Žmogaus galvos modelis

Įvardyti maisto produktai, kurie stimuliuoja smegenų darbą

(atnaujinta 23:30 2021.02.07)
Dietologė pažymėjo, jog norint gauti norimą efektą, reikia laikytis saiko, o ne stengtis kuo daugiau vartoti naudingų maisto produktų

VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Netinkama mityba, be kita ko, turi įtakos smegenų darbui, dėl to pablogėja savijauta, atsiranda nuovargis ir bloga nuotaika. Kokie produktai padės tai ištaisyti, Sputnik radijui papasakojo dietologė Jelena Solomatina.

Labai svarbu valgyti pakankamai cholino, kurio gausu kiaušinio trynyje, mėsoje, ypač avienoje, taip pat avižų dribsniuose ir žiediniuose kopūstuose. Taip pat reikalingi maisto produktai, kuriuose yra vitamino B12 ir geležies. Visa tai stimuliuoja smegenų darbą, paaiškino gydytoja.

"Cholinas yra acetilcholino pirmtakas, užtikrinantis nervų impulso perdavimo greitį. Reikia valgyti maisto produktus su vitaminu B12, kurio kiekis dažnai mažėja senstant, atsiranda galvos svaigimas ir nuovargis. Kad smegenys nuolat gautų deguonies, reikalingi maisto produktai, kuriuose yra geležies — kepenys, raudona mėsa", — pasakė Solomatina.

Norint gauti norimą efektą, reikia laikytis saiko maiste, o ne stengtis kuo daugiau vartoti šių maisto produktų. Persivalgant juose esantys toksinai neutralizuoja visus privalumus, paaiškino dietologė.

Be to, patariama ne kepti produktus, o juos gaminti garuose ir vartoti švelniai apdorotus. Taip pat reikia apriboti saldumynų su perdirbtu cukrumi kiekį ir vartoti daugiau žalumynų, daržovių ir vaisių. Ir tada bus galima pamatyti organizmo reakciją ir būklės pagerėjimą, padarė išvadą Solomatina.

Tegai:
smegenys, sveika mityba, sveikata
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai (56)
Dar šia tema
Patvirtintas galimai mirtinas koronaviruso poveikis smegenims
Mokslininkai nustebo dėl COVID-19 poveikio smegenims
grožio salone, archyvinė nuotrauka

NVSC darbuotojai vis dar randa pažeidimų grožio salonuose

(atnaujinta 18:49 2021.03.02)
Dažniausiai pasitaikę pažeidimai grožio paslaugų teikimo vietose — dėvimos ne medicininės kaukės, o skydeliai arba medžiaginės kaukės

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai praėjusią savaitę visoje Lietuvoje patikrino 597 ūkinės veiklos vietas, 13-oje jų nustatyti pažeidimai, praneša spaudos tarnyba.

Vasario 22–28 dienomis didžiausias dėmesys buvo skirtas grožio paslaugas teikiantiems ūkio subjektams, jų patikrinta 491. Patikrinimai parodė, kad dauguma žmonių laikosi karantino reikalavimų, tačiau 13-oje grožio paslaugų teikimo vietų pažeidimų buvo nustatyta. Kituose tikrintuose sektoriuose pažeidimų nebuvo nustatyta.

Pagrindiniai pažeidimai, fiksuoti grožio paslaugų teikimo vietose: nedėvimi respiratoriai ir neužtikrintas numatytas plotas klientui, nebuvo paskelbta lankytojams apie būtinybę laikytis higienos reikalavimų. Taip pat nebuvo užtikrintos priemonės rankų higienai ir dezinfekcijai. 

Dažniausiai pasitaikę pažeidimai — dėvimos ne medicininės kaukės, o skydeliai arba medžiaginės kaukės. Pagal šiuo metu galiojančius nurodymus, aptarnaujantys asmenys turi dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius, o vyresni nei 6 metų amžiaus lankytojai, pirkėjai turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones), kurios priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną. 

NVSC Vilniaus departamento specialistai, atlikdami patikrinimus, taip pat domėjosi, kaip grožio paslaugų teikėjai laikėsi rekomendacijos prieš pradedant dirbti atlikti profilaktinį vienkartinį tyrimą dėl COVID-19 ligos. Deja, tyrimą buvo atlikę tik pusė (51 %) asmenų. Dauguma jų (73 %) nurodė, kad tyrimo neatliko dėl to, kad jis neprivalomas, keletas įvardijo, kad bijo, kiti nemano, kad reikia, nes gerai jaučiasi, arba dėl nėštumo. Pažymėtina, kad šis tyrimas neturi jokios įtakos nėštumo eigai, visiškai nekenksmingas vaisiui. 

