Akcija Vilniuje prieš smulkiojo verslo diskriminaciją dėl šalyje įvesto karantino

Valgyti visiems reikia! Lietuvoje įvyko smulkiojo verslo akcijos prieš karantiną

(atnaujinta 16:51 2021.02.05)
Respublikos gyventojai atėjo prie savivaldos pastatų ir padėjo ten gėlių bei žvakių, tokiu būdu bandydami atkreipti dėmesį į problemą

VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Įvairiuose Lietuvos miestuose vyko protestai prieš smulkiojo verslo diskriminaciją dėl šalyje įvesto karantino, kuris apriboja jų veiklą.

Kaip praneša vietinės žiniasklaidos priemonės, gyventojai prie vietinių savivaldybių atnešė gedulo puokščių ir žvakių. Tokiu būdu jie nori atkreipti dėmesį į problemą ir parodyti, kad jie turi teisę dirbti.

Vilniuje žvakės buvo atneštos prie Vinco Kudirkos paminklo. Šalia jų — juostelės su užrašu "Už smulkųjį verslą".

Акция в Вильнюсе представителей малого бизнеса Литвы против дискриминации в карантин
© Sputnik / Владислав Адамовский
Akcija Vilniuje prieš smulkiojo verslo diskriminaciją dėl šalyje įvesto karantino

"Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos" frakcijos atstovė Laima Mogenienė prieš dieną savo Facebook paskyroje parašė apie būsimą akciją ir palinkėjo verslininkams sėkmės. Ji pabrėžė, kad smulkiojo verslo savininkai nori būti išklausyti.

"Karantinas — nėra priežastis pažeisti lygiateisiškumo ar sąžiningos konkurencijos principus", — parašė ji.

Kai kurie gyventojai socialiniuose tinkluose kvietė dalyvauti tokioje akcijoje, paaiškindami tai tuo, kad jiems atimta galimybė dirbti.

"Mano draugė, tas žmogus kuris dvi lentas pavertė simbolinių kryžiumi, — turi gėlių saloną. Man jis patinka. O ji gyvenime dievina gaminti nuostabias puokštes, lygiai taip pat, kaip ir aš dievinu savo darbą! Bet negaliu dirbti. Nors niekas nepaaiškina kaip mums išlaikyti savo verslus, nes nuomą mokėti reikia ir už būtą mokėti reikia ir valgyti reikia. Visiems reikia", — dalyvauti akcijoje pakvietė viena iš socialinių tinklų vartotojų.

Kai kurie Lietuvos politikai sureagavo į situaciją. Lietuvos Seimo deputatas Robertas Šarknickas išreiškė solidarumą su smulkiuoju verslu ir pareiškė, kad prieita iki tokio lygio, jog tenka "Vasario 16-tosios išvakarėse degti žvakutes kita proga". Jis paragino Vyriausybę pateikti adekvačius ir logiškus sprendimus.

Акция в Вильнюсе представителей малого бизнеса Литвы против дискриминации в карантин
© Sputnik / Владислав Адамовский
Akcija Vilniuje prieš smulkiojo verslo diskriminaciją dėl šalyje įvesto karantino

Savo ruožtu deputatė iš "valstiečių" partijos Agnė Širinskienė pasipiktino ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės elgesiu. Ji, užuot spręndusi problemas, kelia vaizdo įrašus TikTok'e.

"Tavo valstybėje — sveikatos ir ekonominė krizė, verslai uždaryti. Daugiau kaip mėnesį nesugebi suderinti subsidijų, esi pasakęs, kad nuomos kompensavimui pinigų nėra ir nebus. Tau po langais jau žada rinktis smulkieji verslininkai su žvakutėmis rankomis. Ir ką tu darai? Ogi darbo vietoje sėdi TikTok'e ir klausi visų, ką jiems parodyti: ministerijos rūsį, o gal pagroti pianinu?" — Facebook'e parašė politikė.

Ministrės elgesiu pasipiktino ir deputatas, buvęs Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas Aurelijus Veryga. Jis sukritikavo ją ir priminė apie iki šiol neįvykdytas užduotis.

"Aš tai ką galvoju, kad reportažą iš ministerijos rūsio, kaip jūs ten grojate fortepijonu, spėsit patransliuoti kai įteisinsit žolę. <...> O kol kas pasigirdo toks tylus prašymas paimti tą aparatą, kur viską transliuoja, nueiti iki skyriaus, kur vertina projektus verslų, investavusių į COVID valdymo priemonių gamybą ir patransliuoti kaip ten sekasi su tų projektų vertinimu", — parašė jis Facebook'e.

