba, o ribojamosios priemonės taikomos Baltarusijos Respublikos prezidento ūkio valdybai, kuri nėra susijusi su Druskininkuose esančia sanatorija. Meras išreiškė viltį, kad bus imtasi priemonių prieš "savavališką" "Swedbank" sprendimą.

Politologas Aleksejus Dzermantas pareiškė, kad Lietuvos valdžia yra tvirtai įsitikinusi, kad tokiu būdu šios sankcijos padarys tam tikrą materialinę žalą Baltarusijos valstybei, ir mano, kad šios priemonės yra būtinos, o į tai, kad kenčia šalies piliečiai, tikriausiai neatsižvelgiama.

"Šiuo atveju jiems [valdžiai] svarbu parodyti, kad Lietuva yra priešakyje kovoje su Baltarusijos režimu", — pasakė jis.

Dzermantas mano, kad net jei valdžia atšauks sprendimą, tai nebus iš karto ir padarys nepataisomą žalą Druskininkų ekonomikai.

"Žmonės, žinoma, neteks darbo. Jei po kelerių metų sprendimas bus jiems palankus, tai jiems bus mažai paguoda. Todėl, žinoma, tai padaryti teisiškai įmanoma, bet ne faktas, kad tai įvyks greitai, ir ne faktas, kad sprendimas bus pozityvus", — pridūrė jis.

Situacija su "Belorus" sanatorija

Anksčiau "Belorus" sanatorijos sąskaitos buvo įšaldytos ES įvedus sankcijas Baltarusijos prezidento administracijoje veikiančiai Vyriausiajai ūkio valdybai.

Sanatoriją palaiko Druskininkų administracija ir kai kurie Seimo atstovai. Anksčiau grupė Seimo narių inicijavo kreipimąsi į prezidentą Gitaną Nausėdą su prašymu vetuoti naują darbo įstatymo redakciją, dėl kurios ES sankcijomis patekusi sanatorija "Belorus" Druskininkuose prarado subsidijas. Joje minima to paties pavadinimo sanatorija Jūrmaloje, Latvijoje, kuriai, nepaisant to, kad steigėja yra ir Baltarusijos prezidento kanceliarija, ES sankcijos nėra taikomos. 

Kreipimesi politikai pabrėžia, kad Druskininkų gydykla yra viena didžiausių mokesčių mokėtojų regione.

Pandemijos metu nedarbas Druskininkuose padidėjo iki 18,9 proc., o uždarius "Belorus" sanatoriją jis ir toliau didės.

Tegai:
sankcijos, Baltarusija, Lietuva, Druskininkai, Sanatorija "Belorus"
Dar šia tema
"Veidmainystės viršūnė": Minskas įvertino "Belorus" sanatorijos situaciją
"Teismų kelias gali užsitęsti metų metus": "Belorus" darbuotojai vėl surengė piketą
Užimtumo tarnyba nutraukia paramą "Belorus" sanatorijai
"Belorus" sanatorijos darbuotojai kreipėsi į Vilniaus teismą
Automobiliai

Vasarį naujų lengvųjų automobilių registravimas smuko beveik 43%

(atnaujinta 08:07 2021.03.06)
2021 metų sausį-vasarį Lietuvoje iš viso įregistruota 5 118 naujų lengvųjų automobilių, tai yra net 44,0% mažiau nei praėjusiais metais (9 138 vnt.)

VILNIUS, kovo 6 — Sputnik. Vasarį Lietuvos naujų lengvųjų automobilių registravimas sumažėjo 42,9% iki 2 574 vnt., kai 2020 metais vasarį šalyje buvo įregistruoti 4 508 automobiliai. Apie tai pranešė "AutoTyrimai".

Reeksportas ir toliau išlieka reikšmingu rinkos veiksniu: 586 įregistruoti nauji automobiliai (iš jų — 533 "Fiat" ir 48 "Jeep") buvo išregistruoti dar iki mėnesio pabaigos, o dar 14 bus išregistruota artimiausiu metu. Tačiau būtent reeksporto apimčių smarkus sumažėjimas ir sąlygojo bendrą rinkos nuosmukį.

Vasarį asmeninių automobilių registravimas sumažėjo 47,4% iki 2 239 vnt., tačiau lengvųjų komercinių transporto priemonių apimtis išaugo 32,9% iki 335 vnt.

Praeitą mėnesį Lietuvos naujų automobilių rinkoje pirmavo "Fiat" markė (881 vnt.), antroje vietoje liko "Toyota" (331), trečiąją vietą užėmė "Volkswagen" (243), ketvirtą — "Škoda" (160), penktą — "Renault" (114). Tarp prestižinių markių pirmavo BMW (48 vnt.).

Vasarį tarp asmeninės paskirties automobilių pirmavo "Fiat 500" (856 vnt.), "Toyota RAV4" (134), "Volkswagen Tiguan" (89), "Škoda Octavia" (76) ir "Jeep Compass" (48). Tarp lengvųjų komercinių automobilių populiariausi buvo "Renault Master" (77 vnt.) ir "Volkswagen Caddy" (36).

2021 metų sausį-vasarį Lietuvoje iš viso įregistruota 5 118 naujų lengvųjų automobilių, tai yra net 44,0% mažiau nei praėjusiais metais (9 138 vnt.).

Tegai:
automobiliai, Lietuva
Dar šia tema
Lietuvoje naudotų automobilių rinka smuko beveik perpus
Dėl pavasario polaidžio ribojamas sunkiasvorio transporto eismas
Smurtas prieš moterį, archyvinė nuotrauka

Policija gavo pranešimą apie paauglės išprievartavimą

(atnaujinta 13:17 2021.03.06)
Pranešama, kad nusikaltimas įvyko praėjusių metų rudenį Lazdynų mikrorajone. Tuo metu aukai buvo apie 16 metų

VILNIUS, kovo 6 — Sputnik. Vilniuje buvo išžaginta nepilnametė, praneša Policijos departamento spaudos tarnyba.

Penktadienį vakare policija gavo pranešimą apie galimą nusikaltimą, įvykusį praėjusį rudenį Lazdynų mikrorajone.

Teisėsaugos duomenimis, nepilnametę (g. 2005 m.) išžagino nepilnametis (g. 2003 m.).

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 149 str. 3 d.

Tegai:
policija
Dar šia tema
Telšių rajone dingęs berniukas rastas negyvas upelyje
Vilniaus apskrities VPK areštinėje rastas miręs suimtasis
Vilniaus rajone Lietuvos kariuomenės karys partrenkė dviratininkę