Sūris

Dietologas paragino būti atsargiems su sūriu

(atnaujinta 23:02 2021.02.06)
Nepaisant to, kad sūryje yra daug naudingų elementų, vartoti jį reikia saikingai, pažymėjo specialistas

VILNIUS, vasario 6 — Sputnik. Sūryje yra daug naudingų elementų ir jis gali pakeisti pieną tiems, kurie netoleruoja laktozės. Bet neverta pernelyg susižavėti šiuo produktu, interviu Sputnik radijui pasakė gydytojas dietologas, medicinos mokslų kandidatas, Sankt Peterburgo valstybinio universiteto medicinos fakulteto docentas Andrejus Bobrovskis.

Dėl to, kad gaminant sūrį laktozės kiekis žymiai sumažėja, jis gali tapti alternatyva tiems, kurie negali valgyti įprastų pieno produktų. Svarbu tik pasirinkti rūšį, kuri nesukels šalutinio poveikio. Tai gali būti bet koks sūris: kietas, minkštas ar sūrio produktas, pažymėjo Bobrovskis.

Dietologas paaiškino, kodėl sūrį reikia vartoti saikingai.

"Sūris turi tris ar penkis kartus daugiau kalorijų nei pienas. Baltymų taip pat gali būti penkis-šešis kartus daugiau šimtui gramų produkto, atitinkamai, sūris — geras baltymų šaltinis, tačiau tuo pačiu metu sūris gali turėti dešimt kartų daugiau riebalų, sočiųjų riebalų. Daugelis ekspertų sočiuosius riebalus sieja su civilizacijos ligomis, pirmiausia širdies ir kraujagyslių ligos", — pasakė Bobrovskis.

Kad dėl sūrio nepriaugtų antsvoris, gydytojas patarė pasirinkti arba mažai kaloringų, arba kietų rūšių, nes tokiu sūriu galima greičiau pasisotinti. Dietologas taip pat perspėjo, kad dėl ryškaus, turtingo sūrio skonio kai kuriems žmonėms sunku laiku sustoti ir dažnai jie per daug vartoja produktą, o kartais net tampa nuo jo priklausomi.

"Daugelis pacientų skundžiasi priklausomybe nuo sūrio, tai pasitaiko gana dažnai: žmogus į pieną žiūri gana abejingai, tačiau su sūriu jį sieja labai artimas ryšis", — paaiškino Bobrovskis.

Tegai:
sūris, sveika mityba
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai (57)
Pasieniečiai

Pasieniečiai sulaikė teisėsaugos ieškomą Pasvalio rajono gyventoją

(atnaujinta 15:01 2021.03.04)
Šiemet pasieniečiai sulaikė 82 asmenis, kurių dėl nusikaltimų ar nusižengimų ieškojo Lietuvos ir užsienio valstybių teisėsauga

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Kalvarijos užkardos pasieniečiai sulaikė į šalį grįžtantį Pasvalio rajono gyventoją, kuris buvo ieškomas kaip kaltinamasis nusikaltimo padarymu, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Trečiadienį VSAT pareigūnai Lazdijų rajono Tarnaukos kaimo ribose, kelyje Seinai – Lazdijai, patikrinti sustabdė iš Lenkijos įvažiavusį mikroautobusą "Mercedes Benz" lietuviškais numeriais. Pasieniečiai patikrino juo į Lietuvą vykusių asmenų dokumentus.

Tarp jų buvo 24-erių Pasvalio rajono gyventojas. Pasieniečiai nustatė, kad jo paiešką 2020-ųjų liepą paskelbė Panevėžio apskrities policija. Vyras yra kaltinamas nusikaltimo padarymu.

VSAT pareigūnai jį išlaipino iš mikroautobuso, sulaikė ir pristatė į Kalvarijos užkardą. "Mercedes Benz" vairuotojui bei keleiviams leista vykti toliau.

Vėliau teisėsaugos ieškomą vyrą pasieniečiai perdavė atvykusiems paieškos iniciatoriams.

Iš viso šiemet pasieniečiai sulaikė 82 asmenis, kurių dėl nusikaltimų ar nusižengimų ieškojo Lietuvos ir užsienio valstybių teisėsauga.

Tegai:
Lenkija, Lietuva, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Neapdraustą automobilį vairavęs Baltarusijos pilietis mėgino papirkti VSAT pareigūnę
Neries upėje rasta 2 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių
Vilniaus rajone girta automobilio vairuotoja nuvažiavo į griovį ir apsivertė
Kelias Vilniuje

Bilotaitė aptarė su savivaldybėmis pasirengimą artėjančiam karantino sušvelninimui

(atnaujinta 16:05 2021.03.04)
Tuo pačiu pabrėžiama, kad kuo daugiau žmonių testuotis, tuo greičiau bus nustatomi susirgimo atvejai ir atsekama susirgimų grandinė

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė su savivaldybių atstovais aptarė pandemijos valdymo priemones, praneša Vidaus reikalų ministerija (VRM).

"Šiuo metu matome, kad yra susidarę savotiški klasteriai — savivaldybių grupės, regionai — kuriuose  sergamumo situacija yra nebloga, kitose savivaldybėse rodikliai prastesni. Turime patvirtintą karantino priemonių keitimo planą. Su savivaldybių atstovais diskutuojame, kaip galima būtų pritaikyti bendrą planą atskiroms savivaldybėms ar regionams", — sakė ji.

Tuo pačiu, susitikimo metu buvo kalbama apie savivaldybių ir centrinių institucijų bendradarbiavimą bei koordinavimą, švietimą. Ieškoma sprendimų, kad moksleiviai galėtų kuo greičiau grįžti į kontaktinį mokymąsi. 

Pabrėžiama, kad kuo daugiau žmonių testuotis, tuo greičiau bus nustatomi susirgimo atvejai ir atsekama susirgimų grandinė.

"Apgailestaujame, kad vakcinavimo ir testavimo apimtys kol kas nėra didelės. Mes matome, kad jeigu yra pasirinkimas tarp testavimo ir netestavimo, tai piliečiai labiau renkasi nesitestuoti, o kadangi drausminių įrankių nėra, todėl sudėtinga siekti tikslo didinti testavimo apimtis", — sakė Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius. 

Taip pat buvo aptartas ir judėjimo ribojimų atlaisvinimas savivaldybėse.

"Tam reikia ypač atsakingai pasiruošti, nes situacija savivaldybėse yra labai nevienoda. Akivaizdu, kad ten, kur yra geresnė situacija, ir judėjimas galėtų būti laisvesnis, o ten, kur yra blogiau, kur yra daugiau nei 500 susirgimo atvejų, turėtų būti atsakingiau žiūrima. Priešingu atveju neatsakingi sprendimai gali išauginti susirgimų skaičių", — sako Bilotaitė.

Karantinas galioja nuo lapkričio 7 dienos. Paskutinį kartą valdžia jį pratęsė iki vasario pabaigos. Nuo vasario 15 dienos atlaisvintos kai kurios veiklos. Leista veikti nedidelėms ne maisto prekių parduotuvėms, turinčioms atskirą įėjimą iš lauko, bei leidžiama atsidaryti grožio, masažo, tatuiruočių salonams.

Tegai:
Lietuva, karantinas, koronavirusas, savivaldybė
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje