Пара в защитных масках с коляской, гуляют по улице в Вильнюсе

"Bloomberg": koronaviruso pandemija užsitęs septynerius metus

(atnaujinta 20:23 2021.02.05)
Agentūros duomenimis, kasdien pasaulyje suleidžiama daugiau nei 4,5 milijono COVID-19 vakcinos injekcijų, norint sušvelninti koronaviruso pandemiją, būtina paskiepyti 75 % pasaulio gyventojų

VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Norint suvaldyti koronaviruso pandemiją, būtina paskiepyti 75 % pasaulio gyventojų, o tai, dabartiniais skaičiavimais, užtruks septynerius metus, praneša "Bloomberg"

Agentūros duomenimis, kasdien pasaulyje sušvirkščiama daugiau nei 4,5 milijono COVID-19 vakcinos injekcijų. Atsižvelgiant į tai, kad kiekvienam žmogui reikia skirti dvi preparato dozes, daugelio pasaulio gyventojų skiepijimas užtruks maždaug septynerius metus. 

JAV šis procesas užtruks 11 mėnesių. Ten per dieną skiepijama 1,3 mln. žmonių. Geriausiai su užduotimi susitvarko Izraelis (58 dozės 100 žmonių), kur 21 % gyventojų jau yra visiškai paskiepyti, ir Jungtiniai Arabų Emyratai (35,8 dozės 100 žmonių). 

Nuo vakcinacijos pradžios daugelyje šalių buvo nevienoda prieiga prie preparato nuo COVID-19. Kai kuriose valstybėse dar nėra skiepijama. Koronaviruso vakcinos plitimas bus didžiausias logistinis iššūkis, su kuriuo žmonija kada nors susidūrė, sakoma pranešime. 

Lietuvoje šiuo metu bendras nustatytų atvejų konkretiems žmonėms skaičius siekia 185 601, pasveiko 135 406, o šiuo metu sergančiųjų skaičius siekia 44 957, mirė — 2 908 asmenys.

Per praėjusią parą pirma skiepo doze vakcinuoti 1 408 žmonės, antra doze — 6 295 asmenys, iš viso pirma skiepo doze vakcinuoti 77 425 žmonės, dviem skiepo dozėmis — 37 165 žmonės. Laukiančių antros skiepo dozės skaičius yra 40 260, iš viso panaudota 114 590 vakcinos dozių.

Tegai:
vakcinacija, vakcina, karantinas, Bloomberg, COVID-19, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1500)
Dar šia tema
Suleistų vakcinų nuo koronaviruso dozių skaičius pasaulyje viršijo sergančiųjų skaičių
Paaiškėjo, kokio dydžio priedai skirti medikams už gruodį
"Lancet" paskelbė trečiojo "Sputnik V" tyrimo etapo rezultatus
Europietiškas kivirčas. Londonas įtariamas vakcinacijos sutrikdymu
Virusologas paskelbė svarbų "Sputnik V" vaidmenį kovoje su pandemija visame pasaulyje
Dronas

Pasieniečiai perėmė Baltarusijos kontrabandą skraidinusį droną

(atnaujinta 16:12 2021.03.08)
Daugiau nei pusšešto tūkstančio eurų kainuojančią skraidyklę pasieniečiai priverstinai nutupdė panaudoję specialią įrangą

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Šalčininkų rajone pasieniečiai perėmė iš Baltarusijos įskridusį bepilotį orlaivį, prie kurio buvo pritvirtintas kontrabandinių cigarečių krovinys, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Vidurnaktį iš sekmadienio į pirmadienį VSAT pareigūnai patruliavo ties Šalčininkų rajono Pašalčies kaimu, prie sienos su Baltarusija. Pasieniečiai tamsoje išgirdo įtartinus garsus. Tokius paprastai skleidžia bepiločiai orlaiviai.

Netrukus pastebėtas ir pats objektas — jį pasieniečiai užfiksavo naktinio matymo įranga.

VSAT pareigūnai panaudojo nešiojamą bepiločių orlaivių užkardymo sistemą, sėkmingai perėmė skraidyklės valdymą ir priverstinai ją nutupdė.

Paaiškėjo, kad prie "DJI Matrice 600 Pro" drono buvo pritvirtintas ryšulys, kuriame rasta 300 pakelių cigarečių "Minsk Capital MS". Šių rūkalų vertė, įskaičiavus Lietuvoje privalomus sumokėti mokesčius, yra kiek daugiau nei 900 eurų. Perimta skraidyklė be papildomų aksesuarų oficialų platintojų yra parduodama už daugiau kaip 5 600 eurų.

VSAT pareigūnai patikrino aplinkines vietoves. Droną valdęs asmuo Lietuvos pusėje nerastas. Apie perimtą skraidyklę informuotos Lietuvos karinės oro pajėgos, taip pat pranešta Baltarusijos pareigūnams.

Įvykį tiriantys pasieniečiai dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėjo administracinę teiseną.

Tegai:
dronas, cigarečių kontrabanda, pasieniečiai, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Vilniaus rajone girta automobilio vairuotoja nuvažiavo į griovį ir apsivertė
Pasieniečiai sulaikė Vokietijoje ieškomą moterį
Pasieniečiai sulaikė teisėsaugos ieškomą Pasvalio rajono gyventoją
Pinigai

FNTT tyrime dėl galimo sukčiavimo atliko kratas Biržų mieste ir rajone

(atnaujinta 17:23 2021.03.08)
Atliekant ikiteisminį tyrimą, FNTT pareigūnai Biržų mieste, Biržų ir Vilniaus rajonuose atliko 24 kratas

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Vykdomas ikiteisminis tyrimas dėl galimo didelės vertės sukčiavimo, svetimo turto pasisavinimo, svetimo turto iššvaistymo ir dokumentų klastojimo, kai dėl to galėjo būti padaryta didelė žala bei dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo. Įtarimai pareikšti 7 asmenims. Apie tai pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, tiriamos skirtingos galimai padarytos nusikalstamos veikos dėl realiai nevykusių sandorių įtraukimo į apskaitą, netikrų žemės sklypų įsigijimo sandorių, dokumentų klastojimo siekiant išvengti susidariusios didelės vertės turtinės prievolės ir kitų, kaip įtariama, padarytų nusikalstamų veikų.

Atliekant tyrimą, FNTT pareigūnai Biržų mieste, Biržų ir Vilniaus rajonuose atliko 24 kratas. Jų metu buvo paimti tyrimui reikšmingi dokumentai, kompiuteriai, buhalterinės apskaitos dokumentai, užrašai, grynieji pinigai ir kt.

Galimai padarytos žalos valstybei dydis dar nustatinėjamas. Laikinai apribota nuosavybės teisė turtui, kurio vertė siekia 1,2 mln. eurų.

Griežčiausia bausmė už didelės vertės sukčiavimą — laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. Už didelės vertės svetimo turto pasisavinimą griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki dešimties metų. Už didelės vertės svetimo turto iššvaistymą teismas gali skirti griežčiausią bausmę — laisvės atėmimą iki septynerių metų.

Dokumentų klastojimas, kai dėl to galėjo būti padaryta didelė žala, griežčiausiai baudžiamas laisvės atėmimu iki šešerių metų, o už apgaulingą apskaitos tvarkymą griežčiausiai baudžiama iki ketverių metų nelaisvės.

Tegai:
Biržai, sukčiavimas, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)
Dar šia tema
Lazdynų baseino statybas tęs Panevėžio statybos trestas
Vyriausybė pritarė kompensuoti VRM darbo užmokesčio išlaidas
Vilniuje registruotos įmonės direktorius kaltinamas skolininko nesąžiningumu
Virusas

Lietuva išplėtė ypatingos svarbos informacinės infrastruktūros sąrašą

(atnaujinta 16:00 2021.03.08)
Vyriausybė patvirtino naują ypatingos svarbos informacinės infrastruktūros ir jos valdytojų sąrašą, kurio apimtis išsiplėtė nuo 92 iki 161 subjektų

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Vyriausybė patvirtino naują ypatingos svarbos informacinės infrastruktūros ir jos valdytojų sąrašą, pranešė Ministrų kabineto spaudos tarnyba.

Sąrašo apimtis išsiplėtė nuo 92 iki 161 subjektų. Daugiausia papildymų yra geriamojo vandens tiekimo, paskirstymo bei tvarkymo sektoriuje, kur įtrauktos 26 naujos ypatingos svarbos informacinės infrastruktūros.

Sąrašas taip pat praplėstas transporto ir pašto, informacinių technologijų ir elektroninių ryšių, viešojo saugumo, valstybės valdymo, energetikos, užsienio reikalų, saugumo politikos ir kituose sektoriuose veikiančiomis ypatingos svarbos informacinėmis infrastruktūromis.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas pareiškė , kad į sąrašą pateko svarbiausios šaliai institucijos, kurios nuo šiol turės skirti ypatingą dėmesį savo ryšių ir informacinių sistemų kibernetiniam saugumui, taip pat užtikrinti jų atitiktį organizaciniams ir techniniams kibernetinio saugumo reikalavimams.

Lietuvos valstybinėse institucijose dažnai pranešama apie įvairias kibernetines atakas. Dažniausiai jos priskiriamos "rusų programiščiams" arba užsimenama, kad jas įvykdė "nedraugiškos šalys", nors įrodymų jokių nėra.

Tegai:
vyriausybė, Lietuva