Lietuvoje per pastarąją parą buvo nustatyti 426 nauji koronaviruso atvejai, per pastarąsias 24 valandas nuo koronaviruso mirė 7 žmonės. 

Iš viso nuo pandemijos pradžios patvirtinti 199 825 koronaviruso atvejai, iš viso žuvo 3 263 žmonės. Šiuo metu serga 7 109 žmonės, 185 770 žmonių pasveiko.

Vyriausybė pratęsė karantiną iki kovo 31 dienos imtinai, o judėjimo tarp savivaldybių apribojimai pratęsti iki kovo 15 dienos. Taip pat panaikintas privalomas kaukių dėvėjimas atvirose vietose, kur nėra kitų žmonių, išskyrus šeimos narius.

Tegai:
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC)
Dar šia tema
NVSC priminė, kad antikūnų testas keliautojams izoliacijos išimties nesuteikia
NVSC vadovas Robertas Petraitis bus atleistas iš pareigų
NVSC vertins paskiepytų asmenų užsikrėtimo aplinkybes Lauksargių globos namuose
NVSC įvardijo išvykimo iš Lietuvos nepasibaigus izoliacijos terminui sąlygą
Jurijus Stroganovas

Mirė leidinio "Express-Nedelia" vyriausiasis redaktorius Jurijus Stroganovas

(atnaujinta 18:12 2021.03.02)
Anksčiau buvo pranešta, kad žurnalistas susirgo koronavirusu, tačiau socialinių tinklų publikacijose jis teigė, kad jaučiasi geriau

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Mirė Jurijus Stroganovas rusiško leidinio Lietuvoje "Express Nedelia" vyriausiasis redaktorius. Apie tai savo tinklalapyje pranešė Rusijos ambasada Lietuvoje.

"Reiškiu nuoširdžiausią užuojautą šeimai ir draugams, visiems iškilaus žurnalisto, leidinio rusų kalba Lietuvoje "Ekspress nedelia" vyriausiojo redaktoriaus Jurijaus Vladimirovičiaus Stroganovo kolegoms. Mes visada prisiminsime jo ryškius, gilius straipsnius, aukštą profesionalumą, atsidavimą savo darbui, nuoširdų norą prisidėti prie mūsų šalių santykių gerinimo. Jurijaus Vladimirovičiaus geranoriškumas, šypsena ir subtili ironija amžinai išliks mūsų širdyse", — rašoma ambasados pranešime.

Anksčiau tapo žinoma, kad žurnalistas susirgo koronavirusu. Visą tą laiką jis buvo prižiūrimas ligoninės gydytojų. Stroganovas Facebook taip pat pranešė, kad jam diagnozuota dvišalė pneumonija. Tuo tarpu vasario 25 dieną paskutiniame įraše jis parašė, kad jam jau geriau.

Tegai:
Jurijus Stroganovas
Temos:
Metų netektys — 2021
Mukalos miestas, Jemenas

Lietuva skirs Jemenui 100 tūkst. eurų humanitarinės pagalbos

Šiuo metu 20,7 mln. Jemeno gyventojų išgyvenimas priklauso nuo tarptautinės humanitarinės pagalbos

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Lietuva skirs Jemenui 100 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai, praneša Užsienio reikalų ministerija.

Pirmadienį viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo tarptautinėje Švedijos ir Šveicarijos vyriausybių bei Jungtinių Tautų surengtoje aukšto lygio donorų Jemenui vaizdo konferencijoje. 

Konferencijos metu Lietuva paskelbė apie sprendimą Jemenui  skirti 100 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai. Parama bus pervesta į JT humanitarinės pagalbos Jemenui fondą.

"Jemene humanitarinė padėtis yra katastrofiška. Dėl to šiandien niekam nekyla abejonių dėl būtinybės nedelsiant skirti humanitarinę pagalbą. Svarbu užtikrinti humanitarinės paramos netrikdomą pristatymą Jemeno žmonėms", – sakoma viceministro Adomėno pareiškime. 

JT Humanitarių reikalų koordinavimo biuro duomenimis, šiuo metu 20,7 mln. (daugiau kaip 66 proc.) Jemeno gyventojų išgyvenimas priklauso nuo tarptautinės humanitarinės pagalbos: daugiau kaip 16 mln. gresia badas, virš 15 mln. neturi prieigos prie vandens. Jemene yra daugiau nei 4 mln. šalies viduje perkeltų asmenų.

Šeštus metus besitęsiantis Jemeno pilietinis karas pareikalavo šimtų tūkstančių žmonių gyvybių ir sukėlė didžiausią humanitarinę krizę pasaulyje.

Lietuva nuo 2014 metų Jemenui iš viso skyrė 285 tūkst. eurų.

Tegai:
humanitarinė pagalba