Karantinas Lietuvoje buvo įvestas lapkričio 7 d., paskutinį kartą jis buvo pratęstas iki vasario 28 d. Šią savaitę Vyriausybė turėjo svarstyti galimybę jį sušvelninti, visų pirma, buvo kalbama apie leidimą dirbti grožio salonams ir ne maisto prekių parduotuvėms su atskiru įėjimu, tačiau šis klausimas buvo išbrauktas iš darbotvarkės. Valdžia ketina šia tema diskutuoti kitą savaitę.

Lietuvoje užregistruota daugiau nei 185 tūkstančiai koronaviruso atvejų, pasveiko daugiau nei 135 tūkstančiai žmonių, mirė 2 908. Daugiau nei 37 tūkstančiai gyventojų jau yra visiškai paskiepyti.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) duomenimis, Lietuva pagal sergamumą ir mirštamumą ES užėmė šeštą vietą.

Tegai:
koronavirusas, verslas, smulkusis verslas, protesto akcija, karantinas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1477)
Dar šia tema
"Belorus" sanatorijos darbuotojai teisme pareikalaus Landsbergio atsiprašymo
Analitikas pasamprotavo, kaip Lietuva palieka bedarbius likimo valiai
Prezidentas su verslo atstovais aptarė karantino švelninimą
Paskelbta, kokiu atveju atsisakę skiepytis pedagogai gali netekti darbo
Vakcina nuo COVID-19

Klaipėdoje duris atvėrė naujas vakcinavimo centras

(atnaujinta 11:25 2021.03.05)
Iki šiol Klaipėdoje vakcinacija vyko dviejuose centruose — Klaipėdos miesto poliklinikoje ir Jūrininkų sveikatos priežiūros centre

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Klaipėdoje veiklą pradeda dar vienas vakcinavimo centras, įkurtas Galinio Pylimo gatvėje 3, patalpose, kur iki šiol veikė Karščiavimo klinika. Apie tai pranešė miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

Pasak Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko, atslūgus antrajai COVID-19 bangai, pastaruoju metu Karščiavimo klinika pacientų beveik nesulaukdavo, todėl buvo nuspręsta patalpas panaudoti vakcinacijai. 

"Ruošiantis masinei vakcinacijai nuo COVID-19, siekiame, kad procesas Klaipėdoje vyktų dar sparčiau ir sklandžiau, tuo pat metu iš Valstybės tikėsimės pakankamo aprūpinimo vakcina. Jaučiant naujų viruso atmainų grėsmes bei kitus nerimą keliančius ženklus, suvokiame, kad vakcinavimo apimčių ir tempo didinimas, sukuriant tam reikalingą infrastruktūrą, tampa neišvengiama būtinybe. Tad pastangas ir energiją turime koncentruoti būtent ta linkme, ta kryptimi", — sakė Klaipėdos meras.

Šią savaitę vakcinuoti savo pacientus Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimu leista ir privatiems sveikatos priežiūros centrams, todėl manoma, kad skiepytis norinčių gyventojų skaičius išaugs.

Iki šiol Klaipėdoje vakcinacija vyko dviejuose centruose — Klaipėdos miesto poliklinikoje ir Jūrininkų sveikatos priežiūros centre.

Šią savaitę Klaipėdoje skiepijami 75-79 metų amžiaus grupei priklausantys senjorai, ateinančią savaitę planuojama pradėti skiepyti 70-74 metų amžiaus klaipėdiečius.

Su kiekvienu asmeniu turėtų susisiekti gydymo įstaigos, kurioje gyventojas yra prisirašęs, darbuotojas ir sužinoti gyventojo apsisprendimą dėl vakcinacijos.

Tuo atveju, jei senjoras nesulaukė skambučio iš savo asmens sveikatos priežiūros įstaigos, tačiau pageidauja skiepytis, rekomenduojama pačiam senjorui arba su artimo asmens pagalba susisiekti su savo gydymo įstaiga ir užsiregistruoti vakcinavimui.

Šiuo metu Klaipėdoje jau yra vakcinuoti skiepytis pageidavę socialinių įstaigų, sveikatos priežiūros įstaigų, vaistinių, švietimo įstaigų darbuotojai, 80 metų ir vyresni gyventojai. 

Asmenys, kurie negali atvykti į vakcinacijos vietas, bet nori skiepytis, bus vakcinuojami jų namuose.

Tegai:
vakcinacija, koronavirusas, Klaipėda
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1477)
Dar šia tema
Lietuvoje daugiau nei tūkstantis žmonių pasiskundė šalutiniu vakcinos poveikiu
Bilotaitė su savivaldybėmis aptarė pasirengimą artėjančiam karantino sušvelninimui
Nuo šiol ULAC telefonu konsultuos šalies gyventojus dėl skiepų
Pinigai

Užimtumo tarnyba sukūrė socialinės paramos kortelę ieškantiems darbo

(atnaujinta 13:49 2021.03.05)
Pažymima, kad tapti naujai startavusio projekto partneriais kviečiamos socialinę pagalbą teikiančios organizacijos

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Užimtumo tarnyba (UŽT) sukūrė Socialinės pagalbos žemėlapį, kuris padės darbo ieškantiems asmenims, kuriems reikalinga kompleksinė pagalba, praneša UŽT.

"Šį informacijos žemėlapį pirmiausia kūrėme galvodami apie Užimtumo tarnybos klientus, kuriems vien tik darbo pasiūlymas dažniausiai neužtikrina sklandaus grįžimo į darbo rinką — jiems būtina įvairialypė pagalba. Šiame žemėlapyje kaupiama informacija apie socialinės pagalbos tiekėjus norime pasidalinti su visais jos ieškančiaisiais, todėl projektas jau prieinamas viešai, mūsų interneto svetainėje", — teigė Užimtumo tarnybos Priemonių įgyvendinimo organizavimo skyriaus vedėja Indrė Sevostjanova.

Pažymima, kad tapti naujai startavusio projekto partnerėmis kviečiamos socialinę pagalbą teikiančios organizacijos. 

Teigiama, kad socialinės pagalbos žemėlapis prieinamas internete be registracijos, o juo naudotis lengva ir patogu.

Pasirinkus savivaldybę, pateikiama informacija, kokios organizacijos teikia socialinę pagalbą jos teritorijoje.

"Pažymėjus konkrečios paslaugos tipą, galima sužinoti, kur arčiausiai veikia organizacijos, galinčios padėti. Dar daugiau: pagal norimą raktinį žodį pateikiamos visos atitinkamoje srityje dirbančios organizacijos, o ieškant specifinei grupei teikiamų paslaugų — pavyzdžiui, asmenims su negalia, grįžusiems iš įkalinimo įstaigos ar kita — įdiegti detalios paieškos filtrai", — teigiama pranešime.

Socialinės pagalbos žemėlapis sukurtas įgyvendinant atvejo vadybos modelį, kuriame reikalingos koordinuotos, integruotos paslaugos, skirtos kompleksinių problemų turintiems asmenims padėti.

Tegai:
darbas, socialinė parama, Užimtumo tarnyba
Vilnius

PSO paskelbė kada baigsis koronaviruso pandemija

(atnaujinta 12:08 2021.03.05)
Taip pat pabrėžta, jog svarbu, kaip šalys panaikins apribojimus: jei tai įvyks per greitai, situacija bus tokia pati kaip ir buvo pradžioje

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos skyriaus direktorius Hansas Kluge interviu "Welt" teigė, kad COVID-19 pandemijos pabaigos galima tikėtis iki 2022 metų.

"Manau, kad 2021 metai bus dar vieni COVID metai. Bet jie bus labiau nuspėjami ir valdomi. 2020 metai buvo terra incognita, moksliniė ir politinė nežinomybė. Po metų mes žinome daug daugiau. Mes turime instrumentus, diagnostikos programų, turime vakciną", — cituoja jį RIA Novosti.

Kluge pabrėžė, kad jo darbe svarbu viską planuoti į priekį, todėl mano, kad pandemija pasibaigs iki kitų metų pradžios.

"Tai nereiškia, kad virusas išnyks. Tačiau tikiuosi, kad tuo metu nereikės įsikišti", — pridūrė jis.

Tuo tarpu Kluge mano, kad būtinas "europinis solidarumas" — negalima, kad turtingi regionai būtų paskiepyti, o kiti — ne.

Jo nuomone, taip pat svarbu, kaip šalys panaikins apribojimus: jei tai įvyks per greitai, situacija bus tokia pati kaip ir buvo pradžioje.

PSO paskelbė pasaulinę COVID-19 pandemiją praėjusių metų kovo 11 dieną. Dėl to daugelis pasaulio šalių įvedė griežtas karantino priemones, uždarė sienas, sustabdė oro, kelių ir geležinkelių jungtis. Dabar ribojimai palaipsniui švelnėja, atsižvelgiant į gerėjančią epidemiologinę padėtį.

Tegai:
pandemija, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1477)
Dar šia tema
Klaipėdoje duris atvėrė naujas vakcinavimo centras